Eşimle aramızdaki tartışma boşanma ve daha bir sürü şey

Konu sahibine bir soru sordum yorumumda cevap yazmadı.

Evin çok mu düzensizdi, kedi bahanesi mi oldu acaba adamın…..

(Ben çok yakın arkadaşımda şahit oldum. Arkadaşımın evi ciddi anlamda pis, düzensiz…. ütü mütü hak getire zaten.
Kocası doluyor doluyor bir şeyden patlıyordu…
Eğer böyle bi durum varsa bilemiyorum.
Hepimiz çalıştık ama bi düzen oturttuk bu da bizi wow yapmadı olması gerekini yaptık.)
Olayın burada yazılmayan perde arkasi varsa ….

Ben kaç yıllık evliyim ailemi hiç bir olayımın içime sokmam, annem bazı olaylara kendini can hıraş atmak ister asla müsade etmem, baktı o da olmuyor bu sefer eşimin yanında beni olmadık konuşmalarla alta çeker eşimde tepkisizce yüzüne bakar o da patlar elinde. Tabi bunlar hep acı tecrübelerle edinildi.Evlendiğimiz günden itibaren, ne ben ne eşim ikinizde ailelerimize ne olursa ne yaşanırsa yaşansın sır vermeyiz.

Konu sahibi ve kocası koştur koştur gitmiş ama bir ömür buz gibi soğuk açılan ve kapanmayacak kapıyı açmışlar…
Evim düzensiz değildi. Hatta baya dikkat ediyordum. Ama ben şöyle olduğunu düşünüyorum eşim o evde tek yaşıyordu. Kedi ile ben geldim. Haliyle eski düzeni bozuldu. Evi topladım yemeğimi temizliğimi yaptım. Eşim ‘kendi’ evinde birden değişikliği kabul edemedi bence. Ben de alttan almadım o 1 dediyde ben de dedim. Yani koltukta bıraktığım kremime bile takmıştı kaldır diye. Ama benim düzenimde öyle maalesef. Kendisi evliliğin bütünlüğünü idrak edemedi onun düzenini uymamı bekledi. Ben de bekar yaşarken yemek yapan biri değildim ama her gün yemek temizlik yaptım bunlar görülmedi hakkım yenildi.
Aileleri ben de karıştırmak istemezdim. Ama o ailesini karıştırdı sen de ara diye üstüme gelince sahipsiz miyim dedim ve olaylar bu hale geldi. Belki eşim ve ailesi ailemin bu kadar arkamda duracağını düşünmediler.

Hiç.bişe deilde ikide bi 1.7 otomotik araba demenize nedense çok takıldım ilginç geldi. 7 aylık bi yuvanın yıkılmasından eşinizin size tavrından çok 1.7 araba ve altınları daha çok dile getirmişsiniz garip.

BOŞANIN.
2 cümlemde arabadan bahsetmişim kaç satır yazı yazıp olaylardan bahsedip kırgınlığımı yazmışım. Lütfen yapmayın öyle bişey değil sadece konulardan biri bu yazdım geçtim

Madem barışacaktınız neden kavga ettik diye ortalığı birbirine katıyorsunuz? Çocuk musunuz dicem, yaşlar otuzmuş. Evlilikte kavga etmek kadar doğal bir şey yok. Hemen neden aileleri katıyorsunuz? Aldatma, şiddet vs olsa anlicam tabi ama yok yani. Evden git demeler, kavga ettik diye aileleri aramalar. Kp de baya baya saydırmış babanıza. Ne gerek vardı bunlara? Yetişkin gibi değilsiniz kusura bakmayın. Siz affedersiniz belki ama aileler unutmaz. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ne yazık ki. Çok büyük hata etmişsiniz ailelere yansıtarak. Çünkü belli ki boşanmayacaksınız. Ayrıca madem gitmişsiniz, geri dönmeyecektiniz. Şimdi iyice yalama olacak...

Bu evlilikten olmaz bence artık.
Arada ne saygı kalmış ne sevgi aileler birbirine girmiş, hırsızlık ithamları havada uçmuş, hakaretler edilmiş.
O altınlarla araba falan alma sakın, ev alınca teminat yapacaktık hala öyle ailenin ne dediğiyle ilgilenmiyorum de gerçek yüzünü gör.

