kızlar bir önerim var oyuncak örelimmi hep beraber

tirtilkurabiye

Guru
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2008
3.403
30
arkadaslar şiş işinden cok anlamıyorum örgü oyuncaklarıda cok seviyorum coocuklgumda annanem örerdi rahmetli açıklmasını buldugumuz oyuncaklrı ekleyip beraber örelimmi

ben bu modeli cok begendim
bunnies095ag8.jpg
 

evrim2008

Sabırlıyım,bekliyorum:)
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
572
0
Anneanneni Allah rahmet eylesin canım nurlarda yatsın ah anneanneler ne güzel şeyler öğretirler bende ilk örgüyü ondan öğrenmiştim...Canım ramazan diye yorgunluk çöküyor insana yinede ören olursa bende katılmak isterim sen başla baride bizde peşinden :))
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2968 gün geçti.

tirtilkurabiye

Guru
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2008
3.403
30
canım acıklamsını buldum şimdi bir blogdan ekleyeyim buraya
denemeye baslayacagım inşallah
sizlerde şiş işi bebek oyuncak acıklamasıyla ekleseniz hepimize kolaylık olur
 

tirtilkurabiye

Guru
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2008
3.403
30
tavanedaca3uu2.png


tavanedacaha2.png


tavannbacaedacatn6.png


tavanedaca003bt5.jpg

önce ilk olarak şişime 40 ilmek attım ve 22 sıra önleri düz arkaları haroşo olarak ördüm ve elimde dikdörtgen bir parça oldu daha sonra 23. sırada(haroşo tarafındanolursa daha düzgün olur) ilmekleri 2 şer 2 şer örerek azalttım bu şekilde haroşo kısmını 2 şer ilmek örerek ön yüzlerde de normal düz örgü yaparak uç kısmının toplanmasını sağladım ve daha sonra da kenarlarını diktim az bi açıklık bırakıp ordan içini elyapla doldurup en son da o bıraktığım açıklığı diktim ve yukardaki resimde olduğu gibi bi top elde ettim. aynı toptan bir tane de gövdesi için yaptım.daha sonra kafası için olanın üzerine göz burun işledim .

Bacak kısmı içinde kırmızı yünle şişime 36 ilmek attım ve haroşo olarak 6 sıra ördüm burun kısmı için 8 ilmek ortda bıraktım ve patik yapımında olduğu gibi gidip gelerek o kısmı beyazla diyer yerleri de kırmızıyla ördüm ve patiğin burnunu tamamladım(bu kısım için az çok da olsa patik örmeyi bilmeniz gerekli sanırım )daha sonra bacağının ben dikişsiz olmasını istediğim için 4 şişle ördüm ve 22 sıra devam ettim( siz isterseniz 2 şişle akası dikişli olarak da yapabilirsiniz)ve örgümü bitirdim içini elyaf doldurup bacak kısmını gövde kısmına diktim.
imdi aynı yöntemle diğer bacağı yapıp dikeceğim ve daha sonra da kollaro yapacağım yaptıkça da dediğim gibi sizlerle paylaşacağım bakalım nasıl olacak bu beniö ilk oyuncak denemem :))
kendimce - Blogcu yapılısını blogunda yayınlamıs edaca emeklerinden dolayı tesk ederim
 
Son düzenleme:

ahsen76

Guru
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2008
238
0
44
ben bayılırım canımda evimde mukabele okutuyorum ramazandan sonra inşallah erkek çocukları içinde eklerseniz sevinirim
 

yabangxuxlxuxm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
9.740
23
38
nasıl yapıcaz sekercim anlatırsan seviniririmkaydirigubbakcemile5

mesela çocuk kazağını kolunu tam omuz hizasından keseriz.boru gibi ya. sonra iğle bağlarız uç kısmından içine elyaf koyup bu defa diğer ucunu bağlarız al sana gövde ve baş..bacak ve kolları dikdörtgen kestiğimiz parçayı dikeriz içini elyafla doldururuz.patiklere gelince ördüğümüz patiklerden giydiririz..
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2887 gün geçti.

alkim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2009
588
5
57
tırtıl kurabiye mükemmelsin hani derlerya on parmagında on marifet senin için az kalır sana on parmak daha gerek bende marifetli sayılırım ama senin yaptıklarını görünce kendimin o kadar marifetli olmadıgımı anlıyorum ellerine sağlık