Saç Rengi ve Saç Boyama Kızıldan Kurtulmak İsteyenlerin Yorumları

kuaförümle konuştum boyayı akıtıp koyu kahve boyayacak, saha sonra çikolata kahve fln sitiyorum, özllikel yazın bronz tene süper bence ama önce şu kızıllıklar gitsin.
havalar hala soğuk istanbulda, bahar yüzünü gösterinceye kadar bekleyeceğim. :)

serdita benimde saçlarım koyu kestaneydi. bende koyu kahveye boyııcam.renk siyah gibi duruoo ama onun kadarda kötü olmuomuş. bide koyu kahveyle kahve ve kumral tonlarına dönmek kolay oluomuş. bakalım bende haftaya boyamayı düşünüorum. koyu renk saçtan çok sıkıldım delikafadulden

arkadaşlar 3 senedir kızılım. 2 defa dönmeye çalıştım başaramadım. kızıl bağımlılık yaptı ama saçlarımı elime alıyordum nerdeyse yakıyordum hatta yaktım bi kısmını.

şimdi 1 ay filan oldu, pek akmadı. kızıllık var ama kumrala dönmek istiorum. kendi saç rengime dönmek istiorum yani. sizce hangi boyayı kullanayım?

orjinal saçım açık kumral. ne yapayım sizce?

bende 1 yıl boyunca kızıldan muzdarip oldum daha sonra saçlarımı küllü kumrala boyadım.küllü renkler kızılı kapatır.ilk basta tekrar bi kızıllık oluyor ama 2-3 ayda bir boyadım koleston küllü kumrala.zamanla gitti kızıllık,) hatta şimdi hiç kızıllık yok.palette natural bal rengine boyuyorum gayet istediğim gibi

kızlar benim annemin de saçı yıllardır kızıldı, şu an yarı kızıl :KK1: kuaför kuaför gezdik, nereye gitsek çok yıpranır dediler ve annemin saçları çok az, iyice azalmasından korktuk, yaklaşık 3 aydır sürekli koyu sarıya boyuyoruz ve ben ayda bir kez saçlarının uçlarından 1-2 parmak kesiyorum, diplerde beyazlar çıktığından onlar sarı oldu, uçlardan da kese kese bitirmeye çalışıyoruz. ancak böyle çaresini bulduk. :KK66: kışın şapka falan dışarda idare ediyo annem :KK1: yaza kadar inşallah kurtuluruz şu kızıldan

kızlar bende aynı dertten muzdarıbım şımdıkı aklım olsa acık kumral sacıma asla dokunmam ya :KK5: bır hevesle değiştirip durdum saç rengımıı allahtan dayanıklıydı saçlarım :KK61: 1 yıldır kızıldı saçlarım ama ben öle pek boyayan bırı deılım koyu kızıl yapardım o akar acık kızıl olurdu en sonda turuncuu :KK52: sonunda sıkıldım sade olim dedım koyu bır renk ıstedım gerçi açık renk ıstesem de tutmazdı da :KK35: boya almaya gtmeden kuaföre sordum asla kızıldan kurtulamazsın hıc deneme asla tutmaz falan dıe kendınden emın knstu.boya almaya gtdıgım yerdekı kız da kesınlıkle emınım sıyah ya da koyu kahve tamamen kapatır dedı kafam cok karısmıstı ama koyu kahve aldım ve boyadım.3 hafta oldu boyayalı.bıldıgımız sıyah bır saç oldu.hafıf kızıl parlamalar var ama cok hafıf.bır daha boyucam 10 gun sonra bakalım umarım hıc kalmaz kızıllıkk :2:

kızılın ustune koyu bir renk yaptınızmı kapatır ben kestane yaptım yine kapadı arada hafif kızıllar kaldı...sonra kahve yapıcam iyice kapansın diye...