Konuyu okumadım ama altınla ilgili yorumları gördüm.
Bir kaç gün önce düğünde takılan altınların kime ait olduğu ile ilgili yargıtayın içtihad değişikliğine gittiğine ilişkin bir haber gördüğüm aklıma geldi. Bilgilendirme olması açısından paylaşmak yerinde olacak gibi.

1711095714130.png

Son düzenleme:
Konuyu okumadım ama altınla ilgili yorumları gördüm.
Bir kaç gün önce düğünde takılan altınların kime ait olduğu ile ilgili yargıtayın içtihad değişikliğine gittiğine ilişkin bir haber gördüğüm aklıma geldi. Bilgilendirme açısından paylaşmak yerinde olacak gibi.

Eki Görüntüle 3404921

Yerinde bir karar olmuş. Kadının mehiri dini nikah kırılırken istediği olur. Adam kabul etmezse nikah iptal olur zaten.

Düğünde takılan full kadının olması haksızlık.
Çünkü erkekler arkadaşlarının düğününe gidip çeyrek takıyorlar kendi düğünlerinde de onlar taksın vs diye.

Sonra erkekler neden evlilikten kaçıyor diye ağlıyorlar. Bu kadar haksızlık olursa neden evlensinler ki

ne bosanmasi yahuu
Sadece her tartışmaya aileleri katip dönülmez yollara giren tiplerden ikisi de.

Babasina o kadar lafi ettirdikten sonra barisabilirim, seviyorum diyor.

Bizim toplum böyle ya, altin altin diye kafayi yiyecekler, evlenirken de bosanirken de.

Evlilikler altinla basliyor, altinla bitiyor.
cok iğrenç bir durum.
Ama işte o evden çıkarken barisiriz diye çıkmamış ki bitirme isteğiyle çıkmış , kolay değil tak diye bitirmek vs vs . Aileleri karistirmalari saçmalık olmuş, erkek ailesinin gözünde de( kocası neler anlattı bilmiyoruz işte ben kovmadim altınları aldı kaçtı vs dediği için) hırsız konukuna düşürülmüş . Bazı erkekler de bu mantık var kadın altınları alıp bosayacak, benimle altın için evlendi vs vs.

Şöyle ki son 1 ayda yaşadıklarıma inanamıyorum büyük bir hayal kırıklığı. İstediğimiz gibi gezer yerdik. Ama eşim ailesini aradı ve film orda koptu. Ben de gittim ailemin yanına barışmak isterse gelir diye gelmedi. Olaylar iyice sarpa sardı. Keşke aramasaydım etmeseydim diyor ama olanlar oldu. Ailesinin bu kadar seviyesizleşeceğini bilemedim. O süreçte de eşimi doldurmuşlar telefonda car cardı yanımda öyle değil. Tabii evlilikte ailesinin ağzına bakan adam da bilemiyorum. Dışardan mutluymuşum gibi yapıyorum ama içim paramparça. Eşyaları aldırıcam araba konusu açılırsa da altın artıyor manasız ev bakalım ev alabiliyorsak alalım dicem.
Esin ailesini doldurmuş olmasın, kvye ben kovmadim diyen o, altınları aldı kaçtı diye anında haber veren o. Çok yanlış bakıyorsun olaya

yargıtayın aldığı karara göre altinlar artık kadının hakkı değil buna emsal kararlar var. altinlardan gelinin üzerine takılanlar geline damadın üzerine takılanlar damada kalıyor artık. o sebeple bir düğüne giderseniz yakınlık derecesine göre takıyi istediginize takın 🤣neyse nasılsa altinlar ortak satın arabayı alın. bosanirsaniz öyle de yarısı kocanıza kalacak böyle de. yapacak bisey yok. bosanirsiniz bosanmazsiniz bilemem ama en azından altin sorunundan kurtulursunuz

