Kızlar Nasıl Çıkıcam Bu İşin İçinden(Anne ve Kayınvalide)

Ailederdi54

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2023
34
19
Hanımlar selam.16 yıllık evli ikiz(erkek kız) annesi bir kadınım.Evliliğimin başından beri hem kendi ailemden hem eşimin ailesinden farklı şehirdeydik.Eşimin babası küçükken vefat etmiş tek çocuk.Benim babam 2010'da vefat etti 2 kız kardeşiz.
Evlendiğimizde eşimin kendi evi vardı.Biz şu an orada oturuyoruz.Babamın vefatından sonra eşim annelerimiz tek başlarınalar. Yarın yaşlandıklarında bakıma ihtiyaçları olur.Ancak aynı evde de yapamayız, ikisine ayrı ayrı bakıcı tutacak gücümüzde olmaz.Bu yüzden yakınımızda bir ev alalım.Anneler yaşlanınca oraya yerleştirir, tek bakıcı tutarız.Hem gözümüzün önünde olurlar hem de bir ev yatırımımız olur dedi.Mantıklı geldi bana da.Bulunduğumuz siteden ev aldık.Bu arada bugüne kadar hep uzak olduğumuz için iki anneylede büyük problem yaşamadık.Arada hem benim annemin hem kv'nin ufak laf sokmaları oldu.Eşimle ikimizde duymazdan geldik, saygısızlık etmedik.

Şu anda yaşlandılar, kendilerine bakmakta zorlanırlar artık.Bakıcı tutup getirmeyi düşünüyoruz..Ancak sorun şu annelerin aynı evde anlaşabileceklerinden çok büyük şüphem var.Birbirine zıt karekterlerdi zaten.Yaşlandıkça iyice çocuklaştılar, bize bile çok ters davranışları oluyor.Eşimde bende duymazdan görmezden geliyoruz.Birbirleriyle nolur düşünemiyorum.Memleketlerde bakıcı tutalım desek iki bakıcıya ekonomimiz el vermez fiyatlar çok pahalı.Eşimle ablamda bu konuda aynı fikirdeler.Napıcağımızı bilemedik.Bir anneyi bize alalım desek.Evimiz 3 oda bir salon.Her oda dolu bir oda yatak odası diğer iki oda çocuklarda.Oda olsa bile hangi annenin geleceğini nasıl belirleyecez illaki bir tarafın çok kötü gönlü kırılır.Bişey demezler ancak olur gönül kırıklığı.Yarın birşey olsa eşimle ikimiz bunun pişmanlığını kaldıramayız.Bakımevi fikri geldi aklımıza ne eşimin ne benim vicdanım kaldıramaz.Fikirlerinizden faydalanmak isterim.

Son düzenleme:
Hanımlar selam.16 yıllık evli ikiz(erkek kız) annesi bir kadınım.Evliliğimin başından beri hem kendi ailemden hem eşimin ailesinden farklı şehirdeydik.Eşimlin babası küçükken vefat etmiş tek çocuk.Benim babam 2010'da vefat etti 2 kız kardeşiz.
.Evlendiğimizde eşimin kendi evi vardı.Babamın vefatından sonra eşim annelerimiz tek yarın yaşlandıklarında bakıma ihtiyaçları olur ancak aynı evdede yapamayız ikisine ayrı ayrı bakıcı tutacak gücümüzde olmaz.Bu yüzden yakınımızda bir ev alalım.Anneler yaşlanınca oraya yerleştirir tek bakıcı tutarız hem gözümüzün önünde olurlar hem de bir ev yatırımımız olur dedi mantıklı geldi banada.Bulunduğumuz siteden ev aldık.Bu arada bugüne hep uzak olduğumuz için iki anneylede büyük problem yaşamadık.Arada hem benim annemin hem kv'nin ufak laf sokmaları yaptıkları oldu eşimle ikimizde duymazdan geldik saygısızlık etmedik.

