Bebek Beslenmesi kızımı şişe alıştırmaya çalışıyorum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Ü

üçkalp

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi üçkalp
benim iki yaşını doldurmuş kızım var bende onu şişe alıştırmaya çalışıyorum çok sabır isteyen bir konu inann günüm yarısı tuvalette geçiyor zor oluyor amam ne yapmalıyım bana bu konu hahkıknda öneriniz varmı

• Konu Sahibi üçkalp
kızımı şişe alıştırıyorum bu konuda yardım istiyorum henüz iki yaşını bitirdi çok sabır istiyor günümün yarısı tauvalette geçiyor

• Konu Sahibi üçkalp
Evet canim dogru buyuk sabir isteyen bir konu ...
Benimde oglum 2 yas 4 aylik ...
2 yasini doldurunca basladim bende ,3 aydir cok sukur bir problem olmadan cisini tuvalete yapiyor ...
Sana tavsiyem sakin pes etme ..ben 1 ay ugrastim sonunda basardik :)
Tuvaleti eglenceli hale getir ,mumkunse tuvaletiin duvarlarini susle cikartmalarla ...
Bilmiyorum senin ki oturak kullandi mi benim ki kullanmadi direk klozete yapti ..
Yani eger oturak kullanmak istemiyorsa zorlamamak lazim ...
Baska ...
Biz oglum cisini yaptiktan sonra "gule gule cis "deyip sifonu cekiyorduk :)oyunla ogretmek lazim ...
Kolay gelsin ..zaman sadece ..Simdilik aklima gelenler bunlar ...sevgilerimle..

• Konu Sahibi üçkalp
iki yaşını dolduran bebişleriniz eğer gece altlarını ıslatmıyorlarsa tuvalet eğitimine başlayabilirsiniz
buna göre sabah temiz kalkan bebeğin altına bir kilot giydirip her saat başı tuvalete oturttun yapması önemli değil sadece bir dakikaya yakın otursun bu şekilde 10-15 günde alışır altına kaçırsa bile kızmayın ve hemen tuvalete oturdun
ee sizde 2 hafta gezmeyin uğraşın veletle :)
kolay gelsin

• Konu Sahibi üçkalp
şiş demişiniz bende ne şişi dedim bebek yoksa örgümü örecektatlicadiarzu

• Konu Sahibi üçkalp
canım biraz erken başlamışsınız ben iki çocuğumla da hiç uğraşmadım 3 yaşına bir hafta kala ikiside kendiliğinden öğrendiler gece ve gündüz yapmadılar.B ence boşuna uğraşmış olursunuz erken yaşta çiş eğitimi öğrenen bebekler daha sonra yatak ıslatma problemi yaşıyor benim tavsiyem bırakın onlar zaten zamanı gelince bezi takma anne diye kendileri dile getiriyor....

• Konu Sahibi üçkalp
canım biraz erken başlamışsınız ben iki çocuğumla da hiç uğraşmadım 3 yaşına bir hafta kala ikiside kendiliğinden öğrendiler gece ve gündüz yapmadılar.B ence boşuna uğraşmış olursunuz erken yaşta çiş eğitimi öğrenen bebekler daha sonra yatak ıslatma problemi yaşıyor benim tavsiyem bırakın onlar zaten zamanı gelince bezi takma anne diye kendileri dile getiriyor....

bence 3 yaş çok geç. 18. aydan itibaren idrar kontrol eğitimine başlanabilir. kakasını da 3 yaşına kadar öğrenmeli.

bence kendinizi hiç sıkmayın zamanı gelince bırakacaktır..bede 2 yaştan beri uğraşıyodum en sonunda pes edip bıraktım peşini 3 gün önce kendi kendine çiş demeye başladı hem kakasını hem de çişini söylüyor ve tuvalete yapıyor ..3 yaşını doldurmaya 3 ay falan var benimkininde..yani onlar en iyi zamanlamayı yapıyor..bizde sinir olduğumuzla kalıyoruz ..ayrıca bildiğim kadarıyla bebeklerdeki kontrolü sağlayan kaslar 2.5 yaşından itibaren kontrol için gerkekli yeterliliğe sahip oluyormuş..hem kendinizi hem de bebğinizi boşa zorlamayın

