Kızlar tek ricam incitmeden yazar mısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkes bilmiyor böyle cok yakın teyze amca onlar da saklama inanmama kaçtı diye uyduruyor diyorlar zaten .
yaşadığın şey çok çok ağır. annen destek olmayı geç yalan söylüyor diye sana iftira atıyor sen hala onu kırmayayım diye düşünüyorsun. bırak allah aşkına kendi yuvana bak. annene kocası yetiyor belliki

ben o akrabalar akraba demem
yolda görsem yollumu değiştiririm
bilmiyorum ya ben çok kinciyim ,ya siz çok vicdan yapıyorsunuz
vicdan yapın bi kediye bi kuşa bi insana ama bu değil ki seni kırana da birtanecik annem şunum bunum diye merhamet etmeye
enayilik olur bu

Ben de dedemden gordüm. Geberdi gitti zaten o olaydan 1-2 yıl sonra
Kımseye anlatamadım.

Teyzeme anlatmıstım
Geveze teyzem anneme soylemıs bennde sacmalamasın dedım inkar ettım

Olan olmus bıten bıtmıs. Bu saatten sonra annemle babamın arasını acmaya ne gerek var . Babamın sucu da yok.

Zaman tanıyın kendınıze
Cehennemi boylar inşallah

Annemin tek suçu onunda güvensiz özgüvensiz korkak cahil olduğunu düşündüğüm için annemi silemiyorum. Günahı yok mu var ama benim onu böyle mahvetmeye hakkım var mı diye de kendime soruyorum var mı ?
valla hiç cahillik değil bu kadın kocasından ayrılmak istememiş siz kaynamışsınız arada olan size olmuş
bazı kadınlarda var bu kocam ne yaparsa yapsın razıyım yeter ki boşamasın bi de meşhur lafları vardı el arı düşman körü diye uyuz olurum o lafa zaten

Seninle de iletişimi kesmemi istemiyorsan bir daha deme diye msj at anlamiyorsa kes iletişimi ... Hala kocasini aklama peşinde kocanla mutluysan ki öyle galiba boş ver takma cocugunu düşün kimse sana evlat vermez birşey olsa kimsede dolduramaz yerini.. allahimdan bulsunlar inşallah . Pislik

Böyle dediğimde istersen git şikayetçi ol diyor . Bir de diyor ki kardeşinin düğünü olacak şunu olacak bunu olacak yanında olamayacaksın öyle yerlerden vuruyor ki
valla hiç olmayayım sizinle aynı ortamda olucaksam deyin
kardeşin kaç yaşında
o ne zamandır biliyor ya da biliyor mu

Seninle de iletişimi kesmemi istemiyorsan bir daha deme diye msj at anlamiyorsa kes iletişimi ... Hala kocasini aklama peşinde kocanla mutluysan ki öyle galiba boş ver takma cocugunu düşün kimse sana evlat vermez birşey olsa kimsede dolduramaz yerini.. allahimdan bulsunlar inşallah . Pislik
işte bu kadar. konu sahibi sen bu olayın mağdurusun. ona buna vicdan yapmak sana kalmadı. kimseyi kırmayayım derken geri dönüşü olmayacak şekilde sen kırılacaksın.

Eski meskii kafali demeyin annenizin tutumuna lütfen 🙏🏻
Ne eski kadınlar var erkek gibi mert böyle bir şeyin altında kalmayacak resti çekip gerekeni yapacak bir çok kadın var (eskilerden)
Şöyle düşünün aynı şeyi sizin kızınız yaşıyor ve gelip size aktarıyor yıllar sonra siz ne yaparsınız annenizin dediği lafları dermisiniz ? Oğlunuzu düşünür müsünüz? Annenizin anneligine burdan pay biçin kendinizi yipratmayin artık silin atın .
Silinmiyor demeyin bizzat sildim siliniyor .

Lütfen lütfen kendi ailenize odaklanın. Aile derken eşinizden ve bebeğinizden bahsediyorum. Annenizin de babanızın konumundan bir farkı yok benim gözümde kusura bakmayın. Siz annenize kıyamıyorsunuz o canından kopan parçaya nasıl kıyar. Normalde dünyayı yerinden oynatması lazımdı. Elinden hiçbir şey gelmeyen insanlar da var bizim ülkemizde bastırılmış, sindirilmiş bunun farkındayım. Anneniz de belki çok güçlü bir birey değil ama en azından sizin kurtulmanız yeni hayata adapte olmanız için elinden geleni yapmalı. Mesela üniversiteden sonra asıl annenizin ne yapıp ne edip sizin o kabus evine geri dönememeniz için elinden geleni yapmalıydı. Sizin neler yaşadığınızı neler hissettiğinizi nasıl bir anne olarak ta ciğerinde hissedemez. Nasıl o adamın elini öptürmeye çalışır. Elalem ne derse desin. Sizden daha mı değerli elalem. Anneniz için kocası, oğlu ve düzeni sizden daha değerli çok çok üzgünüm. Siz de önem sıralamanızı buna göre yapın. Gerekirse sadece kardeşinizle görüşün. Yoksa bu huzursuzluk eşinizle de aranızın açılmasına sebep olur sonunda. Eşiniz demez mi sen bu adamla nasıl görüşürsün diye? Lütfen kendi yuvanızı, kendi ruh sağlığınızı düşünün gerekirse annelerinizle bağlarınızı daha rahat koparabilmek için psikolojik destek alın.

