Kızlarrr Yardımınıza İhtiyacım var

iki taraf da inada bindirince hepten olaylar çözülmez bir hal alıyor.arkadaşların dediği gibi duymadım aradığını yada gerekçeniz neyse direk onu söyleyip konuşun.hatta eşinizin suçu var ama ilk ailenizin bulunduğu şehirdeyken de arkadaşınıza gitmişsiniz ya orda sizin yanınıza gelip konuşmak istemiş ama siz konuşmayınca gitmiş.orda da konuşsaydınız keşke.bunu barışın illa diye söylemiyorum.yani konuşmadan iyi kötü hiçbir sonuca varılmaz.üstelik eşinizi en iyi siz tanırsınız.mesela çok duygusal yada sizin peşinizde dolaşacak bir eşse on kez de konuşmasanız o adam o kapıya gelir.ama eşim çok inatçı gururlu diyorsunuz.madem öyle sizin de bir gururunuz var sonradan siz aramak zorunda kalmamak için o geldiğinde konuşmanız lazım.ama hani barışmak için değil gerekirse yine surat asarak ama ona konuşma fırsatı vererek.hem o gelmiş sizinle konuşmuş olur hemde sorunlarınızı çözmüş olabilirsiniz.

kızlar bana yardım edinn...:KK43:((( çok sinirliyimmmm . eşim bana mesaj atmış:KK43:(.. TENEZZÜL EDİP TEL. AÇMIYORSUN.SEN YOLUNU BULMUŞSUN AFERİN SANA ..SEN EVLİLİĞİ AİLENE BAĞLI BİR KURUM BİLİYORSUN..AİLENİN BİR SUÇU YOKMUŞ TEK SUÇ SENDE..KONUŞMAK İÇİN ARADIM AMA SEN KİM BİLİR NE PLANLIYORSUN KAFANDA BAZI ŞEYLERİ..UNUTMA UNUTMAM ÖLENE DEK..diye mesaj atmış elim ayağım titredi ya hala beni suçluyor .. uzun bir aradan sonra mesaj at ama hiç bir yapıcılığı yok gelde sinir olma

inşallah yanlış birşey yapmamışsındır. son mesajlarını okudum,eşinin sanki kafasına birşeyler dank etmeye başladı,başlayacak gibi (görümce de gazlamış olabilir bilmiyorum) fakat o kadar kaba saba ve de gururlu ki,bir kez aramış telefon açılmamış diye yine suçlar nitelikte konuşuyor.hayır yani o an müsait de olmayabilirdin ya da duymamış da olabilirsin telefonu?
sana direk şunu yap ya da yapma demek şu aşamada bana çok doğru gelmiyor o yüzden en iyisi empati yapıp da cevaplamaya çalışayım.
yerinde olsam boşanırdım.
ama boşanacak güç ve kudrette değilsem;hemen yelkenleri suya indirmezdim.yokluğumu iyice hissetmesini sağlardım.çünkü eşin ve ailesi o kadar gereksiz ve büyükten gururlanıyorlarki,sen alttan aldıkça iyice suçlarını görmez olmuşlar. Onun aramasından saatler sonra içimden mesaj atmak geçiyorsa sadece "bu tavrını devam ettirdiğin,böylesine kırıcı olduğun sürece beni aramanın manası yok" tarzında birşeyler yazardım.
Olması gereken nedir biliyor musun?
-Boşanmak
-Devam edilmek isteniyorsa eğer;o saçma gururu,kibirli,kırıcı ve haksız suçlayıcı tarzı bırakıp saygı çerçevesinde konuşana kadar olumlu yanıt vermemek,kesinlikle adam olana kadar çocuk yapmamak.

kızlar dün mesaja cevap verdim. ve şöyle yazdım: hamileliğimin zor zamanlarında yanımda olduğun için.. bebeğimi kaybetme nedenini ben ve ailem gördüğün için..ailemi karşıma alıp seninle evlenmemi bana sorgulattıgın için..aileme bu kadar deger verdiğin için..senin ailene yaptığım en ufak hatayı büyütüp benim ailemi yok saydığın için .. huzursuzluk çıkmasın ddiye yaptıgım fedakarlıkları bana kötüye kullandıgın için.. benim ufak hatalarımı büyütürken kendi hatalarını görmezden geldiğin için .. yaşanan olumsuzlukları unutup güzel günleri seçeceğine unutmamayı tercih ettiğin için.. ben zaten tercihimi senden yana yapmışım ama bunu bile anlamadığın için.. bu yolu bana sen çizdirdiğin için.. teşekkür ediyorum aklımı başıma getirdiğin için... dedim

