Kizlar dolandırıldım yardım

aycoregimisali

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2022
734
238
GÜNCELLEME: 27 EYLÜL 2023
Kızlar eve yazı geldi. Bu beni dolandıran 2 kişinin 218 dosyası varmış. Bulunmuşlar mı anlamadım. İsimleri yazıyor ve Aralıkta duruşma olacak tarihi vs yazıyor. Çok korkuyorum gitmeli miyim? 2 erkek ve ben? Ya bana çıkışta bişey yaparlarsa? Avukat mı tutmalıyım ne yapmalıyım?

Kizlar selam kisaca özet geçeceğim.Gerçekten boşluğuma geldi ve dolandırıldım.
İnternetten sahibindenden elektronik cihaz alacaktım whatsapptan bana link attılar ben de tıkladım ve ibana parayı gönderdim kizlar gerçekten çok dalgındım boşluğuma geldi. Parayı gönderene kadar whatsapptan çok iyi konuşuyorduk ürünün fotoğraflarını faturasını vs attılar. 15bin TL yi gönderdikten sonra engellediler. Başka bir telefondan yazdım adam bitiğim nolur hakkını helal et vs dedi onu da engelledi.

Elimde olanlar : iletişim kurduğumuz telefon numarası whatsapp ekran resimleri, İban numarası ve İbandaki ad soyad.
Yarın bunlarla savcılığa gitmeyi düşünüyorum sizce bulunuyor mu? Bankayı ve internet sitesini aradım basbaya dolandırılmışım savcılıktan başka yapacak bir şey yokmuş. Bilgisi olan varsa Yardımcı olabilir mi?

Son düzenleme:
Kizlar selam kisaca özet geçeceğim.Gerçekten boşluğuma geldi ve dolandırıldım.
İnternetten sahibindenden elektronik cihaz alacaktım whatsapptan bana link attılar ben de tıkladım ve ibana parayı gönderdim kizlar gerçekten çok dalgındım boşluğuma geldi. Parayı gönderene kadar whatsapptan çok iyi konuşuyorduk ürünün fotoğraflarını faturasını vs attılar. 15bin TL yi gönderdikten sonra engellediler. Başka bir telefondan yazdım adam bitiğim nolur hakkını helal et vs dedi onu da engelledi.

Elimde olanlar : iletişim kurduğumuz telefon numarası whatsapp ekran resimleri, İban numarası ve İbandaki ad soyad.
Yarın bunlarla savcılığa gitmeyi düşünüyorum sizce bulunuyor mu? Bankayı ve internet sitesini aradım basbaya dolandırılmışım savcılıktan başka yapacak bir şey yokmuş. Bilgisi olan varsa Yardımcı olabilir mi?

İban var diyorsunuz tabii ki bulunur. geçmiş olsun. Ürünü teslim almadan ödeme yapmayın bundan sonra, az da değilmiş miktar.

Bu tarz alışverişlerde dolap vs gibi güvenceli alışveriş yollarını kullanın. Ve daima kredi/banka kartıyla alışveriş yapın. Havale yapmayın kesinlikle. Instagram butiklerinden bile alışveriş yapmıyorum ben bir site bağlantısı yoksa. Umarım halledersiniz.
Çok haklısınız sonradan fark ettim adamlar sahibinden sitesinin aynısını yapmışlar linkteki birkaç harfi değiştirerek. Ama logo vs her şey aynı ben de dalgınlığıma geldi an yaptım. Sonra sahibinden aradım onlar da dedi havale EFT yök sadece kartla ödeme diye. Malesef o an çok dalgınlığıma geldi yarın savcılığa gideceğim

Böyle durumlarda banka paraya belirli bir süre blokaj koymuyor mu ?
Yani paranızı hesaba geri cekemediniz mi ?
Yada o eskiden miydi ?
Böyle bir şeyler anımsıyorum sanki.
Bankayı aradım EFT iptali isteği yaptılar. Karşı taraf bunu onaylarsa param geri dönüyormuş. Dolandırıcı olduğu için tabi ki onaylamayacak

Ah be güzelim az bi parada değilmiş nasıl risk alabildin? Sabah ilk işin şikayet etmek olsun muhtelemen bulurlar.
Çok teşekkür ederim her şey çok profesyoneldi site sahibindenin aynısıydı sonra Google a yazınca aynı şekilde dolandırılan insanlar olduğunu gördüm tabi iş işten geçmişti. Yarın savcılığa gideceğim inşallah hallolur

Geçmiş olsun, inşAllah geri alırsınız.
Bende alışveriş yapmıştım ama ürün gelmeden asla para atmam dedim. Ve ürünü de kontrol edeceğim dedim.
Bu da size tecrübe olsun, kimseye güvenmeyin..