Evim düzensiz değildi. Hatta baya dikkat ediyordum. Ama ben şöyle olduğunu düşünüyorum eşim o evde tek yaşıyordu. Kedi ile ben geldim. Haliyle eski düzeni bozuldu. Evi topladım yemeğimi temizliğimi yaptım. Eşim ‘kendi’ evinde birden değişikliği kabul edemedi bence. Ben de alttan almadım o 1 dediyde ben de dedim. Yani koltukta bıraktığım kremime bile takmıştı kaldır diye. Ama benim düzenimde öyle maalesef. Kendisi evliliğin bütünlüğünü idrak edemedi onun düzenini uymamı bekledi. Ben de bekar yaşarken yemek yapan biri değildim ama her gün yemek temizlik yaptım bunlar görülmedi hakkım yenildi.
Aileleri ben de karıştırmak istemezdim. Ama o ailesini karıştırdı sen de ara diye üstüme gelince sahipsiz miyim dedim ve olaylar bu hale geldi. Belki eşim ve ailesi ailemin bu kadar arkamda duracağını düşünmediler.
Ama oturmayan bişeyler var.

Normal evlilik süreci gibi mi evlendiniz.?
Eşya alınmamış, toplanıp bi yere taşınmış gibisiniz.

Bu evlilik işi çok farklıdır. Spiritüel olarak da farklıdır.
Birbirinizin enerji alanına giriyorsunuz.
Sümerlerden itibaren bu işin olması gerekenleri, ritüelleri ve içinde bulunduğumuz toplumun süreci vardır.
Toplum olarak cok baska bir yerlere savruluyoruz.
Hiçbir şeyin anlamı önemi kalmadi burada sizi değil kendimi de toplumu da eleştiriyorum.

Sümerlerden itibaren bu işin olması gerekenleri, ritüelleri ve içinde bulunduğumuz toplumun süreci vardır.
Hiçbir şeyin anlamı önemi kalmadi burada sizi değil kendimi de toplumu da eleştiriyorum.
Ait hissedememe durumu da olabiliyor. Biz evlendikten sonra eşimin evinde 3 ay yaşamıştık ve kendimi evliliğe eve ait hissdemedim, sonrasında yine ortak esyalarimizla başka eve geçince daha çok benimsedim. Kadın direkt adama uyumlanmak zorunda gibi oluyor eski düzende

Normal evlendik isteme nişan düğün bi sıkıntı yoktu. Aynı şehirde farklı yakalardaydık ben onun bekarlık evine geçtim. Eşyalı kiralıktı. Benim kendi evmdeki eşyalarımı ben aldım eşyalarımı getirdim şimdiki evdeki eşyaları depoya koyduk. Ama evlilik içinde sanki ben +1 eklenmiş gibi hissettim. Şuan kendisi diyor evi değiştirelim diye ama o kadar depozito vs gerek yok. Eşyaları değiştirelim dedim.
Terapistte dedi çok yeni evlisiniz ve alışma sürecindesiniz siz evliliği kabul edememişsiniz.

Adam hem yardımcı oluyor diyorsun hemde ekstra ütü yapmasını bekliyorsun çalışıyorsan haklısın ama çalışmıyorsan aşırı saçma, o zaman ev arkadaşıyla aynı eve çıksaydın aynı şey. Napıyosun bebekte yok bi yemek bi süpürge ne kadar vaktini alabilir bütün gün kediyle mi ilgileniyorsun 🫣 başta eşin haklı sonra haksız aileleri katmak nedir ya sonra olaylar böyle büyür işte, o seni ailenin yanına gelip özür diliyorsa sende gideceksin tabikiii seve seve , gözümde keyfine düşkün bütün gün kediyle ilgilenen tripli bi ergen canlandı,.. Anlatmadığın şeyler vardır eminim tek taraflı pek yorum yapamayacağım, altınlar senin hakkın hırsız diyemez, araba alıyorsa kendi üstüne aldır, düğün fotolarında zaten altınların gözüküyordur bir şey olursa ilerde hakime gösterirsin altınlarım bunlar istiyorum diye, hem altınlarını alırsın hem arabanın yarı parasını, neyse ergen gibisiniz ya cocuk falan yapmayın buda size ders olsun aileleri katmayın, annesiyle de neden muhatap oluyorsun oğlunu savunucak tabiki, iki tarafta değişik

zaten altinlar alininca adam da ailesi de kudurmus,
E konu sahibi de altinlarin peşine düşmüş
Yani benim olayim, ALTINi her seyin onune koymaları.

Ortada ne yuva var, ne ask ne sevgi ne saygi ne adap, herkes olabildigince cirkinlesmis ve tek soru altinlar kimin olacak:)

Bilemiyorum, begenmeyen begenmesin, bana gore bir durum değil.

