Kızçeler benim evden çalışmam gerek normalde hemşireyim

nurolkac

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2024
8
-13
25
Kızlarım öncelikle merhaba. Ben 5 yıldır bu işi yapıyordum nöbet usulü çalışmak çok yordu gozaltlarim mosmor oldu falan o yüzden bende hastaneyi bıraktım evden böyle Herbalife, Farmasi falan yapayım diyorum nasıl çevre edinirim nasıl satış yapabilirim bana taktik verebilecek misiniz?

Ay o saadet zincirlerine hiç bulaşmayın derim. Benim kaç tanıdığım öyle heder oldu en sonunda bıraktı. Kendiniz evden bir şeyler yapamaz mısınız? mesela nikah şekeri falan gibi İnternet üzerinden satış yapsanız?

Sermaye gerektiren işler olduğu için öncesinde elimde bir gelir olması gerekiyor birde biliyorsunuz ki Instagramda bunu yapan çok kişi var reklamlara falan çok para gider :/

Network işlerini detaylı bilmiyorum ama instagramdan gördüğüm kadarıyla alt tabakadakiler kendini 300-500 için heder ederken üyesi oldukları influencerler yattıkları yerden paraya para demiyor.

Onun yerine evden hemşirelik yapsanız?
Yani yakın çevreye serum takmaya, iğne yapmaya falan gidiyorlar ya. Tabi vergileri vs o işler nasıl olur bilmiyorum.
Ya da küçük klinik tarzı hemşirelerin çalıştığı özel yerler oluyor, oraya da bağlı kalıp çalışabilirsiniz
Eğer bırakma sebebiniz yalnızca nöbetse tabi.

O saçma sapan içeriği belirsiz etki mekanizması şüpheli zayıflama içecekleri üzerinden insanların sağlığı ile oynayacağınıza keşke hemşire kalsanız gerçekten meslek ilkelerinize aykırı 180 derece bir hareket çünkü
Bir yandan haklısın ama diğer yandan da bunu yapan ilk kişi ben değilim doktorlar bkle takir takir satıyor benim tek derdim evden gelir elde etmek. İzmirde evlere serum takmaya, iğne yapmaya da giderim ama ona da çevre lazım işte

Evlere sağlık hizmeti verenler var. Serum takıyorlar. Böyle bir şey yapın.
Ben kızıma bakıcı ararken hemşirelerde çok müracat etmişti. Şartları ağır. Hele yoğun bakımda çalışanlar çok etkilendiklerini söylediler.
Çevremde ne herbalife ne Farmasi kullanan biri bile yok. Bence kazançlı işler değil. Eskidendi Avon filan.

Son düzenleme:
Kızlarım öncelikle merhaba. Ben 5 yıldır bu işi yapıyordum nöbet usulü çalışmak çok yordu gozaltlarim mosmor oldu falan o yüzden bende hastaneyi bıraktım evden böyle Herbalife, Farmasi falan yapayım diyorum nasıl çevre edinirim nasıl satış yapabilirim bana taktik verebilecek misiniz?
Ben çağrı merkezinde çalışıyorum homeoffice asgari ücret alıyorum yorucu bir iş ama evden olması çok rahat

Evlere sağlık hizmeti verenler var. Serum takıyorlar. Böyle bir şey yapın.
Ben kızıma bakıcı ararken hemşirelerde çok müracat etmişti. Şartları ağır. Hele yoğun bakımda çalışanlar çok etkilendiklerini söylediler.
Çevremde be herbalife ne Farmasi kullanan biri bile yok. Bence kazançlı işler değil. Eskiden di Avon filan.
Az önceki cevabımda da yazmıştım ben giderim gitmesine hastanelerde refakatçi de olurum ama çevren olmayinca kimse buna ilişmiyor o sıkıntı

Ben çağrı merkezinde çalışıyorum homeoffice asgari ücret alıyorum yorucu bir iş ama evden olması çok rahat
Ona da kendi bilgisayarın olması lazım diyorlar ya da satış şartı koyuyorlar benim laptopum yok. Anadolunet bilgisayar veriyoruz dedi kasayla 21. Yydayiz kasalı bilgisayar mi kaldı yani o yüzden şey yapamadım

Devlet hastanesini mi bıraktınız,yoksa özelde mi çalışıyordunuz?Sağlık ocağı gibi bir yerde çalışma şansınız yok mu?

Bir yandan haklısın ama diğer yandan da bunu yapan ilk kişi ben değilim doktorlar bkle takir takir satıyor benim tek derdim evden gelir elde etmek. İzmirde evlere serum takmaya, iğne yapmaya da giderim ama ona da çevre lazım işte

İlk kişi siz değilsiniz, ama etik olmayan bir sürecin parçası olacak sizsiniz. Herkes böyle düşündüğü için sonu gelmiyor zaten. Doktorlar bile... Derken, doktorlar da hata yapabiliyor biliyorsunuz insan oldukları için. Ben hırsızlık yapmazsam nasıl olsa birileri elbet dünyanın bir yerlerinde hırsızlık yapacak diye ben kendime hırsızlık yapmayı yakıştırmam. Örnek olarak söylüyorum. Yani yanlış anlamayın da sizin mesleğiniz ana temasında insanlığa fayda var. Sanırım siz bu eğitimi sağlam alamamışsınız lisans eğitiminizde. Lisans mezunuysanız tabi .

Az önceki cevabımda da yazmıştım ben giderim gitmesine hastanelerde refakatçi de olurum ama çevren olmayinca kimse buna ilişmiyor o sıkıntı
Siz kendiniz yapmayacaksınız. Bu hizmeti veren şirketlere müracat edeceksiniz. Kimse evine no name bir hemşireyi kabul etmez.
Ben instagramda görüyorum istanbul’da bu işi yapan bir adamı. Bütün sosyetikler onu etiketliyor.
Çevre dediğiniz şey zamanla olur. Siz önce birilerinin yanında çalışın.

Doktorlar ve başkaları da yapınca etik ve doğru mu oluyor?

Ona da kendi bilgisayarın olması lazım diyorlar ya da satış şartı koyuyorlar benim laptopum yok. Anadolunet bilgisayar veriyoruz dedi kasayla 21. Yydayiz kasalı bilgisayar mi kaldı yani o yüzden şey yapamadım
Hayır bilgisayar olması gerekmiyor çoğu şirket bilgisayarı veriyor ben laptop ile çalışıyorum şirket verdi ayrıca kasa denilince aklınıza büyük kasalar gelmesin kasayla da çalıştım modem kadar kasalarımız

Özeldeydim kpss puanım düşük devlet hayal.. sağlık ocağı gibi yerlerde genelde kpssyle atama yapıyorlar maalesef
Yaşınız çok genç,bence asılın.Benim sağlık ocağında çalışan hemşire arkadaşlarım var.Hepsi çok rahat koşullarda çalışıyor.Hastane de çalışan arkadaşlarım da var ama onların işi çok daha yorucu.

Masaüstü bilgisayarın nesi var zaten evden çalışacaksınız cafe cafe koltuk altında bilgisayar gezdirmeyeceksiniz. Ay komedi :)

X