Şu anda yaşlandılar kendilerine bakmakta zorlanırlar artık.Bakıcı tutup getirmeyi düşünüyoruz..Ancak sorun şu annelerin aynı evde anlaşabileceklerinden çok büyük şüphem var.Birbirine ters insanlardı zaten.Yaşlandıkça çocuklaştılar bize bile çok ters davranışları oluyor, birbirleriyle nolur düşünemiyorum.Memleketlerde bakıcı tutalım desek iki bakıcıya ekonomimiz el vermez fiyatlar çok pahalı.Ablam ve eşimde aynı fikirdeler.Napıcağımızı bilemedik.Bir anneyi bize alalım desek.Evimiz 3 oda bir salon.Her oda dolu bir oda yatak odası diğer iki oda çocuklarda.Oda olsa bile hangi annenin geleceğini nasıl belirleyecez illaki bir tarafın çok kötü gönlü kırılır.Bişey demezler ancak olur gönül kırıklığı.Yarın birşey olsa eşimle ikimiz bunun pişmanlığını kaldıramayız.Bakımevi fikri geldi aklımıza ne eşimin ne benim vicdanım kaldıramaz.Fikirlerinizden faydalanmak isterim.

KAç yaşında anneniz ve kayınvalide? Aslında yalnız yaşıyorlarsa, ikisinin beraber +1 bakıcı ile beraber 3 kişi yaşamaları çok iyi olur. Yalnız kaldıkça bazı insanlar çok değişiyor, yaş ilerledikçe bu yalnızlık daha zorlaştırır. Şimdi dinçken, taşınsalar alışmaları daha kolay olur. Aynı sitede olursanız, birbirinizin evine gitmeniz 5dk sürmez. Hem iki çocuk var, arada belki onlarda gidip babaanne-anneanne ile kalır. Kalabalık yaşarlar öyle.

Anneannem şuan 80e yaklaştı tek yaşıyor 10-15 yıldır, çok zor geçti 10 yıl annemlere. Şuan bu yaştan sonra taşınması çok zor. Önceden çocuklardan birinin yakınına taşınmadığı için kendi de çok pişman oldu.

KAç yaşında anneniz ve kayınvalide? Aslında yalnız yaşıyorlarsa, ikisinin beraber +1 bakıcı ile beraber 3 kişi yaşamaları çok iyi olur. Yalnız kaldıkça bazı insanlar çok değişiyor, yaş ilerledikçe bu yalnızlık daha zorlaştırır. Şimdi dinçken, taşınsalar alışmaları daha kolay olur. Aynı sitede olursanız, birbirinizin evine gitmeniz 5dk sürmez. Hem iki çocuk var, arada belki onlarda gidip babaanne-anneanne ile kalır. Kalabalık yaşarlar öyle.

Anneannem şuan 80e yaklaştı tek yaşıyor 10-15 yıldır, çok zor geçti 10 yıl annemlere. Şuan bu yaştan sonra taşınması çok zor. Önceden çocuklardan birinin yakınına taşınmadığı için kendi de çok pişman oldu.
Kv 73 annem 68 yaşında.
Biz daha önce getirmek istedik gelmediler.Memleketten ayıramadık ikisinide.Ama şimdi zorlanıyor ikiside.Artık gelmeleri lazım.

Hanımlar selam.16 yıllık evli ikiz(erkek kız) annesi bir kadınım.Evliliğimin başından beri hem kendi ailemden hem eşimin ailesinden farklı şehirdeydik.Eşimin babası küçükken vefat etmiş tek çocuk.Benim babam 2010'da vefat etti 2 kız kardeşiz.
.Evlendiğimizde eşimin kendi evi vardı.Babamın vefatından sonra eşim annelerimiz tek yarın yaşlandıklarında bakıma ihtiyaçları olur ancak aynı evdede yapamayız ikisine ayrı ayrı bakıcı tutacak gücümüzde olmaz.Bu yüzden yakınımızda bir ev alalım.Anneler yaşlanınca oraya yerleştirir tek bakıcı tutarız hem gözümüzün önünde olurlar hem de bir ev yatırımımız olur dedi mantıklı geldi banada.Bulunduğumuz siteden ev aldık.Bu arada bugüne hep uzak olduğumuz için iki anneylede büyük problem yaşamadık.Arada hem benim annemin hem kv'nin ufak laf sokmaları yaptıkları oldu eşimle ikimizde duymazdan geldik saygısızlık etmedik.