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar ben 6 senedir kızıl(DIM). bir aydır değilim, saçlarımı açtırdım üstüne kumral boyattım, bendeki yıpranma saç tellerimin biraz incelmesi oldu o da benim hissettiğim gözle görülür hiçbirşey yok çok şükür. saçlarımın öncesi we sonrasını ekleyeyim bu kırmızı hali hemde çilek kırmızısı $59084_438829920687_591825687_5110463_4355372_n5.jpg
bu da şimdiki hali $Fotoğraf094.jpg
bu renk soluk geldiği için altınsarı ile bal köpüğünü karıştırıp boyamayı düşünüyorum ama nası çıkar bi fikrim de yok:KK52::KK52:

kızlar ben 6 senedir kızıl(DIM). bir aydır değilim, saçlarımı açtırdım üstüne kumral boyattım, bendeki yıpranma saç tellerimin biraz incelmesi oldu o da benim hissettiğim gözle görülür hiçbirşey yok çok şükür. saçlarımın öncesi we sonrasını ekleyeyim bu kırmızı hali hemde çilek kırmızısı Eki Görüntüle 138317
bu da şimdiki hali Eki Görüntüle 138318
bu renk soluk geldiği için altınsarı ile bal köpüğünü karıştırıp boyamayı düşünüyorum ama nası çıkar bi fikrim de yok:KK52::KK52:

vayyy kuaförün kesinlikle çok başarılıymış

Kızlar saçımı kuaför açtı turuncu oldu sonra akaju kızılına boyadı zart diye aktı sonra ben sırasıyla şarap kızılı istanbul viyole ve ateşli sıcak kahve yaptım, ateşli sıcak kahvede üçüncü yapışım bu benim yani artık akınca turuncu karışık kızılımsı bir şey oluyor düşünüyorum lorealin köpük boyasında 41 Işıltılı kahve var yani düşünüyorum küllüler hep 6.1,7.1 falan bu da küllü müdür boyasam kızıllığı alır mı?

Benim de saçımda siyah boya üzerine kızıl balyaj vardı, diplerinden de 2 cm kendi saçım çıkmıştı (siyaha yakın). Kumrala dönmek istedim, palette yoğun açıcı ile saçımı açmaya çalıştım, 2 saate yakın beklettim, turuncu gibi bir renk oldu, diplerim daha açık oldu, baya kötüydü :) ertesi gün palette bal köpüğüne boyadım, birazcık koyulaştırmak dışında hiç fark olmadı. Aynı gün (allahtan saçlarım elimde kalmadı :) palette altın parıltılı sıcak çikolataya boyadım. Bu sefer güzel bir kahve oldu, çok koyu olmayan, ışıltılı, altta kızıl balyaj olduğu için hafif gölgeli gibi duruyor. Dün bir de fön çektirdim, herkes bayıldı rengine. Ama bundan sonra bu rengi nasıl tuttururum bilmiyorum :KK43: Tavsiyem kızıldan açık renklere bir kerede dönmek mümkün değil, yorumlarda hep yazıyordu ama ben inanmadım denedim, gerçekten kademe kademe dönmek lazım. Önce açık olmayan kahvelere boyayıp yavaş yavaş rengi açmak gerekirmiş...

kuaföre sordum kusura bakmayın geç yazdım öncellikl kızılı SİYAH kapatır ama kızıldan dönüş ise öncelikle beyaz sabun saçta bulunan kızıl akıtılacak tabi sabunla yıkanınca saç yıpranmasın die bakım şart.ardındak kahve tonları ama kesinllikle kızıl içermeyen kahve tonları olsun saç tan kahve aktıkça kızıl yansır gibi olu ama bir iki daha boyarsan kızıl yok olur ben öyle yaptım ve şimdi sarı balyaj yapıcam

selamm ben sıze cokkk acıl bsey sorucamm.benım saclarım gecen sene karameldi.yazın getirdigi sartlar günes falan derken saclarm cok aktı vee bende koyultym dye palette ın 10 dk lık boyalarından olan kızıl kahveeye boyadım.smdı de karamele dönmek ıstemekteyımm.kızıl kahve aktı tabı allt acık renk oldugu ıcın ama sımdı de renk tonları oldu.bende bugun gittim palette in 3-0 koyu kahvesını aldım.simdi sizlere sorum acaba koyu kahve kahve akmıs kızıl kahvemıııı kapatırmıııı:KK43:

selamm ben sıze cokkk acıl bsey sorucamm.benım saclarım gecen sene karameldi.yazın getirdigi sartlar günes falan derken saclarm cok aktı vee bende koyultym dye palette ın 10 dk lık boyalarından olan kızıl kahveeye boyadım.smdı de karamele dönmek ıstemekteyımm.kızıl kahve aktı tabı allt acık renk oldugu ıcın ama sımdı de renk tonları oldu.bende bugun gittim palette in 3-0 koyu kahvesını aldım.simdi sizlere sorum acaba koyu kahve kahve akmıs kızıl kahvemıııı kapatırmıııı:KK43:

bence tam kapatmayabilir.

