Kızıma eleştiriye tahammülümün olmaması

ezdirme sakın çocuğunu oda kendini ezdirmesin tabi özgüvenli olsun
18 yaşına gelmiş kızla sizin 12 yaşındaki çocuğunuz bir mi? Üniversiteye başlama yaşında, yarın şehir dışında okul kazanıp giderse annesi mi gidip çözecek her sorunu? Ezdirmemek yerine çocuğun kendisini ezdirmemesini sağlamak daha doğru bence. Arkadaşlarıyla anlaşmazlık yaşayacak, belki dışlanacak, öğretmenleriyle takışacak, öğrenci evinde yurtta problemleri olacak... Ezdirmem ben çocuğumu deyip herkesle annesi mi baş edecek? Kızı hep anne gel şunları hallet mi diyecek?

Hadi evde bana nazı geçsin gittiğimiz hiçbir evde de yapmaz

Gittiginiz evlerde kiz niye bulaşik yikasin? Tabagini kaldirsin yeter, elaleme hizmet etmeye aliştirmayin şu kizlari.
Evde yatagini odasini toplasin, bulasigini yikasin mutlaka.
Milletin evinde yapmasi onemli degil.

kv dem de olsa onu da yapıyorum :) :) cevabı yapıştırıyorum hemen
yalnız insanlar da haklı biliyor musunuz? çok oyuna telefona düşkün kızım :KK43: onlar haklı ben başaramadım diye düşünüyorum ister istemez

işten geliyorum insan yediği bulaşığı kaldırmaz mı bilmiyorum ki ne olacak böyle?
İnsanlar haklı derken kızınızın onlara karşı bir sorumluluğu yok farkında mısınız, kızınız onların beğeneceği gibi olmak zorunda değil. Onlar dört dörtlük mü? Çocukları dört dörtlük mü? Kızınız o beğenmeyen babaannenin elinde büyümedi mi? Bir mesajınızda misafirliktede iş yapmıyor demişsiniz ne münasebet niye yapsın? Bu başarılacak bir şey değil ki ergen bu kız daha ki ilaç kullanıyor yıllardır sorunları var. Zamanla sorumluluk alacaktır, almazsa bedel ödeyecek öğrenecektir.
Çok enteresan koca koca bir sürü insan toplanıp toplanıp kızı çekiştiriyor yokmu başka işleri ya

Merhaba Arkadaşlar

Hep kurtulmak istediğim ama yapamadığım bir sorunum var. Özellikle büyük kızım hakkında eleştiri kaldıramamak..

Neden böyleyim çözemiyorum.. 18 yaş ve 8 yaşında iki tane dünya tatlısı kızlarım var.. Allah hepimizin çocuklarını bağışlasın.. Büyük kızım neredeyse 2 3 yaşından beri sinirli gergin zor bir karakterdi. Bazen sabırlı bazen sabırsızdım ona karşı.. İlkokul’ da maalesef çok akran zorbalığı gördü.. Bu zor halleri 11 12 yaşlarında ergenlikle iki katına çıktı.. 16 yaşından itibaren ilaç destekli yardım alıyor.. Çok şükür o günlerimiz bayağı geride kaldı.. Ama gelin görün ki aşırı tembel bir kız.. İçtiği su bardağını bile makineye koymaz.. Yatağını kapatmaz.. Her yemek yemesinde bulaşıkları atar gider.. Makineye kaldır diyeceksin illa.. Hadi evde bana nazı geçsin gittiğimiz hiçbir evde de yapmaz.. Bunları hallediyorum bir şekilde.. Aşırı kızsam da ben annesiyim sonra unutulup gidiyor.. Benim asıl sorunum birisi ufacık eleştirsin çok ama çok üzülüyorum tüm modum yerle bir..

Hele ben çalıştığım için onu büyüten babaannesi.. Bu aralar bizde ufacık bişey desin nasıl üzülüp sinirleniyorum hiç tahammülüm yok bişey denmesine.. Ki kendisini yani kv mi çok severim.. Aynı şekilde teyzesi de eleştirince başkası eleştirince de.

