Klomenle Hamile Kalanlar Kaçıncı Ayınızda Hamile Kaldınız ve Bebişler İkiz mi?

merhaba, birşey sormak istiyorum size, sakıncası yoksa, ne şikayetiniz üzerine günde 3 tane verdi? ben bu ay günde 1 tane kullanarak aşılama yaptırdım ve sonuç belli değil henüz, ama tutmazsa iğneye geçeceğim dedi, yani bende neden doz artırımı yerine iğneye geçmek istedi onu merak ediyorum..

bu preseed nasil kullaniliyor tam olarak? birde klomen kullananlarin illaki catlatma igneside vurulmalari gerek? yani klomen yumurtalari buyutuyor bildigim kadariyla ee sonrasinda catlamiyormu kendi kendine?

merhaba eva,

sakın doktor kontrolü olmadan klomen kullanma...sakın...
neden dersen doktorum bana şöle demişti:eğer herhangi nedenle yumurtalıkların birinde kistik bi oluşum varsa bu klomen hapı onu daha da büyütüp ameliyatlık durum oluşuyor dedi.

o yüzden benim tavsiyem doktor takibi ile kullan...

şöle oluyor kendiminkinden bahsedeyim...ilk gebeliğim dış gebelik sağ tüpümle birlikte ameliyatı yapan doktor almış.

sadece sol tüpüm açık.test yapıldı.adetin 3 veya 4 günü beni çağırdı.gittim ultrasonla yumurtalıklarıma bakıp kist var mı yok mu diye baktı.yoktu verdi.kullandım ama ilk sefer sağ tarafım yumurtlamış.çatlatma iğnesi yapmaya gerek yok dedi.kendi kendine çatlamış sonrasında.

2. adetim oldum 3 günü gittim baktı bişey yok.bu ay inşallah tekrar kullanmaya başladım.bakalım allah hayırlısını nasip etsin banada herkeze...

slm kızlar.5 aydır denememize ragmen hamile kalamıyorum.ılk cocugumuz hemen olmustu.bu da öyle hemen olacak zannettik.kan tahlılım temız cıktı.vajınal ultrasyon ve dıger ultrasyonum temız.
dr.olacak gıbı dedı.adetlıyken gel demısti.adetımın 3. gunu dr gıttım hormon testı yaptı.temız cıktı.
klomen ve donaxyl dıye bı fıtil verdi.
adetin 5. gunu hap yutmaya baslıyacagım.
hap bıtınce gel yumurtalarına bakalım dedı.haftaya carsamba hap bıtince gidecem.klomenle ıkız halıme kalan bılen var sıtede yazıyodu.keske bende ıkızlerıme hamıle kalsam ne guzel olur.akrabalarda yok ama ıkız.hayırlısı bakalım..hamile kalayımda tek bebek olsun saglıklı olsun yeter..

arkadaşlar bişey sorucağım klomenden 1 hafta sonra 9 nisanda doktora gittim ultrasonda yumurtamı gösterdi kocamandı solda da sağda da var dedi ama kaç mm olduklarına bakmadı sonradaaynı gün çatlatma iğnemi vurdurdu 24-36 saat sonra ilişki dedi bende 24 saat sonra bide 36 saat sonra değilde daha sonra ilişki oldu.. şimdi kasıklarımda ağrı var acaba adet mi olucağım 1 hafta sonra hemen böyle gelir mi adetim.. bide doktor beni tekrar çağırmadı yumurta çatlamış mı bakalım falan diye sadece adet olmazsan gel test yapalım dedi olursam dedim o zaman yine adetinin 3günü gel dedi.. akıntım çok bide iğneyi vurduralı akıntı, kasıklarımda belimde ağrı var.. Sizlerde oldu mu acep böyle

sonuc nedir biliyormusun???ben hala adet olmadim

birde benim merak ettigim klomen kullaninca adet günündemi gelmesi gerekiyo yani 28 günde yoksa sarkmalar olabiliyomu

birde benim merak ettigim klomen kullaninca adet günündemi gelmesi gerekiyo yani 28 günde yoksa sarkmalar olabiliyomu

ben doktora gittim 2 tane yumurtam olmuş çok iyi dedi doktor gösterdi çatlatma iğnesi verdi ama bugun benim iğneyi vurulalı 8.günüm olucak çok ağrım var bi adet sancısına benzer ağrılarım oluyor belim ağrıyor adetimede daha bir hafta var ama olucak gibi hissediyorum.. normalde klomen falan kullanınca adet yine aynı zamanında oluyor dedi doktorum..

