Kızlar beta da bu durumu yaşayan var mı ?

Geçen ayın 5 idi
Ama geçen ay erken oldum bu ayda hamile kaldım
Ptesi muhtemelen betan 7-8bin olacak. Yine muhtemelen 5-6 haftalik da gebesin. Yani ptesi gitsen de olur ama cars dediyse 2 gun daha dayan daha net gorulur belki o yuzden oyle demistir doktorun, bilemedim. Sabretmek zor, dilersen ptesi git bi sey olmaz :) senin tercihin...

Ptesi muhtemelen betan 7-8bin olacak. Yine muhtemelen 5-6 haftalik da gebesin. Yani ptesi gitsen de olur ama cars dediyse 2 gun daha dayan daha net gorulur belki o yuzden oyle demistir doktorun, bilemedim. Sabretmek zor, dilersen ptesi git bi sey olmaz :) senin tercihin...
Ya mesajı görünce yazmak istedim tekrar merhaba düşük tehlikem var benimde nerdeyse her gün hastanedeyim en son doktor beta aldı tekrar benden kanı aldığı akşam 5 + 4 dü betam 23700 çıktı demişsiniz ya 5 6 hafta 7 8 bin diye bnm niye bu kadar yüksek dedim

Pazartesi salı yokum Çarşamba gel dedi ama pazartesi başka doktora mı gitsem

Ya mesajı görünce yazmak istedim tekrar merhaba düşük tehlikem var benimde nerdeyse her gün hastanedeyim en son doktor beta aldı tekrar benden kanı aldığı akşam 5 + 4 dü betam 23700 çıktı demişsiniz ya 5 6 hafta 7 8 bin diye bnm niye bu kadar yüksek dedim
Iyi ki yazdin 🌸 benim 5+4te betam 16bindi.
5ten sonra +1 +2 vs olunca aslinda 6.hafta icinde oluyosun. Bak asagidaki tabloya gore 1080 ile 56000 arasi olabilir, gayet normal. Herkesin beta yukselis seviyesi farkli oluyor hem hormonal dengemiz farkli hem bebegin dollendigi zamana gore (gec dollenme vb.) degisebiliyor. Bu degeri o kadar kafana takma. Onemli olan kesenin gorunmesi icinde embriyo ve yolk sac olmasi, kalp atisi 💗
Ne zaman gideceksin bi daha doktora? Son durumun ne kese vs gorundu mu?

Eklentiler

• images (1) (20).jpeg
    images (1) (20).jpeg
    22,7 KB · Görüntüleme: 14
Pazartesi salı yokum Çarşamba gel dedi ama pazartesi başka doktora mı gitsem
Eger ki kendi doktorunu seviyorsan rahat konusup anlasabiliyosan cars kendi doktoruna git. Eger ki cok da bi gonul baginiz yoksa ve baska doktorla devam etmek istersen baska bi doktor arastirip ptesi baska doktora gidebilirsin. Beta artisin guzel ve duzenli gorunuyor, icin rahat olsun 🤍

Iyi ki yazdin 🌸 benim 5+4te betam 16bindi.
5ten sonra +1 +2 vs olunca aslinda 6.hafta icinde oluyosun. Bak asagidaki tabloya gore 1080 ile 56000 arasi olabilir, gayet normal. Herkesin beta yukselis seviyesi farkli oluyor hem hormonal dengemiz farkli hem bebegin dollendigi zamana gore (gec dollenme vb.) degisebiliyor. Bu degeri o kadar kafana takma. Onemli olan kesenin gorunmesi icinde embriyo ve yolk sac olmasi, kalp atisi 💗
Ne zaman gideceksin bi daha doktora? Son durumun ne kese vs gorundu mu?
Benim kanamam bir haftadır devam ediyor düşük riskim devam yani yolk u geçen gördü boş gebelik değil dedi bugün çağırdı tekrar gidicem bakalım nasip inş hayırlı haberle gelirim

Pazartesi salı yokum Çarşamba gel dedi ama pazartesi başka doktora

800 üzeri gözükür kuzucum. 820 ile gördüm
O zaman pazartesi gideyim Abla 🥰

arkadaşlar ben geçen ay 9 şubat ta regl oldum bu ay 7 martta kan testi verdim hcg 154 çıktı 5 gün sonra 12 martta kan testi verdim bu defa hcg 744 çıktı ama sağlık ocağındaki doktor artışın daha yüksek olması gerektiğini söyledi. Sizce artışım nasıl ?

arkadaşlar ben geçen ay 9 şubat ta regl oldum bu ay 7 martta kan testi verdim hcg 154 çıktı 5 gün sonra 12 martta kan testi verdim bu defa hcg 744 çıktı ama sağlık ocağındaki doktor artışın daha yüksek olması gerektiğini söyledi. Sizce artışım nasıl ?
ASMlerdeki ebelerin ve doktorların bu şekilde bilinçsiz ve negatif oluşları çok sinirimi bozuyor. Herkes kendi uzmanlık alanıyla ilgilenmeli!
2 günde bir %60 %100 artış normal olduğuna göre
2 gün sonra 246 - 308
2 gün sonra 393 - 616
1 gün sonra ise 514 - 924
Olması beklenir. Neye göre düşükmüş ? Gayet sağlıklı artmış sizinki.

