Kızlar Nasıl Çıkıcam Bu İşin İçinden(Anne ve Kayınvalide)

Odalarında kendilerine ait tv ve ihtiyaç duyacakları tüm olanaklar sağlanırsa gayet rahat yaşayabilirler. Salon ortak alan olur, kahve içmeye sohbet etmeye geçerler oraya. Diğer zamanlarda odalarında vakit geçirirler. Yardımcı kişi de yemeği temizliği yapar.
Çok mantıklı

Sirf siz evlendiniz diye birbirleriyle tanisan iki insani ayni eve koyma fikri tam olarak hangi noktada mantikli geldi ben bunu cozemedim, cok mu iyi anlasiyorlardi, kiz kardes gibi mi olmuslardi, kendileri mi onerdiler bu fikri
nedir?

Ekleme: 2 ayri daire fikri onermistim ama seyi anlamamisim, artik tek baslarina yasayamiyorlarmis, bakici ihtiyaclari varmis. Pardon.

Aslında çok mantıklı düşünmüşsünüz odalarını ayrı dizayn edersiniz tvler ayrı vs gibi yatili bakicida olacak ev işleride onda olur zaten tartişacak konulari olmaz. Torunlari sizde gelie gidersiniz en güzeli böyle ama illa yok derseler evi kiraya verin bi bakicinin parasini ordan karşilayin
Sorun kabul etmelerinde değil aralarında tartışma çıkma ihtimali var.Yaşlandıkça iyice huysuzlaştılar.Ondan çok korkuyoruz.

Odalarında kendilerine ait tv ve ihtiyaç duyacakları tüm olanaklar sağlanırsa gayet rahat yaşayabilirler. Salon ortak alan olur, kahve içmeye sohbet etmeye geçerler oraya. Diğer zamanlarda odalarında vakit geçirirler. Yardımcı kişi de yemeği temizliği yapar.
Çok mantıklı
Bizim düşüncemiz o yönde.Sadece tv olarakta değil.isteklerine göre odalarının balkonlarını cam balkon yapıp küçük saksılar çiçek tarzı koyarız.Tartışma çıkma ihtimali var.Çok zıt karekterler.Yaşlanınca huyları iyice tersleşti.

Belkide hic sorun cikmicak bosuna vesvese yapiyorsunuz. Siz b planida hazirlayin once bu plani uygulayin baktiniz anlasamiyorlar o zaman dusunursunuz.

Belkide hic sorun cikmicak bosuna vesvese yapiyorsunuz. Siz b planida hazirlayin once bu plani uygulayin baktiniz anlasamiyorlar o zaman dusunursunuz.
İnşallah çıkmaz.Şimdiye kadar 16 yıldır sorun yaşamadık.Bu saatten sonra bu ihtimal korkutuyor insanı.İnşallah çıkmaz vesvese olur.Burada okuduğum konulardada anneler arasında başlayan sorun eşlerede yansıyor.Onlardanda etkilendim sanırım.

Bana çok doğru bir fikir gelmedi iki kadının aynı evde yaşaması. Yaşlı insanlar zaten düzenleri bozulsun istemezler. Şimdi evde kimin düzeni kabul görecek onun savaşı döner. Sizin evliliğinize de kesinlikle negatif olarak yansır bu durum. Bir de yaşadıkları ili bırakıp geleceklermiş. Bakımevi fikrine ben soğuk bakmıyorum bizim ülkemizde başından attılar gibi bir algı var ama gayet güzel akranlarıyla keyifli zaman geçirecekleri bakımevleri mevcut lakin bakımevi dediğiniz şey de ucuz değil ki. Bakıcıdan daha pahalıya bile gelebilir. Yaşları elden ayaktan düşecek kadar ileri değil aslında. Anneler ne düşünüyor ne istiyor onu hiç yazmamışsınız. Kabul ediyorlar mı şimdi evlerini bırakıp birlikte yaşamayı?

Eğer zıt karakterdeyseler aynı evde yapamazlar şuan annem ve kvdemi düşünüyorum ayni evde kesinlikle annem yapamaz mesela
Aslında ikiside sorunlu insanlar değil ama karekterleri ters.
Alıp karşımıza konuşucaz.
Durumu anlatıcaz.Sizin aranizda problem çıkarsa evliliğimizede yansıyabilir torunlarınızı üzmeyin inatlaşmayın birbirinizle tarzında biraz duygu sömürüsü yapıcaz.

