KİTCHENAİD MİXER

kxuxbla

Guru
Kayıtlı Üye
23 Mart 2008
104
66
Merhaba hanımlar, dert değil benimki belki ama aranızda kullanan var mı diye soracağım. 2 gün sonra n11 rin indirimi başlıyor. Kitchenaid mixer almak istiyorum. 3.350 tl ye alabileceğim indirimle.içli köfte hamuru yapmak için kullancağım genelde. kullanan arkadaşlar memnun musunuz? değer mi bu paraya ?

Sadece içli köfte için kullanılıyosa bence biraz pahalı.kıyma makinalarıda o işi görüyor. ben içli köfte hamuru içinde, oymasi içinde kıyma makinasını kullanıyorum.

ben şekli için değil, içli köftenin hamurunu yoğurmak için kullanmak itiyorum. şeklini elimde çok kolay verebiliyorum. ama hamurunu iyice yoğurmak gerekiyor. hem çok yorucu oluyor elde hemde çok vakit alıyor. tabi alınmış bir makina olunca kek, kurabiye vb. hamur işlerimide yoğurmak için kullanırım diye düşünmüştüm...

Merhaba hanımlar, dert değil benimki belki ama aranızda kullanan var mı diye soracağım. 2 gün sonra n11 rin indirimi başlıyor. Kitchenaid mixer almak istiyorum. 3.350 tl ye alabileceğim indirimle.içli köfte hamuru yapmak için kullancağım genelde. kullanan arkadaşlar memnun musunuz? değer mi bu paraya ?
büyük mutfak mikseri deseniz nasıl olurdu ki:işsiz:
bu arada her anlamda iş görürler .o kadar pahalısını almazdım hele ki içli köfte için .

Ben kullanıyorum ve çok da memnunum. İnanılmaz büyük rahatlık. Bileğimdeki sorundan dolayı yoğuranıyordum elimle. Herşeyi o yapıyor şimdi:) kek yapmak 5 dk. O karıştırırken ben malzemeleri koyuyorum sadece. Köfte,hamur,kek,patates püresi vs yapıyorum. Çok büyük kolaylık. Tavsiye ederim.

bunlar bu kadar pahali miydi ya?
sadece icli kofte yapmak icin alinmaz da,
bu diger seyleri de yapacaksaniz neden olmasin.

sadece hamur icinse cok daha ucuza ekmek yapma makinelerini de dusunebilirsiniz.
Tabi daha kucuk oluyor onlari hamurlari

kitchen aid mutfak robotlarinin kralidir.En eski modelleri cok daha iyiydi.Tüm parcalari metaldendi.Simdi sanirim bazi parcalari plastik olabiliyor öyle duymustum.Ben olsam tercihimi almaktan yana kullanirdim.Benim yerim olsaydi mutlaka alirdim.Sadece icli köfte degil bir cok sey yapilabilyor.Dondurma yapmak icin de parcasi var.

ben şekli için değil, içli köftenin hamurunu yoğurmak için kullanmak itiyorum. şeklini elimde çok kolay verebiliyorum. ama hamurunu iyice yoğurmak gerekiyor. hem çok yorucu oluyor elde hemde çok vakit alıyor. tabi alınmış bir makina olunca kek, kurabiye vb. hamur işlerimide yoğurmak için kullanırım diye düşünmüştüm...
Mutfak şefi diye geçiyo hem kıyma makinası hem hamur yoğuruyo. fiyatı 500-600 arası bi araştır istersen emsanında vardı hatta

ben kullanıyorum, ekmek için genelde. çok büyük kolaylık bence. fiyatlar epey artmış ama. sadece çiğ köfte için alınacak birşey değil bence. sürekli hamur işi yapıyorum diyorsanız neden olmasn.
başka şeyler içinde kullanırım diyorsanız aparatları çok çok pahalı haberiniz olsun.

Aynı ürünün tefal mastechef olanını kullanıyorum. Tefal sert hamurlarda ciddi anlamda zorlanıyor.. Kitchenaid almadığıma pişmanım.. Daha ucuz markalar tavsiye eden olacaktır ama bu ayrıntıyı gözden kaçırma :)
Mutfakta dağınık çalışanlar için tam bir kurtarıcı :)

Degmez

Ben hediye almistim bundan anneme.. hamur yogurmak icin.. sanirim 1 kez denedi o kadar:)) biz bi yogurunca 3-5 kilo yogurdugumuz icin kapasitesi yetmedi sahsen bize:)) onun bulasigiyls ugrascama elde yikiyorum

Sadece içli köfte yapmaya alınacaksa mantıksız olur o kadar parayı vermek. Evde sürekli kektir, hamur işidir pişiyorsa alınabilir ama tabi kolaylık sağlar.

Bu fiyata piyasada bulmak imkansız. Kaçırma yerin varsa derim.

Ben kullaniyorum ve cok memnunum. Tek kelimeyle Mutfaktaki yardimcim, kek, pankek, omlet, ev ekmekleri, börek ve tüm hamur isleri icin vazgecilmezim. Magzemeleri kayup ic hazirlarken hamurum hazir hale geliyor bile. Hem yorulmuyorum hemde vakit kazaniyorum. Metal basliginin olmasi yumusak ve sert hamur yapiminda birebir.

Icli köfte hamuru hic aklima gelmezdi. Bizdede cok yenilir icli köfte mutlaka denicem.

Bu arada aklima geldi icli köfte diyince, bir ara bende bir konu acim, icli köfte sekli en hizli sekilne nasil yapilir diye. Veya sekil vermek icin ne kullaniyorsunuz diye

X