Kızlar ovitrelleden sonraki 9 günüm bugün test yaptım negatif çıktı reglime 4 gün kaldı sizce pozitife döner mii?

ASMlerdeki ebelerin ve doktorların bu şekilde bilinçsiz ve negatif oluşları çok sinirimi bozuyor. Herkes kendi uzmanlık alanıyla ilgilenmeli!
2 günde bir %60 %100 artış normal olduğuna göre
2 gün sonra 246 - 308
2 gün sonra 393 - 616
1 gün sonra ise 514 - 924
Olması beklenir. Neye göre düşükmüş ? Gayet sağlıklı artmış sizinki.
Gerçekten çok tedirgin ettiler beni. Doktorum 4800 olması gerekiyordu dedi ama bu kadar hızlı ilerlemesi sizce mantıklı mı dedim 24 saatte çarpı iki artmalı dedi. Açıkçası çok gerildim mantıksız buldum araştırmalarımda 2 günde bir artış sizin dediğiniz şekilde söyleniyordu hep. Teşekkür ederim rahatladım gerçekten ☺️❤️

Gerçekten çok tedirgin ettiler beni. Doktorum 4800 olması gerekiyordu dedi ama bu kadar hızlı ilerlemesi sizce mantıklı mı dedim 24 saatte çarpı iki artmalı dedi. Açıkçası çok gerildim mantıksız buldum araştırmalarımda 2 günde bir artış sizin dediğiniz şekilde söyleniyordu hep. Teşekkür ederim rahatladım gerçekten ☺️❤️
24x2 mi 🤦
Hayır aksine48x2 yada minimum %60 artış olmalı.
4800 yine o şekilde hesaplayınca olmuyor ki 4.928 yapıyor yine o dangozun istediği rakam değil.😂
Ben şuan 27+2 gebeyim kızımın artışı
normal ilerledi %80-100 arasında arttı hep 220.29 ye kadar sonra tüp bebek doktorum tekrar HCG bakmak istedi ve 329 çıktı beynimden vurulmuşa döndüm. Hatta doktorum %50 artış bile normal hiç canını sıkma dedi sonraki kanım 718 çıktı bak hiç korkacak birşey yokmuş dedi. O doktora bir daha asla gitmem yerinde olsam.
(Kanlarımın tümü 48 saat aralıklarla aynı hastanede aynı saatte oldu)

24x2 mi 🤦
Hayır aksine48x2 yada minimum %60 artış olmalı.
4800 yine o şekilde hesaplayınca olmuyor ki 4.928 yapıyor yine o dangozun istediği rakam değil.😂
Ben şuan 27+2 gebeyim kızımın artışı
normal ilerledi %80-100 arasında arttı hep 220.29 ye kadar sonra tüp bebek doktorum tekrar HCG bakmak istedi ve 329 çıktı beynimden vurulmuşa döndüm. Hatta doktorum %50 artış bile normal hiç canını sıkma dedi sonraki kanım 718 çıktı bak hiç korkacak birşey yokmuş dedi. O doktora bir daha asla gitmem yerinde olsam.
(Kanlarımın tümü 48 saat aralıklarla aynı hastanede aynı saatte oldu)
İşinin ehli insanlar ne de güzel rahatlatıyor ki bir anne adayının en önemli dönemlerinde☺️ sizin adınıza çok sevindim bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah. Beni de gerçekten çok rahatlattınız sağolun duymak istediğim şeylerdi rahat bir nefes aldım🥰
Bir daha o doktordan da ASM'den de uzak durucam😂 her konuda işin uzmanına gitmek gerek. Sonra birşey bilmeden bizlere evham yaptırıyorlar.

İşinin ehli insanlar ne de güzel rahatlatıyor ki bir anne adayının en önemli dönemlerinde☺️ sizin adınıza çok sevindim bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah. Beni de gerçekten çok rahatlattınız sağolun duymak istediğim şeylerdi rahat bir nefes aldım🥰
Bir daha o doktordan da ASM'den de uzak durucam😂 her konuda işin uzmanına gitmek gerek. Sonra birşey bilmeden bizlere evham yaptırıyorlar.
Rica ederim bebeğim beniiiiimmm ❤️❤️❤️❤️
Asla ama asla stres yapma şööööyle bir dönemde stres en ihtiyacın olmayan şey 🥰
İstediğin zaman özelden de yazabilirsin aşkım bana 🥰🥰🥰
Peki şuan ne durumdasın??? Tekrar verdin mi kan nasıl artıyor minnoşun değerleri?

Rica ederim bebeğim beniiiiimmm ❤️❤️❤️❤️
Asla ama asla stres yapma şööööyle bir dönemde stres en ihtiyacın olmayan şey 🥰
İstediğin zaman özelden de yazabilirsin aşkım bana 🥰🥰🥰
Peki şuan ne durumdasın??? Tekrar verdin mi kan nasıl artıyor minnoşun değerleri?
Aiyy çok çok teşekkür ederimm😍 şehir dışındaydım bu sabah kan verebildim ancak sağlık ocağında. Merakla bekliyorum ben de sonucu🤭

X