Davranış Bozuklukları kızım benı delırtecek lutfen yARDIM EDIN

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Yaremcim sıkma canını üzme kendine:teselli:zamanla düzelir sen nekadar sıkılıp üzülsende herşey olucağına varır
Arkadaşlar hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutlar güzel geçmesini dilerima.s.a.s.Ben bol bol gezip tozacağım sırnaşık şey
sevgiler
g.gif
u.gif
l.gif
s.gif
e.gif

mrb canım senınle ılk defa gorusuyoruz cok tsk ederım ıyı dıleklerın ıcın bugun bıraz daha ıyıyız. taaa Isvıcre lerden benım derdıme ortak mı oluyorsun.Şeniz cok duygulandım yaa sagol canım. bugun ıkımızde sakınız cok sukur. :nazar:ınsallah sızde olmaz. galıba bebeklık ergenlıgı gecırıyor:sm_cool:a.s.

ne demk kardesim herzaman burdayim yanindayim,yeterki bebislerimiz iyi olsun,bildiklerimi soyluyorum bilmediklerimide sizden ogrenirim yani,bugun ben senin derdine yarin sen benim derdime arkadasim,
dunyanin en guzel duygusu anne olmak,ama en zor,en zahmetli iside anneliktir,sadece sabredecegiz,bnde ins olmaz ve sendede ins en kisa zamnda gecer,sakin uzulme her bebek farkli sorunlarla karsimiza cikiyor,oyuzden bugunlerin gececegine inanarak onlara herzamn sevip sayalim ve mutlu olmaya bakalim
kendine cok iyi bak,allaha emanet olun,sevgilerimle

allah kolaylık versin ne diyim ama bana kalırsa en kısa zamanda bir psikologdan yardım al en azından seni bilinçlendirsin.kolay gelsin canım

allah sabir versin benim kücük oglumda okadar olmasada cok yaramaz vede cok sinirli buyuk kardeslerini kiskaniyo arkadaslariyla gecinemiyo hep bi kavga halinde yapma kelimesini asla anlamiyo inada daha cok yapiyo ama boyamayi cok seviyo yaninda biri onunla ilgilenince güzel oynuyo hep ilgi bekliyo tabi kis dönemindeyiz cok SIK disariya cikmiyorlar yorulmuyorlar dolayisiylada öyle seyler yapiyorlar ama bence sen bi psikologdan yardim al kolay gelsin ve allah sabir versin canim

allah sabir versin cocuklarla ugrasmak görendugu kadarda kolay deyil psikologdan yardim almani tavsiye ederim canim ins yardimci olurlar kolay gelsin k.i.b

benim ufaklık 2 yaş 4 aylık.ama şüphe ediyorum 2 yaşında olup olmadığından.sanki büyümüşte küçülmüş.benimle oturup çen çen konuşunup kavga bile ediyor.zamane çocukları işte hormonlu şeyler yiye yiye ne olacak.

arkdşım en güzel olay onu ödüllendirmek en çok neyi seviyorsa onu yapacağını söyle yada ençok sevdiği şeyden onu mahrum ederek cezalandırmak başka türü yok pekala bu duruma gelmesi için bi sebep varmı ortada kısaknçlık gibi bu dönemlerde olur düzelir mrk etme.

Hepimize Allah sabır versin.Benimde 3 yaşında bir oğlum var,o da zaman zaman sınırlarını zorluyor.Bizi çileden çıkardığı oluyor.Ama ben bu davranışları gösterdiğinde ilgi ve alakamı kesiyorum ondan.Kırsa dökse vursa hiç bakmıyorum.:1closedeyes:Yanımdakilerle konuşuyorum dikkatimi ona vermiyorum.Dargınlık değil ama sadece ilgisiz bırakıyorum.Sonra soruyor anne ne oldu diye,bende çok üzüldüm,oğlum beni çok üzdü falan diyorum.Öpüyor,özür diliyor.Sonra hemen eskisi gibi oluyorum.Farkı görüyor o da.Çocuğumuzun zaaflarını bilirsek daha doğru davranırız.Bence hiçbir çocuk annesinin ilgisizliğine dayanamaz.Herkese mutlu huzurlu sağlıklı günler diliyoruma.s.

