Kızlar ev ekonominiz için neler yapıyorsunuz

1. Prize takılı ola fişleri çıkıyorum.
2. Makineyi tam dolu çalıştırıyorum. Kurutma kullanmıyorum.
3. Doğalgazda evi çok ısıtmıyorum. 20 derece. Kazak giyiyorum yeterli oluyor. Sıcak suyu kullanmadığım zaman kapatıyorum.
4. Yazdan domates fasulye barbunya, reçel vs yapıyorum.
5. Öğlen yemeğimi evden götürüyorum.
6. Market fiyatlarını takip ediyorum. Tuvalet kağıdı ve sabun şampuan ve temizlik ürünlerini yıllık alıyorum.
7. Kredi kartını taksitli büyük alışveriş dışında kullanmıyorum. Peşin alıyorum.
8. Birikimimi ayın başında belirmiyorum ve hemen yatırım yapıyorum.
9. Kaban ve ayakkabı bot gibi ürünleri sezon sonu alıyorum.

Kızlar malum her şeye zam geliyor. Evinizde tasarruf için neler yapıyorsunuz. Nelere dikkat ediyorsunuz paylaşalım birbirimizden öğrenelim.
Yaşıyo taklidi yapıyoruz

Sinemaya yok
Özel gezme yok
Dışarda yemek yok
Marketten ıvır zıvır atıştırmalık yok
Fazla ayakkabı kıyafet almak yok
Bugün temel ihtiyaç aldım ,temizlik malzemesi ,1,2 kilo sebze sadece 2 poşet 200 tl et yok süt yok .
Gelde ekonomi yap.

Çocuk istiyordum artık vazgeçtim,hastalıklar,salgınlar ,ekonomik sıkıntı , yok kuraklık yok kıtlık aaaaa psikologa gitsem cepte para yok .

Adminlerden rica ,hunili emoji şarttt

dışarda yemek içmek olayını bitirdim
çoğu temizlik ürününde bim a101 marketlerin kendi markalarına geçtim mesela cif yerine mr.bee cif mutfak banyo jel yerine çiçeğiim jel pril tablet yerine bimin tableti gibi (yarıyarıya farkediyor nerdeyse)
fırını az açmaya çalışıyorum haftada 1 gibi
akşamları tv ışığında oturuyoruz
bulaşık ve çamaşır makinesinde eco programını kullanıyorum
eskiden daha çok özel isteklerimizi alırken artık sadece temel ihtiyaçları alıyorum
kıyafetlerimin eskimediği için pandemiden beri kıyafet alışverişi yapmadım zaten yeterince var.
bütün odalar led ampül ile değiştirildi
şimdilik aklıma ilk gelenler bunlar

Hangi fairy i kullanıyorsunuz ? İnternette baktım üstünde 3 tane sıvı var, her biri ayrı bişeye yarıyor galiba. Kesersek eksik mi olur iyi mi yıkar yoksa sizin kullandığınız farklı bir modeli mi ? Resim atabilir misiniz

Alışverişe seyrek araliklarla ve listeyle çıkmak iyi oluyor.Hem gereksiz harcamain onu kesiliyor hem daha uyguna geliyo

4. Maddedeki Kuponlar hakkında bilgi verir misiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…