Kızlarrr Yardımınıza İhtiyacım var

canim eslerin ailelerine saygi duymasi sart, sevmek zorunda degiller, ama idare etmeliler, saygida kusur etmeden mesafe koymali biraz da politik olmali, ama senin esinde ben hic fedakarlik goremedim bu konuda. bence taviz verme anne baba bence cok onemli. Cocugunda yok zaten iki defa dusunmeni gerektirecek bir durum yok, bence sayginin olmadigi evlilikler er yada gec bitityor.

canim eslerin ailelerine saygi duymasi sart, sevmek zorunda degiller, ama idare etmeliler, saygida kusur etmeden mesafe koymali biraz da politik olmali, ama senin esinde ben hic fedakarlik goremedim bu konuda. bence taviz verme anne baba bence cok onemli. Cocugunda yok zaten iki defa dusunmeni gerektirecek bir durum yok, bence sayginin olmadigi evlilikler er yada gec bitityor.
saygı olmayınca zor .. halbu ki ben çok bişey istememiştim.. düğün zamanında ne yaşandıysa yaşandı artık ileri bakalım ama eşim saygıda hep kusur etti ..babam kalkıp onların cenazesine gitti babama bi selam verip görüşmemiş.. olmayacak gibiii

kızlar az önce görümcen aradı.. ne yapıyorsun nasılsın diye... bende uğraşıyorum aynı dedim.. aradın mı falan dedi.. o aramazsa sen ara .. bende eşimin bu evliliği kurtarmaya bi adımı yokken benim hiçbirşey yapasım gelmiyor dedim. ankarada ki işyerimden ayrıldığımı istifa ettiğimi söyledim..eşimi de işten çıkartmışlar şirket arabasını falan geri almış.. bizim kulağımıza ailen sana gitme burda işe gir diyormuş falan dedi..bende yok dedim .. ailem yuvamın yıkılmasını tabi ki istemez kararı bana bıraktılar dedim.. ama o bile geçmişe takılı aklım almıyor ya ailecek kendi hatalarını görmüyolar sanki düğün zamanında onların hatası yokmuş gibi.. sinir oldum.. biz ailecek herşeyi unutup sıfırdan başlayalım derken karşı taraf hiçbişey yapmıyor .. bende haftaya izmire gideceğim dedim geldiğimde daha somut kararlar alacağım böyle beklemek ve belirsizlik çok kötü dedim... görümcemde siz bilirsiniz dedi.. abiminde hatası var yok değil falan dedi..bende bu süreçte bende anladım bazı şeyleri ailem ile eşim arasındaki dengeyi fazla sağlayamadım dedim eşim o yüzden hep kendini haklı gördü küçük şeyleri büyüttü.. bana diyor ki boşandıktan sonra hayatın çok mu güzel olacak.. kimse evlenmez seninle gibi şeyler söyledi..bu arada kızlar hepinizeiyi bayramalr diliyorummm .. eşim ve ailesinin sorumsuzlukalrı yüzünden bayram bayram değill..

valla verilmiş sadakanız varmış ne diyeyim
eşinizin bu yaptıkları kolay unutulacak şeyler değil
hele ki babanıza o kadar bağırması sanki çırağına bağırıyor gibi

zaten böyle bir insandan çocuk sahibi olamazsınız böyle bir çocuğunuz olacak ileride babasını örnek alan
bana kayınvalidem neler söyledi de telefonda sesimi yükseltmedim
eşinizde ailesi de ileri derecede terbiyesiz

hele ki boşanınca daha mı iyi olacak şu senin gibisiyle kimse evlenmez lafından sonra bilmiyorum ben olsam yüzüne bir daha bakmazdım

valla verilmiş sadakanız varmış ne diyeyim
eşinizin bu yaptıkları kolay unutulacak şeyler değil
hele ki babanıza o kadar bağırması sanki çırağına bağırıyor gibi

zaten böyle bir insandan çocuk sahibi olamazsınız böyle bir çocuğunuz olacak ileride babasını örnek alan
bana kayınvalidem neler söyledi de telefonda sesimi yükseltmedim
eşinizde ailesi de ileri derecede terbiyesiz

hele ki boşanınca daha mı iyi olacak şu senin gibisiyle kimse evlenmez lafından sonra bilmiyorum ben olsam yüzüne bir daha bakmazdım
ah çok teşekkür ederim yorumunuz için.. şu an bu yaşananlara inanamıyorumm.. bir an önce kafamı toplamak istiyorumm.. en zor şey haksızlık ..

kızlarrrrr görümcemle konuşmamdan 4 saat sonra eşim aradı .. sizce bu neyin belirtisi ? açmadım telefonunu zaten bir kez aradı..

