kızlar beni değiştirin :)

kızlar ağlanıcak halime gülüyorum napim şimdiye kadar çok ağladım artık ağlamaya halim yok.
biz eşimle uzun süre sevgililik sonucu evlendik 3 yıllık evliyiz 1 çocuğum var.
sevgililik sürecinde ben böyle kimseyi kırmayan nazik kibar bi bayanımdır arkdaşlarım öyle der.
eşim biraz hırt hört sinirlenen kızan ve hep benim dediğim olucak ben en doğruyu karar modunda aşırı özgüvenli ve tuttuğunuda koparan bi adam. sevgililk sürecinde her tartışmada haklıda olsam ağlardım barışırdım küs klmaya dayanmazdım hep ben alttan alırdım vazgeçilmez olduğunu hissettrdim çok fazla.
hal böyle olunca eşim artık istemedği bişey olunca kızar küser ben özür dleyene kdar konuşmaz ben hep dilerim grur yapsam neolck der barışır gönlünü alırm. ama artık olmuyo kızlar aşamadığımız evlendiğmizden beri aynı sebepten kavga ettiğimiz ve herkes tarafından haklıolduğum ama eşimin asla haklıoldğumu kabul etmedği sorunumuz var. bu konu üstüne geçen aksam yine kvga ettik ben cinnet geçirdim ve ağzıma geleni saydım ama konu cok ciddi evimizin rızkını kardeşine yediriyor hemde ben küçücük bebeğimi bırakıp işe gdyorum borç ödeyelim dye konu hep bu tek kvga sebebimiz.neyse kızlar eşimle bu sefer ikimizde birbirimize küstük bu sefer dik durmak kararlıolmak istyorum ve eşimin hayatı çok zor her kişi evlenmez kızlar ben mesleği olan gayet ıyı huylu normal bi bayanım ama eşim bni öyle kırıyorki bana kendimi değersiz hissettrdi hep şimdi bunu eşime gösterme zamanı ban destek verin neler yapablirm bu küslüğe nasıl sabır edebilrim ondan vazgeçebileceğimi nasıl göstereblirim lütfen yardımlarınızı bekliyorum. yazım hatası olmuşsa hoşgörün rahat yazamıyorum kızlar.
Sana hamileykende söyledim , bırak dedim işi kızım bırak ya

Şimdi kardeşinin durumu nedir, ve yardım edecek başka kimsesi yok mudur ben onu merak ettim.

Bunun dışında eşinizi sürekli alttan alarak büyük hata yapmışsınız. İnsan haklı haksız ayırt etmeden hunharca alttan alır mı hiç :) yanlış..

Eşini haksız bulduğun durumda mutlaka bunu ona göstermen lazım. Eşin birazda senin yüzünden kendini dört dörtlük daima haklıymış gibi hissediyor. Tavsiyem, şu durumda gerçekten haklı olduğunuza inanıyorsanız sert bir duruş, kararlı bir ses tonu. Kem küm yapmadan, gözleri kaçırmadan konuşmalısınız. Vücud dili çok önemli. Gerekmedikçe konuşmayın. Dünyanız onun etrafında dönmüyor. Bu sırada kendinize küsmeyin, yine keyiflenebileceğiniz işlerinizle meşgul olun.
kardeşinin durumu derken kardeşinin bze borcu var ve toplu bir para aldı ama beyefendii o parayı başka bseyalacakmış bize sonra ödeyeckmiş. 3 sene oldu zaten vereli paranınd egeri bile kalmadı.. ama şuan bizimde ödememiz gereken bi borcumuz var ve ben çalıştıgım parayı oldugu gbi birikim yapırum borç için.. kardeşinden alcagımız parayıda hesabımıza katmamız lazım ama benim kocam saf kocam hemde dha bir ay once kvag ettıgımız kardeşine baska zman oderz dediğinde tmam dyor. bende konuşmaları duyunca kıyametı kopardım bırıktırdgım prayı vermıyorum kendın öde borcu bırıktır evede bak dedım. ben kucuck yavrumu bırakıp işe gdyorum kardesının karsı evde oturyor bizde borcun içindeyız dha bize paramızı ödemıcekler hemde toplu para aldı yanı varken ödemuyo kendı evlerini yaptrcaklarmış böyle bsey varmı cnm küsmeyipte napayım akıl ver yaa

işi
Sana hamileykende söyledim , bırak dedim işi kızım bırak ya
işi bıraksam nolck bana beş kr para vermıcek borç öduyorum dye evde kös kös oturcam hiç bey yapamcam sırf onlar ıcın gül gbi işimimi bırakayım annemde bırak dıyor ama olmuyo işte işim benim güvencem hayat güvencem

