Kızlar bugün birikim adına ilk adımı attım

Victoriaa89

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2019
743
911
bizim kenara az miktarda para vardı. Euro olarak çevirdik o zaman yükseltmişti. Biz çevirdikten sonra şansımıza düştü zarara uğradık neyse bugün vadeli hesap açtım döviz bazında. Orda en azından birikir biraz. Bi de sizlerden aldığım tavsiyeyle kumbara yaptım. Bakalım ne kadar biriktireceğiz. Bu ayın sonunda burada yazarım. Bana katılmak isteyen varsa buyursun gelsin birbirimize destek oluruz kızlar :halay:

Benim öyle çok param yok malesef.ev hanımıyım. Ama kumbara metoduyla bende bu yıl her ay bir çeyrek almayı planlıyorum. Ocak ayını aldım. Şimdi bu ay için toparlıyorum

Buranın banada güzel katkıları oldu. Daha önce 30 gramlık bir bilezik yapmıştım kendim biriktirerek. Sonra bir tanede 35 gramlık yaptım ama onda eşim verdi büyük kısmını. Bakalım bu yıl biriktirdiklerim neye kısmet olacak

Benim öyle çok param yok malesef.ev hanımıyım. Ama kumbara metoduyla bende bu yıl her ay bir çeyrek almayı planlıyorum. Ocak ayını aldım. Şimdi bu ay için toparlıyorum

Buranın banada güzel katkıları oldu. Daha önce 30 gramlık bir bilezik yapmıştım kendim biriktirerek. Sonra bir tanede 35 gramlık yaptım ama onda eşim verdi büyük kısmını. Bakalım bu yıl biriktirdiklerim neye kısmet olacak
Çok güzel biriktirmişsin ev hanımı olmana rağmen tebrikler. Bende kumbara yaptım dolmasını bekliyorum. Eşimle beraber bu ay 200 euro yaptık. Ben ondan ayrı da biriktirmek istiyorum belki ay sonuna bir çeyrekte ben yaparım. Keşke kumbaraya atmasaydım :110:

Çok güzel biriktirmişsin ev hanımı olmana rağmen tebrikler. Bende kumbara yaptım dolmasını bekliyorum. Eşimle beraber bu ay 200 euro yaptık. Ben ondan ayrı da biriktirmek istiyorum belki ay sonuna bir çeyrekte ben yaparım. Keşke kumbaraya atmasaydım :110:

Olsun..ayın sonuna daha çok var,yaparsınız yine.

. Ben günlük 10 lira direk kenara koyuyorum. o çeyrek parası,ne olursa olsun dokunmuyorum. diğer kalan paraları akşam cüzdandan alıp farklı bir yerde biriktirip bir sonraki aya devrediyorum. En fazla 200-250 oluyo oda. Diğer ay hala kullanmamışsam,ya lüzumsuz olan ama almak istediğim şeyi alıyorum,yada dolar yapıp onuda altınların arasına gönderiyorum. Yani öyle biriktirmiştim daha önce. Yine o şekilde ilerlerim.
Birde ben çok zora gelemiyorum. Her şeyden vazgeçip biriktirmeye odaklandığımda kısa sürede sıkıyo beni ve elimdekileri hiç uğruna bozduruyorum aklımı meşgul ediyo diye:) o yüzden kasmadan,çokta herşeyden mahrum kalmadan biriktirmek zevkli hale de geliyo bir süre sonra.
Biriktirmesi zevkli fakat ne için biriktirdiğimi bilmiyorum bende. Bir hedef belirlemem lazım benimde. Daha anlamlı olacak o zaman

Eşimle ayrıca birikimim yok benim. Yani birikim var ama hesabını ben tutmuyorum. Bes,ev,araba,faizli,faizsiz banka,kredi,fatura,okul taksidi vs..bunların hiçbirisi benim sorumluluğumda değil. Keşke çok daha önce akıl edebilseydim biriktirmeyi. Dediğim gibi buranın katkısı çok büyük bana. Paylaşımları okudukça aklım başıma geldi:)

Eşimle ayrıca birikimim yok benim. Yani birikim var ama hesabını ben tutmuyorum. Bes,ev,araba,faizli,faizsiz banka,kredi,fatura,okul taksidi vs..bunların hiçbirisi benim sorumluluğumda değil. Keşke çok daha önce akıl edebilseydim biriktirmeyi. Dediğim gibi buranın katkısı çok büyük bana. Paylaşımları okudukça aklım başıma geldi:)
Bende de aynısı oldu ya çok iyi geldi. İlerde bi ev olur bişey olur kullanılır illaki. Aynen çok kasmamak lazım aslında yoksa sıkar. Banka hesabından mı altın alıyosun yok sa direkt kendin mi alıyosun? Ziraat altın hesabını düşündüm bende

Bende de aynısı oldu ya çok iyi geldi. İlerde bi ev olur bişey olur kullanılır illaki. Aynen çok kasmamak lazım aslında yoksa sıkar. Banka hesabından mı altın alıyosun yok sa direkt kendin mi alıyosun? Ziraat altın hesabını düşündüm bende

Ben banka hesabından alıyodum önceleri. Ama bozdurup yerine internet alışverişi yapmak 3 dakikamı alıyodu:) bana göre değil pek yani. fiziki alıyorum artık. İhtiyacım olduğunu düşündüğümde kuyumcuya gitmeye üşeniyorum,sonrada ihtiyaç gibi gelmiyo artık istediğim şey:)

Benim nedense aklıma hiç gelmez çalınırmı korkusu:)Bir gün başıma gelecek görücem günümü:) insan ‘benim’ dediği 10 lirasını bile kaybetse üzülüyo. Allah korusun..

bende her ay bir gram altın almak istiyorum normalde bes yatırıyorum 8 yıl oldu
ama birşeyler daha yapmak istiyorum bakalım
şu zamlar belli olursa ve verirlerse tabiii ,
yaparım inşallahh

bizim kenara az miktarda para vardı. Euro olarak çevirdik o zaman yükseltmişti. Biz çevirdikten sonra şansımıza düştü zarara uğradık neyse bugün vadeli hesap açtım döviz bazında. Orda en azından birikir biraz. Bi de sizlerden aldığım tavsiyeyle kumbara yaptım. Bakalım ne kadar biriktireceğiz. Bu ayın sonunda burada yazarım. Bana katılmak isteyen varsa buyursun gelsin birbirimize destek oluruz kızlar :halay:
Bende bu ay basladim biraz biriktirmeye calisiyorum. Aslinda gecen sene baslamistim fakat cocuk olunca kaldi. Su an pek bi masraf kalmadi. Kart borcu var onceligim onu odemek. Para kalirsa ayda gram alabilirsem alırım. Cünkü cocuga gelen altinlari bozdurmak zorunda kaldık. Borç gibi düşünuyorum onu yerine koyup ileride ona harcarim

X