ben sana bir yol çizdirmedim.bunu kendin istedin.geldim aynı şehirdeyiz.konuşmak için tenezzül edeydin belki anlar açardın ama aileni bu kadar beni sevdiğinisöylediğin kadar gerçekçi olsaydın doğru bir eş olurdun. kimse beni yönlendiremez.. o öldürdükleri çocuk hep gözümün önünde bebeğin hiçbirseyi yoktu.sen aile diyorsun ya al sana aile al sana kanıt.. yarın ailene söylemeden gel konuşalım demiş.VE KISA BİR BİLGİ ( istanbula düğüne gitmiştik ve benim idrar yolundan kan geldi düğün çıkışı bi hastaneye gittik .. doktor muayene etti bana bişey demedi eş ve kayınvalide kalsın diğerlerşni dışarı alayım dedi.. ben ve yengesi çıktık eşim ve annesi kaldı.. doktor bebeğin alınması gerektiğini hamileliğin kesinlikle sonlandırılması gerektiğini söylemiş.. ankaraya döndüğümüzde bana eşim söyledi ve bikaç doktora gittik hepsi aynı şeyi söyleyince suni sancı ile bebeğimi doğurdum maalesef.. ve ailemin haberi yoktu farklı şehirlerde olduğumuz için söylemedim hemen gelemeyecekler diye.. eve geçttik ve ben işlemden sonra haber verdim aileme .. önce düşük yaptım dedim daha sonra gelişimi durduğu için dedim9

Sen bu süreçte 1,5 ay içinde yaptığın 2 aramanın 2 mesajını emekten sayarken.. bense;seninle evlenerek..ankaraya taşınarak..orda olduğum süreç içerisinde beni herşeyimle kabul eden aileme mesafemi koyarak.. senin hatalarını görmezden gelerek..yeterince somut adımlar attığımı düşünüyorum.asıl sen neyaptın ? hala kendini sorgulamıyorsun .. hala çözümsüzlüğe sürüklüyorsun.. ben senin düşündüğün gibi oyun çeviren biri olsaydım.. istemediğim çocugu aldırırıdım.. ve bebeğin alınması gerektiğini söyleyen sendin.. bana bunları söyleyerek kendi vicdanını sorgulatıyorsun.. ve ailemin haberi biz bebeği aldırdıktan sonra oldu.. ama sen hala aynı şeyleri düşüneceksen benim yapabileceğim birsey yokk.. benim yerim belli .. konuşmak istediğin her an kapımız açık ... dedim.

senin ailen benim ailem
senin annen benim annem
böyle evlilik olmaz
eşim de sen de mesajlarda hala aile diyorsunuz ya
ankaraya mı taşındın tamam
uzaklaşın biraz ailesinden
iki aileye de manevi olarak aynı mesafede olalım kafasına girmediğiniz sürece bu evlilik düzelmez
bebeğini kaybetmişsin adam üstüne seni suçluyor
eşin zor bi insan

onun cevabı: sen kendinden eminsen bu kadarını söyleyebiliyorsan durma bir dakika yaşananlar orda kalsın.. sen kendi ait olduğun yere döndüğünü hissediyorsan ben o evden içeri girmem . ailenin ağzına sağlık yanlış seçim yapmış tebrik ediyorum seni.. yazıklar olsun ki bana bunca şeyi yapmış ve çektirmişim .. soyadımı yazark altuğ ailesi köle olmamışım .. sen artık altuğ olmuşsun..yerini bulmuşsun diyecek bişey yok.. ben demiyorum bebeğimizi kaybettik.. ben demiyorum ben diye sorumlu olanların hepsi ben yanlış baştan olur bunun nedeni de ben diyorsun ya.. aileme vermedin diye helal olsun ki sana bunu gözünle mi vicdanınla mı söylüyorsun anlamadım .. yaptıklarını biraz olsun unuttursalardı demi telefonla arayarak yemege davet ederek unutulacak demi.. senin ailen bu yuvayı uçuruma sürüklüyesi seven çıkar karşıma gelir konuşur.. gel konuş bu söylediklerini yüzüme karşı söyle kendi soyadını yazmış demir.. sonraki sms: gel yarın konuşalım son sözümmm

