Kızlar çok önemli bir derdim var bebegim biberona alıştı memeyi emmek istemiyor yardım lütfen:(

Mimozaacicegi

Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2016
357
160
Kızlar 19 günlük çiçeği burnunda bi anneyim bebişim 4 kilo doğdu ilk yavrum benim tecrubesizligim sütümün az gelmesi bebisimin de doymaması dolayısıyla hastahanedeki 2. Günde bebek hemsiresinin tavsiyesi üzerine mamaya başladık günde sadece bir kere akşamları yatmadan önce veriyordum gündüz ve gece uyanınca sürekli meme veriyordum . Bu 3 gündür miniğim memeyi alıyor ağzına çekiyor ilk çekişte yutkunacagi kadar süt gelmeyince ağlıyor bir iki kere deniyor sonra memeyi istemiyor basıyor yaygarayı. Ilk basta sebebini anlamadım acaba dedim sutum mu gelmiyor yok gazi mi var bir yeri mi ağrıyor altı mi kirli yok hiç biri değil sonra göğüs ucuma surdugim kreme bağladım ona da sürmedim göğsümü yıkadım oda değil en sonunda anladım ki biberona alışmış biberondaki gibi ağzına birden fazla süt gelsin istiyor olmayınca ağlıyor . Uykuda emiyor mesela ama uyanıkken yok . Yada uyanık olunca memede çok süt varsa ilk çekişte ağzını doldurup yutkunacak kadar bir süre emiyor ama azaldı mi tekrar aynı olay . 2. Sefer böyle yaptığında zorla bir memeyi direttim vermek için o ağladı ben ısrar ettim susturmaya çalışıp tekrar denedim o artı ben verdim sonra bir ağlamaya başladı ne kucak ne başka birşey çare etmedi bir saat ağladı artık mor oluyordu için gitti em sonunda inat etti hiç memeyi tutmadı pes etmemeye çalıştım ama öylesi daha kötü oldu :cry:zaten emmeye emmeye sol mememden sut az geliyor gec doluyor :cry:Çok üzülüyorum bu duruma ne yapacağımı bilmiyorum . Cevremde bebeğine mama veren çok kişi gördüm hic birinde böyle bir sorunla karşılamadım bende niye oldu ki miniğim daha çok küçük benim sütüm lazım ona napacam bilmiyorum benim yaşadığım sorunu yaşayıp çözüm bulan düzene sokan var mı.

Çok üzülüyorum ağlıyorum üzüntüden sütüm gidecek diye korkuyorum napim biberini bırakıp mamayı kaşıkla mı vereyim
Evet doktorunuza sorun öncelikle hangi mamayı kullanayım diye belki kaşık maması önerir.

Ama pes etmeyin illa ki açlıktan alacaktır, onun anne sütü almaması ağlamasından daha büyük sorun olur sütünüz varken.

Medela marka idi sanırım çok zor çekilen bir biberon var önce biberonunuzu değiştirin. Pes etmeyin emzirin daha çok küçük tekrar memeye dondurebilirsiniz emzirin illa ki acıkınca mecbur daha cok cekecekti. Emzirme grubu var facebook ta oraya danisin yardım ediyorlar

Bu bir kısır döngü. Mama verdikçe sütünüz gelmeyecek,sütünüz gelmedikçe mamaya ağırlık vereceksiniz. Bol uyku ve sıvı tüketimi sütünüzü arttırır. Tomrisin emzirme notlarını okuyun çok faydasını görürsünüz mutlaka araştırın.