7 aylik evlilik süresinde konusahibi başka neyi öne koyacakti? Ayakta cikan tavuk gözü bile daha uzun sürüyor.

Bu tür konularda aşk meşk diyen kadinlarin durumu ortada.

Herkese merhaba. Konum biraz uzun olabilir şimdiden söyleyeyim objektif yorum bekliyorum.
Eşimle 7 aydır evliyiz ailelerden uzak. Kedimizle beraber yaşıyoruz. 7 ay boyunca bir sıkıntı yoktu geçen aya kadar. Sadece bir kaç kere daha düzenli olmamı istemişti ama düzende de bir sıkıntı yok aslında her gün sürdüğüm kremin oda da kalması vs böyle şeyleri söylemişti. Ben de dedim her gün orda sürüyorum ne olacak.
Geçen ay biz uyurken kedi içerde ses yapmış ben duymadım eşim uyanıp baktı. Sabah uyandığımda da çok tersti hiç uyuyamadım vs dedi. Dedim kedi yani bu olabilir ses yapıyor duruyor ben duymadım bile. Sorumluluk almıyorsundan başladı çocuk olursa istemiyorum dedi. Dedim daha ortada bişey yok ki ben asla kedimi veremem. O da kediyle çocuk aynı evde durmaz dedi ben de gayette olur kusura bakma dedim. Sonra tartışma büyüdü 2 hafta boyunca tartıştık bana küstü ama tartıştık. İçinden gelerek bişey yapmıyosun adam yerine koymuyosun beni ütü yapmıyosun dedi. Ben de dedim tğm ev işleri ben de sen de yardım ediyosun ama ütünüde sen yapıver ne olmuş. Diyorun ne var ne yani bu kadar sorun haline gelecek. Tartışmalarımızda evden git vs dedi aralıklı ben de sen git dedim. Doz arttıkça ağırda konuştuk. Bir gün gittim kardeşimde kaldım nerden vs diye aradı geziyorum dedim kardeşime gidiyorum dedim kaldım eve döndüm. Eve döndüm tartışma daha da büyüdü. Dedi aileni ara tartıştığımızı bilsinler. Sonra o aradım annemi dedi ne dedin dedim tartıştığımızı söyledim dedi ben de film koptu. Son 3 gün Ben yemek yaptım tabak koymadım. En son dedi bu evin kirasını ben veriyorum git. Ben de annemi aradım gelicem dedim öyle tatsızlık oldu izin aldım bilet aldım. Ben evden çıkarken kediyle beraber gitme diye yalvardı kediyi götürme vs dedi. Yarım saat tartıştık dedim dayanamıyorum gidicem yeter sen kovdun vs. Uçağa bıraktı. Ben uçaktayken babamı aramış tartıştık diye babamda ben kızımı daha görmedim gelsin o da bi demiş. Sonra aileme anlattım herşeyi. Çok üzüldüler şok oldular. Eşim mesaj attı naptın diye yazmadım. Annem aradı sen seviyor musun diye seviyorum dedi o zaman gel konuşun dedi. Gelmedi. Annesi aradı beni iki kere. İlk başta dedim oğlun beni evden kovdu inanmadı oğlum yapmaz etmez vs dedim yalancı mıyım ben arayın sorun. Sonra tekrar aradı. Eşim öyle bişey demedim demiş. Yok demez yanlış anlamışsın vs dedi. Dedim yanlış anlamadım yalan söylüyor şuan inanamıyorum dedim. Annesi telefonla konuşurken yok öyle değildir konuşun bi derken ben de telefonda onu dinlediğimi belirtmek için hı hı dedim kadın telefonda köpek mi ürüyo ne diyosun sen diye bana yükseldi. Dedim siz ne diyosunuz böyle konuşulur mu lütfen dedim kapattım. Eşim aradı sonra anneme saygısızlık yapmışsın diye. Ne saçmalıyosunuz siz ya dedim baya tartıştık telefonu kapattım.
