Kızlar akıl verin

nursel2608

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2021
1.381
2.002
Kızlar sorun kalmadı herkese teşekkür ederim sonradan görenler için söylüyorum.

Herkese selam öncelikle 8+5 hamileyim kayınvalidem daha öncesinde kalp ameliyatı, anjiyo oldu kısacası rahatsız bugün de bacağı tutmuyormuş haftalardır zaten söylüyordu ağrıyor diye eşim ve kaynım hastaneye götürdüler. Ben kv anjiyo olduğunda hastane de kaldım hastane çıkışı evime aldım 2 kez bu arada daha yeni 1 senelik evliyim. Şimdi kv normalde görümcemin çocuklarına bakıyor 3 tane çocukları var 1-3-5 yaşlarında daha küçükler yani. Ben değil ama eşim defalarca bakma artık yeter sen hastasın yazlığa taşının (yazlık bizim) bende eşime söyledim gitsinler orda yaşasınlar falan diye konuyu anlayın diye detay veriyorum. Benim annem 1,5 sene önce vefat etti bu arada. Ben kendi anneme nasıl yapılmasını istiyorsam kv hep öyle davrandım herşeyde koştum. Görümcemle kapı komşusuyuz. Şimdi gelelim asıl soruma ben eşime dedim ki annen kötüyse bize getir bizde kalsın kendini iyi hissedene kadar ama ablan 3 çocuğu bize bırakmasın çaresine baksın 3 çocukla saatlerce uğraşamam ben dedim eşim de bakarız dedi. Görümcem sağlık çalışanı daha yeni tatilden çıktı izin alabileceğini zannetmiyorum eşi de pandemiden dolayı yeni işe başladı o da izin alamaz şimdi bu durumda kv bende kalırsa ben 3 çocuğu kesinlikle istemiyorum zaten sürekli uyku halindeyim eşimin beni anlayacağını biliyorum o da istemez zaten ama görümcem eşime değil yüksek ihtimal bana söyler veya çat kapı getirir diye çekiniyorum böyle bir durum olursa kalp kırmadan istemediğimi nasıl söylerim bi akıl verin bana.

Son düzenleme:
Akıl verilecek bir durum yok ki. Bakamam diyeceksiniz. Verilecek tek akıl bu. Neyden utanacaksınız? Versinler kreşe. Çocuk yaparken kaynananıza mı güvendiler , size mi?
Kaynanama güvendikleri kesin çünkü hep o bakıyor çocuklara tatile giderken bile kv yanlarında götürüyorlar. Şimdi kv sende çocuklar burda dursun annem bakar derse diye çekiniyorum. Yani mesafeliyim hep görümceme karşı ama ilk kez olacağı için nasıl bir tepki vermem gerektiğini bilmiyorum ama kesinlikle istemiyorum ve bakmam

O sana emrivaki yapmadan arayıp ben de çok kötüyüm bu ara kolumu kaldıramıyorum tansiyonum düşüyor eğilip kalkamıyorum falan diye durumunu anlat. Ee annem de bizde kalcak o da bakamıcak durumda sen çocukları kime bırakcaksın de. Şimdiden düşünsün bir şey 🤷🏼‍♀️

Bakıcı tutsunlar bir zahmet ya kadın rahatsız bir de üç çocuğunu baktırıyor. Tek diyeceğiniz istemiyorum bitti nokta.
Eşim söyledi ilk kalp ameliyatı olduğunda üstelik o zaman 2 çocuk vardı bakıcıya güvenemem demiş biz daha sevgiliydik o dönem. Tabi eşimden kötüsü olmadı o zamanlar

O sana emrivaki yapmadan arayıp ben de çok kötüyüm bu ara kolumu kaldıramıyorum tansiyonum düşüyor eğilip kalkamıyorum falan diye durumunu anlat. Ee annem de bizde kalcak o da bakamıcak durumda sen çocukları kime bırakcaksın de. Şimdiden düşünsün bir şey 🤷🏼‍♀️
Olursa böyle bir durum bugün olur sürekli uyku halinde olduğumu biliyorlar zaten ama görümcemle öyle bir samimiyetim yok hani böyle şeyleri arayıp sormadım hiç veya kendimi kötü hissettiğimde hiç söylememişimdir kv bende kalacağı da şuan için belli değil zaten sanırım direkt olmaz istemiyorum diyeceğim

Riskli durumda olmadığımı biliyorlar :KK43:
Bir anda riskli olduğu ortaya çıksın. Doktorunuz size istirahat tavsiye etmiş olsun. Doktorunuzu arayıp soracak halleri yok ya.
Hem riskli olmasa, hamile olmasanız bile görümcenizin üç çocuğuna bakma zorunluluğunuz yok. Kimse kimseye güvenerek çocuk yapmamalı. Ki kendisi hesap etmiş olmalı, annesi operasyon geçirmiş. O kadının zaten çocuk bakamayacağı ortada. Şu durumda yeni bir çözüm düşünmek zorunda. Ama bu yeni çözüm kardeşinin eşi olmamalı.
Kendi kayınvalidesinden rica edecek ya da bakıcı tutacak. Onu da siz düşünecek değilsiniz.