Canım bence hakaret falan etme hiç üzerine düşme aynı evdesiniz illaki konuşacaksınız ama eskisi gibi olma. Soğuk davran bir süre. Eskisi gibi barışırsan yine aynı şeylerin olacağını sen de biliyorsun. Seni kaybedeceğini anlarsa düzelir diye düşünüyorum. Bu konu gündeme geldiğinde de düzgünce anlat. İsteklerini de dile getir. Sinirlenirse falan umursama karşılık verme sessizliğini koru. Ondan uzaklaştığını anlayınca o da oturup sakince konuşmasını bilecektir

Canım bence hakaret falan etme hiç üzerine düşme aynı evdesiniz illaki konuşacaksınız ama eskisi gibi olma. Soğuk davran bir süre. Eskisi gibi barışırsan yine aynı şeylerin olacağını sen de biliyorsun. Seni kaybedeceğini anlarsa düzelir diye düşünüyorum. Bu konu gündeme geldiğinde de düzgünce anlat. İsteklerini de dile getir. Sinirlenirse falan umursama karşılık verme sessizliğini koru. Ondan uzaklaştığını anlayınca o da oturup sakince konuşmasını bilecektir
bgrmıcam cnm konuşmucamda benden ayrı yatıyor yanımda bıle uyumuyor ıkı gundur. o konuşana kadar konuşmucam konuştugundada yoruldum dye başlayıp güzelce anlatıcam net oldgumu söylucem

işi

işi bıraksam nolck bana beş kr para vermıcek borç öduyorum dye evde kös kös oturcam hiç bey yapamcam sırf onlar ıcın gül gbi işimimi bırakayım annemde bırak dıyor ama olmuyo işte işim benim güvencem hayat güvencem
O zaman çalış hep ver paranı , yapcak bişey yok

bgrmıcam cnm konuşmucamda benden ayrı yatıyor yanımda bıle uyumuyor ıkı gundur. o konuşana kadar konuşmucam konuştugundada yoruldum dye başlayıp güzelce anlatıcam net oldgumu söylucem
Neden ayrı yattığını bile sorma canım. Bu defa da böyle devam et bakalım nasıl olacak

Küs kalmak değil de fikrinin arkasında durmak daha doğru bence. Sen fazla taviz vermişsin gibi geldi bana. Konuşmamak, iletişim kurmamak bir çözüm değil. Tam tersine iletişim kurarak fikrinin haklılığını net bir şekilde ifade etmelisin bence ama bu tabiki hakaret ederek veya sinirlenerek olmamalı. Konuşmamak herşeyi daha kötü yapıyor her zaman.

Küs kalmak değil de fikrinin arkasında durmak daha doğru bence. Sen fazla taviz vermişsin gibi geldi bana. Konuşmamak, iletişim kurmamak bir çözüm değil. Tam tersine iletişim kurarak fikrinin haklılığını net bir şekilde ifade etmelisin bence ama bu tabiki hakaret ederek veya sinirlenerek olmamalı. Konuşmamak herşeyi daha kötü yapıyor her zaman.
cnm küs kalan bend eilim eşim küs adım atmayan benim o konuşmasa bende konuşmam artık şimdiye kdar hep konuştum hep ezilen oldum. bu sefer o ilk adımı atsın bende deil

huy pek değişmiyor da cnm bence aşırı yüz vermek kıme olursa olsun fazla geliyor..

