Kızım beni istemiyor

o yaşta uzakta olan özlenir. baba tabi ki ilgisiz ve sorumsuz bir adammış ama kızınız daha bu yaşta bunu kavrayamaz. ilkokula başlayınca sizin değerinizi anlayacak. çünkü yaşıtı arkadaşlarının babalarının nasıl onları sevdiklerini nasıl ödevlerini yaptırdıklarını sinemaya götürdüklerini duyacak. okul çıkışı babası gelmeyecek siz geleceksiniz. çocuk baba gel diyecek, bir umut edecek 2 umut edecek sonra baba hiçbir yere gelmeyince baba kavramı onun için dede gibi amca gibi arada görüşülen uzak bir akraba gibi olacak.

hatta baba bayramda almaya çalışınca çocuk direnç gösterip 15 günlük tatilin ikinci günü size geri dönmek isteyecek. benim boşanmış olup çocuğuna sahip çıkmayan babalarla ilgili gördüğüm bu oluyor. çocuk başta babayı özlüyor sonra öfke duyuyor sonra da siliyor. baba bir gün pişman olup çocuğu tatile götürünce o tatil değil çocuğun haklı öfkesini boşalttığı cehennem gibi tartışmalara dönüyor. bu sefer sorumsuz baba zaten kaçmaya meyilli olduğu için bağ gitgide kopuyor. çocuk da erken olgunlaşıp canım annem diyor ve aileyi iki kişi olarak kabul ediyor. eski eşiniz ya çocuğuna sahip çıksın düzenli görsün ya da hiç gölge etmesin. senede bir çocuğa kendini hatırlatıp travma yaşatacakşa hiç görmesin daha iyi.

4 yaşında bir kızım var ,6 aylık olduğundan beri babasıyla yolları ayırdık .babasi bugüne kadar çocuğun doğru düzgün hiçbir sorumluluğunu ustlenmemis ,bütün ihtiyaçlarını ben karşıladım .kıyafeti ,bezi ,maması gezdirmesi tatili .a dan zye herseyini .dava sonucu, kızım için 2 yaşından itibaren bin TL ,bu yılda 1700 TL veriyor .doğduğundan beri dip dibeyiz bir gün ayrı yatmadik .birseyini eksik etmedim.babasi her aldığında her istediğini yaptığı için ,son 1 aydır huy degisti, ağlama kirizine giriyor ,servis getiriyor bakkala götür diye krize giriyor ,evde sürekli birseyler istiyor .on dk bir mandilina soyduruyor ,on dk bir salatalık tuzlattirip yiyor ,yemek saatlerinde yemek yemiyor .olmadık saatlerde acıkıyor .gecenin 6 sında kalkıp acıktım deyip ağlamaya başlıyor . İstediği olana kadar işkence yaşatıyor .bir iki saat ağlıyor .kusuyor .parmagini ağzına götürüp midesini bulandırıyor .bugünde babası kresten aldı .bakkala ,parka,gezdirmeye ,yemeğe götürdü .getirdiğinde ortalığı birbirine kattı kıyamet kopardı bana gelmedi .ayda iki gün gördüğü babasını bana tercih etti .bende bıraktım ağlamasın diye .babası aldı gitti . boğuluyorum nefes alamıyorum artık .benim gibi bir durum yaşayan bana bir akıl versin delirecegim artık.
Babası da gelsin bir psikoloğa gidin . Bu böyle olmaz . Babası da kurallara riayet etsin. Yoksa o eğlenceli siz kötü gibi olmussunuz

Okulda bir problemi yok seviyorda ama ben anlayamıyorum,bazen gitmek istemiyor.kresteki rehber öğretmen hasta olmadığı sürece gönderin .dik duruş gostermezseniz hayatını olumsuz etkiler söyledi .ileride okul hayatında da bu tür davranışları sergiler dedi .babasının yüzünden cocuguma ne terbiye verebiliyorum ne disiplin şimdi beni istemiyor .o kadar bunaldım ki .ve her gittiginde böyle davrandıkları için ayda iki gün orda kalıyor .bütün derdi ben çekiyorum .

Anne baba ayrı çocuklar anne ile yaşıyorsa otorite figürü eksikliği hissediyorlar bu yüzden ha hırçın ve saldırgan tavırlar sergileyen bir çok çocuk var. Baba ile yaşayanlarda ise tersi durumu arıyor.

Şuan çocuk durumu anlamaz ama büyüdükçr babasının kendisine maddi ve manevi eksik yaptığı şeyleri anlar. Şuan çocuk aklıyla ayırt etmesi zor. Ama ağlıyor diye, belirlenen günler dışında çocuk babaya gidince düzeni bu kadar çok bozuluyorsa gönderme.

Neden maddi açıdan bu kadar az ödeme yapıyor? Evlendi mi sonradan ya da maaşı mı az?
35 bin aliyor .ben çalıştığım için bana güveniyor.nede olsa annesi yapar .dava açtım orası apayrı bir konu kardesinin adına araba almış kredi çekmiş kredi ödüyormus durumu yokmuş .arabayida kesin bizim dava yüzünden kardeşinin üstüne yapmıştır .kızım akşam üstü çok ağlamış annemi istiyorum diye getiriyor şimdide .o kadar üzüldüm ki . öyle yapınca çocuk İste hissediyor.cocuk anlamaz falan diyorlar hikaye ,

35 bin aliyor .ben çalıştığım için bana güveniyor.nede olsa annesi yapar .dava açtım orası apayrı bir konu kardesinin adına araba almış kredi çekmiş kredi ödüyormus durumu yokmuş .arabayida kesin bizim dava yüzünden kardeşinin üstüne yapmıştır .kızım akşam üstü çok ağlamış annemi istiyorum diye getiriyor şimdide .o kadar üzüldüm ki . öyle yapınca çocuk İste hissediyor.cocuk anlamaz falan diyorlar hikaye ,

Size de yazık, çocuğa da yazık. Ne maddi ne manevi faydası yok. Süs eşyası olsa en azından odasında görünce hoşuna gider.

Böyle zaman zaman tükenmiş gibi hissetmen, yorulman normal. Çocuğun tüm sorumluluğunu alıp, birde babasının yaptıklarını gözlemlemen gerek. Çocuk orda bir gece kalsa, güvende olduğunu ilgili bir babayla beraber olduüunu düşünemiyorsun bu sefer çocuk içinde zor. Eminim o da babadan beklediğini göremedikçe hırçınlaşıyordur. Hayatta tek güvenebildiği sığınabildiği kişi sen olduğun için maalesef sana hırçınlaşıyor. Umarım anne kız güzel bir hayatınız olur.

X