kızlık zarı

scp447

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2022
43
-16
bu siteye bi kaç haftadır arada göz atıyorum,çok dikkatımı çekti,insanlar sürekli "kizlik zarıma bir şey oldu mu"
soruları sormuş ya da evlenirken diktirmek isteyenler vs? gerçekten bu kadar problem yapilicak bir şey mi ?
benimki 12 yaşında spor yaparken yirtilmişti mesela,bazılarında ise hiç olmuyor.
şimdi evlenecegim insana veya sevgilime bunun hesabını vermem mi gerekiyor? hic sanmiyorum.
ya da şey mi zannediyorlar "kizlik zarım ilişkiye girdiğimde yırtılmassa/veya yırtlan kizlik zarimi yenıden diktirirsem şuan birlikte oldugum ınsan beni hiç el değilmemiş olarak görücek" düşüncesi mi var ney ?
estetik amaçli desem o da değil,dışarı çiplak çikmiyoruz ki ?
acıkcası cok rahatsiz oldum,belki 1450 li yıllarda yaşasaydım görmezden gelinebilirdi ama su anki durum icin bu kizlik zarının cok fazla konuşulması hiç normal değil diye dusunuyorum,sizce?

Ve bir kaç şey söylemek istiyorum;
eski partneriniz ile yaşadığınız ilişkiler bir yenisini ilgilendirmez,bunun lafi (erkek tarafından) açilmasi halinde ise arkanıza bakmadan bile kaçmaniz gerekir.
sizi gercekten seven insan bunu sorun etmeyecektir, bu insanla birlikteyken hiç bir dönemde ise sen cinsel ilişkiye girdin mi? senden kan gelmedi sen bakire değil miydin ? sorularıyla karşilaşmassınız.
elbette evlenmeden cinsel ilişkiye girmek pekte dogru değildir (bu tartışılması gereken bambaşka bir konu),ama eğer girilmişse de gelecekteki ilişkinizi/evliliğinizi kesinlikle etkileyemez, eğer etkiliyorsa o ilişkide sıkıntı var demektir ve sevdiğiniz kişiyi bir daha gözden geçirmeniz gerekir.

buna biraz da toplumsal açidan bakarsak burada garip ve uzucu olan durum sadece kadınların karakterlerinin,dininin,namusunun,eğitiminin vs. toplumun büyük(?) bir kesimi tarafından bu zar ile belirlenmeye çalişilması,kadınlarin ise her gırdıgı ilişkiden sonra (belkide toplum baskısından) acaba kızlık zarım yırtıldı mı ? diye dakikalarca,belki saatlerce düsünmesi,

umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir sizin vucudunuzda neler olup bittiği sadece sizi ilgilendirir, lütfen artık bunu kendinize yapmayın,belkide vucudumuzdaki en önemsiz parça için oturup forum sitelerine soru açmayin,veya binlerce lira verip ameliyatlara girmeyin,
önceliği kendiliğinize verin ve geçmişinizi sorun eden insanlari ise hayatınızdan çikarin,böylelikle her şey daha iyi olucaktir.
iyi forumlar <3

Bana göre önemli değil ama o kadar baskı altında olan kadınlarımız var ki onlar için önemli ayrıca oğullarımızı da hala bu yönde yetiştirdiğimiz için onlar içinde önemli maalesef. erkeğin yaptığı şanı kızınki leke olarak görülüyor :KK43:

Evet. Cimnastiğe giden herkesin kızlık zarı mı yırtılıyo. Enteresan geldi de
Jimnastik, karete, kick boks gibi sporlarda eğer çok küçük yaşta başlamadıysanız zorlamalar ile yırtılma olabilme ihtimali oluyo. Daha çok zedelenme tarzı birşey sanırım. Ben yaşamadım ancak bizim kick boks klübünde bir kızın hasar gördüğünü biliyorduk. Çok geç başlayıp erkenden esnek olmaya çalışıyordu

Jimnastik, karete, kick boks gibi sporlarda eğer çok küçük yaşta başlamadıysanız zorlamalar ile yırtılma olabilme ihtimali oluyo. Daha çok zedelenme tarzı birşey sanırım. Ben yaşamadım ancak bizim kick boks klübünde bir kızın hasar gördüğünü biliyorduk. Çok geç başlayıp erkenden esnek olmaya çalışıyordu
Merak ettiğimden soruyorum; arkadaşınızın kızlık zarının esneme hareketlerinden mi zarar gördüğünü, yoksa vajenine tekme gibi bir travma almış olabilir mi?

Kişisel sporlarda kızlık zarı zedelenmesi çok zor yaa.

Merak ettiğimden soruyorum; arkadaşınızın kızlık zarının esneme hareketlerinden mi zarar gördüğünü, yoksa vajenine tekme gibi bir travma almış olabilir mi?

Kişisel sporlarda kızlık zarı zedelenmesi çok zor yaa.
Maalesef ki esneme durumundan. Kick boksta esneme olarak birkaç kademe ile ilerliyoruz. Ufak tefek açma çalışmaları tamamen 0 açtıktan sonra bacaklar v olacak şekle kadar zorlanıyor. Yani kaba tabirle ringteki köşeye oturtup bacaklarını ipe koyup ortaya gerilmenizi sağlıyorlar. Arkadaş maalesef ki bu aşamada bu durumu yaşadı. Acı verici bir gerilme olduğu için kendini kastığından olduğunu düşünüyorum. Sadece zarı değil bacağındaki birkaç kas yırtılmasına da sebep olmuştu.

Bana göre önemli değil ama o kadar baskı altında olan kadınlarımız var ki onlar için önemli ayrıca oğullarımızı da hala bu yönde yetiştirdiğimiz için onlar içinde önemli maalesef. erkeğin yaptığı şanı kızınki leke olarak görülüyor :KK43:
Bende tam olarak bu durumun içerisindeyim hatta bu durum hayati önem taşıyor benim için ailem zorla bekaret testine götürmek isitiyor ve bakire değilim ilişkiye girdim bir kez fakat onda da zaten kanamam olmadı demekki çocukken yada önceden yırtılmış bilmiyorum şuan dikim yaptırıp doktordan rapor istemek zorunda hissediyorum kendimi keşke başka çarem olsaydı 20 yaşındayım ama bedenim sadece beni ilgilendirmiyormuş onu anladım keşke böyle olmasaydı :KK43:

Nedense bende ona bi şaşırdım spor yaparken yırtılcağına pek ihtimal veremedim doğrusu belki doğrudur bişi diyemem ama afedersiniz benim ilk gece zor yırtılmıştı belki kişiden kişiye değişen bişey olduğu için olabilir bilemem
Spor işte ya, o da bir sportif faaliyet sonuçta. ☺

Nedense bende ona bi şaşırdım spor yaparken yırtılcağına pek ihtimal veremedim doğrusu belki doğrudur bişi diyemem ama afedersiniz benim ilk gece zor yırtılmıştı belki kişiden kişiye değişen bişey olduğu için olabilir bilemem
Nasip bu işler bacım çok da şaaaaapmamak lazım

X