yarem canım babası yanınızda değilse onu özlediği için yapıyor olabilir sabırlı olman lazım ve de onunla konuşurken onun göz hizasına inerek konuş daha etkili olur allah sabır ve kolaylık versin

benimde 4 yaşında bir kızım var ve anlattıklarını okuyunca dejavu yaşadım birdentatlicadiarzucanım eğer onun yaşına uygun cezalar vermessen ödüllendirilmenin ne olduğunu anlayamaz.patronun sen olduğunu mutlaka anlamalı..haklısın bende çok zorlandım insan kıyamıyoo ama zamanla işe yaradığını görüyosun ve bi noktadan sonra artık cezaya gerek kalmıyoo..bunların ne olduğuna en iyi sen karar verirsin en sevdiği oyuncakla bir gün boyunca oynatmamak ve diğer gün seni dinlediğinde onunla oynamasına izin vermek gibii...ama mutlaka babayla ortak çalışmalısın senin hayır dediğine baba evet derse çocuk asla değişmez...şimdilik bu kadar canımm

canim benim kizim 7 aylik o bile simdiden eline verdigim oyuncaklari eline aliyo 1 sn bakiyogozumun icine baka baka yere atiyor baska birsey veriyorum onunlada oyle simdi dolap kapilarini acmasini ogrenmis onlari aciyo nerde kablo var ona yapisiyo ..bizimkini 3 yasina gelince dusunemiyorum bile..

ama sabir sabir canim..birde sukret canim
en azindan kizin konusabiliyor yuruyebiliyor kosabiliyor..bunu yapamayan cocuklarimiz var
o anneler ne kadar isterlerdi cocuklari kossun yaramazlik yapsin esya degil mi kirsin doksun
ona zazar vermemesi icin etraftaki kirilcak seyleri kaldirman lazim ki kendine zarar vermesin

çok ilgi verdgiinden kaynaklanabilir aslında biraz rahat bırakırsın yemek mi veriosun en azından plastık kasıkta yemegide biliodur koyarsın bi tabaga bi plastik çatal yada kaşık ver önüne gec tv ye bide böyle dene bi akrabamın başına gelmişti ilgilenmedi kendi haline bıraktı cocuk eskisi gbi oldu ama umudum inş. düzelmesidir

bence siz biraz sakin olun onunla inatlaşmayın çocuklar bu yaşlarda biraz inatçı olabiliyorlar benimde 3 yaşında kızım var benimkide bi dönem sizinki kadar olmasada inatçıydı ben onun inatlaştığı zaman onunla ilgilenmeyerek cezalandırıyordum ama inanın çok çabuk büyüyor çocuklarımız mümkün olduğu kadar çok vakit geçirelim çocuklarımızla sonra üzülmemek adına onlar bizim herşeyimiz bi düşünsenizi onsuzluğu..

oglum 4,5 yasinda ve 3 yasina basladiginda ayni seyleri yasamistim ..etrafimdaki bircok arkadasimin cocuklarindada oldu bu..3 yasina girince inatlasma donemi yada benim dedigim olucak donemi basliyor..tek yapacagin onunla inatlasmamak ,senin dikkatini cekmeyi basardigini dusunerek daha fazlasini yapar cunku ..cok zor oluyor ama onu o anlarda gormemezlikten gel ..ustune ustune gidince is cigirindan cikiyor..sabretmelisin bu surec epey uzun bir surec ama sunu bil ki gecici bir donem ...

benim oglum inatlasmalar disinda yok yere aglamasi vardi ..bastan cok ustune gittim ,niye agliyorsun ,hemen sus....falan..sonra tv de bir doktordan dinledim ,15 dakika aglamasina izin verin eger hala susmazsa o zaman tepki verin demisti ..uyguladim ve dikkat cekemedigini anlayinca kendi kendine susuyordu..
sabretmelisin canim ,cok zor bir donem ama sonra cok akilli hallerine geri donuyorlar..

cok cok teskur ederım arkadaslar hepınıze kızım artık ıyı.tabı bende.. bende psıkolojık tedavı gormeye basladım.sadece sebeb bu degıl tabıkı hayatımızda kı degısıklıkler den dolayı.. bılıncsız bır anne olmadıgımı dusunuyorum... artık bır sorunumuz yok ..babasıyla vakıt gecıremıyor malesef fazla..calısıyor cunku hemde cok.. olsun ne yapalım sımdı sukur ıyıyız...arada cocuk tabı oluyor huysuzlukları...bazen onu gormezden gelıyorum duymazdan gelıyorum...ceza verıyorum odullendırıyorum. beraber toz alıyoruz, bulasık makınesını topluyoruz, oyuncaklarını topluyoruz...beraber bırseyler yapıyorruz ıyıyız yanıkızlar hepınız sagolun. bende daha anlayıslıyım artık..keske daha once gıtseydım doktoıra...

X