Kızlar bir sorum olacak sizlere boşanmak istemeyen bir erkek boşanma konusunu niye açar? Veya açar mı?

Mavinin her tonunaa

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2023
670
-52
25
Arkadaşlar bugün kocamın kumar borcuyla birlikte 90 bin TL borcu olduğunu öğrendim. Faturalarımızı bile düzgün ödeyemez hale geldik, eşim esnaf ve Ramazan dolayısıyla işler de düşük. Kartlarımız dolmuş vaziyette. Bu konuyu konuştuk bugün ben sinirliydim tabi yükseldim falan. Kaynanamlarla da konuşmuyorum çok hayırsız bir ailesi var. Miras kaldı yüklü miktarda onlara. 3 çocuğu var ve kuruş para koklatmayan bir aile. Evlat sevgisi olmayan bir aile. Özet geçiyorum. Çocuklarının borcu tavan onlar son model arabayla geziyorlar utanmıyorlar. Kaynanam boşanmamızı istiyordu aramızda husumet dolayısıyla bende istiyorum zaten boşanmak o ayrı bi konu. Her neyse eşim konuşurken dedi ki annem de boşanmamızı istiyordu ama aramızın düzeldiğini öğrenince bana surat asmaya başladı bende önemsemedim falan dedi. Yani biz boşanırsak kendi huzursuzluğumuz nedeniyle boşanırız bu evlilik bizden dolayı biter biterse, ailelerle ilgili değil dedi. Bende evet haklısın dedim. Ara ara böyle tartışırken olsun bi şey olsun bu evlilik bitebilir falan diyor. Ki en büyük duam insallah bitiririz 🤲 kocamın da boşanmaya istekli olması benim için önemli daha rahat bi kafayla ayrılmak için. Sizce eşim de istiyor mu? İstemeyen bir erkek neden böyle bi şey söyler ki?

Ailesi para veriyor olsaydı mı çocuğunu seviyor olacaktı. Haklı sebepleriniz vardır mutlaka kendinizce ama biz bu durumdayız onlar son model arabayla demenizi doğru bulmadım. Oğulları ailesine mi güveniyor bu yaşta. Her koyun kendi bacağından asılır.

Sizin istemeniz bence de yeterli. Hiç konuştunuz mu?

Ailesi para veriyor olsaydı mı çocuğunu seviyor olacaktı. Haklı sebepleriniz vardır mutlaka kendinizce ama biz bu durumdayız onlar son model arabayla demenizi doğru bulmadım. Oğulları ailesine mi güveniyor bu yaşta. Her koyun kendi bacağından asılır.

Sizin istemeniz bence de yeterli. Hiç konuştunuz mu?
Tanımadığınız için böyle söylemeniz düşünmeniz normal. Ben burada özet geçmek mecburiyetindeyim. O yüzden her şeyi açık anlatamadım. Ama malesef ailesi öyle evlat sevgisi yok. Tam tersi müşkül durumda olunca evlatları hoşlarına gidiyor malesef defalarca şait oldum. Bu devirde ev almak cok zor malesef takdir edersiniz ki ve biz ailesinin evinde oturuyoruz yAni aile apartmanında üst katta oturuyoruz ve bize 3 yıl müddet verildi. Sonrasında ya kira verin ya da bu evden çıkın dendi. Bunu diyen eşimin ailesi. Hesabını siz yapın

Aynen ailesi oğluna para koklatsın da gidip kumara yatırsın di mi? Bir de aileye kızıyosunuz. Eşiniz kumar bağımlısı hafendi. Eline 3 kuruş geçse bugün de faturamı ödeyim demez 3 kuruşla bile kumar oynar.

Tanımadığınız için böyle söylemeniz düşünmeniz normal. Ben burada özet geçmek mecburiyetindeyim. O yüzden her şeyi açık anlatamadım. Ama malesef ailesi öyle evlat sevgisi yok. Tam tersi müşkül durumda olunca evlatları hoşlarına gidiyor malesef defalarca şait oldum. Bu devirde ev almak cok zor malesef takdir edersiniz ki ve biz ailesinin evinde oturuyoruz yAni aile apartmanında üst katta oturuyoruz ve bize 3 yıl müddet verildi. Sonrasında ya kira verin ya da bu evden çıkın dendi. Bunu diyen eşimin ailesi. Hesabını siz yapın
Ben yine normal buldum. Ben erkek veya kız ailesinin ev verme, düğün yapma ne bileyim illa bir maddi destekte bulunma zorunluluğu olduğunu düşünmüyorum. Ama anladığım kadarıyla maneviyatta da destek olmuyorlar. Orası büyük sıkıntı işte.