Ciddi manada 2 sefer eşimle konuşmak için adım atmadım biri bibimi istemedi ilk başlarda:tokat: terk ettim :KK70: 10 gün sürdü biride geçenlerde ağzından o kadar yıl sonra küfürlü laf çıktı o da 15 gün sürdü normalde hiç uzatmam hiç birşeyi hemen konuşuruz ederiz ama kesin çizgilerim vardır :KK14:
Sen de öyle yapıcaksın konuşmayacaksın zor oluyor ama oluyor yani :KK51:

kızlar ağlanıcak halime gülüyorum napim şimdiye kadar çok ağladım artık ağlamaya halim yok.
sevgililik sürecinde ben böyle kimseyi kırmayan nazik kibar bi bayanımdır arkdaşlarım öyle der.
eşim biraz hırt hört sinirlenen kızan ve hep benim dediğim olucak ben en doğruyu karar modunda aşırı özgüvenli ve tuttuğunuda koparan bi adam. sevgililk sürecinde her tartışmada haklıda olsam ağlardım barışırdım küs klmaya dayanmazdım hep ben alttan alırdım vazgeçilmez olduğunu hissettrdim çok fazla.
hal böyle olunca eşim artık istemedği bişey olunca kızar küser ben özür dleyene kdar konuşmaz ben hep dilerim grur yapsam neolck der barışır gönlünü alırm. ama artık olmuyo kızlar aşamadığımız evlendiğmizden beri aynı sebepten kavga ettiğimiz ve herkes tarafından haklıolduğum ama eşimin asla haklıoldğumu kabul etmedği sorunumuz var. bu konu üstüne geçen aksam yine kvga ettik ben cinnet geçirdim ve ağzıma geleni saydım ama konu cok ciddi evimizin rızkını kardeşine yediriyor hemde ben küçücük bebeğimi bırakıp işe gdyorum borç ödeyelim dye konu hep bu tek kvga sebebimiz.neyse kızlar eşimle bu sefer ikimizde birbirimize küstük bu sefer dik durmak kararlıolmak istyorum ve eşimin hayatı çok zor her kişi evlenmez kızlar ben mesleği olan gayet ıyı huylu normal bi bayanım ama eşim bni öyle kırıyorki bana kendimi değersiz hissettrdi hep şimdi bunu eşime gösterme zamanı ban destek verin neler yapablirm bu küslüğe nasıl sabır edebilrim ondan vazgeçebileceğimi nasıl göstereblirim lütfen yardımlarınızı bekliyorum. yazım hatası olmuşsa hoşgörün rahat yazamıyorum kızlar.
Aaa ayni benim durumum canim bundan bende de var hakaden cok zor karakterler hep hakli olan onlar ben kavga ettigimde uyumam aglarim özür dilerim oda hic bi sey olmamis gibi devam ederdi neyse bi ara boyle kavga ettik gene beyfendi benden ozur bekliyor canim ne kadar yansada 8 gun boyunca ayni evde ses tonumu bile duymadi yemegink cayini veriri arkami doner uyumaya giderdim uyumadim odaa bi dert nese kendisis dizeye geldi sonra kendi kedime demek ki ben boyle yapinca kendimi cok degersizlestirmism canim sana tavsiyem uztune gitme onu kendinle cezalandir yokmus gibi

Alışmış. Vallahi benimki de öyleydi.kız gibi küser nazlanır. Yemek yemezdi bnmle küsünce. Yatakta değilde koltukta uyuyakalmaya calısıyodu yalandan. Gidiyim acıyım özür diliyim diye. Hey gidi hey

Bu konuyu takipteyim. Bende de var aynısından. Üç gündür küs. Güçlüyüm bu kez. Nereye kadar gidecekse oraya kadar. hadi bakalım...

Sen böyle kararlı durunca eşin eninde sonunda özür dileyecek. Bu senin için bir dönüm noktası olacak. Bundan sonra da dik dur ki tekrar aynı şeyleri yaşamayın.

Diren pembesu diren :) bu defa o pes etsin

Ben çok yıprandım artık kaldıramıyorım de ne yemek ne ev işi yap dışarda ye eve git evde iştahım yok kafam dolu de rol kes azıcık eşim dünyalar iyisi bir insandır çocuğum için deme döverim seni azıcık korkut adamı kadın dinen bile parasını eşine vermekle yükümlü değilken eşin rızkınızı kardeşine yedirsin kararlı ol surat yap küslük yapma ama konuşmada böyle olmuyo her şey oluruna varsın de bak nasıl yola geliyo

X