Çocuk Hastalıkları Kızımın hastalığı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Işte bu yüzden iyilesemiyor çocuk diye düşünüyorum Dr degistirdikce ve Dr dışında ilacı doz atlama ve kesme işlemleri tedaviyi aksatiyor olmalı çok geçmiş olsun..
Biraz soğukkanlı yaklasirsaniz daha normal karşılayıp kolay atlatacaksiniz...

iki çocuk büyütmüş biri olarak size tavsiyem çocuğunuzu acile götürmeyi bırakın. uzman hekimlere götürün. randevu alamıyorsanız aile hekiminize götürün. çok daha faydali bir tedavi göreceksiniz.
Bencede böylece Dr da degistirmemis olur

İnternete bakarsam benim 3ay ömrüm var haklısın internette doğru bilgiler de var ama bulmakta mesele o yüzden en iyisi tahlil va dr
Katılıyorum. Ben bekarım geçen gün ara kanama oldu sınav stresinden kaynaklı sanırım bayaa bi erken adet oldum internetteki araştırmama göre rahim kanseriyim tövbe estağfurullah :)

Çok teşekkür ederim hepinize. Ben zaten normalde çok evham yapan biriyim. Bu en sabırlı halim...
Ama sayenizde yatıştım biraz daha. Yoksa dayanamayıp acile tekrar götürecektim.
Ben bu kırmızı noktaları ve ishali ilaçların yaptığını düşünüyorum. Calpol'ü kesince ishali bugün daha bir düzeldi çünkü. Kırmızı noktaları da dolven yapıyordur prospektüste de yazıyor zaten. Böyle deri altında kanama gibi noktalar. Aynısı kızımda... Purpura deniyormuş. En azından yarın doktorla görüşene kadar probiyotik harici birşey vermemeyi planlıyorum.
Sizce doğru mu yapmış olurum?
Kesinlikle dogru bir karar annesi

Bir akrabamızın kızı el ayak hastalığı geçirdi ateş Bebek Boğaz kızarıklığı vardı demişti olabilir mi acaba geçmiş olsun

Ağrı kesici özelliği de olsn ateş dusuruculer tedavi amaçlı verilebilir küçük çocuklara viral hastaliklarda ozellikle antibiyotik kullanmak dan iyidir.. şikayet edene kadar biraz araştırmak iyi olacaktır
Ates düsürücü sürekli verilmez! Hangi doktor o? Lütfen o doktoru sikayet edin. Ates zamaninda bile dikkat edilmesi lazim, kalmis ki sürekli vermek. Kizin atesi kac derece oluyor? Su an halsizmi?

Eger kiziniz halsiz degil ise, yarin acil ile degil, cocuk doktoruna götürün. Cocugun her zaman gittigi doktor onu daha iyi tanir. Daha iyi teshis koyar. Ates tek basina korkulcak birsey degil. Vücüdün iyi fonksiyon ettigini gösterir hatta. Ancak o kirmizi noktalari bilemedim.

Kizamik'a karsi igne vurdumu doktor?

Çok teşekkür ederim hepinize. Ben zaten normalde çok evham yapan biriyim. Bu en sabırlı halim...
Ben bu kırmızı noktaları ve ishali ilaçların yaptığını düşünüyorum. Calpol'ü kesince ishali bugün daha bir düzeldi çünkü. Kırmızı noktaları da dolven yapıyordur prospektüste de yazıyor zaten. Böyle deri altında kanama gibi noktalar. Aynısı kızımda... Purpura deniyormuş. En azından yarın doktorla görüşene kadar probiyotik harici birşey vermemeyi planlıyorum.
Geçen yıl 3 çocuğum da sırayla el ayak ağız hastalığından havale geçirdiler . 2 si acil gitti 5 er gün hastanede yattilar.. 1 de 40 dereceden iğne ile kurtuldu.
Allah kimseye yasatmasin. Bebeğim 11 aylikti. Lutfen ishal kusma da var ise serum en iyisi. Önce tek tük benek ile başladı. Alerji gibi kızarıklık. Sonra kollarda çoğalarak ayaklara yayıldı. İlaçlara dikkatet bebegin durumuna ve hareketlerine göre doktora bırak. Evde bakim zor olur hastanede hemsire güzel ateşini ölçtü.2 saate bir .Bize de havaleden sonra bile teşhis konulamadı. 'taki kizariklar kollarda ayakalarda artana kadar.hastanede 3 gün yattık 4. Gün doktor el ayak ağız hastalığı dedi. antibiyotik verildi daha ne ilaçlar koydular ateş icin seruma. Umarım seninki çabuk atlatır Allah yardimcin olsun.