Kızlar 19 günlük çiçeği burnunda bi anneyim bebişim 4 kilo doğdu ilk yavrum benim tecrubesizligim sütümün az gelmesi bebisimin de doymaması dolayısıyla hastahanedeki 2. Günde bebek hemsiresinin tavsiyesi üzerine mamaya başladık günde sadece bir kere akşamları yatmadan önce veriyordum gündüz ve gece uyanınca sürekli meme veriyordum . Bu 3 gündür miniğim memeyi alıyor ağzına çekiyor ilk çekişte yutkunacagi kadar süt gelmeyince ağlıyor bir iki kere deniyor sonra memeyi istemiyor basıyor yaygarayı. Ilk basta sebebini anlamadım acaba dedim sutum mu gelmiyor yok gazi mi var bir yeri mi ağrıyor altı mi kirli yok hiç biri değil sonra göğüs ucuma surdugim kreme bağladım ona da sürmedim göğsümü yıkadım oda değil en sonunda anladım ki biberona alışmış biberondaki gibi ağzına birden fazla süt gelsin istiyor olmayınca ağlıyor . Uykuda emiyor mesela ama uyanıkken yok . Yada uyanık olunca memede çok süt varsa ilk çekişte ağzını doldurup yutkunacak kadar bir süre emiyor ama azaldı mi tekrar aynı olay . 2. Sefer böyle yaptığında zorla bir memeyi direttim vermek için o ağladı ben ısrar ettim susturmaya çalışıp tekrar denedim o artı ben verdim sonra bir ağlamaya başladı ne kucak ne başka birşey çare etmedi bir saat ağladı artık mor oluyordu için gitti em sonunda inat etti hiç memeyi tutmadı pes etmemeye çalıştım ama öylesi daha kötü oldu :cry:zaten emmeye emmeye sol mememden sut az geliyor gec doluyor :cry:Çok üzülüyorum bu duruma ne yapacağımı bilmiyorum . Cevremde bebeğine mama veren çok kişi gördüm hic birinde böyle bir sorunla karşılamadım bende niye oldu ki miniğim daha çok küçük benim sütüm lazım ona napacam bilmiyorum benim yaşadığım sorunu yaşayıp çözüm bulan düzene sokan var mı.

Evet doktorunuza sorun öncelikle hangi mamayı kullanayım diye belki kaşık maması önerir.

Ama pes etmeyin illa ki açlıktan alacaktır, onun anne sütü almaması ağlamasından daha büyük sorun olur sütünüz varken.
Kesinlikle öylee malesef ki çok zor bi lohusalık yaşıyorum. Hâlâ toparlanamadım çocuğumu yan emziriyordm doğru düzgün dik oturup emziremiyorum ağladığı zaman denedim dikişlerim zaten çok ve tutmamış zonk zonk zonkladı eğer kendime dikkat etmezsem iyi olma sürem uzar ve bu yaşadıklarımı tekrar yasarım ama diğer türlü yan emzirmek çocuğumu beşiğinden hala bir çırpıda alamamak emzirmeyi de zorlaştırıyor çıkmazdayım ne yapacam bilmiyorum

Canm bendede olmuştu hatta sarılıktan yoğun bakımda yattı mama verdim ama ısrarlada emzirdim sütüm çoğaldı sonra mamayı bıraktı sende ısrarcı ol

Mamayi kademeli olarak kesebilirsiniz ama memeye devam etmek istiyorsaniz biberonu hemen kesin. Bebek kolayligi gormusken emme zahmetine katlanmak istemeyecektir tabii. Biberon hic vermeyin artik. Her ogunde once sizi emsin, eger doymadigini dusunuyorsaniz doktorunuza danisarak her ogunde kilosu ve gunune gore kac cc mama gerekiyorsa o miktari enjektor veya kasikla agzina damlatarak icirin. Biberonu derhal kesmezseniz memeyi giderek hic istemeyecektir maalesef

Israr ediyorum hemde nasıl diyorum ya o kadar sınır oldu ki bir saat susmadan ağladı sırf ısrar ettiğin için
Benim sütümde azdı makineyle sağdım aralıklarla mama verdim ama biberon ağızları var yavaş akan onlardan buldum sonra sütüm çoğaldı hatta aktı aç bırakma ama kendinide zorla benim oğlum iki buçuk yaşına kadar emdi azim birazcık

Geçmiş olsun.
Ben de aynı şeyleri yaşadım ve asla emmedi.Biberondan sonra memeyi tekrar emdirebileni de görmedim.

Benim bebegimde biberon kullanıyor ama beni de emiyor.bence sizin kullandığınız biberon hemen akan biberinden.ben dr brown ve avent kullandım ikisinde de böyle bir sorun yaşamadım.cunku çekmek için baya çaba sarf ediyor

X