insallah canim bende yumurtlamadan sonra biraz kasik agrim oldu.adet günümden beri adet olacakmisim gibi agrim oldu simdi hic bisey yok adet belirtiside yok.sadece bugün sümüksü camursu akintim oldu.yani nasil normal gününde gelmesi gerekiyor.mesela benim adetlerim düzensiz 32-40 günler arasinda geliyor ama klomen kullandim doktor 12.gün ultrasonda baktiginda 1 2 gün icinde yumurta catlar demisti.o hesabima göre adetim suan 4 gün gecitkti..benimde kafama takilan iste klomen kullanmama ragmen yinede adet düzensiz olabilirmi??birde ayrica klomenden sonra 25.adet gününe kadar duphaston kullandim..karmakarisik isler

benim tam 28 günde gelmişti 2.ayımda ikizlerime hamie kaldım ocak ayında 28.günde geldi şubat ayında gelmedi hamileymişim ama doktorum kllomene çok iyi cevap verdiğimi söylemişti zaten diğer forumlarda adeti sarkanları hiç yumurtası oluşmayanları okumuştum

tesekkür ederim cevabin icin buarada tebrik ederim allah sagsaglim dogmalarini nasip etsin darisi basima..benim jinekologum baktiginda cok memnun kalmisti yumurtalardan ve ikiz olma ihtimalinin cok cok yüksek oldugunu söylemisti ama bugün adetimin 32inci günü hala adet olmadim koyu sari kahveye dönük akintim var ve adet sancim ara ara gelip gidiyor bazen hic olmuyor bi ümitleniyorum bi ümidimi yitiriyorum sancim gelince.yarin test alicam sali sabahi yapicam insallah o vakte kadar adet olmam ve hamileyimdir..

klomenle ikizlerine kavuşan biriyim tamamen sürpriz oldu :)

3 yumurta gelişmişti doktorum 2 sinin kiste dönüşmeye başladığını söylemişti çatlatma iğnesi olmadım ilk kontrolumda 3 kese gördük sınra ikisi kaldı.

oğlumda da ilk kullanışımda hamile kalmıştım o zaman tek yumurta gelişmişti.

testde mi negatif çıktı.. adet mi oldun? Testde negaif çıktıysa yanıltıcı olabiliyor diyor arkadaşlar o yüzden sordum adetin hala gelmiyorsa belki kan tesi yaptırmalısın..
hayir canim adet oldum hemde ne bicim adet oldum normalde cok az olan adetim seller sular gibiydi ilk gün bakalim 2nci denemeye insallah tutar gene olmazsa direk tüp bebek yapicam hic ugrasmicam asilamayla falan artik sabir tasim catlamak üzere 4. senem bitiyor allahim yardim etsin...

insallah sen hamilesindir arkadasim icten diliyorum bunu sana cok zor bi olay biliyorum allah hepimize sabir versin allahtan ümit kesilmez dua etmeye devam..isteyen herkese versin büyük allahim

slm kızlar.dun klomen hapım bıtmıisti.bugun dr gıttım yumurtalıklarıma baktı.9 mm yumurtam olusmus.cuma gunu tekrar gel dedı.Kızlar yumurta kac mm olunca catlıyor???
ınsaallah hapın faydası olurda ınsallah hamile olurum bu ay.
cok istiyorum...allah ısteyen herkese versinn.AMİNNNNN.....

insallah sen hamilesindir arkadasim icten diliyorum bunu sana cok zor bi olay biliyorum allah hepimize sabir versin allahtan ümit kesilmez dua etmeye devam..isteyen herkese versin büyük allahim

canım benim çok çok sağol da bende de hiç umut yok, adet olucak ağrılarım başladı hep dualar ediyorum ağrılar vurdukça ama umudumda yok zaten Allah'tan hayırlısı.. Ben bu ay klomende içemiyeceğim eşim kafama taktım çok ondan tutmuyor diye bi kaç ay dinlen diyor sonra yne doktor tedavisi heralde bende 3 yıllık evliyim yaklaşık 1 yıldırda çocuk istiyoruz ama kısmet yaşımda 30 oldu fsh sorunlu bende de.. offf offf diyorum senin yaşın kaçtı bu arada..

ay ne guzel yaaa masaAllah. peki kac mg aliyordun? 50 mg ile cogul gebelik pek olmuyormus diye duymustum ben. ya bizde olsunda sag saglim tek tek olmasinada raziyiz Rabbim buyuk..tek sorun bende olsa belki bizimde cabuk tedavi olurdu, ama esimdede sorun var maalesef

ben adetin 4. gününden itibaren sadece günde 1 tane içmiştim

benim tahminime göre yumurtaların sayısının artmasının sebebi,bir önceki ay havuç ve incir kürü yapmamdı gibime gelior,bol bol havuç yemiştim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…