Ertesi gün kediyi aileme buraktım.boşanma kararı aldım. Evime gittim bir valiz eşyamı ve takılarımı alıp çıktım. Eşim o sıra çalışıyormuş. Evde de kamera vardı benim gölgemi görmüş aradı. Ben de evden çıkarken dedim eşyalarımı ve takılarımı aldım konuşmak istersen konuşuruz. Sonrasında aradı hırsız gibi niye takıları alıp gidiyosun eve geçiyorum ben bekle konuşalım. Geçmiyorum dedim senin yuvan dağılıyor hala hırsız gibi vs diyosun dedim. Yok bu şekilde hırsız gibisin hepinizi mesleğinizden edicem sen görürsün vs dedi. Ne yaparsan yap dedim. Babam babanı arıcak dedi arasın dedim. Babası aradı o arada konuşurlarken ben de telefon konuşmasını duydum annemle konuşuyordum. Babası hırsız gibi alıp gitti nasıl ailesiniz vs diye saydırdı. Babam konuşmaya çalışıyor adam makineli tüfek gibi konuşuyor sus diyor adama yok. En son dedi eeeh sizin mi muhattap olucam ne bu böyle. Sonra ben kardeşimin yanına geçtim. Babam da geldi yanıma. Ailem ilk başta kararını sen ver derken bu olaylar sonrasında herkes boşan dedi. Ben de istiyordum. Sonra ben işe başladım. Eşim geldi gitti aradı. Yalvardı böyle olsun istemiyorun diye. Ben de dedim ben boşanıcam olmuyor ailende sen de saçmaladınız. Özürler diledi kabul etmedim. Ertesi gün arkadaşı geldi konuşalım diye. Konuştuk eşin pişman barışın hemen bitirmeyin dedi. Ben de netim dedim ama üzüldüm. Sonra elimle tekrar konuştuk terapiye gidelim ben çok pişmanım ne istiyorsan öyle olsun dedi. Ben yavaş yavaş yumuşamaya başladım. Çünkü seviyorum maalesef. Eşim gel git görüşüyoruz sürekli. Ben her şeyi halledicem dedi. Ben de kardeşimde arkadaşımda kalıyorum aralıklı. Babam kesinlikle boşanmamı istiyor. Babamla konuştuk babama dedim bir şans vermek istiyorum. Babam dedi bak evet eşin toy olabilir ama ailesi kendisini kültürsüz. Altınları aldıktan sonra yalvarmaya başladı. Dedim altınlar al sen götür ben onu denicem sadece. Eşim bu arada eve dön diye yalvarıyor çiçek vs alıyor. Neyse babam geri döndü. 1. Buçuk hafta sonra ben de evime döndüm.
Terapist ayarladık. İlk seansa gittik. Eşimin ne çok şey anlatası varmış düzeni vs anlattı daha kavgaya gelemedik. Dedi evi değiştirmek istiyorsan değiştirelim. Evi değiştirmeyim eşya alalım dedim bekar evine kendi eşyalarımı getirmiştim. Bir de araba istiyorum otomatik kullanırız ikimiz dedim. Önce tamam dedi. Sonra daha iyi bir araba 1.7 m lik bişey bakıyorduk önceden bunu almamız için ben arabayı satayım sen de altınları koy senin üstüne yapalım dedi. Ben de altınları ilerde ev alırsak peşinat olarak saklamak istiyorum bunu evlenirkende konuşmuştuk dedim. Ev alırsak bozdururum dedim. O da diyor benimki daha mantıklı. Altınları bozduralım herkes rahatlasın dedi herkes dediğide ailesi. Ben de dedim düşünücem. Ailesi ben eve geldiğimden beri arayıp sormadı daha 1 hafta olmadı ben eve geleli. Yani hala dert altın gibi. Ben gerçekten o kadar bunaldım kırıldım ki. Lanet olsun. Altınlarda 500 bin ediyor sanki milyonlar. Ne yapıcam ben. Çok kırgınım ve evet eşime güvenmiyorum artık. Bayramda aileme gideriz demiştik kendide bayram vs var özür dilerim demişti. Şimdi oraya gidersek ereğliye de gideriz diyor. Ben ailesiyle görüşmek dahi istemiyorum ne alaka. Çıkmazdayım. Belki boşansam daha iyiydi. Seviyorum ama olaylar daha karıştı.
Özellikle görmüş geçirmiş kişilerden yorum bekliyorum. Bu arada eşimlr yaşlarımız 30
Yani ortada duzelemicek bişey göremedim. Zamana bırakmanız lazım ama aileleri karistrmayin derim esinizde sizde. 30 yaşına gelmiş insanlarsiniz. Birde herşeyde bosanalim edelim diye tehditler savurmayin her iki tarafta bu yiptarici oluyor . Sakinlikle konuşarak asabilirsiniz bu durumları çok abartı bişey yok. Her yeni evlilikte bu tarz şeyler yaşanabilir.

