Kızlar çok önemli bir derdim var bebegim biberona alıştı memeyi emmek istemiyor yardım lütfen:(

Kızlar 19 günlük çiçeği burnunda bi anneyim bebişim 4 kilo doğdu ilk yavrum benim tecrubesizligim sütümün az gelmesi bebisimin de doymaması dolayısıyla hastahanedeki 2. Günde bebek hemsiresinin tavsiyesi üzerine mamaya başladık günde sadece bir kere akşamları yatmadan önce veriyordum gündüz ve gece uyanınca sürekli meme veriyordum . Bu 3 gündür miniğim memeyi alıyor ağzına çekiyor ilk çekişte yutkunacagi kadar süt gelmeyince ağlıyor bir iki kere deniyor sonra memeyi istemiyor basıyor yaygarayı. Ilk basta sebebini anlamadım acaba dedim sutum mu gelmiyor yok gazi mi var bir yeri mi ağrıyor altı mi kirli yok hiç biri değil sonra göğüs ucuma surdugim kreme bağladım ona da sürmedim göğsümü yıkadım oda değil en sonunda anladım ki biberona alışmış biberondaki gibi ağzına birden fazla süt gelsin istiyor olmayınca ağlıyor . Uykuda emiyor mesela ama uyanıkken yok . Yada uyanık olunca memede çok süt varsa ilk çekişte ağzını doldurup yutkunacak kadar bir süre emiyor ama azaldı mi tekrar aynı olay . 2. Sefer böyle yaptığında zorla bir memeyi direttim vermek için o ağladı ben ısrar ettim susturmaya çalışıp tekrar denedim o artı ben verdim sonra bir ağlamaya başladı ne kucak ne başka birşey çare etmedi bir saat ağladı artık mor oluyordu için gitti em sonunda inat etti hiç memeyi tutmadı pes etmemeye çalıştım ama öylesi daha kötü oldu :cry:zaten emmeye emmeye sol mememden sut az geliyor gec doluyor :cry:Çok üzülüyorum bu duruma ne yapacağımı bilmiyorum . Cevremde bebeğine mama veren çok kişi gördüm hic birinde böyle bir sorunla karşılamadım bende niye oldu ki miniğim daha çok küçük benim sütüm lazım ona napacam bilmiyorum benim yaşadığım sorunu yaşayıp çözüm bulan düzene sokan var mı.
İlk üç gun sutun az gelmesi cok dogal zaten benim hatta hiç gelmemişti ben sadece mama vermiştim sonra sutum gelince mamayı bir iki öğün daha verdim sonra hıc vermedim sadece emdi sizin hatanız sutunuz gelince mamayı bırakmamak olmus bebek emip göğsü boşaltacak kı tekrar sut gelsin ve cogalsın ve doktora sormadan mamaya devam etmeyin derim goturun doktora kilo alımına baksın ona gore der sıze devam et yada etme dıye aylık 500 gr ve ustu kilo alımı normal dıye biliyorum ben

Peri annenin kullandığı gaz damlasını kullanın ancak siz de bir süre tereyağı, margarin, bisküvi vb.pastane ürünü ve en önemlisi laktoz li süt tuketmeyin. Faydasını göreceksiniz

Benim de basta sutum gelmedigi icin hastaneden mama ile ciktik. Biberon olarak lansinoh kullaniyoruz. Su an mamayi tamamen biraktik. Hem emiyor, hem de biberonla yiyor.

1- Her emzirmeye calistiktan sonra iki memeyi de muhakkak sagin. Cok zamaninizi alacak bu surec ama usenmeyin.
2-Emzirmeden once pompayla 5-10 cc kadar memeyi sagin. Sut one gelecek ve bebek daha rahat emecek, goreceksiniz.
3-Agladiginda memeye zorlamayin. Sinirlendikce hic emmiyor. Sakinlestirin kucaginizda, tekrar deneyin.
4-O kadar kucuk cocugu illa emecek diye ac birakmayin. Mama takviyesi almasi dunyanin sonu degil. Tamamen mamayla beslense de dunyanin sonu degil. Kendinize ya sutum yetmezse, ya emmezse diye stres yaratmayin. Kulaginizi emmiyor mu, mama mi yiyor, sutun yetmiyor mu diyenlere tikayin.
5-Durmadan su icin. Ben Lactamil sutlu icecek ve humana still tea kullandim baslarda. Etkisi oldu mu bilmiyorum ama icmekten zarar gelmez.
6-Biberonu degistirin. Lansinoh oneririm, ya da anne memesine benzeyen baska bir biberon.

Sonuc olarak sagdikca sut, sut arttikca emme suresi artacak.

Kolayliklar

X