ben daha önce kor ateş kızılından kumrala döndüm ama bu kadar sene kızıl kullanmamıstım kızıl harıka bır renk ama malesef bırsure sonra degıstırmek ıstıyor insan işte bende 6 senedır belkı daha uzun kor ates kızılı kullanıyorum kumrala donmeye taktım kafayı. ben kendımde deneyecegım seyı sızlede paylasayım dedım. acıcı kullanmayın bence kızıl acılıyorken daha acı kızıl tonlarda acıyor cunku bakırlasarak cok tutuncada sac yanıyor. dogal yolla akıtmak ıcın kepek onleyen sapuanları kzıllara onermıyorlar kızıl ıcın bırebır olum renk akıo banyoda bıle gorursun sonra bol sac kremı o da fecı akıtıyor bunları kullanrak 2 ay hıc boyama sonra küllü kumral a boya bırkac kerede ustunden aralıklı boyama ıslemını devam et renk tutar. zaten kuaforum soylemıstı evde kumral tonu boyarken ıcıne bız burda yesılımsı gorunmesın dıye azıcık kızıl katkı yesılımsılık olmasın. umarım kızlar herkes ıstedıgı renge kavusur:KK70: sımdıen bol sanş hepınıze:KK70::KK33:

Sacimi kizila boyatmak gibi bir hata yaptim, sariydi önceden. Simdi yeniden sari yapmak istiyorum, saclarim ince telli zaten onun icin hic yakmaya yipratmaya gerek yok. Uzamasini beklemem gerekecek sanirim artik ne kadar sürecekse :KK70:

Beyaz sabunu denedim, sabundan sonra sampuan ve sac kremi kullanmama ragmen kece gibi olunca saclarim vazgectim :)

öyle rahatladım ki sizlerle paylaşmak istedim çünkü günlerce benim gibi bir anda heveslenip kızıl olup sonra saç akınca, dipler gelince vs.. kurtulmak için sayfa sayfa çare arayan bir çok kişi olduğunu biliyorum...saçlarımı 1-5 ay önce sonbahar kızılına boyadım dipler tuttu uçlar koyu oldu ertesi gün koyu kızıl ile tekrar boyadım en azından bariz fark olmadı ama içimede pek sinmedi,1-5 ay dayandım ama her gün çare arıyordum,kuaför açmadan olmayacagını söylüyor ki saçlarıma artık o işlemi yapmayacagıma söz verdim. dün bir arkadaşımın kızıldan kahveye döndüğünü gördüm boya alırken saç bakım yapan bir bayana rastlamış palette deluxe 4-5 altın parıltılı mocca almasını içinde açıcıda olduğu için ancak bunun kapatacagını söylemiş dünde ben boyadım nasıl mutluyum anlatamam öyle tatlı bir kahve yaptıkı daha önce ancak ya siyahla yada koyu kahveyle kapatabiliyordum onlarda çok koyu oluyordu bu çok tatlı çikolata kahve gibi..tavsiyem hiç çekinmeden boyayın burda formda kullanlarda varmış zaten bakırdan bu boyayla dönmüşler resim çekilirsem eğer en yakın zamanda eklemeyi düşünüyorum..bir daha da kızıl aslaaaa diyorum :)))

Son düzenleme:
uzun uzun düşündükten sonra yaklaşık 6-7 yıldır aşk alevi kullandığım saçlarımdan bi kerede kurtuldum..dün akşamdan itibaren karamel gibi bişey oldum.ikinci boyadada sıcak ç,kolata olcak....saçı kusturarak yaptık ve tek bir renk farkı olmadı saçımda...

uzun uzun düşündükten sonra yaklaşık 6-7 yıldır aşk alevi kullandığım saçlarımdan bi kerede kurtuldum..dün akşamdan itibaren karamel gibi bişey oldum.ikinci boyadada sıcak ç,kolata olcak....saçı kusturarak yaptık ve tek bir renk farkı olmadı saçımda...

X