Herkese merhaba. Konum biraz uzun olabilir şimdiden söyleyeyim objektif yorum bekliyorum.
Eşimle 7 aydır evliyiz ailelerden uzak. Kedimizle beraber yaşıyoruz. 7 ay boyunca bir sıkıntı yoktu geçen aya kadar. Sadece bir kaç kere daha düzenli olmamı istemişti ama düzende de bir sıkıntı yok aslında her gün sürdüğüm kremin oda da kalması vs böyle şeyleri söylemişti. Ben de dedim her gün orda sürüyorum ne olacak.
Geçen ay biz uyurken kedi içerde ses yapmış ben duymadım eşim uyanıp baktı. Sabah uyandığımda da çok tersti hiç uyuyamadım vs dedi. Dedim kedi yani bu olabilir ses yapıyor duruyor ben duymadım bile. Sorumluluk almıyorsundan başladı çocuk olursa istemiyorum dedi. Dedim daha ortada bişey yok ki ben asla kedimi veremem. O da kediyle çocuk aynı evde durmaz dedi ben de gayette olur kusura bakma dedim. Sonra tartışma büyüdü 2 hafta boyunca tartıştık bana küstü ama tartıştık. İçinden gelerek bişey yapmıyosun adam yerine koymuyosun beni ütü yapmıyosun dedi. Ben de dedim tğm ev işleri ben de sen de yardım ediyosun ama ütünüde sen yapıver ne olmuş. Diyorun ne var ne yani bu kadar sorun haline gelecek. Tartışmalarımızda evden git vs dedi aralıklı ben de sen git dedim. Doz arttıkça ağırda konuştuk. Bir gün gittim kardeşimde kaldım nerden vs diye aradı geziyorum dedim kardeşime gidiyorum dedim kaldım eve döndüm. Eve döndüm tartışma daha da büyüdü. Dedi aileni ara tartıştığımızı bilsinler. Sonra o aradım annemi dedi ne dedin dedim tartıştığımızı söyledim dedi ben de film koptu. Son 3 gün Ben yemek yaptım tabak koymadım. En son dedi bu evin kirasını ben veriyorum git. Ben de annemi aradım gelicem dedim öyle tatsızlık oldu izin aldım bilet aldım. Ben evden çıkarken kediyle beraber gitme diye yalvardı kediyi götürme vs dedi. Yarım saat tartıştık dedim dayanamıyorum gidicem yeter sen kovdun vs. Uçağa bıraktı. Ben uçaktayken babamı aramış tartıştık diye babamda ben kızımı daha görmedim gelsin o da bi demiş. Sonra aileme anlattım herşeyi. Çok üzüldüler şok oldular. Eşim mesaj attı naptın diye yazmadım. Annem aradı sen seviyor musun diye seviyorum dedi o zaman gel konuşun dedi. Gelmedi. Annesi aradı beni iki kere. İlk başta dedim oğlun beni evden kovdu inanmadı oğlum yapmaz etmez vs dedim yalancı mıyım ben arayın sorun. Sonra tekrar aradı. Eşim öyle bişey demedim demiş. Yok demez yanlış anlamışsın vs dedi. Dedim yanlış anlamadım yalan söylüyor şuan inanamıyorum dedim. Annesi telefonla konuşurken yok öyle değildir konuşun bi derken ben de telefonda onu dinlediğimi belirtmek için hı hı dedim kadın telefonda köpek mi ürüyo ne diyosun sen diye bana yükseldi. Dedim siz ne diyosunuz böyle konuşulur mu lütfen dedim kapattım. Eşim aradı sonra anneme saygısızlık yapmışsın diye. Ne saçmalıyosunuz siz ya dedim baya tartıştık telefonu kapattım.
