Makarnalar Kıymalı Fırın Makarna Filiz makarna sponsorluğunda

Benim neden haberim yok nedeeen:KK34:
Neyse bakayım bebekim yemeğine :KK71:
Çok güzel görünüyor canım,başarılar dilerim:KK60:

Ellerine sağlık tuzsuz ruhum.. çok severim ben.. aylardır yapmıyorum malum :KK66:
Ellerine sağlık çok güzel olmuş..

Bayılırım :kk77:Hatta bayıldım bile:KK72:
Eline sağlık izci Sibıl:KK36:

Sibeylll ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor :KK37:

Ellerinize sağlık, başarılar dilerim Hoppa

Ellerinize sağlık ,çoğumuzun sevdiği bir makarna yemeği,başarılar dilerim.

Ellerinize sağlık yarışmada bol şans

Canimmm cekti yafff ama cok tembelim su an....eline saglik

Ellerine emeğine sağlık ruhum :KK200:
Bol şans diliyorum :KK68:

Elinize sağlık,başarılar dilerim..

İştah açıcı ,güzel bir tarif olmuş.:KK72:
Ellerinize sağlık.Bol şanslarınız olsun :KK36::KK36::KK36:

Ellerine sağlık canim,cok guzel gorunuyor basarilar diliyorum❤

ellerine sağlık ben çok severimde evdekiler bunu sevmiyor diye çok nadir yapıyorum :KK43: harika olmuş başarılar dilerim

ellerine saglik sibosum ☆:)

Ellerine sağlık kuzum başarılar

Şemmame şemmame tey tey tilli tillli :halay::halay::halay::halay::halay::halay::halay::halay::halay::halay:
Kızlar hepinize çok teşekkür ederim sağolun yazamadım internetimi eşim yiyip bitirince malesef gelemedim hepinize tek tek teşekkür ederim opuldunuzzzz efenim:KK74::KK74::KK74:

Evett merhabalar herkese ilk defa katılıyorum azcık heyecan var herkese bol şans diliyorum şimdiden :nazar:

Gelelim yemegimize kıymalı Fırın Makarna

Malzemeler gelsin Eki Görüntüle 2052362

Yarım paket makarna kullandım fırın makarna diye satilanlardan
bir küçük kase kıyma benimki biraz yagliydi o yüzden ekstra yağ yok
Üç orta boy soğan
Bir domates
Yarım kapya bir yeşil biber
Tuz karabiber ve pul biber az kırmızı toz biber

Hadi bismillah öncelikle kıymayı tavaya alıp kavuruyoruz
Aynı zamanda haşlanmak üzere makarnamizida ocağa koyuyoruzEki Görüntüle 2052366 Eki Görüntüle 2052364
Kavrulan kıymaya soğanı koyuyoruz altı kısık bir şekilde soğanlar güzelce pisene kadar kavurmaya devam sonra domates ve biberini ekliyoruz ve kavurmaya devamEki Görüntüle 2052367
Güzelce Kavrulan harcimiza pul biber Tuz karabiber toz kırmızı biber koyup iki çevirip kenara aliyoruzEki Görüntüle 2052368

Sıra geldi besamel sosumuza
Eki Görüntüle 2052369
Bir kaşık tereyağı
Bir kaşık un
Kıvamı sıcak muhallebi şeklinde olacak kadar süt benim neredeyse 2 bardak gitti una göre değişebilir
Tuz karabiber
tereyağını eritip içine unu koyuyoruz ve kavurmaya basliyoruz un kokusu çıkacak ama yanmayacak kısık ateşte kavrulacakEki Görüntüle 2052370

Üzerine soğuk sütü ekliyoruz çırpmaya devam yavaşça kıvam alacak koyulastikca süt ekledim azar azarEki Görüntüle 2052371

Tıkırdamaya başladığında tuz ve karabiberi atıp kenara koyuyoruzEki Görüntüle 2052373
Üzeri için peynir karisimi hazırladım kars kaşarı vardı bende taze kaşar ve biraz tulum peynirinden rendeleyip karistirdimEki Görüntüle 2052388
Sıra geldi birleştirmeye

Isıya dayanıklı bir cam fırın kabının altına makarnanın yarısını döküp besamel sosunda yarısını üstüne gezdiriyor ve karıştırıyoruz Eki Görüntüle 2052377
Üzerine kıymalı harcimizi ve karistirdigim kars kaşarı taze kaşar ve tulum peynirinden ekiyorum tadını versin diye yoksa gerisi üstüne serpilecek Eki Görüntüle 2052379

Üzerine tencerede besamel sos ile karistirdigim kalan makarnayıda koyup en üste yine peynir karışımından döküyoruz
Eki Görüntüle 2052380 Eki Görüntüle 2052381

Herşey pişmiş olduğu için ben en yüksek ısıda çalıştırdım firinimi üstü kızarana kadar pişirdim Eki Görüntüle 2052382

Veee tatatatatammmmmm dilimleyip servis yapıyoruz Eki Görüntüle 2052385 Eki Görüntüle 2052386

Merak edenlere bardaktaki içecek kendi yaptığım şalgam suyudur :kahve:

Şimdiden deneyenlere afiyet olsun bir küçük not bu makarna bir gün sonra daha bir güzel oluyor :KK54: hoscakalinn :KK68::KK68::KK68:

Ellerine sağlık canım başarılar dilerim :KK15:

Ellerinize sağlık çok güzel görünüyor mutlaka deneyeceğim

Eline sağlık canım aramıza hoş geldin. Bu hamaratlikla bir daha birakmayiz seni :KK68:

X