Kızımda uyaran eksikliği varmış

Eğitim alan çocuğunuzda nasil gerileme oluyor anlamadım. Çocuk 10 aydır özel eğitim alıyormuş? Ekranları tamamen kapatmadınız mı?
Ekran hiç yok hayatımızda. Ama eğitim aba eğitimi zorlayıcı bir eğitim o da ters tepki yaptı sanırım. Ayrıca yaşadığımız yerde floortime eğitmeni yok yani oyun temelli çocuğun liderliğinde gerçekleşen eğitim

Ekran hiç yok hayatımızda. Ama eğitim aba eğitimi zorlayıcı bir eğitim o da ters tepki yaptı sanırım. Ayrıca yaşadığımız yerde floortime eğitmeni yok yani oyun temelli çocuğun liderliğinde gerçekleşen eğitim
Benim oğlum 3 yıldır uyaran eksikliği için özel eğitim alıyor. Aba eğitimini de floor time vb eğitimleri de biliyorum ve asıl bu yüzden şaşırdım. Özel eğitim öğretmeniniz ne diyor bu konuda? Bu durumu nasıl normallestiriyorsunuz?

Salı günü izmire vega testi yaptırmaya gideceğim hem hastalığı var mı hem alerji vs var mı hem de vücutta ağır metal var mı saç telinden çıkıyormuş. Eşim istemiyor çözümü yok diyor o kadar yoruldum ki bi de onla uğraşıyorum önümde hep bir engel.

Otizm_iyilesir
Instagram hesabını takip edin.
Glüten süt ürünleri paketleri gıdaları keserek otizm belirtilerinin hafifleyeceğini söylüyor sayfanın sahibi.
Bir de kereviz sapı suyu önerisi var.
Bağırsaklarla ilişkili olduğuna dair de çok araştırma var zaten.

Benim oğlum 3 yıldır uyaran eksikliği için özel eğitim alıyor. Aba eğitimini de floor time vb eğitimleri de biliyorum ve asıl bu yüzden şaşırdım. Özel eğitim öğretmeniniz ne diyor bu konuda? Bu durumu nasıl normallestiriyorsunuz?
Normalleştirmek derken orasını tam anlayamadım. Özel eğitim öğretmenimiz mizacının inatçı olduğunu söylüyor ilerliyor ama davranış problemleri ekleniyor öfke krizleri gibi mesela. Bunlar eğitimden önce yoktu. Floortime eğitmeni yok yaşadığım yerde. Her eğitim şekli maalesef her çocukta aynı etkiyi göstermiyor kendim online floortime eğitimi almaya başladım ayrıca evde kendim uygulamaya çalışıyorum normalleşen hiçbir şey yok yani

Otizm_iyilesir
Instagram hesabını takip edin.
Glüten süt ürünleri paketleri gıdaları keserek otizm belirtilerinin hafifleyeceğini söylüyor sayfanın sahibi.
Bir de kereviz sapı suyu önerisi var.
Bağırsaklarla ilişkili olduğuna dair de çok araştırma var zaten.
Evet araştırdım hepsini çoğunu da denedim paketli gıda gluten kazeini kestim faydalarını görüyorum ama mucizeler yaratmadı malesef. Kereviz sapını aldım yaptım kesinlikle içiremedim çok ağır bir kokusu var hatta kirazla beraber verin dediler o şekilde bile içmedi. Bağırsaklarda ve vücutta ağır metal var mı diye bu ay sonu vega test yaptıracağız sonuca göre doktor verecekmiş takviye detoks vs

Normalleştirmek derken orasını tam anlayamadım. Özel eğitim öğretmenimiz mizacının inatçı olduğunu söylüyor ilerliyor ama davranış problemleri ekleniyor öfke krizleri gibi mesela. Bunlar eğitimden önce yoktu. Floortime eğitmeni yok yaşadığım yerde. Her eğitim şekli maalesef her çocukta aynı etkiyi göstermiyor kendim online floortime eğitimi almaya başladım ayrıca evde kendim uygulamaya çalışıyorum normalleşen hiçbir şey yok yani
Sizin yerinizde olsam acilen farklı bir eğitmenden fikir alırdım. Çocuğunuzun kelime sayısı azalmış, üstüne öfke krizleri vs eklenmiş. Her çocukta aynı oranda ilerleme olmaz doğru ama mutlaka ilerleme olur.
Eğitim alan çocuğun gerilemesi normal değildir, siz hala floor time deyip duruyorsunuz.