Ertesi gün kediyi aileme buraktım.boşanma kararı aldım. Evime gittim bir valiz eşyamı ve takılarımı alıp çıktım. Eşim o sıra çalışıyormuş. Evde de kamera vardı benim gölgemi görmüş aradı. Ben de evden çıkarken dedim eşyalarımı ve takılarımı aldım konuşmak istersen konuşuruz. Sonrasında aradı hırsız gibi niye takıları alıp gidiyosun eve geçiyorum ben bekle konuşalım. Geçmiyorum dedim senin yuvan dağılıyor hala hırsız gibi vs diyosun dedim. Yok bu şekilde hırsız gibisin hepinizi mesleğinizden edicem sen görürsün vs dedi. Ne yaparsan yap dedim. Babam babanı arıcak dedi arasın dedim. Babası aradı o arada konuşurlarken ben de telefon konuşmasını duydum annemle konuşuyordum. Babası hırsız gibi alıp gitti nasıl ailesiniz vs diye saydırdı. Babam konuşmaya çalışıyor adam makineli tüfek gibi konuşuyor sus diyor adama yok. En son dedi eeeh sizin mi muhattap olucam ne bu böyle. Sonra ben kardeşimin yanına geçtim. Babam da geldi yanıma. Ailem ilk başta kararını sen ver derken bu olaylar sonrasında herkes boşan dedi. Ben de istiyordum. Sonra ben işe başladım. Eşim geldi gitti aradı. Yalvardı böyle olsun istemiyorun diye. Ben de dedim ben boşanıcam olmuyor ailende sen de saçmaladınız. Özürler diledi kabul etmedim. Ertesi gün arkadaşı geldi konuşalım diye. Konuştuk eşin pişman barışın hemen bitirmeyin dedi. Ben de netim dedim ama üzüldüm. Sonra elimle tekrar konuştuk terapiye gidelim ben çok pişmanım ne istiyorsan öyle olsun dedi. Ben yavaş yavaş yumuşamaya başladım. Çünkü seviyorum maalesef. Eşim gel git görüşüyoruz sürekli. Ben her şeyi halledicem dedi. Ben de kardeşimde arkadaşımda kalıyorum aralıklı. Babam kesinlikle boşanmamı istiyor. Babamla konuştuk babama dedim bir şans vermek istiyorum. Babam dedi bak evet eşin toy olabilir ama ailesi kendisini kültürsüz. Altınları aldıktan sonra yalvarmaya başladı. Dedim altınlar al sen götür ben onu denicem sadece. Eşim bu arada eve dön diye yalvarıyor çiçek vs alıyor. Neyse babam geri döndü. 1. Buçuk hafta sonra ben de evime döndüm.
Terapist ayarladık. İlk seansa gittik. Eşimin ne çok şey anlatası varmış düzeni vs anlattı daha kavgaya gelemedik. Dedi evi değiştirmek istiyorsan değiştirelim. Evi değiştirmeyim eşya alalım dedim bekar evine kendi eşyalarımı getirmiştim. Bir de araba istiyorum otomatik kullanırız ikimiz dedim. Önce tamam dedi. Sonra daha iyi bir araba 1.7 m lik bişey bakıyorduk önceden bunu almamız için ben arabayı satayım sen de altınları koy senin üstüne yapalım dedi. Ben de altınları ilerde ev alırsak peşinat olarak saklamak istiyorum bunu evlenirkende konuşmuştuk dedim. Ev alırsak bozdururum dedim. O da diyor benimki daha mantıklı. Altınları bozduralım herkes rahatlasın dedi herkes dediğide ailesi. Ben de dedim düşünücem. Ailesi ben eve geldiğimden beri arayıp sormadı daha 1 hafta olmadı ben eve geleli. Yani hala dert altın gibi. Ben gerçekten o kadar bunaldım kırıldım ki. Lanet olsun. Altınlarda 500 bin ediyor sanki milyonlar. Ne yapıcam ben. Çok kırgınım ve evet eşime güvenmiyorum artık. Bayramda aileme gideriz demiştik kendide bayram vs var özür dilerim demişti. Şimdi oraya gidersek ereğliye de gideriz diyor. Ben ailesiyle görüşmek dahi istemiyorum ne alaka. Çıkmazdayım. Belki boşansam daha iyiydi. Seviyorum ama olaylar daha karıştı.
Özellikle görmüş geçirmiş kişilerden yorum bekliyorum. Bu arada eşimlr yaşlarımız 30
Kadınların her türlü hakarete, haksızlığa uğrayıp "hâla seviyorum" demesine hayret ediyorim, hiç mi kendinize saygınız yok?