Kv sağolsun arkasından çok hareket yapar konuşur mesela şişirmek ister gibi.. Bikaç defa kızımın yüzüne bak babaannen böyle diyor diye tam yanında söyledim ama.. Az dikkat etse kv sonra yine.. Anca surat yaparsam duruyor.

Hep diyorlar takma arada başardığım da oluyor ama %80’inde takıyorum elimde değil.. Nasıl kurtulacağım bu hassasiyetten bilemiyorum..
Eleştirilerin doğru olduğunu biliyorsun ve elinden bir şey gelmiyor bu sinir bu yüzden.

Aslında sizde eleştiriyorsunuz. Karşıdaki de haksız değil biliyorsunuz. Kendisi reşit artık eleştirileri kendisi karşılasın...

Benim oğlan küçük 7.5 yaşında zor bir çocuk. Şimdiden Bi dünya eleştiri alıyorum. Ki çalıştığım için sadece ben yetiştiremedim aileler de işin içinde oldu. Kendime hakaret olarak algılamıyorum. Onlarında parmağı var 🥴 asıl kızdığınız nokta kişisel algınız
Kesinlikle kişisel algım nasıl aldırmamayı öğreneceğim bilememek
Eleştirileri nasıl karşıladığı kendi bileceği iş. Ama sanırım buradaki asıl sorun sizin o eleştirileri kendinize almanız, kendi çocuk yetiştirmenizle ilgili olduğunu düşünmeniz.
Evet kendimi suçlamam da çok.. Yanında olamadım çalıştım yeterli ilgi göstermedim vs..
Zamanında yapıyorduk birlikte iş büyüdükçe bıraktı

18 yaşına gelmiş kızla sizin 12 yaşındaki çocuğunuz bir mi? Üniversiteye başlama yaşında, yarın şehir dışında okul kazanıp giderse annesi mi gidip çözecek her sorunu? Ezdirmemek yerine çocuğun kendisini ezdirmemesini sağlamak daha doğru bence. Arkadaşlarıyla anlaşmazlık yaşayacak, belki dışlanacak, öğretmenleriyle takışacak, öğrenci evinde yurtta problemleri olacak... Ezdirmem ben çocuğumu deyip herkesle annesi mi baş edecek? Kızı hep anne gel şunları hallet mi diyecek?
Bizim halletmedilerde ne oldu başımız sıkıştığında anamız babamız koşsaydı çevreye akrabalara karşı bizi savunan ana babamız olsaydı belki bizde bugün daha sağlıklı yerlerde olurduk... Aman büyüktür herşeyi söyler aman büyüktür karışır sus sen küçüksün cevap verme en ufak şeyi saygıya bağlayan çok bilmiş büyükler ne yazıkki saygının zerresini hak etmiyor... Ben de kızıma kimseye saygısızlık yapmamasını söylüyorum ama hakkını da savunmayı gerektiğinde konuşmayı bilicek haksızlığa karşı susmicak zaten benim kızımı biraz tanısanız ne kadar dilli düdük olduğunu bilirsiniz ama merhametlidir vicdanlıdır..
Tabiki 18 yaşla 12 yaş aynı değil ama bilsin arkasında annesi var düştüğünde elini tutabilicek çözemediğinde çözüm sunucak elbette kırılıcak elbette üzecekler ama sığınacağı limanı hep olucak o yüzden insanoğlu arkasında durabilecek bi omuz ister ona yaslandığında güçlü hissetmek ister bende öyle yetiştiriyorum...

