Kizlar lutfen okuyun uzun ama artik bosanma noktasina geldim nolur azicik konusalim

makule37

Mutluolmayaçalışanmutsuz
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2012
590
40
Oncelikle merhaba kizlar.2 senelik evliyim 1 oglum var 1 yasinda.esimin ailesi koyde oturan koylu zihniyeti olan insanlar kucumsemek icin degil ama asiri geri kafalilar dedigim dedikler hic sen ne dusunuyosun napiyosun dmezler madde madde yaziyim en iyisi daha anlasilir olur
#esim 2 iste calisiyo bi cabrikada bide babasinin dukkaninda yeri geliyo gece gunduz calistiriyolar bize hic ama hic vakit ayiirmiyo
#babasindan bi maas almiyo almadihi gbi fabrikada calistigi maasinin tamamini babasina veriyo . Cocuga mama bez vs. Lazim oluncada karttan cektiriyo 500 liralik limitli kartimiz var ama bize ayda o kadar bile para harcamaz
ben calistim bi iki ay benim maasimida babasina vermeye kalkti bende ayrildim isten .babasinin borcu varmis ondanmis evlendiginizden beri bir gun maasini eve getirmedi hadi bunlari gectim
》kayinvalidem ve kayinpederim esim benim ailemi ve ailemle gorusmemi istemiyor annem babam bizdeyken yada biz onlardayken annesi arasa kayinbabamlar var veya biz irdayiz diyemiyor korkudan artik ne diyolarsa
》oglum dogdugunda asiri gazliydi usutup hasta oldu bizim evimiz soguk diye bide yasim genc cocuga tam bakamiyordum korkuyordum yemek yok uyku yok mahvoluyodum oglum iyilesiye bize gelin dedi annem 4 5 gun ben bakiyim guzelce size torunumda sende iyi ol yatar dinlenirsin sutunde gelir dedi . Esime soyledi boyle diye izin vermedi annemde kusura bakma ben gozumun onunde cocuklarimin kepaze olmasini istemem dben getiriyorum kizimla torunmu bizim evimizde el degil o benim kizim dedi .(annem ananemede baktigi icin kalamadi) zaten kalmasini istemiyolardi ondanda rahtsiz oluyodu dogumumda diyorum annem kalsin 20 dikisim var pansuman falan yapamiyodum yoook illa kaynanam kaldi dogum yaptigim gecede yatti uyudu ne toruna ne bana bakti bakmiycagini bildigim icin zaten annemi istedim
》neyse annem esime ben kizimla oglumu getiriyorum bu cocugu kepaze edeceksiniz boyle deyince esim annemin ustune yuruyup evden kovdu
》annemle oyle bi kirginliklari oldu ama annem bizim hatirimiza geldi gitti yine bize bakti
Ne annemin ogluma aldiklarini cekebiliyolar ne gelmesini gitmesini istiyolar
》esim annemin elini bilerek opmuyo ke di kendine tavir alip surat ediyo halbuki evlenmemiz annemin sayesinde oldu annem ona cok guvendi
》simdi ise girme ihtimalim var kayinbabam cocuga kim bakcak uzuluyorum dedi annem bakar dedim yok olmaz diyo hemen kayinvalidemlerin koyde inekleri falan var kendi kaynanasi kayinpederi yasiyo bizim yanimiza gelipte cocuga bakabilme ihtimali yok yani . Beni koye gelecek diye bekliyolar bende gitmem dedim . Hem koyde cocuguma duzgun bakamazlar ahira getir cocugu tarlaya getir sogukta sicakta oraya buraya getir kepaze ederler dogru yemek yapmaz kaynanam kocasina bile yapmaz 2 gun il disina gittim mulakata falan cocuga tarhanadan baska bisey yapmamis o kadr sebze var bak yap yedir dedim yok yani usengectir yapmaz evdede oyle soyle dort dortluk guzel sofra kuruyum yemek yapiyim demez yanmis kokmus koyar gecer guvenemiyorum bu acidanda benim annemde tam tersidir yemege cok ozenir cesit cesit yapar 15 sene bakicilik yapti doktor ogretmen cocuguna herseyi bilir annem baksin istiyorum baktirmiyolar
》esimin ailemi istememesi saygisiz davranmasina cok uzuluyorum hatta bazen bosanmayi dusunuyorum adam evli oldugunu farkinda bile degil ogluma aldigim buhar makinasini babasina gosteremiyo bile korkudan . Halbuki babannemin verdigi parayla aldim ben onu onlarin parasiyla almadim . O bu degilde bu kadar babadan korkmasi onlarin bu kadar herseyimize karismasina artik dayanmiyorum artik esimi sevdigimi bile dusunmuyorum oglumuz 3 aylikken aldatildigimi ogrendim baska bi kiza surekli tanisalim konusalim diye mesaj atmis kiz kabul etmemis ama bu sonucta atmismi atmis .kizlar haksizmiyim biraz uzun oldu helal edin hakkinizi ben ne yapiyim ablalarim inanin bosanmayi dusunuyorum artik bunlarin bu cahil sacma davranislarina dayanmiyorum sizler olsaniz naparsiniz ben bunlara katlanirken esim daha anlayissizsinn diyo bana

