Çocuk Hastalıkları Kızımın nesi var bir çözüm bulunamadı :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Çok sağolun Peki ishal miydi yoksa kıvamı normal miydi? Sık idrar da var mıydı

Bir de kaç gün sürdü şikayetiniz? Kusura bakmayın çok soru sordum

Çok sağolun Peki ishal miydi yoksa kıvamı normal miydi? Sık idrar da var mıydı
Çok net ishaldi. Sık idrar da vardı, ama bezli olduğu için idrar konusunda kesin konuşamam.
Ekleme: 1 hafta sürmüştü. Belki 10 günü de bulmuş olabilir. 1 hafta bana 10 gün gelmiş de olabilir o süreçte:/

Bana virüs/bakteri kaynaklı bir problem gibi geldi, bakteriler bağırsağa fena vuruyor genellikle. Özel hastaneye mi gitseniz acaba, kaka örneği de alıp baksınlar.
Çocuk doktoruna ve çocuk ürolojisine gittik. Kaka örneği istemediler. Ama ben kendim gidip yaptıracağım sanırım.

İdrar yolu için doktor antibiyotik verdi tahlil temiz olmasına rağmen. Onu kullandık.

Çocuğunuzun alerji geçmişi var mı?
Yediklerini gözlemlemenizi öneririm.
Alerjiler biliyorsunuz bağırsak tepkimeli olabiliyor.
Doktorunuzla bunu da bi konuşabilirsiniz.
Alerji yok yani bu zamana kadar olmadı. Yeni ortaya çıkmış olabilir mi bilmiyorum. Sorayım doktora

Gecmis olsun. Bu idrar yollari ile ilgili sikintilarda kusburnu iyi geliyor. Cayi veya suyu deneyebilirsiniz belki.

Siz çölyak yazınca aklıma geldi. Konu sahibi arkadaşım, doktorumuz tatilden döndükten ve çocuk iyileştikten sonra bunun için test yapmıştı. O da şüphelendi ancak oğlumda çıkmamıştı.

Alerji yok yani bu zamana kadar olmadı. Yeni ortaya çıkmış olabilir mi bilmiyorum. Sorayım doktora

Son günlerde yediği farklı yediği bir şeyler var mı?
Glutenli ürünleri çok mu kaçırdı?
Bunları da gözardı etmemek lazım.
İyi bir gastroenteroloji uzmanı ile de görüşebilirsiniz. Belli ki sadece idrar yolları ile ilgili değil büyük tuvaletinde de sıkıntı var.

Alerji bazı dönemlerde belli ürünlere olup geçebiliyor. O yüzden dikkatli olmak lazım.

Siz çölyak yazınca aklıma geldi. Konu sahibi arkadaşım, doktorumuz tatilden döndükten ve çocuk iyileştikten sonra bunun için test yapmıştı. O da şüphelendi ancak oğlumda çıkmamıştı
Tamam bu da aklımda olsun teşekkürler. Çölyak testi kolay mı nasıl yapılıyor

Evet ürolojiden bir fayda göremedik. Bir de gastroya gitsek iyi olacak. Her şey sık ve yanmalı idrarla başladığı için ürolojiye gitmiştik

Urolojiye büyük tuvaletide soyledinizmi? Mesanesine bakildimi?

Alerjisi olabilir. Yediklerine dikkat edin. Sanırım 2 hafta da vücut alerji gıda etkisini atıyormuş. Bebeğim alerjik bir bebekti. Ordan hatırlıyorum. Geçmiş olsun. Siz bol su organik gıdalar verin. Baharatlı gıdalardan paketli gıdalardan uzak tutup bir de öyle ilerleyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…