Kızım kekelemeye başladı 2yaşında

Aynen sakir sakir konustuktan sonra olmasi birde gercekten daha da uzuyordur eminim ilgiyle muhabbetle cozulecek seyler ihmal etmeyin yeter ki erkenden sonuc alinsin geciyor merak etmeyin gecmis olsun insallah Allahin izniyle gececek.

Arkadaşınızın çocuğu sadece kreşte mi düzeldi ekstra bişeyler yaptılar mı yoksa neden kaynaklanmış dil gelişimi mi bi bilginiz var mı söylemişlerdir belki size

Neden kaynaklanmış peki bişey dedi mi doktorlar
Zor konuştu Benim oğlum
O dönemde de biz biraz ilgisiz bırakmışız
Aslında ilgileniyoruz çok da ama yeterli gelmemiş

Bı nevi dikkat çekmek için yapmış
Bize öyle dedi Dr

Bende bire bir oyunları arttırdım
Dahası çok gezmeye gittik
Kitap okudum ona masal anlattım
Bunlar etkili oldu mu bilmiyorum ama geçti şimdi r harfini diyemiyor
Ama sanırım o dişleri curudu ondan

Arkadaşınızın çocuğu sadece kreşte mi düzeldi ekstra bişeyler yaptılar mı yoksa neden kaynaklanmış dil gelişimi mi bi bilginiz var mı söylemişlerdir belki size
Kres den once doktor soylemis zamanla kendi konusur sohbet etmeye bakin zorlamayin baski yapmayin demis.Daha fazlada bilgim yok kreste arkadaslarinin icinde acilmis kendiliginden.

Zor konuştu Benim oğlum
O dönemde de biz biraz ilgisiz bırakmışız
Aslında ilgileniyoruz çok da ama yeterli gelmemiş

Bı nevi dikkat çekmek için yapmış
Bize öyle dedi Dr

Bende bire bir oyunları arttırdım
Dahası çok gezmeye gittik
Kitap okudum ona masal anlattım
Bunlar etkili oldu mu bilmiyorum ama geçti şimdi r harfini diyemiyor
Ama sanırım o dişleri curudu ondan

Tabi ilgide çok önemli çok teşekkür ederim :)

Merhaba aynı olayı kızım 3 yaşında iken yaşadım, yaklaşık 3-4 ay sürdü. Doktora götürdük, dediği bu zamanlar da çocuklar da normal bir olay, beyin ile dil uyumsuzluğu olabiliyor. Kesinlikle düzgün konuşması için ima dahi yapmayın yokmuş gibi eskisi gibi davranın dedi ve 3-4 ay sonra kendiliğinden geçti, sıkıntı stres yapmayın düzelecektir ama bir doktora götürüp görüş almayı ihmal etmeyiniz geçmiş olsun...

Merhabalar. Kızım 23 Aylık 1 nisanda 2yaşına girecek çok güzel ve akıcı konuşuyordu kelime dağarcığı fazlaydı. yavaş yavaş 10gündür falan kekelemeye başladı bazen normal konuşuyo bazen kelimeyi söylerken zorlanıyo. Aa anne bak yada anane gel gibi bunları mesela arada gün içinde normal söylüyo arada zorlanıyo. Takıldığıda oluyo ba ba ba ba bak siyo kuş dicek ku ku ku kuş diyo d d d d dada diyo 2gündürde Zorlandığı zaman parmağını göZüne götürüp tutuyo söyleyemediği kelimeleri söylerken öyle düşmedi bişeyden falan korkmadı bildiğim kavga falan olmado her bebek ağlar korkar uyanınca Banyo olunca falan ama korktuğu bişey olmadı sizce konuşması hep böyle mi kalıcak böyle nişey yaşayan var mı lütfen bilgi verin çok üZgünüm blmiyorum napçamı ?
Aynı durum bizde de var. 2 yasını 4 ay gecti kızım. Cok düzgün konusuyor normalde. Ama bir kaç haftadır kekelemeye basladı. Her zaman degil ama arada oluyor. Ama dikkat ettim cok hızlı ve sürekli konusmaya calıstıgında oluyor. Ben cok endişe etmedim acıkcası. Zamanla düzelecektir

benim karsesimdede o yaşlarda kekemelik olmuştu bir dönem.
iki oğlum var ikisinde de uzatarak konuşma dönemlerimiz oldu.cok endiselenmistim ama geçti şükür.genelde iki ay kadar surebiliyormus o dönemlerde aşarsa kalıcı olabilir diye okumustum.
tabiki en iyisini doktor bilir.bir kontrole götürebilirsiniz.
ayrica tuvalet eğitimine felan başladınız mı?
o dönemde de çok etkileniyor cocuklar.
genelde tetikleyici birşey oluyor.üzüntü korku endişe v.s. direk çocuklarda beynin konuşma merkezini etkiliyormus.
geçmiş olsun umarim en kısa surede normale döner..