yardımcı olur musunuzzz kızlarrrr eşimin telefonunu açmalı mıyımmm ?? nasıl yol izlemeliyimmm

kızlar bana yardım edinn...:KK43:((( çok sinirliyimmmm . eşim bana mesaj atmış:KK43:(.. TENEZZÜL EDİP TEL. AÇMIYORSUN.SEN YOLUNU BULMUŞSUN AFERİN SANA ..SEN EVLİLİĞİ AİLENE BAĞLI BİR KURUM BİLİYORSUN..AİLENİN BİR SUÇU YOKMUŞ TEK SUÇ SENDE..KONUŞMAK İÇİN ARADIM AMA SEN KİM BİLİR NE PLANLIYORSUN KAFANDA BAZI ŞEYLERİ..UNUTMA UNUTMAM ÖLENE DEK..diye mesaj atmış elim ayağım titredi ya hala beni suçluyor .. uzun bir aradan sonra mesaj at ama hiç bir yapıcılığı yok gelde sinir olma

canım görumce aramış belliki kardeşini. konusmalarinizi anlatmış eşinden bir adım beklediğini söylemiştir. eşinde o yüzden aramistir. acmayincada hem adım bekliyor hemde açmıyor diye sinirlenip mesaj atmıştır sende mesajla karşılık ver duygularını yaz böyle devam etmek istemediğini ona çok kırgın olduğunu filan içinden nasıl geçiyorsa bakalım nasil karşılık verecek

kızlar bana yardım edinn...:KK43:((( çok sinirliyimmmm . eşim bana mesaj atmış:KK43:(.. TENEZZÜL EDİP TEL. AÇMIYORSUN.SEN YOLUNU BULMUŞSUN AFERİN SANA ..SEN EVLİLİĞİ AİLENE BAĞLI BİR KURUM BİLİYORSUN..AİLENİN BİR SUÇU YOKMUŞ TEK SUÇ SENDE..KONUŞMAK İÇİN ARADIM AMA SEN KİM BİLİR NE PLANLIYORSUN KAFANDA BAZI ŞEYLERİ..UNUTMA UNUTMAM ÖLENE DEK..diye mesaj atmış elim ayağım titredi ya hala beni suçluyor .. uzun bir aradan sonra mesaj at ama hiç bir yapıcılığı yok gelde sinir olma
Siz geri cevap olarak ne yazdiniz ?

Neden açmadınız telefonu peki?

Yahu adam ariyor niye acmiyosun? Iletisimsizlikle nereye kadar gidecek evlisiniz siz...
Bence ara mesaj atmissin ama aradigini duymadim deyip sakince konusun. Boyle bi'yere varamazsiniz.

mesajına uzunca cevap vermek yerine direk
evet sonucu ne olursa olsun iletişime geçmemiz en doğrusu diyin
olgunca ve eliniz ayağınız dolaşmadan yapın bunu

aileme saygı göstermeyip hakaret edecek,üstelik benle değil sürekli kendi ailesiyle ilgilenecek ve bende böyle adama geri dön diyeceğim! Senin ailene sana saygısı yok boşversene biraz da ailenizi düşünün kaç kişi damadından hakaret işitmek ister?cidden boşanın.Adam narsist bence..bundan hayır gelmez.

şimdi boşanmazsanız size de sizi yetiştiren aileyede yazık.üstelik çocukta olsa hiç bırakmazsınız.yol yakınken mantıkla karar verin zaten saygı sevgi denilen şey yok ortada

Yuvayi disi kus yapar bosuna dememisler. Bencede telefonu duymadigini söyle ve sabah uygun bi vakitte ara. Sakin ve gayet normal konus. Yangina körükle gitme. Konusmasina tepkisine bak ona göre yapici olmaya calis. Ilerdede aileni ona kazandirmaya calis. Bu olanlara ragmen öyle bir babaya aileye sahip olman seni nekadar sevdiklerini mutlu olmani istediklerini gösteriyor ztn. Mutlu ol sende. Kocani seviyorsun. Eski sayginligi kazanmaya calis. Arada kaldirtma kendini aklini kullan gerekiyorsa on kere düsün bi adim atmadan önce. Eskileri acma. Yeniden vasliyormusdunuz gibi temiz bir sayfa acin. Seviyorsan onsuz simdiki oldugun durumdan bile daha kötü olucaksan, atlatamicaksan, bu dediklerimi iyi düsün derim. Eskiyi unutmak zordur tabiki. Ama eskiylede yasanmaz. Seviyorsa degismelidir. Oda sende.

Bisey daha:) onun düzeldigini görmeden emin olmadanda ona daha fazla gebe kalma derim ben. Yani cocukta yapma. Cocuk olursa düzelir düsüncesine sakin girme.

X