Acil psikolojik yardım alman lazım. Mahkemeye falan gitmez konu. Psikolog ile aranda kalır sen istemedikçe kimseyle paylaşılmaz.
Şu an seni asıl istismar eden anne.
Sen de anne olacaksın. Evladına bunu yapanı öldürürsün bile ya. Nasıl babanı aklamaya çalışıyor akrabalara karşı. Seni kötü duruma düşürecek. Tek düşündüğü kendi evliliği ve millete karşı görünüşleri. Sen umrunda bile değilsin. Hala annene kıyamıyorsun. Lütfen yardım al lütfen.

Bide doğacak çocuğun kız mı bilmiyorum aynı olayları onada yaşatmak istemiyorsan kes iletişimi net . kız erkek fark etmiyor bu devirde buda bir gerçek ....kardeşim diyorsun kizmi erkek mi bilmiyorum babası gibiyse ...öğren artık kimse ye guvenmemeyi ve acimamayi keskelerle yaşamak istemiyorsan

Merhaba .
11 haftalık hamileyim. Çok derinden girmek istemiyorum konuya. Yaz yaz bitmez yoksa. Elimden geldiği kadar kısa, öz anlatmaya çalışacağım.
7/8 yaşından beri babamdan cinsel istismar görüyordum. Kendimi toparlayıp anlayıp ne olduğunu bildikten sonra üzerinden uzun yıllar geçti . En sonunda 14/15 yaşında annemle bu olayı paylaştım. Annem ağladı ve üstünü kapattı boşanamam, böyle olur şöyle olur ( kocasından korkuyordu.) bir de millet ne der, herkes bize nasıl bakar, millet kardeşine kız bile vermez v.s v.s biliyorsunuz işte. Herkes sorarsa ne derim o bana iftira atar filan. Çocuk aklı haklı buldum inandım ona . Tek çarem üniversiteydi. Gittim kurtuldum, bitirdim. Bitirdikten sonra 2 sene daha okuduğum şehirde kaldım. Sonra ailem ( demeye dilim varmıyor,anlayın diye söylüyorum.) bizzat kendileri gelip ben gelmek istemesemde zorla kendileri geldi aldı ve götürdü. Anneme öyle bağlıyım ki ufacık üzülmesine gönlüm razı gelmiyor. Neyse ben evlendim, severek, en yakın arkadaşımla ( her şeyi biliyordu, çünkü kurtulmak istiyordum) ve kaçarak. Hepsine birer mesaj attım bağımı koparttım. Annem, kardeşim hariç. Annem çok zor zamanlar geçirdi, kardeşim de kahroldular. Neredeyse tanıdıklarımızın çoğu öğrendi gibi oldu meseleyi. 6 ay gitmedim hiç bir iki kere görüştük. Son zamanlar annem kardeşim eve geliyordu kendi evime. Suan 10 aylık evliyim bugün bana gel babanın elini öp ele güne karşı rezil oluyoruz soruyorlar verecek cevabım yok ben konuş görüş demiyorum elini öp bitsin. Bana bu kelimeliyi kullandılar. Allahım o kadar ağırıma gidiyor ki . Ağzımı açıp TEk kelime edemedim. Sadece yok dedim. Sonra karşımda ağlıyor ben zaten en başta her şeyi söylemiştim gereken her şeyi yaşadığım hissettiğim her şeyi şimdi beni tekrar bu konuma koymaları o kadar zoruma gidiyor ki birde hamile halimle hüngür hüngür ağlayarak yazıyorum . Eşim bilse annemle bile görüştürmez. Ama anne işte yapamıyorum onsuz. Ne kadar kötü olursa olsun. 😔 ben taviz verdikçe üstüme geliyorlar. Ama inanın annemi hiç kırmak istemiyorum. Hiç kıyamıyorum tamam ben yaşadım ama oda o acıyı çekiyor yazık günah kadın gözümüzün önünde eridi bunlar da aklıma geliyor çok yoruldum ne olur bana onu kırmadan beni anlayabileceği şekilde gelemeyeceğim gelmek istemediğimi gösteren bir mesaj bulun aklımı toparlayamıyorum. Bu olay rüyalarıma bile girerken çoğu zaman yaşadığım şeye bak . Nasıl demem gerek, ne demem gerek. Lütfen acımasız olmayın 🙏🏼
Sizden rica ediyorum lütfen annenize açık açık benim çocuğuma da yaparsa ne yapacaksın? Ele güne karşı yine gizleyecek misin? Bu konuda bir daha bana bir şey dersen evlatlık hakkımı helal edemem, beni koruması gereken sendin ama yapmadın buna rağmen seni seviyorum ve görüşüyorum bir daha o adamın adını benim yanımda ağzına alma. Senin için her şeyi yaparım o adamla görüşmek dışında. Beni de anla diyin. Lütfen çocuğunuzu o insandan uzak tutun ve lütfen görüşeyin. Evladına bunu yapan herkese yapabilir. Uzak durun sakın görüşmeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X