Ya çok haklısınız. Ben de öyleydim. Şimdi çok sakinim. Ev işi bile öğrendim :) çoğu ergen böyledir. Kardeşimden ya da kuzenlerimden de hatırlıyorum. Zamanla değişecektir. Hiç endişe etmeyin. Siz de bir zamanlar o dönemden geçtiniz. Onun da kendine göre sıkıntıları vardır. Anlamaya çalışın kızınızı ve sabırlı olun bence 🧡
İnşallah.. Çok teşekkür ederim.
Pastacilik kursuna gönderin hem orda kendi bulasiklarini topluyorlar bildigim hem evde alisir artik pratik yapar bastan alismamis duzen zor hem evde pasta yersiniz cesit cesit size yapar. Bol bol sorumluluk vermek lazim bugün yemegi sen yaparmisin bulasik kismi bende cok sevmem ama yemek vs baslatip bulasiklara geçirebilirsiniz cok dagitma mutfagi senin toplaman gerek kardesinle vs diye uyarip yapabilirsiniz .konusun surekli pes edecektir bulasiklari bana birakmayin calisiyorim sizde bana yardimci olun vs vs sizin istikrarli olmaniz gerekir
İstikrar.. Evet kilit kelime
bunları söylüyorum tamam tamam diyor yapmıyor aslında inatla hergün söylemek lazım değil mi yapmıyorum işte
istikrar sorunum var birde

Konu sahibi, belki de kızınızın eleştirildiği noktalarda kendinizde suç bulduğunuz için şahsınıza söylenmiş gibi öfkeleniyorsunuzdur.

Eleştirilmesine izin vermezsen daha gamsız büyür mükemmel olduğunu düşünür kimse kusursuz değil kabullenmelisin. Eleştirileri iyi yönde alabilirsin. Kusursuz bir varlık doğurup büyütemezsin sonuç olarak.
Eleştiriler kendi yüzüne yapılsın zerre kadar kızmam
onun arkasından bana söyleniyor bende çok etkileniyorum derdim o

Kızınızın iyiliği icik üniversitede başka yere gönderin. Böyle bir evin prensesi modunda büyürse otuzunda bile hala ergen olur. Çok fazla benzer arkadaşım var, yaşı 32 bı yerden bi yere gidecekken uygulamaya bakmak aklına gelmez, gidemez, elinden hiç iş gelmez, komut almadan hiç bir şeyi akıl edemezler. Hepsinin de ortak özelliği anne kucağından hiç ayrılmamış olmalari
kendisi de şehir dışında bir üni var orayı istiyor
ve kendi de diyor babam ve sana güveniyorum kendi başıma kalmadığım müddetçe bişeyleri beceremeyeceğim diye
bilemiyorum
ya da rahatça yazdıralım diye yol yapıyor :))))

Pastacilik kursuna gönderin hem orda kendi bulasiklarini topluyorlar bildigim hem evde alisir artik pratik yapar bastan alismamis duzen zor hem evde pasta yersiniz cesit cesit size yapar.
Alışkanlık kazanmaz hatta daha çok dağıtıp anneye kitleyebilir. Kurslarda daha çok etraf batıyor ve bulaşık işini iş bölümü olsa da belli kişilere kitleniyor. Mutfağa alışması için aşçılık kursu daha makul. Masa düzenini de öğretiyorlar.