Ayrıca boğaz da yaralar da çıkmıştı benim çocuklarda. Ağızlarının içinde. Umarım emiyordur benimki sadece emerek ve serum ile geçirdi 5 günü.Allah yardimcin olsun.

Antibiyotiği sakın kullanma el ayak hastalığı olabilir avuç içi ve ayağının altına bak varsa bana istediğini sorabilirsin benim oğlımda oldu. biraz sıkıntılı bi süreç. :KK43:

El ayak hastalığında ağzının içinde de minik minik yaralar var ve boğaz şiş. Antibiyotik hastalığın seyrini kötü yönde etkiliyor. İştah kesilmiyor ama ağzının içi yara olduğu için yemek eziyeti ve açlık yüzğnden ağlama krizleri oluyor. Ben ağrı kesici boğaz spreyi kullandım. Baya faydasını gördüm. Eşin doktor direkt o yazdı. Bol bol sıvı pütürsüz çorbalar ve yoğurtla besle. Emiyorsa be ala bol bol emzir. Ateşi dğşmeye başlayınca döküntüler başlıyor genelde. Ateş olursa yine ağrı kesici ver.

bilmiyorum ayni mi umarim öyledir.

1. mayisda oglum cok fena hastalandi, 3 gün yüksek ates halsizlik. istah da yoktu aygin baygin yatiodu. doktor aglamadikca sakin atesini düsürne vüjütü alismali dedi. o 3 günde bir kere agladi diye verdim. sonra düzelir gibi oldu ama tekrar geri geldi ates gibi yaniyordu yavrum Allah kimseye göstermesin ya insan mahvoluyo. sonra 5 veya altinci gündü her yerinden benek benek seyler cikti. ben panik oldum doktor korma iki güne gecer. bebeklerde olan bi hastalikmis düsünüyorum adi aklima gelmiyo. bir virus herpesle alakali birseydi sanki. ishalida vardi ama bir gün sürdü.

