Gebeliğe Hazırlık Klomen'e başlıyorum

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

KirazHanim

08.04 🌏
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2014
6.799
8.336
Merhabalar gebe kalmak isteyen yoldaşlarım :KK68:
Burayı biraz günlük gibi kullanmaya karar verdim.

2019/Aralık ayından beri korunmuyoruz gebelik için, mayıs ayına kadar gebelik olmayınca doktora göründük, eşimde hiçbir sorun çıkmadı, benim de prolaktinim yüksek çıkmıştı, onun için ilaç kullandım ve dün reglimin 4. günü kontrole gittim. Prolaktinim düşmüş.
Fakat doktorum bana klomen verdi, 5 gün tek doz olarak kullanacağım ve döngümün 12. gününde tekrar kontrole gideceğim.
Yumurtaların kendi kendine de olabilir fakat biz yine de destek verelim dedi.

Biraz tedirginim açıkçası, klomene gerçekten gerek var mıydı? bu ilacın herhangi bir zararı dokunur mu? kaş yaparken göz çıkarır mıyız? bundan sonrasında ne olacağını bilmiyorum, çatlatma iğnesi mi yapacak yoksa kendi kendine mi çatlamasını bekleyeceğiz.
Klomen ile hamile kalındığında çoğul gebelik olma ihtimali de varmış, eşimin hep hayalidir ikiz..

tedirginliklerimle alakalı şuraya iki çift bişeyler yazarsanız memnun olurum :KK200:

Canım Rosem,
Güzel sona az kaldığını ennnn derinden hissediyorum :KK200:
Bu ay her şey çok güzel olsun senin için.

Canım Rosem,
Güzel sona az kaldığını ennnn derinden hissediyorum :KK200:
Bu ay her şey çok güzel olsun senin için.
Güzel Melodiaam,
keşke bu ay gelse minnoş bebeğim, nisan ayını çok severim, belki nisanda anne olabilirim :KK200:

güzel umutlarım var, olumsuz hiçbir şey okumamak için topik topik gezmeyeceğim.
bu günlüğü de güzel anne adaylarına örnek olsun diye tutacağım.

Çift yumurta geliştirip ihtimali arttırmaktır amaç. Yeterli büyüklük sağlanır çatlatma iğnesi vurulur. 36 saat sonraya ilişki verilir. Sonraki bir hafta da gün aşırı verilir genelde. Benim doktor 2 yumurta olmadan iğneyi yapmamıştı. Bazıları yapabiliyor. İğnenin içinde hcg var o yüzden bir ton gebelik belirtisi yapar. Asla dinleme. 14. Günden önce asla gebelik testi yapma yalancı pozitif görürüsün.

Çift yumurta geliştirip ihtimali arttırmaktır amaç. Yeterli büyüklük sağlanır çatlatma iğnesi vurulur. 36 saat sonraya ilişki verilir. Sonraki bir hafta da gün aşırı verilir genelde. Benim doktor 2 yumurta olmadan iğneyi yapmamıştı. Bazıları yapabiliyor. İğnenin içinde hcg var o yüzden bir ton gebelik belirtisi yapar. Asla dinleme. 14. Günden önce asla gebelik testi yapma yalancı pozitif görürüsün.
teşekkür ederim bilgiler için :KK200:
sen gebelik elde edebildin mi peki?

Maalesef hayır. Klomenden de ovitrelleden de nefret ettim. Hiç yaşamadığım şeyler yaşattılar. Bu seferki farklı kesin gebeyim dedim ama olmadı. 😑
Dilerim en kısa zamanda sağlıkla bebeğine kavuşursun.
çok yıpratıcı bir süreç maalesef. hep olumlu kalmaya çalışmak lazım.

Merhabalar gebe kalmak isteyen yoldaşlarım :KK68:
Burayı biraz günlük gibi kullanmaya karar verdim.

2019/Aralık ayından beri korunmuyoruz gebelik için, mayıs ayına kadar gebelik olmayınca doktora göründük, eşimde hiçbir sorun çıkmadı, benim de prolaktinim yüksek çıkmıştı, onun için ilaç kullandım ve dün reglimin 4. günü kontrole gittim. Prolaktinim düşmüş.
Fakat doktorum bana klomen verdi, 5 gün tek doz olarak kullanacağım ve döngümün 12. gününde tekrar kontrole gideceğim.
Yumurtaların kendi kendine de olabilir fakat biz yine de destek verelim dedi.