Zaman kaybetmeden bankayı arayın ve işlemi sizin yapmadığınızı söyleyin hem sizin hem karşı tarafın hesabı bloklanacak. Avukat bir arkadaşınız varsa hemen dilekçe yazın savcılığa gidip şikayet edin. Mesela servis çağıracaksınız eve ve googleda samsung diyelim servis yazdınız. Karşınızda sponsorlu orjinal sayfaya benzeyen ufak harf hataları ile bir site ve telefon çıkabilir. Google reklam olan hiçbir hesaba girmeyin ve ödemeyin. Arçelik, bosch servis bayiliğinden tutun aklınıza gelebilecek her firmanın sahtesi olabilir. Aramaya yazdığınızda onalr sponsorlu olarak çıkıyor ve size 850 li bir numara bile verebiliyorlar. Eve gelip makinayı alıp gidiyorlar. Bunlar bazen üstüne yedek parça için ücret de alıyorlar. Çok ciddi sıkıntı ve kesinlikle güvenmeyin bir daha

Son düzenleme:
Bir daha hiç bir eftyi aynı gün veya fast olarak yapmayın bir iki gün sonra olsun ki iptal edebilin
Çok teşekkür ederim aynı gün yapmış bulundum. Bankayı aradım EFT iptal isteği gönderdi. Karşı taraf onaylarsa iptal olacakmış ancak dolandırıcı olduğu için onaylamayacak tabi ki

Zaman kaybetmeden bankayı arayın ve işlemi sizin yapmadığınızı söyleyin hem sizin hem karşı tarafın hesabı bloklanacak. Avukat bir arkadaşınız varsa hemen dilekçe yazın savcılığa gidip şikayet edin. Mesela servis çağıracaksınız eve ve googleda samsung diyelim servis yazdınız. Karşınızda sponsorlu orjinal sayfaya benzeyen ufak harf hataları ile bir site ve telefon çıkabilir. Google reklam olan hiçbir hesaba girmeyin ve ödemeyin. Arçelik, bosch servis bayiliğinden tutun aklınıza gelebilecek her firmanın sahtesi olabilir. Aramaya yazdığınızda onalr sponsorlu olarak çıkıyor ve size 850 li bir numara bile verebiliyorlar. Eve gelip makinayı alıp gidiyorlar. Bunlar bazen üstüne yedek parça için ücret de alıyorlar. Çok ciddi sıkıntı ve kesinlikle güvenmeyin bir daha
Avukat arkadaşım yök yarın bu ss lerin ve dekontun fotoğrafıyla savcılığa gideceğim orada yardımcı oluyorlar mı?

Karskola değil savcılığa gidin. Kardeşim benzer şekilde dolandırıldı. Ben adamların sürekli değiştirdikleri siteleri ifşa sayfaları açtım. Üç dolandırıcı bunlar. Geçen gün biri yazdı. Paranızı geri göndereyim, şikayeti geri çekin. Karım hamile ve yakalama kararı çıkartıldı yazmış. Sadece mahkemede görüşeceğiz yazdım.

Avukat arkadaşım yök yarın bu ss lerin ve dekontun fotoğrafıyla savcılığa gideceğim orada yardımcı oluyorlar mı?
Savciliga giderken dilekce yazdirmaniz lazim. Arzuhalciler oluyor. Kesinlikle sikayetci olun. Belki zararinizi tazmin edebilirsiniz ama bunlara bisey olmuyor.
Ben lisedeyken okula telefon goturmek serbestti. Telefonum calindi, okulun hademesi calmis. 6 ayda bulmuslar, 1 sene sonraya durusma verdiler. Aile baskısıyla telefonu calan kisi ve sattigi kisiden sikayetci olmadim, zararimin tazminini istedim, onuda calinti mal getirirler diye almadik. Dava kamu davasina donmus, suc kayitlari oldugu icin hapis istemis, bunlarda temyize gitmisler. Yargitay telefonu satin alana beraat, çalan kisiye düşme verdi. ustelik Bu salaklardan birisi kendini acındırmak için el kadar bebekle durusmaya girmişti. Ihtiyacim var demesine sakin aldanmayin. Meslek edinmislerdir bu isi.

Çok haklısınız sonradan fark ettim adamlar sahibinden sitesinin aynısını yapmışlar linkteki birkaç harfi değiştirerek. Ama logo vs her şey aynı ben de dalgınlığıma geldi an yaptım. Sonra sahibinden aradım onlar da dedi havale EFT yök sadece kartla ödeme diye. Malesef o an çok dalgınlığıma geldi yarın savcılığa gideceğim
Geçmiş olsun çok kötü bir his olmalı

Almanyada bu gibi durumlarda paypaldan parayı geri alabiliyorsun ama Türkiye de kaldırdılar paypalı iyi olmadı

İnşallah alabilirsiniz lütfen online alışveriş yapmayın çünkü bu işi meslek edinmişler.

X