Bir anda riskli olduğu ortaya çıksın. Doktorunuz size istirahat tavsiye etmiş olsun. Doktorunuzu arayıp soracak halleri yok ya.
Hem riskli olmasa, hamile olmasanız bile görümcenizin üç çocuğuna bakma zorunluluğunuz yok. Kimse kimseye güvenerek çocuk yapmamalı. Ki kendisi hesap etmiş olmalı, annesi operasyon geçirmiş. O kadının zaten çocuk bakamayacağı ortada. Şu durumda yeni bir çözüm düşünmek zorunda. Ama bu yeni çözüm kardeşinin eşi olmamalı.
Kendi kayınvalidesinden rica edecek ya da bakıcı tutacak. Onu siz düşünecek değilsiniz.
Kendi kv hasta o da bakamaz. Yani yalan söylemek istemiyorum sanırım direkt olmaz istemiyorum zaten hamileyim diyeceğim veya eşime söyleteceğim. Hesap etmiş olsa 3. Çocuğu yapmazdı bakan var şuanlık kafasında sanırım

Ben olsam, hiç bir mazeret öne sürmeden, çocuklara bakamayacağımı söylerim. Çok dert ederse kayinvalide de gelmesin. İnsanları bu kadar da hoş tutmak için uğraşmayın, canınıza yazık. Bak oturmuş, bunu düşünüyorsunuz.
Kv ortada bırakmak istemiyorum gerçekten o kadına çok üzülüyorum. Ama dediğiniz gibi mazeret öne sürmeden direkt istemiyorum diyeceğim

Eşim söyledi ilk kalp ameliyatı olduğunda üstelik o zaman 2 çocuk vardı bakıcıya güvenemem demiş biz daha sevgiliydik o dönem. Tabi eşimden kötüsü olmadı o zamanlar
Niye hasta annesine güvenirken vicdanı çok mu rahat ediyormuş tövbe tövbe ya millet bakamayacağı çocuğu ne diye yapar. Valla ben açık açık bakamayacağın çocuğu yapmasaydın bakıcı mı tutarsın eşin mi oturur bakar bilemem ama ben istemiyorum evimde ve kadın hasta ona hiç baktıramam derdim

Kv ortada bırakmak istemiyorum gerçekten o kadına çok üzülüyorum. Ama dediğiniz gibi mazeret öne sürmeden direkt istemiyorum diyeceğim
Ben her konuda net olma taraftarıyım. İnsanlar size ona göre yaklaşır. Bir de yapılan fedakarlıklar birikip, bir zaman sonra fena patlıyor. Bu arada bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah.

:) Bakıcıya güvenemem demiş daha 2 çocuk varken yani ben asla kabul etmeyi düşünmüyorum isteyen istediğini söylesin
Vayy prensesime bak sen! :KK53: Bakıcıya güvenemiyor, hasta annesine iki çocuk baktırıyor, üçüncüyü de yapıp ona da baktırmayı düşünüyor. Parama kıyamıyorum demiyor da! Biraz da babaanneleri baksın madem.
Kendi kv hasta o da bakamaz. Yani yalan söylemek istemiyorum sanırım direkt olmaz istemiyorum zaten hamileyim diyeceğim veya eşime söyleteceğim. Hesap etmiş olsa 3. Çocuğu yapmazdı bakan var şuanlık kafasında sanırım
Ya zaten kadın operasyon geçirmiş, artık komple bakamaz zannımca. E ne olacak ya? Süresiz size mi yıkılmayı düşünüyor?
O yüzden baştan hiç kabul etmemek mantıklı. Bir iki gün olur, çok aciliyeti olan bir şey olur, tamam dersin de. Bu durumun süresi yok, çocuklar büyüyene kadar sürebilir.

Niye hasta annesine güvenirken vicdanı çok mu rahat ediyormuş tövbe tövbe ya millet bakamayacağı çocuğu ne diye yapar. Valla ben açık açık bakamayacağın çocuğu yapmasaydın bakıcı mı tutarsın eşin mi oturur bakar bilemem ama ben istemiyorum evimde ve kadın hasta ona hiç baktıramam derdim
Yüksek ihtimal öyle yapacağım. Bencil birisi ama gerçekten bencil yani o eşi ve çocukları var öyle bir dünya kurmuş kendine onun dışında hiç bir şey görmüyor

X