Merhaba kızım 3 gün sonra 26 aylık olacak. 7-15 ay arası çok çizgi film izletmek mecburiyetinde kaldım. Ama bir yandan da çok ilgiliydim. Şüphelerim 16. Ayda başladı ismine bakmıyordu işaret etmiyordu. Yaşadığım yerde bir pedegoğa götürdüm inceledi birkaç test yaptı yani bize gelişimi ile ilgili,yaptığı ve yapamadığı şeylerle ilgili sorular sordu. Sonuçta da kızınızın hiçbir şeyi yok çok küçük daha benlik algısının yüksek olduğu bir dönemde başına buyruk umursamaz olması normal aynı zamanda dikkat süresi bu aylarda çok düşük olur çocukların dedi. Biz de içimiz rahatlamış bir vaziyette evimize geldik çizgi filmi kestik 4 ay hiç izletmedik çizgi film. Sonra günde yarım saat-1 saat mecbur kaldıkça açtık. 24 aylık olduğunda aşıları ve rutin kontrolleri için sağlık ocağına gittik oradaki hemşire kızımın çok başına buyruk davranışları olduğunu söyledi aynı zamanda bu süreçte arkadaşlarımızda kızımızın çok umursamaz olduğunu söylüyorlardı. İnsanlara çok yaklaşmaz biri onla oynarsa ilgilenirse yanaşır. 5-6 kelimesi var geçtiğimiz aylarda daha çoktu . Neyse ben de bunların üzerine çocuk gelişim uzmanına gittim hastanede. Ordada kızım hiç doktorla ilgilenmedi çok ismine bakmadı komut almadı. Küpleri ğst üste 3, gösterişinde koydu ve devirdi. Doktor top verdi bana at dedi başka taraflara attı ya da bana attı, sonra doktor otizm var da diyemiyorum yok da dedi çok arada bir çocuk dedi 1 ay sonra tekrar gelin ilgilenin tv izlemesin dedi. Neyse bizde kreşe verelim dedik eşim kreşe şüphelerimizden bahsetti kreşteki pdr uzamanı da ilk gün sınıfta incelemiş ya uyaran eksikliği ya atipik otizm dedi. Biz de durmadık iyi bir çocuk psikiyatrisine götürdük kızımı inceledi oyun oynamasına baktı bizi sırayla odadan çıkarttı tepkisne baktı. Atipik otizme çok uzak uyaran eksikliği dedi. Bol bol ilgilenin televizyonu komple kesin sadece çizgi film değil çocuk uyanıkken siz de izlemeyin dedi. 2 hafta olacak komple kapattık tvyi özel eğitime başlattık haftanın 5 günü 40 ar dk özel eğitim alıyor. Evde devamlı konuşuyorum kızımla oyunlar oynuyorum işlerimi o uyurken yapıyorum kalan kalıyor. Sık sık parka gidiyoruz. Özel eğitim öğretmeni de otizm diyemiyorum göz teması var tepki var takıntı yok tekrarlayan hareketler yok. Oyunları güzel oynuyor taklidi iyi. Kelimeleri var ağzında kelimeler söylüyor yakında konuşacak gibi diyor. 2 haftada kızım biraz ilerleme kaydetti ismine daha çok bakıyor,işaret çok nadir de olsa ediyor komutu azdı yani otur kalk gel öp çak alkış yat koş al ver komutlarını alıyordu zaten balonu getir bana ver komutunu falan aldı bi kaç gündür. Ama yaşıtları gibi değil ben anlıyorum. Bazı yaşıtları ile aynı ama bazılarıyla değil. Çocuğu uyaran eksikliğini yaşamış düzelmiş, ya da şuan yaşayanlar ya da bilgisi olan uzmanlar bana yardımcı olabilir mi ne kadar sürede düzelir yaşıtlarını yakalar. Özel eğitim öğretmeni kreşe şuan hazır olmadığını hazır olduğunda bizi bilgilendireceğini söyledi bizde kreşten aldık. Her gün özel eğitime gidiyor kendi imkanlarımızla aldırıyorux rapor vermeyebilirler dedi psikiyatrimiz aynı zamanda ben geleceği için aldırmak istemiyorum zaten. Bu durum ne kadar zamanda geçecek bilen biri yazabilir mi acaba içimiz içimizi yiyor çok üzülüyoruz. Keşke diyorum hiç tv açmasaydık ama işte bişey olmaz bişey olmaz dedik zamanında etrafımızdaki her çocuk izliyor dedik. Kızımız kucaktan inmek istemiyordu o aralar eşim ev işleri yemek konusunda çok anlayışsızdır tek başımaydı işim oldukça çizgi film açtım sonra alıştı açmayınca yıktı ortalığı mecbur kaldık açtık. Bir de 4 aydır falan ikinci azı dişleri çıkıyor gibi daha hala gözükmemiş dişi ama çok sıkıntı çekiyor bu yüzden elleri hep dişinde ağlıyor acı çeker gibi herşeyi ağzına sokup diş etlerini kaşıtıyor o da mı etkiliyor acaba her dişi zor çıktı sıkıntı şekilde. Kızım şuan 26 aylık yardımcı olursanız çok mutlu olurum
Sizin yazınızı okurken geçmişe döndüm . Benim oğlumda da uyaran eksikliği vardı 13 aylıkken fark edildi ablam ve kaynanam tarafından . Biz hemen pedegoga gittik evet vardı . Benim 2 aylık bir çalışma dönemim oldu ve ilgilenemedim oğlumla babaannesi baktı çok güzel yedirir içirir ama annenin öğreteceği şeylerden çok uzaklardı. Ben bunu duyunca hemen ertesi gün işten çıktım çok araştırdım hiç bir zaman ağlamadım . Bana çok tv açtın ettin diyenler oldu evet açtım eşimi o kadar gözümde büyüttüm ki çocuğumu göremedim . Bunu yazarken vicdanım o kadar sızlıyor ki . Pedegog bize sürekli insanlarla iç içe olmamızı söyledi . Biz sabah çıkardık park cafe pazar gezdiğimiz yerlerin haddi hesabı yoktu. 2 haftada o kadar çok gelişim gösterdi ki oğlum tv komple bizde izlemedik hayta çoğu zaman kapalı olduğunu bile unutuyorduk. İşimi akşam oğlumu uyuyunca yapıyordum Rabbim bana öyle kuvvet verdi ki 5-6 ay da ders almadan sadece İLGİYLE çocuğum kendine geldi şuan hamdolsun yaşıtlarından aynı. Bezi de bıraktık maşallah konuşuyorda 3 yaş 1 aylık oldu . Sakın moralinizi bozmayın emin olun herşey ilgi ilgi . Ben onkadar çok korkuyordum ki Benim ablamın bir lafı var. Kızım dedi köpek bile eğitiliyor . Yani demem o ki öğret herşeyi öğret taş, ağaç,yaprak herşeyi çevresindeki uyaranlıgı hissettir çocuga