Bana çok doğru bir fikir gelmedi iki kadının aynı evde yaşaması. Yaşlı insanlar zaten düzenleri bozulsun istemezler. Şimdi evde kimin düzeni kabul görecek onun savaşı döner. Sizin evliliğinize de kesinlikle negatif olarak yansır bu durum. Bir de yaşadıkları ili bırakıp geleceklermiş. Bakımevi fikrine ben soğuk bakmıyorum bizim ülkemizde başından attılar gibi bir algı var ama gayet güzel akranlarıyla keyifli zaman geçirecekleri bakımevleri mevcut lakin bakımevi dediğiniz şey de ucuz değil ki. Bakıcıdan daha pahalıya bile gelebilir. Yaşları elden ayaktan düşecek kadar ileri değil aslında. Anneler ne düşünüyor ne istiyor onu hiç yazmamışsınız. Kabul ediyorlar mı şimdi evlerini bırakıp birlikte yaşamayı?
En başta evi alırken ikisiylede konuşmuştuk bu durumu o dönem kabul etmişlerdi.Ama uzun zaman önceydi.Şimdide kabullenirler aslında torunlara yakın olmak için. fakat anlaşabilirler mi bilmiyorum.
Yaşlandılar hastane işleri oluyor yetişemiyoruz farklı şehirden.Yanımızda olsalar daha rahat olucak.

En başta evi alırken ikisiylede konuşmuştuk bu durumu o dönem kabul etmişlerdi.Ama uzun zaman önceydi.Şimdide kabullenirler aslında torunlara yakın olmak için. fakat anlaşabilirler mi bilmiyorum.
Yaşlandılar hastane işleri oluyor yetişemiyoruz farklı şehirden.Yanımızda olsalar daha rahat olucak.

Üstünden epey zaman geçmiş. Fikirleri değişmiş olabilir. Benim annem de anneanneme tam karşı apartmandan ev tutmuştu ben lisedeyken, elim üstünde olur diye düşünmüştü ama anneannem yapamadı mesela eski evini istedi ki aynı il sınırları içindeydik semtler farklıydı. Evini kiraya verip bizim karşımıza gelmişti. Komşularıyla marketiyle vs orda alıştığı bir düzen vardı 2 sene kaldı kalmadı geri döndü eski evine. Size rahat olacak ama onlara olacak mı pek emin değilim. Üstelik iki farklı kadın aynı evde. Ben annemle anneannemi bir evde düşünemiyorum. Aralarındaki sorunlar sizin evliliğinize de yansıyacak illa. Bilemedim siz kendileriyle bi konuşun netleştirin bence tamam derlerse bir denersiniz olmazsa tekrar eski düzenlerine dönebilecekler mi?

Üstünden epey zaman geçmiş. Fikirleri değişmiş olabilir. Benim annem de anneanneme tam karşı apartmandan ev tutmuştu ben lisedeyken, elim üstünde olur diye düşünmüştü ama anneannem yapamadı mesela eski evini istedi ki aynı il sınırları içindeydik semtler farklıydı. Evini kiraya verip bizim karşımıza gelmişti. Komşularıyla marketiyle vs orda alıştığı bir düzen vardı 2 sene kaldı kalmadı geri döndü eski evine. Size rahat olacak ama onlara olacak mı pek emin değilim. Üstelik iki farklı kadın aynı evde. Bilemedim siz kendileriyle bi konuşun netleştirin bence tamam derlerse bir denersiniz olmazsa tekrar kendi düzenletme dönebilecekler mi?
Tekrar konuşucaz.Önümüzdeki haftaiçi ikisinide hastane randevuları için buraya getiricez o zaman konuşucaz.
B planı olarak hem annelerin kendi evlerini hem ikinci evi kiraya verip iki anneyide bakımevine yerleştirme fikrini düşündüm.Diğer türlü bakımevi ücretini karşılayamayız.Vicdanen çok rahatsız olucaz fakat tek olmaz onlar artık.

Hanımlar selam.16 yıllık evli ikiz(erkek kız) annesi bir kadınım.Evliliğimin başından beri hem kendi ailemden hem eşimin ailesinden farklı şehirdeydik.Eşimin babası küçükken vefat etmiş tek çocuk.Benim babam 2010'da vefat etti 2 kız kardeşiz.
.Evlendiğimizde eşimin kendi evi vardı.Biz şu an orada oturuyoruz.Babamın vefatından sonra eşim annelerimiz tek başlarınalar. Yarın yaşlandıklarında bakıma ihtiyaçları olur ancak aynı evdede yapamayız ikisine ayrı ayrı bakıcı tutacak gücümüzde olmaz.Bu yüzden yakınımızda bir ev alalım.Anneler yaşlanınca oraya yerleştirir tek bakıcı tutarız hem gözümüzün önünde olurlar hem de bir ev yatırımımız olur dedi mantıklı geldi banada.Bulunduğumuz siteden ev aldık.Bu arada bugüne hep uzak olduğumuz için iki anneylede büyük problem yaşamadık.Arada hem benim annemin hem kv'nin ufak laf sokmaları yaptıkları oldu eşimle ikimizde duymazdan geldik saygısızlık etmedik.