Eleştiri sadece kötü amaçla yapılmaz. Annesi teyzesi babaannesi, en yakınındaki kişiler. Belki yanlış gördükleri bir şeyi söylüyorlar. 18 yaşına gelmiş, üniversiteye gidecek iş hayatına atılacak. Sorun çıktı mı veya amiri şefi eleştirdi mi annesi mi gidip savunacak? Sizin çocuğunuz var mı derseniz 16 yaşında kızım var. Bizde de babaannesi arada bir laf söyler, iş yapması veya tembellik meselesi değil eğitim kariyer amaçlı sorular sorar. Bana gelip şikayet edince git kendisine söyle, babaanne ben bunları duymak konuşmak istemiyorum de derim. Lafı ben değil kendisi yapıştıracak. Ben kendisine o imkanı özgürlüğü veriyorum. Kim olduğu fark etmez canını sıkana, rahatsız edene, hakkında kötü konuşana ne cevap istiyorsan verebilirsin diyorum. Bazen bu kişi benim annem bile oluyor.
Anlatamamışım derdimi
keşke onun yüzüne deseler de bana demeseler
onlara kinlenecek diye nasıl çekiniyorlar
bana yapıyorlar laflarını arkasından babaannesi hareket yapıyor mesela
yoksa eleştirsinler :)
18 Yaşında koskoca kız bu kadar korumacı davranırsanız ayaklarının üzerinde durmakta her zaman zorlanacaktır. çocuk kalmış bir yetişkin olarak yoluna devam eder. sorumluluk vermek yerinde eleştirmek insanı geliştirir. lütfen kişisel algılamayın. kızınızda şikayetçi olduğunuz yönleriyle ilgili karşınıza alıp konuşun, teşvik etmeye çalışın özendirin. sürekli eleştirilmekte insanı bıktırır çünkü yerinde olması yararlıdır. Anneler çok korumacı ben 33 yaşımdayım annem hala öyle biri beni eleştirse benden önce cevabını veriyor. Sürekli onu bu davranışlarından dolayı biraz bastırmaya çalıştım ben yetişkinim sonuçta 5 yaşında çocuğu korur gibi davranmasına gerek yok. sizde aynı şekilde. lütfen zorlansanızda bazı hareketlerinizi sınırlamaya çalışın. kendini korumayı savunmayı öğrenmeli
ben elimden geleni yapmaya çalışıp hatalarını söylüyorum kızıma
derdim arkasından konuşmaları ve benim üzülmem
İyi de babaanne büyütmüş eleştiriyor da kendine hic pay cikarmiyormu ?
Ben olsam derdim anne beraber büyüttük yeri geldi benden çok seni gördü diye.
Bu aile büyükleri de ağzının içine bakıp bir dediğini ikiletmeyerek şimartıp sonra eleştirmiyorlar mı bende buna sinir oluyorum.
ben hazır cevabımdır o hiç değildir normalde
ama bunu dediğim an diyecektir "ben 6 yaşına kadar baktım.. Ondan sonrası sendeydi.. Sonra az gördüm" vs :))

kendisi de şehir dışında bir üni var orayı istiyor
ve kendi de diyor babam ve sana güveniyorum kendi başıma kalmadığım müddetçe bişeyleri beceremeyeceğim diye
bilemiyorum
ya da rahatça yazdıralım diye yol yapıyor :))))
Bence gönder gitsin, biraz üstünden elini çekin. Çok fazla paraya da bogmayin. Az hayatı görsün, neyi nasıl yapması gerektiğini öğrensin. Biraz düşsün, yalnız kalsın kendi kalksın.
Yoksa vallahi aynen bu haliyle 30a da gelir hala ergen Ergen takılır.
Benim çevremde çok var yetişkin olmasına izin verilemeyen kadinlar. Çoğu meslek sahibi, paraları da var. Ama hayata karismisliklari sıfır. Hepsinin de arkasında böyle kollarını açmış sıkı sıkı bekleyen, onları dizinden ayırmayan anneleri var.

Anne kucağından ayrılmama evden ayrılmakla pek de alakalı değil. Annesi işini görüyorsa böyle tuhaf oluyorlar.

Ben şehir içinde okudum, evden ayrılmadım yani ama annemin kısıtlamadığı her işi yapabiliyorum. Mutfağa girince burnumuzdan getirir. Baktım ki öğrenemeyeceğim, ben de yemek kurslarına gittim. Diğerlerine bakınca "Aman piremses kızlarım ders çalışsın, beceremez onlar, yapamaz" diye diye büyüttü. Şimdi de ellerinden pek bir iş gelmiyor. Onun da lafını eder. Biri şehir dışında da okudu. Çok az bir etkisi oldu. Hala aynı teneke. Dışarıda kahvaltılık kalsa buzdolabına kaldırmayı akıl edemez. İlla komut verilecek.