Şu anda yaşlandılar kendilerine bakmakta zorlanırlar artık.Bakıcı tutup getirmeyi düşünüyoruz..Ancak sorun şu annelerin aynı evde anlaşabileceklerinden çok büyük şüphem var.Birbirine zıt karekterlerdi zaten.Yaşlandıkça iyice çocuklaştılar bize bile çok ters davranışları oluyor, eşimde bende duymazdan görmezden geliyoruz.Birbirleriyle nolur düşünemiyorum.Memleketlerde bakıcı tutalım desek iki bakıcıya ekonomimiz el vermez fiyatlar çok pahalı.Eşimde bu konuda aynı fikirde.Napıcağımızı bilemedik.Bir anneyi bize alalım desek.Evimiz 3 oda bir salon.Her oda dolu bir oda yatak odası diğer iki oda çocuklarda.Oda olsa bile hangi annenin geleceğini nasıl belirleyecez illaki bir tarafın çok kötü gönlü kırılır.Bişey demezler ancak olur gönül kırıklığı.Yarın birşey olsa eşimle ikimiz bunun pişmanlığını kaldıramayız.Bakımevi fikri geldi aklımıza ne eşimin ne benim vicdanım kaldıramaz.Fikirlerinizden faydalanmak isterim.
Bakımevleri, huzurevleri öcü değil ama, vicdanlık bişey yok. Bence bir bakıcıyla eve kapanmaktansa yaşıtları ile sosyalleşecekleri bir ortam daha mantıklı. Ancak illa olmaz diyorsanız ikisini birlikte oturtacağınız evi kiraya verin, onun kirasıyla birinin bakıcısını karşılayın, diğerinin bakıcısını da siz karşılayın tek bakıcılık bütçeniz varmış madem.

Anneniz için siz neden tek başınıza çırpınıyorsunuz ablanız atmış üstünden resmen rahat rahat ordan fikir veriyor ama elini tasa koyma durumu yok gibi geldi, yanlış mı anladım acaba 🤔 tek sırtlanmış gibisiniz olayı

Bakımevleri, huzurevleri öcü değil ama, vicdanlık bişey yok. Bence bir bakıcıyla eve kapanmaktansa yaşıtları ile sosyalleşecekleri bir ortam daha mantıklı. Ancak illa olmaz diyorsanız ikisini birlikte oturtacağınız evi kiraya verin, onun kirasıyla birinin bakıcısını karşılayın, diğerinin bakıcısını da siz karşılayın tek bakıcılık bütçeniz varmış madem.
Bakımevi öcü değil tabiki ama başımızdan atmış gibi olacak gönülleri kırılır yaşlılar.

Son düzenleme:
Kv 73 annem 68 yaşında.
Biz daha önce getirmek istedik gelmediler.Memleketten ayıramadık ikisinide.Ama şimdi zorlanıyor ikiside.Artık gelmeleri lazım.

Onlar hep dinç, işlerini kendileri yapabilecek halde olacaklarını sanıyorlar, elbette yaşlanınca kendine çok iyi bakan kadın/erkek var, ama şimdiden zorlanıyorlarsa ısrar edip getirin. Sonradan getirip, götürmesi, ev taşıması eşyası, daha da yaş ilerlediği için birbirlerine uyumları zor olur. Sizde gelip kalsalar bile misafir gibi, yaş ilerledikçe kendilerine alan istiyorlar, yalnız kalmak istiyorlar ama misafir geldiklere eve de alışamıyorlar, zorlanıyorlar.

