Kızlar çok önemli bir derdim var bebegim biberona alıştı memeyi emmek istemiyor yardım lütfen:(

Kızlar ilk anneliğin verdiği tecrubesizlikten o tur biberonlarin olduğunu böyle alışma olayının olduğunu bilmiyordum sıradan bi biberon aldım bileydim asla almazdım . Az önce kızımla savaştık resmen o emmemek için ağladı elleriyle bana vururcasina ben direttim kucağımda salladım en sonunda uyukladı meme agzindayken işte o zaman emdi oda biraz ve yattı beni de stresten aşırı bi titreme tuttu ki anlatamam ne yapacam ben bilmiyorum

Ben çok gördüm sütü ilkgünler az gelince arada mama verenlerin bebekleri ona alışınca memeyi emmemek için inat ettiğini.
Öncelikle kesinlikle biberonları çöpe atın ki çaresiz kalınca biberona sarılmayın.evet memeyi istemeyecek inatlanacak ağlayacak kızacak ama siz sakin olun o emerken bi yandan memeye masaj yapın bastırak, bi yandan sıkın sütün arttığını göreceksiniz.baktınız susmuyor dikkatini başka şeye yönlendirin gazını çıkarın pışpışlayın altını açın sakinleşince de bir daha acıkana kadar vermeyin ki mecbur memeyi alsın.

Ben çok gördüm sütü ilkgünler az gelince arada mama verenlerin bebekleri ona alışınca memeyi emmemek için inat ettiğini.
Öncelikle kesinlikle biberonları çöpe atın ki çaresiz kalınca biberona sarılmayın.evet memeyi istemeyecek inatlanacak ağlayacak kızacak ama siz sakin olun o emerken bi yandan memeye masaj yapın bastırak, bi yandan sıkın sütün arttığını göreceksiniz.baktınız susmuyor dikkatini başka şeye yönlendirin gazını çıkarın pışpışlayın altını açın sakinleşince de bir daha acıkana kadar vermeyin ki mecbur memeyi alsın.
Tamam canım öyle yapacam ama çok üzülüyorum bu neydi ya ben bilmiyordum bilseydim hayatta vermezdim

Maalesef hemsirenin hatasi heryerde soyluyorlar yaziyorlar bebeginize biberon vermeyin dr kullanmaya mecbursun demeden mama kullanmayin kullanirsaniz kasik veya siringayla verin diye .
3 gun benimde kizim cok agladi damla damla sut geliyordu gece gunduz surekli emdi 3 gun sonra sutum geldi.sol memeyi surekli sagarak sutu arttirabilirsiniz
Uykuda meme uyanikken kasik veya siringayla meme verebilirsiniz daha cok kucuk cabuk alisir

Benim de benzer sorunum oldu tek fark biz az akışlı biberon kullanıyorduk.
Sana tavsiyem bebeğin midesi kayısı kadar büyük ihtimalle sütünle doyar mamayı yavaş yavaş azalt. Kaşığa dönmeyi biz de denedik ama benimki ona da ağlıyordu o yüzden az akışlı biberonla devam edebilirsiniz. Bebeği de emzirmek için çok ağlatmayın derim iyice soğumasın.Emzirirken bir taraftan şırıngayla süt veya mama sıkarsanız zamanla alışacaktır.
Süt üretimi için bol bol su içmeye, dinlenmeye ve sık sık emzirmeye ihtiyacınız var. Bir de biliyorum zor ama mümkün olduğu kadar sakin ve stressiz kalmaya çalışın, ev işlerini boşverin ve bebeğinize odaklanın. Bu bir süreç azimle pes etmeden devam ederseniz yapabilirsiniz. Yapamasanız da üzülmeyin bu sizin isteyerek veya bilerek yaptığınız bir şey değil.

Bebeği sakın aç bırakmayın.Aç kalırsa şekeri düşer komaya girer sarılık olur.Bırakın emmeyi ağlayacak hali kalmaz.Aç kalırsa mecbur emecek mantığı yenidoğanda asla geçerli değil.

Hastanelerin emzirme danışmanlık bölümleri var orda çeşitli yöntemler uyguluyolar oraya gidin.