senin ailen benim ailem
senin annen benim annem
böyle evlilik olmaz
eşim de sen de mesajlarda hala aile diyorsunuz ya
ankaraya mı taşındın tamam
uzaklaşın biraz ailesinden
iki aileye de manevi olarak aynı mesafede olalım kafasına girmediğiniz sürece bu evlilik düzelmez
bebeğini kaybetmişsin adam üstüne seni suçluyor
eşin zor bi insan
benim onun ailesine saygısızlığım olmadı ama onun çok oldu .. gel konuşalım zaten sorun ailem onlarla konuşalım istiyorum.. evimize gelsin konuşalım işte ama adım atmam diyor .. ne yapsam gitsem mi onun evimize gelmesini mi beklesem... benimde görüşüm öyle ailemle eşim arasında kalamak istemiyorum ne yaşandıysa konuşulsun .. iki aileyede aynı mesafelerde olalım istiyorum.

Arkadasim ortak bi noktada görüsün madem gitmek istemiyorsun. Yok kesin ortak noktaya bile daha gelmez, benim gitmemk bekliyor dersen, ozmn ben yinede git derim. Son olarak üstüne düsünleri yapip. Snradan ayrilsaniz bile, ben son olarak elimden geleni yaptim diyip kendine, hic dglse vicdanen rahat olursun. Acabalar birakmazsin aklinda. Gitseydim ozamanlar belki mutlu olurdum flnlara girmezsin hic dglse.

merhaba ben yeni üye oldum .ama uzun zamandır takip ediyordum. Eşimle sorunum var ve sanırım düzelmeyecek gibi .. bosanmaya doğru gidiyor.Hemen özet geçeyim.Eşimle 1 yıl flört döneminden sonra eylül 2014 de severek evlendik.ama aileler le gergin sıkıntılı bir düğün dönemi geçirdik.Evlendikten sonra herşey unutulur diye düşünüyordum ama olmadı.Eşim unutmadı.Ve hep senin annen böyle dedi baban böyle yaptı .ablan şöyle dedi.. Ben eşim için ailemi karşıma almıştım halbu ki.. Şehir bile değiştirip kayınvalidemlerin yanına taşındık.. özellikle istedim ben ailemden uzak olayım da bu konular gündeme çok gelmesin diye... ama orda da eşimin annesine bağlılığını gördükten sonra bununla ilgili sorunlar yaşamaya başladım.eşim kendi evine gelmek istemiyor gibiydi sürekli ailesiyle beraberdik yalnız vakit geçirelim dediğimde ailemi istemiyorsun deyip tartısıyorduk.Bu arada ailemi istemiyordu ben konuşunca surat asıyor evimize gelmelerini istemiyordu.Eşim her konuda kendini haklı görüyordu ..Sesini yükseltirdi bana...daha sonra hamile kaldım 4,5 aylıkken gelişim bozuklugundan bebegimi aldırmak zorunda kaldım.1 hafta sonra hava degişimi için ailemin yanına geldim.eşimde iş geregi benden birkaç gün sonra geldi.eşim ailemle konuşmaz görüsmez.babama sesini yükseltmişliği bile var.Ailem eşimin geldiğini öğrenince yemege çağıralım eski konular açılmasın herşey yoluna girsin diye eşimi aradılar telefona cevap vermedi.ertesi gün eşimle buluştuk ve ben bize gelmesini söyledim . Bana bağırdı ve sinirlendi.Arabadaydık babamı aradı sesini yükselterek nerdesin ne istiyorsun benden gibi konuştu. Ben ağlamaya başladım zaten psikolojik olarak zor bi dönemdeyim ve eşim beni kendisiyle ailem arasında bırakıyordu.Arabadan indim o öfkeyle ..eşimde bastı gaza gitti taksi çagırdım arkadaşıma gittim.Ağlıyordum gergindim..bunalmıştım..Telefonu kapadım .eşim ve ailem defalarca beni aramıştı.Eşim arkadasımın kapısına geldi kapıdan sert bi ses tonuyla beni çağırdı .gitmedim. Gel ya da gelme sen bilirsin der gibiydi ve gitti.. o gece arkadaşımda kaldım .. ertesi gün beni hiç aramadı bende aramadım .Zaten beraber dönecektik evimize ama beni aramadan sormadan 2 gün sonra gitmiş . ben ailemin yanındayım ve 1 ayı geçiyor beni hiç aramadı.bende aramadım.. annesi aradı sen gel sen ara.. ailenin aklına uyup evliliğini bititrme dedi.. daha sonra onlarda aramayı kesti... ne yapmalıyım.. beni zor süreçte yalnız bırakan bi kez bile aramayan .. evliliğimiz süresince hep alttan alan fedakarlık yapan bendim.. aman mutlu olalım aman huzursuzluk olmasın hep dediğini yaptım.. olan bu ..

