Kızımın biti geçmiyor yardimm

ozlem28

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
968
76
Kizlar slm kızım 2 ye gidiyor kasiniyodu ama anlamadık on gün öyle sürdü. Baktık ama göremedik sık ve sarı saçlı zaten neyse ilerlemiş oldu. Farkedince paranit şampuanla yıkadım taradım ertesi gün yine kaşınıyor bidaha spreyini aldım uyguladım bugün hala kasiniyor. Sürekli oda kimyasal peşpeşe kullanılmaması gereken bişey e ben ne yapicam şimdi bu ilacids hergun sürmekte tahriş eder zaten haftada bir yazıyor. Arkadaşım sık uygulamis tahriş olmuş saçın bı kısmı dökülmüş falan. Hergun bu paranit uygulayan oldumu zarar verirmi cok

Çocukken bize de olmuştu. Bit şampuanını kullanmadığınız günlerde kızınızı oturtun bir sandalyeye, gördüğünüz tüm bitleri habire öldürün. Her gün yapın bunu ama kendi saçınızı toplayın ki kızınızdan size bulaşmasın. Haftada bir şampuana da devam edin tarağı kuvvetli uygulayın ki yumurtalar dökülsün. Geçmiş olsun.

Kizlar slm kızım 2 ye gidiyor kasiniyodu ama anlamadık on gün öyle sürdü. Baktık ama göremedik sık ve sarı saçlı zaten neyse ilerlemiş oldu. Farkedince paranit şampuanla yıkadım taradım ertesi gün yine kaşınıyor bidaha spreyini aldım uyguladım bugün hala kasiniyor. Sürekli oda kimyasal peşpeşe kullanılmaması gereken bişey e ben ne yapicam şimdi bu ilacids hergun sürmekte tahriş eder zaten haftada bir yazıyor. Arkadaşım sık uygulamis tahriş olmuş saçın bı kısmı dökülmüş falan. Hergun bu paranit uygulayan oldumu zarar verirmi cok

Okulundaki öğretmeniyle görüşün, belki sınıftan bulaşıyordur. Salgın gibi bir şey olabilir sınıfta.

Bit tarakları var, onlarla sık sık tarayın saçını. Birde nemlendirici şampuan, saç kremi kullanın saçı zarar görmesim.

Banyoya götürüp başını aşağıya eğecek enseden başlayarak bit tarağı ile tarayıp tüm yumurtaları temizleyeceksiniz. Sık dişli tarak alın içinden çıkan yeterli olmuyor. Ailecek zaten bit tedavis gerekli ve tüm yatak kıyafet hepsi yıkanmalı ütülenmeli ve havası alınmış bir plastik hurçlarda vakumlu bir şekilde on gün kalmalı

Püskürtmeli bi siseye sirkeli su yapin, beyaz sirkeye 1e 1su yani, sonra bit taragiyla kafasina sikip sikip tarayin, her gun yapin bunu, en az 2 saat kalsin basinda sirke, sirkeler tutunamiyo sacta, beyaz sirke yüzünden, ben öyle kurtulmustum kizim bitlenince, bi de yastik carsaf, toka, kiyafet herseyi kaynatin gun aşırı

Sprey ve şampuan sirkelere ( yumurtalara) etki etmiyor. Kaç günde bir uygulamak gerekiyorsa yapın kalan günler sadece bit tarağıyla tarayın ve kontrol edin gördüğünüzü öldürün. Hatta normal şampuanlada olsa hergün yıkamayın taramak yeteri kadar yıpratıyor çocukları. Hergün bit tarağıyla tarayın paranitin tarağı çok çok güzel temizliyor sirkeleri.

Öğretmeniyle konuşun mutlaka.sınıfta arkadaşlarında varsa siz temizleseniz bile yine tekrarlayacaktır.Kızımda yaşamıştım yıllar önce kuaför arkadaşım sağolsun perma ilacıyla kurtarmıştı bizi..

süreklisirkeli su ile yıkayın
bitler gitmiştir ama yumurtaları vardır

Metal bit Tarakları var eczanede ama dikkat edin kalitesiz olanlar sık değil sık dişli olmalı yoksa yumurtalar bitmez, ıslak saçı hergun sabırla tarayın taradıkça azalıp biticek , o bit tokalari hiç bir işe yaramıyor, en önemliside bitin kaynağını bulmalı bir arkadaşından geçiyorsa onunla oynayıp yakınlaştığı sürece bu döngü tekrarlicak ev halkında varsa onlarda tarakla temizlenebilir .

Canım bildiğimiz erkek traş köpüğü ile kapla saçını streç sar 3 günde bir tamamen yok oluyor benimde almadığım ilaç şampuan kalmadı saçı cok uzun kızımın bu şekilde temizlendi birdaha da gelmedi sirkeli suda işe yarıyor

Son düzenleme:
Resmen kabusumuz oldu bu sene. Oglumun sinifi hep bitlidir. Nisan da galiba bitlendim kizkardesine bulasti. Oglum hemen kurtuldu. Kizi resmen Augustos da anca arindira bildim Bitden.
Simdi yine var ikisindede 🤦🤦
Care haftada 2 bit taragi ile bit aramak

Mutlaka öğretmenle konuşun, ilkokulda benim sıfımdaki kızda vardı. Bana da bulaşmıştı, ben kurtuldukça okulda tekrar kapardım, meğer bütün sınıf bu durumdaymış sorumsuz annesi kızını bitli gezdiriyomuş. Öğretmen sınıfa kabul etmiycem deyince sorunu çözmüşlerdi de sınıftaki bit salgını bitmişti

Lavanta sirkesi
Lavanta suyu
Ardıç katranı sabunu

Lavanta sirkesini saçlara sürüp 2 saat bekletin. Banyoda ardıç katranı sabunuyla saçlarını yıkayın. Ayrıca lavanta suyu temin edip saçlara fıslatın ve bit tarağıyla sirkeleri temizleyin.
Lavanta suyunu saçları tararken kolay tarama spreyi olarak da kullanabilirsiniz. Ben ayrıca lavanta yağı da kullanıyorum saçlarına kızımın. Hem besliyor saçları hem de bitlerin gelmesini engelliyor lavanta kokusunu sevmezlermiş. Yakın zamanda ben bunları uygulayıp inatçı bitlerden kurtuldum. Hala ardıç katranı sabununu kullanırım ve lavanta suyunu. İnşallah fayda görürsünüz siz de.

Kızınız küçük değilmiş
Saçı güzelce temizleyin, iyice tarayıp kuruttuktan sonra olabildiğince yukarıdan baslayip düzleştirin. Hatta bir tel bile kaçırmamak için ayira ayira yapın ,güzelce her yeri.
Sirke mirke kalmaz.
Benim zamanımda duzlestiriciler yoktu,utuleye utuleye kurtulmustum sirkelerden😂

X