cok cok gecmis olsun

Uzun olacak ama nolur okuyun. Allah aşkına yardım edin bana. Nereden başlasam bilemiyorum. Artık kafam kaldırmıyor hiçbir şeyi.
Bir haftadır (belki daha fazla) geceleri uyumuyorum. Kızım ateşlenir diye kontrol ediyorum.
1 buçuk hafta önce birden ateşlendi ve döküntü oluştu. Ek olarak burun akıntısı falan vardı. Ertesi gün direk doktora gittik.
Sadece 2 tane ateş düşürücü şurup yazdı (Dolven ve İburamin Zero).
4-5 güne kendiliğinden geçeceğini söyledi.
6. Hastalıkmış.
Öyle de oldu. Geçti. 2 gün falan iyiydi durumu. Ateşi çıkmadı ve halsizliği burun akıntısı geçti.
Ama 2 gün sürdü bu iyi hali.
(Bu arada kızım diş çıkarıyor üstte 2, altta 2 tane. Alttakilerin ucu çıktı. Üsttekiler çok az görünüyor.)
Sonra tekrar ateşlendi. Ve o kadar ateşlendi ki gece acile götürdük. Diş çıkardığını, 4-5 gün önce doktora getirdiğimizi, 6. hastalık olduğunu anlattım oradaki hanım kıza.
Ateşini ölçtü boğazına baktı bademcikleri kızarmış muhtemelen ondan dedi.
Haydaa... Bu çocuk nasıl böyle hasta oluyor dedimm. Çünkü çok dikkat ediyorduk.
Neyse ateşini düşürdüler fitille. Fitil ve 2 tane ateş düşürücü şurup yazdı yine (Calpol, Dolven)
Ustune basa basa şurubumuz var dediğim halde yazdı şurubu. Dönüşümlü kullan dedi.
Neyse dedim bu defa da Calpol-dolven vereyim. Normalde sadece ateşi çıkınca düşüremezsem veriyordum ama kadın kızdı bana.
"Düzenli vermen gerekirdi ateşi olmasa bile." dedi.
Tamam dedim düzenli kullanacağım. Aynen doktorun dediğini yaptım. İlaçları vermeye başladık akşamına çocuk ishal oldu. Bu arada biz diştendir falan diyoruz...
2 gün çocuğum ishal gezdi. Epey su kaybetti. İlacın yan etkisi olabileceği kafama balyoz gibi indi dün akşam ve prospektüse baktım.
Calpol'ün en yaygın yan etkilerindenmiş. Ve direk kestim. Gece fitil verip yatırdım. Sadece fitile dayanmayalım diye de öğlen dolven verdim.
Nitekim ben doktorun dediğini yaptıkça bebeğim daha beter oldu! Sonra bu böyle olmayacak dedim kaptım çocuğu yine doktora götürdüm. Nihayet tahlil istediler!
Bir kısmı yetişmedi yarın tekrar gideceğiz.
Tahlillerle uğraşırken olacak hali yoktu... Devamlı uyumak istiyor kucağımda, kıpırdasam bile basıyor yaygarayı.
Bazen durduk yere aniden kasılıp ağlıyordu. Yani resmen biryeri ağrıyordu belli. Muayene saati bittiği için acile geçtik. Doktora anlattım.
Boğazına baktı. Buna nasıl antibiyotik yazmazlar dedi hayretler içinde. Dişini, ishalini, herşeyini detaylı anlattım. Calpol'ü de söyledim.
Allah aşkına ateş düşürücü yazmayın artık dedim.
Su kaybettiği icin halsizdir istersen serum takalım ama bence bol su versen daha iyi dedi.
Gerek gormedim seruma. Su vermeye devam edeceğimi soyledim.
Probiyotik yazmış. Antibiyotik falan...
Eve geldik, kararsızdım ilaçları vermek konusunda. Kendi doktorumuza danışmaya karar verdim önce.
Yani yarını bekleyeceğim.
Ama bu defa başka bir şey çıktı!
Az önce farkettim ki cocuğun her yerinde nokta nokta küçük kırmızılıklar var. Bastırınca geçmiyor.
Çok korkuyorum... Diş çıkarmadan kaynaklandığını sanmıyorum bu kadar olmuyor sanırımm. Bunu yaşayanlar var mı? Nedir yani bu bir türlü çözemedik...
Hastaneyi aradim doktora kirmizi benekleri soylemek icin ama numarasini vermediler.
Yardim edin cok korkuyorum cok yiprandim nedir bu ya nedir yani.:mad:

beneklerin resmini ata bilirmisin?

Çocuk doktoruna goturdunuzmu hep acilemi gittiniz

Basit bir şeydir diyorsunuz yani? Ben internetten ateşle birlikte bu beneklere baktım. Lösemi falan çıktı Allah'ım göstermesin. Yavrum 10 aylık daha.:KK61:

Hemen kanser teşhisi koymayın. Ama doktor da ateşi yoksa bile vermeye devam et diye nasıl söylemiş. Ateş düşürücü, ağrı kesici ihtiyaç yoksa niye kullanayım yani. Çok üzüldüm. İyi bir doktora gitmelisiniz bence. Bu arada ateşli bademcikleri şişmiş bebeğiniz isal olmuş kuzucuk. Allah kolaylık versin. Kırmızı döküntü çok hastalık var. Kızamık kızıl kızamıkçık 5. Hastalık, el ayak ağız vs. Yani lösemiye gelene kadar çok hastalık var.