Anneniz için siz neden tek başınıza çırpınıyorsunuz ablanız atmış üstünden resmen rahat rahat ordan fikir veriyor ama elini tasa koyma durumu yok gibi geldi, yanlış mı anladım acaba 🤔 tek sırtlanmış gibisiniz olayı
Ablamın çok ilgisi yoktur.Babamın vefatından sonra eşimde farketti bunu herşeyiyle biz ilgilendik.Ev fikri eşimin aklına o dönem geldi.

Onlar hep dinç, işlerini kendileri yapabilecek halde olacaklarını sanıyorlar, elbette yaşlanınca kendine çok iyi bakan kadın/erkek var, ama şimdiden zorlanıyorlarsa ısrar edip getirin. Sonradan getirip, götürmesi, ev taşıması eşyası, daha da yaş ilerlediği için birbirlerine uyumları zor olur. Sizde gelip kalsalar bile misafir gibi, yaş ilerledikçe kendilerine alan istiyorlar, yalnız kalmak istiyorlar ama misafir geldiklere eve de alışamıyorlar, zorlanıyorlar.
Bu yüzden ayrı ev fikri o dönem mantıklı gelmişti.Aslında hala mantıklı ama anlaşmaları sorun.İkisininde kendine ait odası olacak.Odaların balkonlarıda var.Odaları hobi odası gibi dizayn edebiliriz.

Bu yüzden ayrı ev fikri o dönem mantıklı gelmişti.Aslında hala mantıklı ama anlaşmaları sorun.İkisininde kendine ait odası olacak.Odaların balkonlarıda var.Odaları hobi odası gibi dizayn edebiliriz.
Olabilir bence. İki ayrı tv falan. Mutfak ortak olur ona da size yemeğe gelirler zaten

İkisindede yaşın getirdiği rahatsızlıklar var.Burada olsalar daha rahat ilgilenebiliriz.Aklımız onlarda kalıyor hep.Hastaneye gitmeleri gerekiyor uzak olunca zorlanıyoruz.
İkisiylede konuşun aynı evi ilk başta kabul edip ,olumlu bakmışlar, yardımcı bulun yanlarina, baktınız olmuyor herkes kendi evinde kalsın . O evide kiraya verin ordan gelen kirayla birinin bakıcı ücretini ödeyin . Sizin ablanizda varmış, annenizin bakıcı ücretini de ablanizla paylaşın , onada durumu izah edersiniz böylece zorlanmazsiniz

İkisiylede konuşun aynı evi ilk başta kabul edip ,olumlu bakmışlar, yardımcı bulun yanlarina, baktınız olmuyor herkes kendi evinde kalsın . O evide kiraya verin ordan gelen kirayla birinin bakıcı ücretini ödeyin . Sizin ablanizda varmış, annenizin bakıcı ücretini de ablanizla paylaşın , onada durumu izah edersiniz böylece zorlanmazsiniz
Yardımcı hep var aklımızda baştan beri.Onda sorun yok.O tarz işlerle ilgilenen şirket bulduk yatılı kalıyorlar.
Ablamdan fayda geliceğini düşünmüyorum.Eşimle ikimiz yapıcaz herşeyi.Evin kirası bakıcıyı karşılar mı emin değilim fiyatlar 20 binden başlıyor.
Tek bakıcı aynı ev en mantıklısı.Kabul ettirmeyi deneyecem artık.

Yemeğe bile gerek kalmayabilir.Yatılı bakıcı bulduk.Aynı zamanda ev işlerinide yapıyorlar bulduk o tarz bakıcı.
Tabiki gelirler istememek gibi durum olamaz.
Aslında çok mantıklı düşünmüşsünüz odalarını ayrı dizayn edersiniz tvler ayrı vs gibi yatili bakicida olacak ev işleride onda olur zaten tartişacak konulari olmaz. Torunlari sizde gelie gidersiniz en güzeli böyle ama illa yok derseler evi kiraya verin bi bakicinin parasini ordan karşilayin

X