ailem arkamda durur cunku biliyolar bana yasattiklarini cevre ve toplum baskisi sikinti olur univ. Mezunuyum memurluk olmasada askeri ucretli bi iste calisirim oglumu cok ssviyo annem seve seve bakar . Kayinbabam eblendigimiz gunun sabahi 8.30 da gelip oglunuda aldi birde dugunde takilan paralarida esim almis vermis hrmen bana falan sormadan esimide paralarida alip gittiler evlendigi gunun yaresi gunu bile dukkana calistirmaya getirdi onu oda gitti

Son düzenleme:
Tek söyleyeceğim beş dakika durmazdım o evde hemen de boşanırdım. Öyle ömür mü geçer??? Kocana da diyecek laf bulamıyorum. sen ne diye çocuk yaptın hemen sanki acelen mi vardı belli ki adam hep böyleymiş. Git annene. O bakar çocuğuna sen de çalışırsın. Biran önce de boşan. O adamdan koca da olmaz baba da.

Bu şekilde daha ne kadar devam edebilirsin ki ?
yaşın kaç bilmiyorum anladığım kadarıyla küçüksün..
Bak ablacım , evlilik bu değil , aşk bu değil , sevgi asla bu değil..
aklını başına topla ailen arkanda sanırım annenin yanına git çocuğuna baksın sende güzel bir işe gir ayaklarının üzerinde dur ve bu adamı da boşa!

Bu nasil sacma bir döngüdür. Sen ailene neden sahip cikmiyorsun , valla kimse kusura bakmasin bir serseri annemi istemeyecek bende he diyecegim . Başka dertleri ??? Acilen tavir koy su kendini bilmezlere.Cocuk olunca garantiye aldik saniyorlar terbiyesiz utanmazlar.
Nasilda sinirlerim bozuldu.Bosa gitsin , bunu cope atacagin posete yazik cidden. Daha adam olmayi becerememis bir de gelmis senin annene tavir koyuyor he......

Kendine yazık ediyorsun böyle koca mı olur? Böyle evlilik mi olur? Kayınbabana para vermek için mi çalışacaksın yine? Geçen ömrüne yazık.

ortada bi koca yok evlilikte yok. pısırık sünepe bi erkek var. niye katlanıyosun bunlara bide aldatmış, o zaman babasından korkmamışmı, herşeyde korkuyo ya. o çocuğuniye yaptın hemen dicem ama kaza oldu demenden korkuyorum
Ya ogluma gic pisman dwgilim cok sikinti cektim hepbtek baktim bu olaylar 40 icinde yasaninca sutum kesildi cok zorlandim ama yinede sukurler olsun suan yazarken bile agliyorum anneme oyle davranmasi en cok agrima gidiyo o jadin bep zor zamanimizda yanimfaydi daha ke di anne babasi torununa bi takim elbise aldi annemin aldiklari olmasa giydircek biseyi yoktu bile bizde 2 takim aldik oglumun herseyini annem aldi utaniyorum bu nankorluklerine

Buhar makinesini aldık demeye korkuyo ama başkasıyla yazışırken ya babam duyarsa diye hiç korkmuyo.

Eşim annemin değil üstüne yürümek sesini yükseltse tepkim ne olur inanın kestiremiyorum.
Eşiniz yaş olarak büyümüş ama karakter ve kişilik olarak henüz 10 yaşında çocuk gibi.