Benim kızımda aynılarını yaşadı yeni.önce çok ateşlendi sonra kırmızı noktalar çikti.ertesi günde su topladı su çiçeğiymiş ve aynı zamanda boğazinda iltihap varmış.antibiyotik verdi iltihap için.su çiçeğide 10 gün sürdü bitti.bugünde yine öksürük ve hapşurma başladı.2 aydir kurtulamadı hastalıklardan arka arkaya

6. hastalık teşhisi solunum yollarında, idrar yollarında herhangi bir belirti olmadığı halde yüksek ateş olduğu durumda konuyor. Gerçi test yaptılar diyorsunuz bilemedim. Bize doktor öyle dedi. Gerci bizimkine de kan ve idrar testleri de yapti.İsal olmadı ama 1 kere yoğun kustu. Sizin bahsettiğiniz kadar surekli afri kesici vermedik. Ama cok halsiz ve uykuluydu. Soba gibi sicacikti. Bu arada şimdi hatirladim 6. Hastalıkda da kirmizi beneklenme oluyor. Son gün yer yer beneklendi geçti. Ama çok yoğun değildi.

Uzun olacak ama nolur okuyun. Allah aşkına yardım edin bana. Nereden başlasam bilemiyorum. Artık kafam kaldırmıyor hiçbir şeyi.
Bir haftadır (belki daha fazla) geceleri uyumuyorum. Kızım ateşlenir diye kontrol ediyorum.
1 buçuk hafta önce birden ateşlendi ve döküntü oluştu. Ek olarak burun akıntısı falan vardı. Ertesi gün direk doktora gittik.
Sadece 2 tane ateş düşürücü şurup yazdı (Dolven ve İburamin Zero).
4-5 güne kendiliğinden geçeceğini söyledi.
6. Hastalıkmış.
Öyle de oldu. Geçti. 2 gün falan iyiydi durumu. Ateşi çıkmadı ve halsizliği burun akıntısı geçti.
Ama 2 gün sürdü bu iyi hali.
(Bu arada kızım diş çıkarıyor üstte 2, altta 2 tane. Alttakilerin ucu çıktı. Üsttekiler çok az görünüyor.)
Sonra tekrar ateşlendi. Ve o kadar ateşlendi ki gece acile götürdük. Diş çıkardığını, 4-5 gün önce doktora getirdiğimizi, 6. hastalık olduğunu anlattım oradaki hanım kıza.
Ateşini ölçtü boğazına baktı bademcikleri kızarmış muhtemelen ondan dedi.
Haydaa... Bu çocuk nasıl böyle hasta oluyor dedimm. Çünkü çok dikkat ediyorduk.
Neyse ateşini düşürdüler fitille. Fitil ve 2 tane ateş düşürücü şurup yazdı yine (Calpol, Dolven)
Ustune basa basa şurubumuz var dediğim halde yazdı şurubu. Dönüşümlü kullan dedi.
Neyse dedim bu defa da Calpol-dolven vereyim. Normalde sadece ateşi çıkınca düşüremezsem veriyordum ama kadın kızdı bana.
"Düzenli vermen gerekirdi ateşi olmasa bile." dedi.
Tamam dedim düzenli kullanacağım. Aynen doktorun dediğini yaptım. İlaçları vermeye başladık akşamına çocuk ishal oldu. Bu arada biz diştendir falan diyoruz...
2 gün çocuğum ishal gezdi. Epey su kaybetti. İlacın yan etkisi olabileceği kafama balyoz gibi indi dün akşam ve prospektüse baktım.
Calpol'ün en yaygın yan etkilerindenmiş. Ve direk kestim. Gece fitil verip yatırdım. Sadece fitile dayanmayalım diye de öğlen dolven verdim.
Nitekim ben doktorun dediğini yaptıkça bebeğim daha beter oldu! Sonra bu böyle olmayacak dedim kaptım çocuğu yine doktora götürdüm. Nihayet tahlil istediler!
Bir kısmı yetişmedi yarın tekrar gideceğiz.
Tahlillerle uğraşırken olacak hali yoktu... Devamlı uyumak istiyor kucağımda, kıpırdasam bile basıyor yaygarayı.
Bazen durduk yere aniden kasılıp ağlıyordu. Yani resmen biryeri ağrıyordu belli. Muayene saati bittiği için acile geçtik. Doktora anlattım.
Boğazına baktı. Buna nasıl antibiyotik yazmazlar dedi hayretler içinde. Dişini, ishalini, herşeyini detaylı anlattım. Calpol'ü de söyledim.
Allah aşkına ateş düşürücü yazmayın artık dedim.
Su kaybettiği icin halsizdir istersen serum takalım ama bence bol su versen daha iyi dedi.
Gerek gormedim seruma. Su vermeye devam edeceğimi soyledim.
Probiyotik yazmış. Antibiyotik falan...
Eve geldik, kararsızdım ilaçları vermek konusunda. Kendi doktorumuza danışmaya karar verdim önce.
Yani yarını bekleyeceğim.
Ama bu defa başka bir şey çıktı!
Az önce farkettim ki cocuğun her yerinde nokta nokta küçük kırmızılıklar var. Bastırınca geçmiyor.
Çok korkuyorum... Diş çıkarmadan kaynaklandığını sanmıyorum bu kadar olmuyor sanırımm. Bunu yaşayanlar var mı? Nedir yani bu bir türlü çözemedik...
Hastaneyi aradim doktora kirmizi benekleri soylemek icin ama numarasini vermediler.
Yardim edin cok korkuyorum cok yiprandim nedir bu ya nedir yani.:mad:
Başlığı görünce korktum çaresiz bir dert sandım cok sukur olagan seyler diş cikarma ve bogaz enfeksiyonu bir araya gelmis istahsizlik ishal yapmis vb..gececek sabir ve iyi bakimla 1 haftada atlatir..Hastane onkoloji cocuk servislerini gezmistik okulca onun icin ateş falan hikaye uzulmeyin tek önerim iyi bir doktor bulun ona gidin düzenli bu tip durumlarda..