Bana göre bunun sebebi de daha küçükken el sürmemeleri. Alışkanlıkları yok. Yine sinirlendim. Şimdi evi turlasam neler ortalıktadır.
Ama sen zaten sorumluluğunun bilincinde bir cocukmuşsun. Benim acil evden göndermeli dediğim kız 18 yaşına gelmiş hala sıfır sorumluluk yaşıyor. Bu kız aynı evde devam etse on sene sonra da değişmeyecek.
Küçükken alismamis olabilir ama gittigi şehirde bir şekilde hayatta kalma becerileri gelişir:) misal yediğini kaldirmasin, ertesi gün yine kaldirmasin, çöpü atmasın. Bir süre içinde temizleyen olmayınca o ev b.k içinde kalır, çocuk da bir şekilde temizlemeyi öğrenir vakitlice :)

Arkadaşım gençlerin hemen hepsi öyle benim de evimde iki ergen var biri 22 bir 18 canları istese çok güzel yaparlar ama gel gör ki çoğu zaman yedikleri bulaşıklari ben ve babası topluyor kirli çamaşırlar bı yerde yığılmış laf söylenmez kendileri hep haklı napalim evladımız canları sağ olsun diyorsun ama dışardaki insanlara yeri geldimi ben kendim öz eleştiri yaparım yeri geldimi sonuna kadar savunurum ama genelllikle şey derim yeni nesil gençlik hep böyle onlar genç vakti gelince yaparlar der sustururum
Tabiki sağlıklı olsunlar da yeter
dediğim gibi ben ve babası zaten kızsak da yapıyoruz ama ah şu eleştiriler olmasa :KK43:
çok üzülüyorum
Ah yaaa seni o kadar iyi anlıyorum ki ben de aynı durumdayım kısaca anlatayım ;
Ben kızıma hamileyken boşandım bir süre ailemin evinde büyüttüm 1 yaşında kreşe verdim çalıştım aileme yük olmamak için 4 yaşında girdiğinde ayrı eve çıktık kızımla ailemle anlaşamadım çünkü kızıma aşırı bir bağlılığım vardı kendi başımıza yaşamaya başladık okula yazdırdım bende gece gündüz çalıştım hem anne hem baba oldum hiçbişeyden mahrum etmedim onu. Ama ne zor zamanlar yaladım bir Allah bilir kızıma hiç yansıtmadım çoğu zaman gözyaşlarımı içime akıttım çünkü kızımın varlığı bana güç veriyordu hayatımın merkezi oydu..
Şimdi 12 yaşına giricek yeniden evlendim 3 yıldır evliyim bir tane de oğlum oldu şükürler olsun eşim ve ailesi benim kızıma karşı hassasiyetini biliyorlar ama tabi bunu onlar anlayana kadar bir takım zorluklar yaşadık benim kayınpeder biraz sıkıntılı bağırır çağırır herkese bir gün kızıma da bağırdı offff Allah'ım o anda onu öldürebilirdim çok kötü kavga ettik benim gözüm dönmüştü resmen kıyametleri koparttım aslında ortada büyük bişey yoktu ama benim kızıma bağıramaz o gün çok kötü kavga ettik eşimle boşanmanın aşamasına geldik ve hamileydim oğluma hiç önemi yoktu bitane tek başıma büyüttüm bitane daha büyütürüm dedim çektim resti... Tabi sonrasında eşimle konuştuk çünkü onun bir suçu yoktu o herzaman kızıma bir baba gibi davrandı çünkü benim ne kadar hassas olduğumu biliyordu. Neyse o gün bu gündür kızıma tek kelime edemezler biz aile apartmanında oturuyoruz dairelerin anahtarları kayınpederde var ben kendi kilidimi falan değiştirdim buda çok olay olmuştu baya söylendiler neden kilit değiştirmişim diye olay oldu bende açık açık söyledim benim genç kızım var heryere benle gelmeyebilir evde duş alır özel işi olur vs evimin anahtarı kimsede olamaz dedim şok oldular tabi baya trip attılar umrumda bile değil benim kızım var güvenmiyorum kimseye kimse kusura bakmasın...
Eşimin ailesi tabi benim bu tutumundan rahatsız olsalarda kızıma karşı özenli davranmaya çalışıyorlar çünkü benim davranışlarımdan dolayı
Aslında ben çok sessiz uyumlu biriyim ama söz konusu kızım olunca vahşileşiyorum yapacak bişey yok ben onu kolay büyütmedim 100 tanede çocuğum olsa kızım benim herşeyin o özel hatta en özel o bu evlat ayrımcılığı değil yanlış anlaşılmasın...
O yüzden seni çok iyi anlıyorum canım bunları niye anlattım yalnız değilsin demek için ezdirme sakın çocuğunu oda kendini ezdirmesin tabi özgüvenli olsun benim kızımda maşallah bi çene var 7 köyü karıştırır 😂😂
Temizlik konusunda benimkide öyle valla elli sefer söylicemde mızmızlanarak yapacak uyuşuk anacım 😂
Olsun dünyanın en yaramaz en huysuz çocuğuda olsa benim kızım bana dünyanın en güzel çocuğu gibi geliyo yapıcak bişey yok...
Allah razı olsun ne güzel anlatmışsın valla :KK70:

anahtar konusunda sonuna kadar haklısın çok konuşmasın kp
benim kv kardeşim falan yüzüne söyleseler o kadar kızmam ama kv özellikle arkasını döndüğü anda bana söylüyor
çok kızdığım o

Yapıştı bir eleştiri dili insanlara. Yapıcı bir yanı yok, laf olsun birilerinin kusurlarını yüzüne vurayım hep. Kimsenin eleştirisini falan kabul edemem şahsen. Eleştirecekse kendini eleştirsin, kendi tamam olursa?! bir şey bulamazsa gitsin başkasını eleştirsin. Mesela kızınız bardağını kaldırmıyor, bunu da teyzenin teki gördü. Oturduğu yerden " Kız ne o, su bardağını bile kaldırmıyorsun. Yarın öbür gün kimse almaz seni bak." dedi mesela, kime ne faydası oldu? Sırf zarar. Hani dese ki "Yavrum böyle şeyler ufaktan başlar. Bir şeyi hemen yerine koyarsan dağınıklık olmaz. Ileride de rahat edersin kendini alıştırırsan güzel kızım. " dese ne güzel mesela. Yermedi, eleştirmedi, gözüne çarpan bir şeyde tavsiye verdi.
güzelce de söylüyorum haklısın annecim diyor o kadar :)

gereksiz yersiz iyilik maalesef nankörlük olarak geriye dönüyor kizinizda kendi isini birakin kendi yapsin evdede ev islerinde yapilmasi ne gerekiyorsa yapsin yeyip icip yan gel olmaz
diyelim ki kaldırmadım bazen de kaldırmıyorum
pc önünde kaç soda şişesi kaç bardak
mutfakta bulaşıkları akşama yemek yapıcam mesela vs
kalk yap diyince de birazdan diyor mesela
o birazdan bitmiyor :KK43:
Anne kucağından ayrılmama evden ayrılmakla pek de alakalı değil. Annesi işini görüyorsa böyle tuhaf oluyorlar.

Ben şehir içinde okudum, evden ayrılmadım yani ama annemin kısıtlamadığı her işi yapabiliyorum. Mutfağa girince burnumuzdan getirir. Baktım ki öğrenemeyeceğim, ben de yemek kurslarına gittim. Diğerlerine bakınca "Aman piremses kızlarım ders çalışsın, beceremez onlar, yapamaz" diye diye büyüttü. Şimdi de ellerinden pek bir iş gelmiyor. Onun da lafını eder. Biri şehir dışında da okudu. Çok az bir etkisi oldu. Hala aynı teneke. Dışarıda kahvaltılık kalsa buzdolabına kaldırmayı akıl edemez. İlla komut verilecek.

Bana göre bunun sebebi de daha küçükken el sürmemeleri. Alışkanlıkları yok. Yine sinirlendim. Şimdi evi turlasam neler ortalıktadır.
benümkü küçükkken yapıyordu büyüdükçe haylazlaştı

Herkes her konu hakkında her zaman konuşur bunun sonu yok ki kendinizi üzdüğünüzle kalıyorsunuz sadece. umursamamak en iyisi. 15 dk konuşulan şey için üzülmenize değmez.