O duyguyu biliyorum nazar değdi diye düşünüyorsunuz ve şok oluyorsunuz o halde görünce. Genelde akıcı konuşan ve çok kelime bilen çocuklarda görülen bi durum bizde yaşadık 2,5 yas olmaya yakındı aniden aynı bahsettiğiniz şekilde kelime başlarında takılmalar başladı dr hiç birşey yokmuş gibi eskiden olduğu gibi cevap verin gözünüzü kaçırmadan cümlesini tamamlamadan sadece sıradan bi şekilde cevap verin ve yanında asla bu olayı konuşmayın dedi bizde uyguladık 4-6 ayda düzelmezse konuşma terapisi önerecekti 2-3 ayda zaman zaman artış azalış gösterdi ve şu an hiç duymuyorum nerdeyse. İçiniz rahat olsun gözlemleyin sürekli artarak devam mı ediyor yoksa azalıp artıyor mu.. geçmiş olsun

O duyguyu biliyorum nazar değdi diye düşünüyorsunuz ve şok oluyorsunuz o halde görünce. Genelde akıcı konuşan ve çok kelime bilen çocuklarda görülen bi durum bizde yaşadık 2,5 yas olmaya yakındı aniden aynı bahsettiğiniz şekilde kelime başlarında takılmalar başladı dr hiç birşey yokmuş gibi eskiden olduğu gibi cevap verin gözünüzü kaçırmadan cümlesini tamamlamadan sadece sıradan bi şekilde cevap verin ve yanında asla bu olayı konuşmayın dedi bizde uyguladık 4-6 ayda düzelmezse konuşma terapisi önerecekti 2-3 ayda zaman zaman artış azalış gösterdi ve şu an hiç duymuyorum nerdeyse. İçiniz rahat olsun gözlemleyin sürekli artarak devam mı ediyor yoksa azalıp artıyor mu.. geçmiş olsun

Sizin ne kdar zamanda nasıl geçti terapist yardımıyla mı

Merhaba aynı olayı kızım 3 yaşında iken yaşadım, yaklaşık 3-4 ay sürdü. Doktora götürdük, dediği bu zamanlar da çocuklar da normal bir olay, beyin ile dil uyumsuzluğu olabiliyor. Kesinlikle düzgün konuşması için ima dahi yapmayın yokmuş gibi eskisi gibi davranın dedi ve 3-4 ay sonra kendiliğinden geçti, sıkıntı stres yapmayın düzelecektir ama bir doktora götürüp görüş almayı ihmal etmeyiniz geçmiş olsun...

Yavaş yavaş mı geçti birden mi düzeldi. Bizim takılıyo mesela anne falan diyo normal topla dicek anne to to to topla diyo alt çene titriyo söylerken bazrn parmağnı gözüne götryor sizin demi öyleydi. Çok korkuyorum böyle kalcak diye yavaş yavaş mı düzeldi sizin

Aynı durum bizde de var. 2 yasını 4 ay gecti kızım. Cok düzgün konusuyor normalde. Ama bir kaç haftadır kekelemeye basladı. Her zaman degil ama arada oluyor. Ama dikkat ettim cok hızlı ve sürekli konusmaya calıstıgında oluyor. Ben cok endişe etmedim acıkcası. Zamanla düzelecektir

Sizinde şuan devam ediyor mu bizim mesela ben diyorum vereyim mi kızım ver dicek vv ve ve ve ver diyo normal hızlı knşmuyo o anda. Ve bizim zorlandığı anda patmağını gözüne götryo nedenini bilmiyorm bunun

Sizin ne kdar zamanda nasıl geçti terapist yardımıyla mı
2-3 ayda geçti canım mesela 3-4 gün takılıyordu sonra 1-2 gün hiç takılmıyordu böyle böyle takıldığı günler azaldı ve şu an hiç hatırlamıyorum en son ne zaman duydum takıldığını. Doktor 4-6 ay da geçmez ya da azalmazsa konuşma terapisti başlarız dedi ama gerek kalmadı çok şükür.

benim karsesimdede o yaşlarda kekemelik olmuştu bir dönem.
iki oğlum var ikisinde de uzatarak konuşma dönemlerimiz oldu.cok endiselenmistim ama geçti şükür.genelde iki ay kadar surebiliyormus o dönemlerde aşarsa kalıcı olabilir diye okumustum.
tabiki en iyisini doktor bilir.bir kontrole götürebilirsiniz.
ayrica tuvalet eğitimine felan başladınız mı?
o dönemde de çok etkileniyor cocuklar.
genelde tetikleyici birşey oluyor.üzüntü korku endişe v.s. direk çocuklarda beynin konuşma merkezini etkiliyormus.
geçmiş olsun umarim en kısa surede normale döner..

Kardeşiniz ne kadar sürede nasıl düzeldii hayır tuvalet eğitimine daha başlamadık hiç

Şuan kaç yaşında sizin. Ne kdar zaman oldu ve ne kadar zamanda düzeldii

2-3 ayda geçti canım mesela 3-4 gün takılıyordu sonra 1-2 gün hiç takılmıyordu böyle böyle takıldığı günler azaldı ve şu an hiç hatırlamıyorum en son ne zaman duydum takıldığını. Doktor 4-6 ay da geçmez ya da azalmazsa konuşma terapisti başlarız dedi ama gerek kalmadı çok şükür.
Peki bişey sorcam mesela yap dicek ya ya ya yap diyo ya bi iki gün örneğin yap kelimesini güzel kekelemeden soylüyodu yani dmi doğru anladım. Alt çene kekelerken titriyodu dimi sizinde söylemeye çalşırken

Peki bişey sorcam mesela yap dicek ya ya ya yap diyo ya bi iki gün örneğin yap kelimesini güzel kekelemeden soylüyodu yani dmi doğru anladım. Alt çene kekelerken titriyodu dimi sizinde söylemeye çalşırken

Evet başka bir gün o kelimeyi düzgün ve çok kolay kullanırken diğer gün takılıyordu eliyle saçlarını kaşır gibi yapıp eğer 6-7 kez denemiş söyleyememişse sinirleniyordu, çene titremesini hatırlayamıyorum ve gözlerine bakın dediği için ağzını çok incelemiyordum dikkatini oraya toplamasın diye

X