Kızlar bugün gün boyu emzirmeyi denedim kızım hem kustu hem altına yaptı ama sürekli ağlıyor ağlayan bebek meme basında susar demi benim ki onu yapmıyor ama memeye gelince daha çok ağlıyor. Kusup altına yaptığına göre bunun sorunu açlık değil. Peki nedir bilemedim gazi filan da yok eminim. Peki niye beni emmek istemiyor meme basında susar bebekler benim ki ağlıyor allahım çok çıkmazdayım

Canım bu aventin falan anne göğsü gibi olan biberonları var ağlama ama vazgeçme incir hoşafı yap çok süt yapıyo sütün artar merqk etme daha iki hafta olmuş doğum yapalı ama ağzında pamukçuk falan yok di mi ona da bi bak ben şöyle yapıyodum önce biberonu veriyodum sonra çekip göğsümü veriyodum ilk bebek. Zor ama tecrübe kazanacaksın merqk etme

Canım günde 1 kez biberon ile biberona alistigini sanmıyorum.Gaz sancısı yaşıyordur ve ya sut kanalların tam.acilmadigi için az geliyordur.cocuk doktorunda kilo alımına bakarak sütünün yeterli gelip gelmedigini anlarsınız.Bolca sağ gogsunu

Kesinlikle öylee malesef ki çok zor bi lohusalık yaşıyorum. Hâlâ toparlanamadım çocuğumu yan emziriyordm doğru düzgün dik oturup emziremiyorum ağladığı zaman denedim dikişlerim zaten çok ve tutmamış zonk zonk zonkladı eğer kendime dikkat etmezsem iyi olma sürem uzar ve bu yaşadıklarımı tekrar yasarım ama diğer türlü yan emzirmek çocuğumu beşiğinden hala bir çırpıda alamamak emzirmeyi de zorlaştırıyor çıkmazdayım ne yapacam bilmiyorum
Rezene çayı ve papatya çayı sütü attır iyi bide su çok ic sütünüzü de pompayla sağıp kaşıkla verirsen biberonu unutur bu arada mümkün oldukça da emzirmeye çalışın ne kadar çok emerse sütun çoğalır yengemden öğrendim 10 aylık bebeği var ilk 6 ay sadece anne sütü verdi bu şekilde benimde günlerim bende doğum yapacam

Kızlar 19 günlük çiçeği burnunda bi anneyim bebişim 4 kilo doğdu ilk yavrum benim tecrubesizligim sütümün az gelmesi bebisimin de doymaması dolayısıyla hastahanedeki 2. Günde bebek hemsiresinin tavsiyesi üzerine mamaya başladık günde sadece bir kere akşamları yatmadan önce veriyordum gündüz ve gece uyanınca sürekli meme veriyordum . Bu 3 gündür miniğim memeyi alıyor ağzına çekiyor ilk çekişte yutkunacagi kadar süt gelmeyince ağlıyor bir iki kere deniyor sonra memeyi istemiyor basıyor yaygarayı. Ilk basta sebebini anlamadım acaba dedim sutum mu gelmiyor yok gazi mi var bir yeri mi ağrıyor altı mi kirli yok hiç biri değil sonra göğüs ucuma surdugim kreme bağladım ona da sürmedim göğsümü yıkadım oda değil en sonunda anladım ki biberona alışmış biberondaki gibi ağzına birden fazla süt gelsin istiyor olmayınca ağlıyor . Uykuda emiyor mesela ama uyanıkken yok . Yada uyanık olunca memede çok süt varsa ilk çekişte ağzını doldurup yutkunacak kadar bir süre emiyor ama azaldı mi tekrar aynı olay . 2. Sefer böyle yaptığında zorla bir memeyi direttim vermek için o ağladı ben ısrar ettim susturmaya çalışıp tekrar denedim o artı ben verdim sonra bir ağlamaya başladı ne kucak ne başka birşey çare etmedi bir saat ağladı artık mor oluyordu için gitti em sonunda inat etti hiç memeyi tutmadı pes etmemeye çalıştım ama öylesi daha kötü oldu :cry:zaten emmeye emmeye sol mememden sut az geliyor gec doluyor :cry:Çok üzülüyorum bu duruma ne yapacağımı bilmiyorum . Cevremde bebeğine mama veren çok kişi gördüm hic birinde böyle bir sorunla karşılamadım bende niye oldu ki miniğim daha çok küçük benim sütüm lazım ona napacam bilmiyorum benim yaşadığım sorunu yaşayıp çözüm bulan düzene sokan var mı.
Mrb yazılanların hepsini okumadım ama biliyorum kaşıkla beslemek çok zor enjektör deneyebilirsin. Ama biberon kullanmak zorunda isen medela calma biberon kullanırsan bebeğin memeyi bırakmaz bi araştırırken iyi olur iki çocuğumdada bu yöntemi kullandım ben ilk kızım memeyi bırak mıştı bu biberonla birlikte emzirmeye denemeye devam ettim ve yeniden emdi. Sağlıkla büyüt

Dün çok ağlayıp durmayınca doktora gittim aşırı derecede gazi varmış ondan durmuyormuş miniğim. Lavman yaptılar çok şükür sonra emdi ama bugün yine gazlı damla kullanacaz bakalım nolcak .

X