Eşinizin bu söylemlerinden ben boşanmak istiyor gibi anlamadım. Sizin niyetiniz ciddi ise sanırım ilk sizin konuşmanız gerekecek.

Çocuk yok çok şükür canım. 1.5 yıllık evliyiz. Ben de 98 doğumluyum 24 yaşındayım. Ama feleğin çemberinden geçtim bile diyebilirim çok şey yaşadım çok şey yaşattı. :KK43:
Mesleğin falan var mı peki? Ailen boşanmak istesen seni destekler mi? Çekincen ne onu anlayamadım tam olarak ben

Ben yine normal buldum. Ben erkek veya kız ailesinin ev verme, düğün yapma ne bileyim illa bir maddi destekte bulunma zorunluluğu olduğunu düşünmüyorum. Ama anladığım kadarıyla maneviyatta da destek olmuyorlar. Orası büyük sıkıntı işte.

Eşinizin bu söylemlerinden ben boşanmak istiyor gibi anlamadım. Sizin niyetiniz ciddi ise sanırım ilk sizin konuşmanız gerekecek.
evet maneviyatta yok kesinlikle. Ev mal mülk de değil dert zaten evlatlarına destek olmaları yeterdi psikolojik olarakta olsa. Bu sefer eşim ailesini çok kafaya takıyor kumar oynuyor. Psikolojik yAni biliyorum. Çünkü yeni evliyiz araba almamız gerek falan belki bi yerden para gelir umuduyla.. çünkü aileden de hiçbir açıdan destek yok. Manevi olarakta. Bende boşanmak istiyorum zaten ama bi yandan eşimin psikolojisini anlıyorum

evet maneviyatta yok kesinlikle. Ev mal mülk de değil dert zaten evlatlarına destek olmaları yeterdi psikolojik olarakta olsa. Bu sefer eşim ailesini çok kafaya takıyor kumar oynuyor. Psikolojik yAni biliyorum. Çünkü yeni evliyiz araba almamız gerek falan belki bi yerden para gelir umuduyla.. çünkü aileden de hiçbir açıdan destek yok. Manevi olarakta. Bende boşanmak istiyorum zaten ama bi yandan eşimin psikolojisini anlıyorum
Bence bahane buluyorsunuz. Anlıyorum sizi, kabullenmek çok zor bu tarz bağımlılıkları. Ancak her ev almak isteyen kumar oynamıyor. Gerçekten bu sebeple oynamaya başladıysa bile niyetinin iyi olması bu davranışını normalleştirmiyor. Nasıl öğrendiniz ilk defa mı yoksa zaten biliyordunuz ama miktarını mı yeni öğrendiniz

Mesleğin falan var mı peki? Ailen boşanmak istesen seni destekler mi? Çekincen ne onu anlayamadım tam olarak ben
Mesleğim yok lise terkim. Ama çalışabilirim tabi ki her işte. O sorun değil ailemin tek evladıyım sonuna kadar destek oluyorlar bana arkamdalar. O yönden de sıkıntım yok. Ben panik atak gibi bi şey oldum sanırım her şeyin en kötüsünü düşünür oldum. Boşanınca benim peşimi bırakmaz huzursuz eder falan diye korkuyorum aslında :KK43: neden böyle oldum bilmiyorum inanın. Haberlerde neler görüyoruz cok korku sarıyor içimi

Ailesi zampara ve kumarbaz oğullarının borçlarını ödemek zorunda değil.Dün de dedik size boşanin diye ama pek niyetiniz yok gibi.
Ben boşanmak istiyorum zaten ama doğru anı bekliyorum fikre cesarete ihtiyacım var neler yaşadığımı bilmiyorsunuz. Çok uzun olduğu icin her şeyi anlatamıyorum korkuyorum cesaretim yok ayrılığa şuan işte nedenini bilmiyorum panik atak oldum

X