merhaba ben yeni üye oldum .ama uzun zamandır takip ediyordum. Eşimle sorunum var ve sanırım düzelmeyecek gibi .. bosanmaya doğru gidiyor.Hemen özet geçeyim.Eşimle 1 yıl flört döneminden sonra eylül 2014 de severek evlendik.ama aileler le gergin sıkıntılı bir düğün dönemi geçirdik.Evlendikten sonra herşey unutulur diye düşünüyordum ama olmadı.Eşim unutmadı.Ve hep senin annen böyle dedi baban böyle yaptı .ablan şöyle dedi.. Ben eşim için ailemi karşıma almıştım halbu ki.. Şehir bile değiştirip kayınvalidemlerin yanına taşındık.. özellikle istedim ben ailemden uzak olayım da bu konular gündeme çok gelmesin diye... ama orda da eşimin annesine bağlılığını gördükten sonra bununla ilgili sorunlar yaşamaya başladım.eşim kendi evine gelmek istemiyor gibiydi sürekli ailesiyle beraberdik yalnız vakit geçirelim dediğimde ailemi istemiyorsun deyip tartısıyorduk.Bu arada ailemi istemiyordu ben konuşunca surat asıyor evimize gelmelerini istemiyordu.Eşim her konuda kendini haklı görüyordu ..Sesini yükseltirdi bana...daha sonra hamile kaldım 4,5 aylıkken gelişim bozuklugundan bebegimi aldırmak zorunda kaldım.1 hafta sonra hava degişimi için ailemin yanına geldim.eşimde iş geregi benden birkaç gün sonra geldi.eşim ailemle konuşmaz görüsmez.babama sesini yükseltmişliği bile var.Ailem eşimin geldiğini öğrenince yemege çağıralım eski konular açılmasın herşey yoluna girsin diye eşimi aradılar telefona cevap vermedi.ertesi gün eşimle buluştuk ve ben bize gelmesini söyledim . Bana bağırdı ve sinirlendi.Arabadaydık babamı aradı sesini yükselterek nerdesin ne istiyorsun benden gibi konuştu. Ben ağlamaya başladım zaten psikolojik olarak zor bi dönemdeyim ve eşim beni kendisiyle ailem arasında bırakıyordu.Arabadan indim o öfkeyle ..eşimde bastı gaza gitti taksi çagırdım arkadaşıma gittim.Ağlıyordum gergindim..bunalmıştım..Telefonu kapadım .eşim ve ailem defalarca beni aramıştı.Eşim arkadasımın kapısına geldi kapıdan sert bi ses tonuyla beni çağırdı .gitmedim. Gel ya da gelme sen bilirsin der gibiydi ve gitti.. o gece arkadaşımda kaldım .. ertesi gün beni hiç aramadı bende aramadım .Zaten beraber dönecektik evimize ama beni aramadan sormadan 2 gün sonra gitmiş . ben ailemin yanındayım ve 1 ayı geçiyor beni hiç aramadı.bende aramadım.. annesi aradı sen gel sen ara.. ailenin aklına uyup evliliğini bititrme dedi.. daha sonra onlarda aramayı kesti... ne yapmalıyım.. beni zor süreçte yalnız bırakan bi kez bile aramayan .. evliliğimiz süresince hep alttan alan fedakarlık yapan bendim.. aman mutlu olalım aman huzursuzluk olmasın hep dediğini yaptım.. olan bu ..
eşinizde en büyük hata evlenirken ne olmuşsa olmuş eşiniz sizin ailenizle görüşmek zorunda değil ama habirede senin annen senin baban şöyle gibi laflar etmesi gerginliği artırır anca.sonra onlara bağrması benim asla affetemiceğim bişey.aileniz arkanızdayken bu evliliği bitirin bence.yoksa çok çok daha üzüleceksiniz bu adamdan hayır gelmez size ve hatanın büyük çoğunluğuda sizde ne diye bu kadar ailenizi karşınıza alıp k.valdenizin dibine kadar yerleşmişsiniz ezdirmişsiniz istemsiz kendinizi yüz vermişsiniz eşinize.tekrar bir araya gelmeye niyetiniz varsa eşiniz önce konuşmasa bile ailenizle ve size saygı duymak zorunda ve k.valdenize uzak bir yerde yaşama şartıyla bir araya gelin ve hemen çocuk yapmayın.