Allah razı olsun ne güzel anlatmışsın valla :KK70:

anahtar konusunda sonuna kadar haklısın çok konuşmasın kp
benim kv kardeşim falan yüzüne söyleseler o kadar kızmam ama kv özellikle arkasını döndüğü anda bana söylüyor
çok kızdığım o
Ya daha neler neler yani varya az sessiz kalsam kızıma düşman gibi bakacaklar nerdeyse sevdiklerini de düşünmüyorum zaten sırf benden çekindikleri için sevimli davranıyolar düşünsene bide bende kızımı irdelesem onlara hak versem onların gazına gelip kızsam mesela diyorum ayyyy ozaman çocuğun hali ne olur iyice sevilmediğini dışlandığını düşünüp iyice dışarıya kayar alamadığı o sevgiyi ilgiyi sahiplenilmeyi dışarda arar ve yanlış kişilerle oturup kalkar Allah korusun kendimden biliyorum bir çoğumuz aileden alamadığımız sevgiyi dışarda aradık ne yazıkki keşke bizimde annemiz hatalarımızda bile bizi savunsaydı arkamızda dursaydı yani biz doğrularımızla sevilmedik hatalarımızdada hep itildik ne yazıkki o yüzden benim çocuğum ya hata mı yaptı yine benim çocuğum yanlışıylada severim kimse karışamaz kimsenin söz hakkı yok ben bu hakkı eşime dahi vermiyorum bazen bana diyolar bu kadar pimpirikli olma çok şımartıyosun bilmem ne şımarsın arkadaşım sizene bidaha bu yaşında olmicak kocaman kocaman travmalar bırakmicam ona o yüzden bırak ne derlerse desinler bir zaman sonra anlicaklar ve susucaklar emin ol sen kızımla aranı iyi tutmaya bak

Bence takmakta haklısınız. Henüz çocuğum yok ama annem en yakın örneğim. Biri tek laf ettiğinde annem laf ettiğine bin pişman ederdi. Tırnaklarını çıkarır hemen lafını yapıştırırdı. Bir daha da kimse ağzını açamazdı. Bence kendinizi değiştirmeye çalışmak yerine size bu hadsizliği yapanları değiştirin.
Bakan babaannesiymis çalışırken bırakın bi iki laf edebilsin benimde gözüme batar koca kızim hiç bisey yapmazsa
9 yaşında ki kızım ve 7 yaşında ki oğlum mutfak disinda her odayi toplayabilir 3 yaşındaki oğlumda döktüğü oyuncaklarını topluyor sorumluluk almaları gerekiyor yanlış düşünüyorsunuz.
Herseyi anne üstlenirse nasıl yapacak bu kız hayatta

Temizlik konusunda benimkide öyle valla elli sefer söylicemde mızmızlanarak yapacak uyuşuk anacım 😂
Olsun dünyanın en yaramaz en huysuz çocuğuda olsa benim kızım bana dünyanın en güzel çocuğu gibi geliyo yapıcak bişey yok...
Size güzel de topluma karıştığında hala sadece size güzel olacak. Bu gibi bireyler iş yerlerinde de, okullarda da düzensizler. Sorumluluk vermeye çalışın lütfen ki alışsınlar. Yaş ilerledikçe çok zor oluyor, onlara da işkence gibi geliyor.

Koskoca insanların steril çalışmaları gereken ortamlarını b*k götürüyor. Whatsapp gruplarına ve ortamlara "Bu çöpü kim dökmedi, masadaki silgi çöpleri neden var, lavaboya çöpleri atmayın, bulaşıklarınızı kaldırın, 1 haftadır burada duran küflenmiş kahve kupası kimin, arkadaşlar sifonu çekmeden çıkmayın" gibi bir sürü uyarılar yazılıyor. Bakınca teorikte bunlar öğretiliyor ama alışkanlıkları olmadıkları için yapamıyorlar veya unutuyorlar.

X