Siz de hadi kendinizi paspas ettiniz anneciğinizin suçu neydi böyle bir adama ezdirdiniz? Kendinize acımıyorsanız annenize ve çocuğunuza acıyın da ya sesinizi çıkarın ya da boşanın

Kendine yazık ediyorsun böyle koca mı olur? Böyle evlilik mi olur? Kayınbabana para vermek için mi çalışacaksın yine? Geçen ömrüne yazık.
Yok memur olma ibtimalim var son bi mulakat kaldi gece gunduz calisiyorum bu sefer vermiycem tabikide onlar benim ailemi saymadikca bende saygi falan gostermek gelmiyo icimden anne baba demiyorum artik cunku annemi evden kovdugu gun kayinbabam aradi kavga etti benle annenlere falan gidemessiniz bi cocugu kepaze ettin bakamadin falan diye nasilll bagirdi onlara gidemessin diye

Benim burada gördüğüm üç büyük problem var. Her biri tek başına evlilik bitirecek cinsten.
1- Eşinin anneni evden kovması ve senin ailene yapılan saygısızlıklar
2- Eşinin başka bir kadınla mesajlaşması
3- Eşinin kazandığı tüm parayı ailesine veriyor olması

Bunlar haricinde anlattıkların önemsiz. Lohusalıkta kaynana-gelin çekişmesi, yardım etmemiş olması, yemek yapmıyor olması falan her doğumda üç aşağı beş yukarı yaşanıyor. Bu konularla ilgili rahatsızlıklarını, beklentini sıfırlayarak aşabilirsin. Esas sorunlar yukarıda yazdıklarım. Bunların çözümü hep eşinde ana anlattığın kadarıyla eşin çözmeye istekli değil. Senin yerinde ben olsaydım bu evliliği devam ettirme konusunda bi hayli isteksiz olurdum. Kolay yenilir yutulur şeyler değil yaşadıkların. Ailen nasıl insanlar? Ayrıldığın takdirde geçinebilir misin? Bu adamla evli kalmaya mecbur musun?

Boşanmayı daha " düşünüyor musun"
Düşünme uygula bence
Nerden tutsan elinde kalıyor
Asla kolay kolay boşan demem kimseye yani on yıllık üyeyim on kişiye demedim kesinlikle
Ama siz çekmeyin gerçekten

Gercekten dayanilmaz derecede yani disardan onlara sorsan gelinin rahati beyde yok derler ogullarini cok severler gece gunduz 20 saat calistirirlar 2 3 saat uykuyla durur . Bizimle ilgilenme dersen zaten yok evde olsada ilgilenmez surat bes karis konusursun cevap vermez falan

Yok memur olma ibtimalim var son bi mulakat kaldi gece gunduz calisiyorum bu sefer vermiycem tabikide onlar benim ailemi saymadikca bende saygi falan gostermek gelmiyo icimden anne baba demiyorum artik cunku annemi evden kovdugu gun kayinbabam aradi kavga etti benle annenlere falan gidemessiniz bi cocugu kepaze ettin bakamadin falan diye nasilll bagirdi onlara gidemessin diye
neden gidemezmişsin

Benim burada gördüğüm üç büyük problem var. Her biri tek başına evlilik bitirecek cinsten.
1- Eşinin anneni evden kovması ve senin ailene yapılan saygısızlıklar
2- Eşinin başka bir kadınla mesajlaşması
3- Eşinin kazandığı tüm parayı ailesine veriyor olması

Bunlar haricinde anlattıkların önemsiz. Lohusalıkta kaynana-gelin çekişmesi, yardım etmemiş olması, yemek yapmıyor olması falan her doğumda üç aşağı beş yukarı yaşanıyor. Bu konularla ilgili rahatsızlıklarını, beklentini sıfırlayarak aşabilirsin. Esas sorunlar yukarıda yazdıklarım. Bunların çözümü hep eşinde ana anlattığın kadarıyla eşin çözmeye istekli değil. Senin yerinde ben olsaydım bu evliliği devam ettirme konusunda bi hayli isteksiz olurdum. Kolay yenilir yutulur şeyler değil yaşadıkların. Ailen nasıl insanlar? Ayrıldığın takdirde geçinebilir misin? Bu adamla evli kalmaya mecbur musun?
Tesskkurler canim cok aciklayici yazmissin ailem arkamda durur cunku biliyolar bana yasattiklarini cevre ve toplum baskisi sikinti olur univ. Mezunuyum memurluk olmasada askeri ucretli bi iste calisirim oglumu cok ssviyo annem seve seve bakar . Kayinbabam eblendigimiz gunun sabahi 8.30 da gelip oglunuda aldi birde dugunde takilan paralarida esim almis vermis hrmen bana falan sormadan esimide paralarida alip gittiler evlendigi gunun yaresi gunu bile dukkana calistirmaya getirdi onu oda gitti

Sen niye duruyosun o evde? sen evli değilsin ki! kölesin esirsin yuva muva değil o. Gerçek mi bunlar????

X