Bebek Beslenmesi Kızım hasta tek lokma yemiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Max weber

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2017
311
215
Tecrübeli anneler yardımınıza ihtiyacım var salı günü ikindi saatlerinde kızım karnım ağrıyor dedi ishal olmuş 2 kez bezini kirletti sonra koltuğa yatırdım tam yatıracakken kustu o gün akşam üst üste 3 4 kez kustu hemen acile gittik serum verdiler serum kan alındı kanında birşey çıkmadı doktor mide bulantısı şurubu çinko ve prebiyotik verdi. O gün gece yani salı gecesi kusma devam etti birşeyde yemedi salı gününden beri sadece muz ve çubuk kraker birkaç lokma o kadar. Böyle devam edince tekrar gittik bugün bugünkü doktorda önceki ilaçlara baktı ve bunların mideyi boşaltıp bağırsak hareketlerini hızlandordığını söyledi ve kullanmayın dedi zaten kızım ilaçları içince karnım ağrıyor diyordu ve kusuyordu. Bugün doktor sadece ağrı kesici verdi ama kızım hiçbişey yemiyor çok halsiz sürekli yatıyor uyuyor kiloda verdi nasıl bişeyler yemesini sağlayabilirim iştahını biraz açabilirsem düzelecek ama reddediyor hiçbişey istemiyor

Su içiyor zaten kendisi sürekli su içmek istiyor doktorda en azından sıvı alsın dedi ama resmen 2 günde çocuğum resmen eridi kıyafetleri bile bollaştı

3 yaşına girecek 2 ay sonra
Ben bazen yemediği zaman sevdiği çorbadan yapıyorum kendime dokuyorum karşısına geçip yiyorum o zaman anne sen ne yiyorsun diyor o da istiyor. Hasta olduğunda ısrar etmiyorum hep böyle yapıyorum bende işe yarıyor.

Cok gecmis olsun hastayken en istahli cocuklar bile hicbir sey yemiyor malesef oglumdan biliyorum.bi kac gun toparlanmasini bekleyin zorlamayin meyve ve corba verin en sevdiklerinden azar azar.biz bile hastayken hicbir sey yiyip icemiyoruz minnak mideleri almiyor demekki.Allah sifa versin.

Ben bazen yemediği zaman sevdiği çorbadan yapıyorum kendime dokuyorum karşısına geçip yiyorum o zaman anne sen ne yiyorsun diyor o da istiyor. Hasta olduğunda ısrar etmiyorum hep böyle yapıyorum bende işe yarıyor.
Bunu yapamayacağım durumda kızım sürekli yatıyor iftar yapmayan oruçlu gibi o kadar halsiz ki kafasını kaldıramıyor sürekli yatıyor anca su içiyor işte keşke sizin gibi yedirebilsem

Bunu yapamayacağım durumda kızım sürekli yatıyor iftar yapmayan oruçlu gibi o kadar halsiz ki kafasını kaldıramıyor sürekli yatıyor anca su içiyor işte keşke sizin gibi yedirebilsem
Oyyy kıyamam geçmiş olsun doktor ne dedi peki bu duruma. Umarım en kısa zamanda iyileşir.

Doktora beslenmesini nasıl sağlayabilirim dedim bol su içsin birşey yemezse dedi yani iştahı için birşey demedi
Doğru canım ishal ve kusma da bol sıvı tüketin diyor vücut sivisiz kalmasın yeter sen yemiyor diye sıkıntı yapma düzelir elbet yine de arada sorun yemek istediği birşey var mı diye. Şu anlık içi almiyordur 2 güne yemeğe başlar ama bol sıvı icsin.

Doğru canım ishal ve kusma da bol sıvı tüketin diyor vücut sivisiz kalmasın yeter sen yemiyor diye sıkıntı yapma düzelir elbet yine de arada sorun yemek istediği birşey var mı diye. Şu anlık içi almiyordur 2 güne yemeğe başlar ama bol sıvı icsin.
Bugune kadar hiç böyle olmayınca bizde şaşırdık ne yapacağımızı inşallah en kısa zamanda iyileşir

X