iki yaşında başladım tuvalete benimle geliyordu zaten çişin ne olduğunu orda gördü. sonra altına bez bağlamadım gündüz yarım saatte bir lazımlığa oturttum.beş dakika kadar.ilk hafta günde on defa çiş yapıyorsa dokuzu dona biri lazımlığa idi. tuvalete götürdüm çeşmeyi açtım. su sesinden yapar diye . p..ye azcık su döktüm salıverir diye. lazımlığa yaptıkça ona sarıldım öptüm aferin yaptım alkış yaptım bir de küçük şeker verdim her seferinde. ikinci hafta biraz daha iyiydi. ama saate baktım devamlı ben oturtunca yapıyor unutursam dona yapıyordu. misafirliğe gidince de oturtum klozete. böylelikle iki ay sinir oldum. sonunda vazgeçicektim nerdeyse baktım söylüyor yapıyor. kurtulduk şükür gece de sabaha kadar tutuyordu bazen de yaptığı oldu açıkçası çevrenin tepkisi sinir bozucu olabiliyor . bazı arkadaşlarımın bir haftada öğrendiler ne şanslı diyorsun . bazılarıda daha yeni öğrendiler. her çocuk farklı .Allah sabır ve kolaylıklar versin.

çocuğa tuvalet eğitimi verme için en uygun 2 yaş olduğunu söylemişti dr umuz. 2 yaşından önce öğrense bile geçici oluyormuş, ileriki zamanlarda söylemiyormuş.ve tuvalet eğitimi vermeye karar verilip uygulamaya geçildiğinde gece ve gündüz kesinlikle bez bağlanmaması gerekiyormuş. yani gündüz açık gece bağlı olması hem daha geç alışkanlık kazanmasına hemde çocuğun ikilemde kalmasını sağlıyormuş.

gün içersinde aldığı sıvı besinleri de dikkate alarak ortalama 2 saatte bir wc ye götürerek, geceleri de saat kurmuştum 2 saatte bir kalkıp wc ye götürmüştüm 20 günde gece de gündüz de büyük küçük wc sini söyleme alışkanlığını kazandı oğlum.

gündüz ayrı gece ayrı wc alışkanlığı kazandırmaya uğraşmayın vakit kaybedersiniz bence.zor oluyor ama ikisinide aynı anda öğrenmiş oluyor.
a.s.

benim iki yaşını doldurmuş kızım var bende onu şişe alıştırmaya çalışıyorum çok sabır isteyen bir konu inann günüm yarısı tuvalette geçiyor zor oluyor amam ne yapmalıyım bana bu konu hahkıknda öneriniz varmı

Çocukların çişe alıştırılmaları tamamen kişiliklerine bağlı bir olay. Kimisi erken kimisi geç alışıyor. Özellikle kuru tutan bebek bezleri çıktı çıkalı daha da zorlaştı işler.
Kaslarını terbiye etmek için rahatsızlık duymalarını sağlamalıyız. Eczanelerde ve bebek mağazalarında bulabileceğiniz içi havlulu dışı naylon kaplı bezleri deneyin. Ben onlarla halletmiştim işi her iki çocuğumda da.
Kolay gelsin.

bence erken yaş önemli 3 yasında koca adam gibi yer koca adam gibi sı.....
o yüzden erken olmalı ve sabır lazım erkekler daha sanslı ve daha cabuk ögreniyorlar ama sabret düş üstüne en fazla 1 hafta

ben şanslı annelerdenim ve her zaman için çocuğu kendi haline bırakma taraftarıyım, iki çocuğumda kendi kendine öğrendiler ben hiç bir şey yapmadım hem gündüz hemde gece çişlerini bir gün içinde yapar oldular. doktorumuz bu konuda çocukların zorlanmaması gerektiğini kendi bünyeleri hazır olunca zaten vücutlarının gereğini yapacağını söylemişti. oğlum 3 yaşında aynı gün gündüz çişini öğrendi o gecede kalkmış bezini açmış ve tuvalete gitmişti bir daha gece bezlenmek istemedi, kızımda 1,5 yaşında gene bir günde tuvalete gidip bezini çıkararak kendi kendine öğrendi gece çişinide bir müddettir hiç yapmıyor...

X