Hemen kanser teşhisi koymayın. Ama doktor da ateşi yoksa bile vermeye devam et diye nasıl söylemiş. Ateş düşürücü, ağrı kesici ihtiyaç yoksa niye kullanayım yani. Çok üzüldüm. İyi bir doktora gitmelisiniz bence. Bu arada ateşli bademcikleri şişmiş bebeğiniz isal olmuş kuzucuk. Allah kolaylık versin. Kırmızı döküntü çok hastalık var. Kızamık kızıl kızamıkçık 5. Hastalık, el ayak ağız vs. Yani lösemiye gelene kadar çok hastalık var.
Ateşi olmadığı ateş düsürücü ye ihtiyaç olmadığını göstermez suan bi tedavi sürecinde ve vücuda ağıt bi virüs olduğu için de onermis kullanmazsa zor atlatır biraz ama konu sahibi kafasına göre ilaç bırakıp bi daha bi daha Dr dan medet umuyor tutup burda vicdan rahatlatiyor belki ama ateş hepsinden önemlidir. Elmaemma Elmaemma

Ağrı kesici özelliği de olsn ateş dusuruculer tedavi amaçlı verilebilir küçük çocuklara viral hastaliklarda ozellikle antibiyotik kullanmak dan iyidir.. şikayet edene kadar biraz araştırmak iyi olacaktır

Agri kesici sadece agri oldugunda verilir. Bu bir sürekli verilen tedavi olamaz, olmamali. Kücük cocuklarda hap ve surub gibi konularda dikkat edilmeli.

Ayrica gerektiginde antibiyotik verilmeli. Sonucta agri kesici en fazla semptomlara karsi savasir. Antibiyotik, hastaliga savasir. Gereksiz agri kesici kullanmaktansa, antibiyotik kullanmali.

X