Şu anda yaşlandılar kendilerine bakmakta zorlanırlar artık.Bakıcı tutup getirmeyi düşünüyoruz..Ancak sorun şu annelerin aynı evde anlaşabileceklerinden çok büyük şüphem var.Birbirine zıt karekterlerdi zaten.Yaşlandıkça iyice çocuklaştılar bize bile çok ters davranışları oluyor, eşimde bende duymazdan görmezden geliyoruz.Birbirleriyle nolur düşünemiyorum.Memleketlerde bakıcı tutalım desek iki bakıcıya ekonomimiz el vermez fiyatlar çok pahalı.Eşimle ablamda bu konuda aynı fikirdeler.Napıcağımızı bilemedik.Bir anneyi bize alalım desek.Evimiz 3 oda bir salon.Her oda dolu bir oda yatak odası diğer iki oda çocuklarda.Oda olsa bile hangi annenin geleceğini nasıl belirleyecez illaki bir tarafın çok kötü gönlü kırılır.Bişey demezler ancak olur gönül kırıklığı.Yarın birşey olsa eşimle ikimiz bunun pişmanlığını kaldıramayız.Bakımevi fikri geldi aklımıza ne eşimin ne benim vicdanım kaldıramaz.Fikirlerinizden faydalanmak isterim.
Onu bunu bilmem ama tavsiyem kendi evinize birini almamanız. Başta sorun olmaz gibi gelebilir ama ilerde büyük problem oluyor, özeliniz, kendinize ait yaşam alanınız falan kalmaz.
Bana beraber yaşamaları çok tatlı bir fikir gibi geldi, farklı insanlar olabilirler ama ikisi de yaşlı ve benzer şeyleri yaşamış olan insanlar, zamanla kaynaşıp arkadaş olabilirler diye düşünüyorum

Evi kiraya verip bir bakıcıyı oradan diğerinide siz karşılasanız kardeşlerde katkıda bulunsun buarada tek sizin anneleriniz değil.

Sizlerden uzakta yalnız başına yaşamaktansa birlikte yaşamaları mantıklı geldi bana da. Yalnız başına düşüp kalsalar bilen olmaz. Yanınıza gelirlerse eliniz üzerlerinde olur hastaneye götürürsünüz, gelir gidersiniz. Düşman değiller sonuçta biraz fedakarlık yapmaları gerekiyor.

Bakımevine de gitseler başka insanlarla anlaşmaları, uyum sağlamaları gerekecek. Sizinki daha kolay geldi bana.

Tekrar konuşucaz.Önümüzdeki haftaiçi ikisinide hastane randevuları için buraya getiricez o zaman konuşucaz.
B planı olarak hem annelerin kendi evlerini hem ikinci evi kiraya verip iki anneyide bakımevine yerleştirme fikrini düşündüm.Diğer türlü bakımevi ücretini karşılayamayız.Vicdanen çok rahatsız olucaz fakat tek olmaz onlar artık.
Bence en güzel plan bu. Ben olsam başka bir şey düşünmezdim. Ayrıca insanlar o yaşta bütün gün neyle oyalanacaklar hiç arkadaşları olmayan bir şehirde? Bakım evi olsa bir sürü arkadaşları olur, hatta belki ikisi de kendi şehrinde bir bakım evi ister sizin şehrinizde değil.

Kv 73 annem 68 yaşında.
Biz daha önce getirmek istedik gelmediler.Memleketten ayıramadık ikisinide.Ama şimdi zorlanıyor ikiside.Artık gelmeleri lazım.

Kardeşleriniz hangi şehirlerde?
Şu an bulundukları illerde tanıdık/yakın akraba/komşu/şok görüştükleri insanlar var mi?
siz evinizi kiraya verseniz? Kardeşler destek olsa iki bakıcı tutulabilir.
Yatılıya gerek olmadığını düşünüyorum şu aşamada.
Yarım gün biri bile gelse hallolur. Daha gençler bence.

X