Biraz tedirginim açıkçası, klomene gerçekten gerek var mıydı? bu ilacın herhangi bir zararı dokunur mu? kaş yaparken göz çıkarır mıyız? bundan sonrasında ne olacağını bilmiyorum, çatlatma iğnesi mi yapacak yoksa kendi kendine mi çatlamasını bekleyeceğiz.
Klomen ile hamile kalındığında çoğul gebelik olma ihtimali de varmış, eşimin hep hayalidir ikiz..

tedirginliklerimle alakalı şuraya iki çift bişeyler yazarsanız memnun olurum :KK200:
İki kez kullanmış biri olarak yorum yapayım şekerim,
Doktor şansa bırakmak istememiş, muhtemelen çatlama iğnesi verir sonrasında.
Ben bir zararını görmedim, hatta yumurtalarım doktorun istediğinden daha çok büyüp gelişmişti, tutarsa çoğul gebelik olur demişti.
Çatlama iğnesinden sonra ne zaman ilişki olacağını da söylüyor.
İçini ferah tut herşey güzel olacak :KK200:

İki kez kullanmış biri olarak yorum yapayım şekerim,
Doktor şansa bırakmak istememiş, muhtemelen çatlama iğnesi verir sonrasında.
Ben bir zararını görmedim, hatta yumurtalarım doktorun istediğinden daha çok büyüp gelişmişti, tutarsa çoğul gebelik olur demişti.
Çatlama iğnesinden sonra ne zaman ilişki olacağını da söylüyor.
İçini ferah tut herşey güzel olacak :KK200:
Kardelenim :KK68:
ben pcoslu falan olmadığım için şansımın yüksek olduğunu düşünüyorum bu ay için.
bi o iğneden korktum, can yakan bir şey mi? nerden yapıyorlar?

Kardelenim :KK68:
ben pcoslu falan olmadığım için şansımın yüksek olduğunu düşünüyorum bu ay için.
bi o iğneden korktum, can yakan bir şey mi? nerden yapıyorlar?
Kuzum iğneden ödü kopan, ağlayan ben; ilk iğne de bacaklarım titredi.
Doktor kendin vurabilirsin dedi ama yemedi tabi ki de :))
İğne küçük bişey, vurulacağın zaman alıyorsun eczaneden, önceden alıp bekletmiyorsun.
Ben acil de vurdurmuştum, göbekten yapılıyor, göbek deliğine yakın, ama hiç acımıyor, gözlerimi sıkı sıkı kapattım eşimin elini tuttum bekliyorum vursun diye, bitmiş bile hissetmedim.

Ben pastamı böğğreğimi aldım topiğin hayırlı olsun demeye geldim 😂 klomenle ilgili hiç bir fikrim yok ama ben de muayene oldum bu ay. Doktordan bu kadar acele ettiğim için minnacık azar yedim 😂 Eşim de muayene oldu ikimizde de sorun çıkmadı. Bizim bebişler zamanını bekliyor bize de sabretmek düşüyor 🥰☺️

Ben pastamı böğğreğimi aldım topiğin hayırlı olsun demeye geldim 😂 klomenle ilgili hiç bir fikrim yok ama ben de muayene oldum bu ay. Doktordan bu kadar acele ettiğim için minnacık azar yedim 😂 Eşim de muayene oldu ikimizde de sorun çıkmadı. Bizim bebişler zamanını bekliyor bize de sabretmek düşüyor 🥰
Sabredelim kuzum, zaten elimizden başka bir şey gelmiyor :KK68:

Merhaba kızlar bende 1 Temmuz saat 8 de ovitrelle iğnemi yaptım iki yumurtam gelişmişti ama klomene geç başladım 4. Gün 5 gün üst üste günde iki tane içtim doktorum 1 Temmuz ve 3 Temmuz ilişki önerdi yani biz her gün yapmaya çalıştık. Bakalım hayırlısı umarım hepimizin bebişleri tutar burda o heyecanı beraber paylaşırız. Birbirimize dua edelim😊🙏 benim ilk üç ay önce aşılama yaptım tutmadı ara verdim şimdi kendimiZ deneyelim dedim. 2,5 senelik evliyim olmazsa tüp bebek yapmayı düşünüyoruz😔 umarım tutar Rabbim kimsenin kucağına boş bırakmasın 🙏🙏🙏

