Kızlar saç dökülmesine ne önerirsiniz?

Seymamm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2019
416
206
34
Kızlar saç dökülmesine karşı hangi organık yağlar önerinizin ben Hindistan cevizi yağı duymuştum iyi geliyor mu kullananlar var mi

ilk olarak kan sayımı yaptır ve vitaminlerine baktır.Bende d vitamini eksikliği çıktı. Onun dışında hindistan cevizi yağı,hint yağı,e vitamin kapsül,üzüm çekirdeği yağı,susam yağı gibi yağlar ile haftada vbir bakım yapabilirsin. Bir de dax super gro var (trendyol da var) uzatıyormuş ama yıkaması zormuş diye duydum.Deneyebilirsin.

Kızlar saç dökülmesine karşı hangi organık yağlar önerinizin ben Hindistan cevizi yağı duymuştum iyi geliyor mu kullananlar var mi
Aleovera yağı çok iyi geliyor. Linkte yapımını bulabilirsiniz. ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben evde yaptığım biberiye yağını düzenli olarak iki ay boyunca kullandım. Dökülme %80 azaldı üstelik minik cansız saçlarım da güçlenip çıkmaya başladı. Kanalımda yağ yapımını anlattım. Abone olup beğenirseniz sevinirim.
...

Merhaba. Ben evde yaptığım biberiye yağını düzenli olarak iki ay boyunca kullandım. Dökülme %80 azaldı üstelik minik cansız saçlarım da güçlenip çıkmaya başladı. Kanalımda yağ yapımını anlattım. Abone olup beğenirseniz sevinirim.
... çok teşekkür ederim Canm bakacam

Bu ısırgan otlu öze sahip şampuanlar var. Onları kullanıyorum ben gayet iyiler. Bi tık pahalılar sadece.

Arkadaslar deneyin soyledigimi lutfenn sonuc alirsaniz da yazin ben denedim sonuc aldim
3 kasik yogurda 1 cay kasigi zerdecal 1 cay kasigi siyah uzum cekirdegi karistirip haftada 3 tuketin %100 bicak gibi kesilde dokulme

ben bir markanın sac bakım yağını surmustum. cok iyi gelmisti ilk surmemde bile sacımı cekmeme rağmen hic gelen olmadı. icinde badem yağı argan yağı fln vardı. testlerini yaptır ama once vitamin eksikliği olabilir.

Dahiliyede detaylı tetkik
Şampuan olarak vichy dercos energising
Sonrasında günlük kullanmak üzere saç yağı olarak ducray nutricerat concentre nutritif nutrition et brillance
Kurutma makinesiyle çok yüksek sıcaklıkta kurutmayalım ve saçlarımızı sıklıkla agresif olmayacak biçimde tarayalım

Dahiliyede detaylı tetkik
Şampuan olarak vichy dercos energising
Sonrasında günlük kullanmak üzere saç yağı olarak ducray nutricerat concentre nutritif nutrition et brillance
Kurutma makinesiyle çok yüksek sıcaklıkta kurutmayalım ve saçlarımızı sıklıkla agresif olmayacak biçimde tarayalım
Canim yağ normal yag gibi mi yani disari

cikamiyoruz dime o soyledigin yağ ile

Canim yağ normal yag gibi mi yani disari

cikamiyoruz dime o soyledigin yağ ile
Kullanma talimatında istediğiniz sıklıkta nemli ya da kuru saça parmak uçları ile masaj yaparak uygulayınız diyor ayrıca içeriğindeki hint yağının saçı güneşin zararlı etkilerinden koruduğu yazıyor ben de kullanma talimatında yazan şekle göre uyguluyorum

Siberian wellness saç ve tırnak güçlendiren beauty vitamins kadınlara özel multivitamini ve ayrıca besleyici şampuan serisi var. Deneyince göreceksiniz hemen bebek saçlar çıkmaya başlıyor, saçlar güçleniyor. Mesaj atarsanız yardımcı olabilirim.

Siberian wellness saç ve tırnak güçlendiren beauty vitamins kadınlara özel multivitamini ve ayrıca besleyici şampuan serisi var. Deneyince göreceksiniz hemen bebek saçlar çıkmaya başlıyor, saçlar güçleniyor. Mesaj atarsanız yardımcı olabilirim.
Ama bunlar killarida beslemez mi ki. Ben uzum cekirdegini kullandm bir.ara cok memnn kaldm ama tembelligimden biraktm

Ama bunlar killarida beslemez mi ki. Ben uzum cekirdegini kullandm bir.ara cok memnn kaldm ama tembelligimden biraktm
O zaman
Hayır vitaminlerin kıl köklerini güçlendirdiğine dair bir bulgu yoktur. Sadece bazı hormin preparatları kıllarda güçlenmeye sebep olur. Ayrıca kendim de kullanıyorum ve kıllarımda bir değişiklik olmadı.

Ben de geçen yıl bu sorunu yaşadım, doktorum minoxil vb ilaçları kullanmaktansa doğal zeytin yağının içine Bemix Evigen Bepanthen ampullerini kırmamı sacıma maske gibi uygulamamı önerdi. Doktorumun önerisiyle minimum 6 ay kullandım. Saç dökülmem durdu, bebek saclarım çıktı. Şimdi saçlarım daha sağlıklı ama sabır gerektiriyor, düzenli kullanabilirsen mutlaka dene. :)

X