eşinizde en büyük hata evlenirken ne olmuşsa olmuş eşiniz sizin ailenizle görüşmek zorunda değil ama habirede senin annen senin baban şöyle gibi laflar etmesi gerginliği artırır anca.sonra onlara bağrması benim asla affetemiceğim bişey.aileniz arkanızdayken bu evliliği bitirin bence.yoksa çok çok daha üzüleceksiniz bu adamdan hayır gelmez size ve hatanın büyük çoğunluğuda sizde ne diye bu kadar ailenizi karşınıza alıp k.valdenizin dibine kadar yerleşmişsiniz ezdirmişsiniz istemsiz kendinizi yüz vermişsiniz eşinize.tekrar bir araya gelmeye niyetiniz varsa eşiniz önce konuşmasa bile ailenizle ve size saygı duymak zorunda ve k.valdenize uzak bir yerde yaşama şartıyla bir araya gelin ve hemen çocuk yapmayın.
eşimden ayrı kaldığım süreç içerisinde daha farklı gördüm bazı şeyleri.. bugün beni aramadı dün görüşelim diyen adam.. bakalım hayırlısı artık.. ailemi bi kez daha karşıma almayacağım bunda netleştim.. gelir evimize konuşuruz şartlarımı söylerse düşünülebilir yok ben aileni istemiyorum derse de olmaz zaten iki arada kalmak istemiyorum bu kez...

inşallah yanlış birşey yapmamışsındır. son mesajlarını okudum,eşinin sanki kafasına birşeyler dank etmeye başladı,başlayacak gibi (görümce de gazlamış olabilir bilmiyorum) fakat o kadar kaba saba ve de gururlu ki,bir kez aramış telefon açılmamış diye yine suçlar nitelikte konuşuyor.hayır yani o an müsait de olmayabilirdin ya da duymamış da olabilirsin telefonu?
sana direk şunu yap ya da yapma demek şu aşamada bana çok doğru gelmiyor o yüzden en iyisi empati yapıp da cevaplamaya çalışayım.
yerinde olsam boşanırdım.
ama boşanacak güç ve kudrette değilsem;hemen yelkenleri suya indirmezdim.yokluğumu iyice hissetmesini sağlardım.çünkü eşin ve ailesi o kadar gereksiz ve büyükten gururlanıyorlarki,sen alttan aldıkça iyice suçlarını görmez olmuşlar. Onun aramasından saatler sonra içimden mesaj atmak geçiyorsa sadece "bu tavrını devam ettirdiğin,böylesine kırıcı olduğun sürece beni aramanın manası yok" tarzında birşeyler yazardım.
Olması gereken nedir biliyor musun?
-Boşanmak
-Devam edilmek isteniyorsa eğer;o saçma gururu,kibirli,kırıcı ve haksız suçlayıcı tarzı bırakıp saygı çerçevesinde konuşana kadar olumlu yanıt vermemek,kesinlikle adam olana kadar çocuk yapmamak.
çok sağol canımmm ... hayırlısı artık.. ben bunu beklemiyodum eşimden kötü de olsa bir geri dönüş yaptı.. benim şartlarım belli kabul ederse olur .. olmazsa da zaten yapacak bişey yok gibi.. yani şimdilik böyle düşünüyorum...

Arkadasim ortak bi noktada görüsün madem gitmek istemiyorsun. Yok kesin ortak noktaya bile daha gelmez, benim gitmemk bekliyor dersen, ozmn ben yinede git derim. Son olarak üstüne düsünleri yapip. Snradan ayrilsaniz bile, ben son olarak elimden geleni yaptim diyip kendine, hic dglse vicdanen rahat olursun. Acabalar birakmazsin aklinda. Gitseydim ozamanlar belki mutlu olurdum flnlara girmezsin hic dglse.
dün görüşelim geldim diyen eşimden bugün hiç ses seda yok .. bulunduğum şehire gelmemiş sanırım... ararsa bize çağırıp konuşalım diyeceğim.. ailemi hiçe sayarsa zaten .. bu kez daha farklı olur.. tavrım..

arkadaşım ben de yeni boşandım ve buraya yeni üye oldum.belki dertleşiriz hemcinslerimle diye.durumuna çok üzüldüm.allah yardımcın olsun:KK43:

X