Kızlar yardım karar vermem gerekiyor

Kafam almıyor cümlesi ben aptalım demektir. Ne yaptiysam olmadi, kazanamiyorum, başaramıyorum, üniversite mezunlarinin da bir ayricaligi yok demek başka bir şey, kafam almıyor başka bir şey. Aptal insanla da ömür geçmez. Zaten universite mezunu da olsa, senin özgürlüğüne saygi duymayan, kısıtlayan biriymiş. Ayril ne hali varsa görsün.

Hayatınızdaki insan sizin ileriye gitmenize engel oluyorsa, o kişinin hayatınızda yeri olmamalı bence. Eğer bu kişiyle evlilik yaparsanız ciddi psikolojik sorunlar yaşarsınız. Yapmayın bunu kendinize

Merhabalar sizlere bişey sormak istiyorum benim 3. Buçuk yıllık bir ilişkim var ve birbirimizi çok seviyoruz ama o çok takıntılı çıkma gezme tenin görünmesin o bu şu derken baya kiskanç ve ben şuan üniversite okuyorum ama o lise mezunu askerde şuan benim için iki yillikta olsa bir bölüm kazanamazmisin dedim bana dediği tek şey kafam almiyo lise mezununa malesef kolay kolay iş vermiyolar ailem beni sana vermez diyorum benimle tartışıp ders çalışmayı kafasının almadığını söylüyo askerden sonra söz ve evlilik istiyo ama benim hayallerim var okumak çalışmak ama o bunları istemiyo çok üzgünüm napabilirim benim kararlarıma saygı duymuyo beni düşüncelerinizle güzel bir yola suruklermisiniz ben hayatımda ilk defa kendim için bişey yapmaya karar verip ilişkimi bitirip hayatıma bakmaya karar verdim napmaliyim
Ayrıl

Okumanızı istememesi ayrılmanız için yeterli bir neden.
Kadın, eşinin durumu iyiyse ve kendi de istemiyorsa çalışmayabilir, kendi tercihidir. Ama her kadının bir mesleği olmalı. Hayatın ne getireceğini kestirmek zor. Belki sizi 1 kuruşa muhtaç edecek, belki evliliği yürütemeyeceksiniz.
Yakmayın kendinizi.

Merhabalar sizlere bişey sormak istiyorum benim 3. Buçuk yıllık bir ilişkim var ve birbirimizi çok seviyoruz ama o çok takıntılı çıkma gezme tenin görünmesin o bu şu derken baya kiskanç ve ben şuan üniversite okuyorum ama o lise mezunu askerde şuan benim için iki yillikta olsa bir bölüm kazanamazmisin dedim bana dediği tek şey kafam almiyo lise mezununa malesef kolay kolay iş vermiyolar ailem beni sana vermez diyorum benimle tartışıp ders çalışmayı kafasının almadığını söylüyo askerden sonra söz ve evlilik istiyo ama benim hayallerim var okumak çalışmak ama o bunları istemiyo çok üzgünüm napabilirim benim kararlarıma saygı duymuyo beni düşüncelerinizle güzel bir yola suruklermisiniz ben hayatımda ilk defa kendim için bişey yapmaya karar verip ilişkimi bitirip hayatıma bakmaya karar verdim napmaliyim
Asla başkası için hayatını karartma iplerini eline verme. Okulunu oku mesleğini eline al ekmeğini ye bir süre bu güzelliklerin gerekirse ilişkini sonlandir kendi hayatını kurtar

Kesinlikle ayrıl senin okumana gelişmene daha çok sevinen ve destekleyen insanlarla ol bu insan seni hep aşağı çeker ve ileride aşırı derece de aşağılık kompleksine girer aşırı kıskançlığı da cabası evlilikte Allah korusun nefes alamazsın

Daha yaş küçük ne acelen var ? Eline işini almadan sakin evlenme okul olayına da bence bu kadar takılma eli iş tutan adam heryerde her koşulda iş bulur çabalar eder . Küçüksün daha evlilik için çok erken isterse sürekli desin diyeceğin şey belli tepkinizi tavrinizi koyamıyor musunuz anlamıyorum ki . Ben evlilik düşünmüyorum kendimi hazır hissetmiyorum benim ilk hedefim elime mesleğimi ve işimi almak okulumu bitirmek . Buna saygı göstermek zorunda . Hadi diyince zaten evlenilmez . Açık öğretimden kendine uyacak bir bölüm tercih edebilir . Saygı duymuyorsa yollarınızı ayırabilirsiniz biraz olgun düşünebiliyorsunuzdur umarım.

X