Sizin yerinizde olsam acilen farklı bir eğitmenden fikir alırdım. Çocuğunuzun kelime sayısı azalmış, üstüne öfke krizleri vs eklenmiş. Her çocukta aynı oranda ilerleme olmaz doğru ama mutlaka ilerleme olur.
Eğitim alan çocuğun gerilemesi normal değildir, siz hala floor time deyip duruyorsunuz.

Sizin yazınızı okurken geçmişe döndüm . Benim oğlumda da uyaran eksikliği vardı 13 aylıkken fark edildi ablam ve kaynanam tarafından . Biz hemen pedegoga gittik evet vardı . Benim 2 aylık bir çalışma dönemim oldu ve ilgilenemedim oğlumla babaannesi baktı çok güzel yedirir içirir ama annenin öğreteceği şeylerden çok uzaklardı. Ben bunu duyunca hemen ertesi gün işten çıktım çok araştırdım hiç bir zaman ağlamadım . Bana çok tv açtın ettin diyenler oldu evet açtım eşimi o kadar gözümde büyüttüm ki çocuğumu göremedim . Bunu yazarken vicdanım o kadar sızlıyor ki . Pedegog bize sürekli insanlarla iç içe olmamızı söyledi . Biz sabah çıkardık park cafe pazar gezdiğimiz yerlerin haddi hesabı yoktu. 2 haftada o kadar çok gelişim gösterdi ki oğlum tv komple bizde izlemedik hayta çoğu zaman kapalı olduğunu bile unutuyorduk. İşimi akşam oğlumu uyuyunca yapıyordum Rabbim bana öyle kuvvet verdi ki 5-6 ay da ders almadan sadece İLGİYLE çocuğum kendine geldi şuan hamdolsun yaşıtlarından aynı. Bezi de bıraktık maşallah konuşuyorda 3 yaş 1 aylık oldu . Sakın moralinizi bozmayın emin olun herşey ilgi ilgi . Ben onkadar çok korkuyordum ki Benim ablamın bir lafı var. Kızım dedi köpek bile eğitiliyor . Yani demem o ki öğret herşeyi öğret taş, ağaç,yaprak herşeyi çevresindeki uyaranlıgı hissettir çocuga
Tam olaran neler yaptınız instadan bana yazar mısınız rica etsem hlalnrr ismim. Çok üzülüyorum vicdanım çok acıyor tv açtığım için. Elimden geleni yapıyorum ama yetersiz kalıyor gibi. En başta belirtiler neydi bir de çocuğunuzda

Tam olaran neler yaptınız instadan bana yazar mısınız rica etsem hlalnrr ismim. Çok üzülüyorum vicdanım çok acıyor tv açtığım için. Elimden geleni yapıyorum ama yetersiz kalıyor gibi. En başta belirtiler neydi bir de çocuğunuzda
Akbaş mı soyadınız ?

X