Elinizdeki altınları veripde ortada kalmayın. Ya kendi ailenize emanet edin yada kendi adınıza bi kasa açtırıp oraya koyun. Arabaya falan yatırayım demeyin. Git gellerinizle de ailenizi üzüp durmayın. Kalacaksanız kalın, boşanacaksanız boşanıp gidin baba evine.

Boşanma eşiğinden dönüp, evinize geri gideli bir hafta olmuş, araba almak fikri nereden çıkıyor? Siz aranızdaki ilişkiyi düzeltin, aranızda bir güven oluşsun araba eksik kalsın şuan.
Annesini size karsi dolduran da esiniz, dediğini inkar edende. Altınları aldı gitti gibi neler söyledi belki de kadına. Oturup konuşmadan, karşılıklı boşanma kararı almadan tartışma sonrası takıları alıp gitmek de bana hoş gelmedi açıkçası. Eşinizde bunun peşine düşmüş hemen, iki taraf içinde güven veren bir ilişki yok.

Normal evlendik isteme nişan düğün bi sıkıntı yoktu. Aynı şehirde farklı yakalardaydık ben onun bekarlık evine geçtim. Eşyalı kiralıktı. Benim kendi evmdeki eşyalarımı ben aldım eşyalarımı getirdim şimdiki evdeki eşyaları depoya koyduk. Ama evlilik içinde sanki ben +1 eklenmiş gibi hissettim. Şuan kendisi diyor evi değiştirelim diye ama o kadar depozito vs gerek yok. Eşyaları değiştirelim dedim.
Terapistte dedi çok yeni evlisiniz ve alışma sürecindesiniz siz evliliği kabul edememişsiniz.
Ben dinler, spiritüel, enerji, mitra, sümerler, okumalar, ay ve güneş kültü vs vs liste uzar gider.
Devamlı araştırır okurum.
Hep bi ritüel vardır.
Bu hangi dinde olursa olsun var.
O evin enerjisi, frekansı, aidiyet hissi diye tanımladığın alan sana uymaz.

Ayrıca bu çok önemli bir detaydır yeni evlenen kişiler ikinci el eşya, eşyali ev tutmamalı.
Bana karşı çıkanlar olabilir ama bu işleri ve derinini bilenler bilir.

Senin bir depozito parasına gerek yok dediğin olay, senin evliliğine mal olur.
500 bin tl altını alıp köşe bucak saklayacağınıza gönlüne göre ısındığın sıcak bi eve taşın, yeni eşyalarını al.
Bişeyleri birlikte yapmaya başlayın.

Yanlız bak eşinin tepesi attımı ona buna anlatma huyu var farkında isen bu huyuna kendin nasıl önlem alıyor isen al.
Eğer huyu bu değişmez ise de işin zor.

Sana böyle yorum yapıyoruz. Ama hiç birimizin evliliği sorunsuz 4/4 lük değil.
Benim evliligim çok konforlu, rahat, anlayışlı, imkanlarımız doğrultusunda her dediğim olur vs vs ama eşimin tepesi attığında eğer ben o an susmadan dinlemez isem bende sazı elime alırsam benim evliliğimde neler olur.
Ben eşimi seviyorum olayı çözdüm. Dışarıda asla eşime müdahale etmem, sinirli iken susarım vs vs.
Evlilik dinamiği denen şey bu, huyuna gitmek denen olay bu..
He haklıysam siniri geçince ben söyleyeceğimi söylerim.
Ya da gerek görmezsem söylemem.
Aynı şekilde eşimde bana göre gelir, yaklaşır.

Yada altınlarla araba alacam diyor ise alsın senin imkanın varsa evi değiştir.
Evliliğini kurtaracak isen de oluruna giderek dene.

Alışırsınız elbette ama eşinde gidip anasına babasına her kavgayı yetiştirmesin.

Yanlız ben hala şu altın olayına babasının müdahale etmesini pek de masum görmüyorum…

X