Merhaba kızlar bende 1 Temmuz saat 8 de ovitrelle iğnemi yaptım iki yumurtam gelişmişti ama klomene geç başladım 4. Gün 5 gün üst üste günde iki tane içtim doktorum 1 Temmuz ve 3 Temmuz ilişki önerdi yani biz her gün yapmaya çalıştık. Bakalım hayırlısı umarım hepimizin bebişleri tutar burda o heyecanı beraber paylaşırız. Birbirimize dua edelim😊🙏 benim ilk üç ay önce aşılama yaptım tutmadı ara verdim şimdi kendimiZ deneyelim dedim. 2,5 senelik evliyim olmazsa tüp bebek yapmayı düşünüyoruz😔 umarım tutar Rabbim kimsenin kucağına boş bırakmasın 🙏🙏🙏
Merhaba, doktorunuz günaşırı vermiş aslında, neden her gün birlikte oldunuz, sperm kalitesi için günaşırı öneriyor doktorlar. İnşallah bu ay hamile kalırsınız da başka şeye ihtiyaç kalmaz.

Ben de reglin 4. günü başladım klomene, günde 1 adet 5 gün, bugün 4.günüm klomende. Doktorum sadece kontrole çağırdı döngünün 12.günü, hiç şu gün bu gün birlikte olun demedi. Sana ne zaman söylemişti ilişki günlerini, iğneden sonra mı?

Merhaba, doktorunuz günaşırı vermiş aslında, neden her gün birlikte oldunuz, sperm kalitesi için günaşırı öneriyor doktorlar. İnşallah bu ay hamile kalırsınız da başka şeye ihtiyaç kalmaz.

Ben de reglin 4. günü başladım klomene, günde 1 adet 5 gün, bugün 4.günüm klomende. Doktorum sadece kontrole çağırdı döngünün 12.günü, hiç şu gün bu gün birlikte olun demedi. Sana ne zaman söylemişti ilişki günlerini, iğneden sonra mı?
Bana çift doz 100 mg günlük verdi. 5 gün sonra bitince kontrole gittim. Yani sordu dedim gün aşırı. İğneyi yazdırdı. 1 ve 3 Temmuz ilişkiye girin dedi. Her gün dediğim bir gün ara olmuştur. Hatta bazı yerlerde okudum sabah akşam yapanda olmuş. Ben hemşireyim. İğnemi kendim saat 8 de yaptım ayın birinde içerde sperm bulunsun diye 1 in akşamı ilişki yaşadık. Ve bugün saat sekizde 36 saat sonra ilişkiye girdik. Şu an yumurtamın çatladığını hissediyorum kasık ağrım başladı. Önemli olan içerde bir tane bile olsa sağlıklı sperm hücresinin orda kalması.

Kontrole gittikten sonra iğneyi yazacak ilişki günlerini de iğneyi yaptığım gece ve sonraki 36 saat diğer günlerde de gün aşırı. Yumurta çatladıktan sonra 24 saat canlı kalabiliyor. Gün aşırı olmazsa kaliteli sperm sayısı azalır. Yumurtlama olmadığı için. Ama yumurtlama olduğunu bildiğinden az sayıda kaliteli sperm bile yetecek döllenmeye. Umarım bu yolda biz kazanırız 😊.

Kizlar ben 2 hafta önce tam ignemi vuruldum ne zaman test yapmam gerekiyor regl günüme de 8 gün var beklemeli miyim yoksa yaptırsam olur mu

Merhabalar :KK200:
bugün döngümün 12.günü doktorum kontrole çağırmıştı, 3 veya 4 tane 15 mmlik ve 1 tane de 27 mmlik kistim oluşmuş.
günaşırı ilişki verdi ve 18.gün tekrar kontrole çağırdı.
o kist başıma bela olacak mı, 15 likler büyüyebilecek mi, kafamda deli sorular.

X