Koca belası!

Nereye gittiğini söyleyen adama tabi ki güvenirim
Güvenmemek için bir sebep yok sonuçta
İçimiz neden rahat olmasın ki?
Gündüz aldatılmıyor mu insanlar?
Bunun gündüzü gecesi elbette yok aldatan aldatır zaten. Mesele gecenin o vakti nereye gitti. Anasının evine oturmaya gitmedi. Bar ortamı konser çıkışına malzeme taşımaya gitti. Gittiğinde de girip içeride konser bitmediyse belki oturup izleyecek. Ortada içkili kafası güzel birsürü insan. Dediğim gibi gelir biri bela olabilir.

. Buradaki hanımlara soruyorum. Kocanız gecenin 3 ünde dışarıda olsa ne kadar güvenirseniz güvenin yüzde yüz içiniz rahat olur mu? Siz bulmasanız bile gecenin o saati bir musibet sizi bulabilir hiç yoktan yere.

Evet içim rahat olur. Neden olmasın ki? Bir şey yapacak olan insan gece değil gündüz de yapar, kimsenin de ruhu duymaz. Gecenin o saati bir müsibet kocam yanımdayken bulamaz mı beni? Eşimizle yapışık ikiz gibi mi yaşayalım gece başımıza bir şey gelirse diye?

Bunun gündüzü gecesi elbette yok aldatan aldatır zaten. Mesele gecenin o vakti nereye gitti. Anasının evine oturmaya gitmedi. Var ortamı konser çıkışına malzeme taşımaya gitti. Gittiğinde de girip içeride konser bitmediyse belki oturup izleyecek. Ortada içkili kafası güzel birsürü insan. Dediğim gibi gelir biri bela olabilir.
E nereye gittiğini biliyorsunuz
Adam malzeme taşımaya gitmiş
Sonradan öğrenmediniz ki siz bunu
Bela gündüz dümdüz sokak ortası yolda da bulabilir insanı
Sadece içkililer bela olmuyor sonuçta insana
Bunların hepsinin ihtimalini düşünüp sürekli görüntülü mğ aratalım birbirimizi?
Bir de belanın bulmasıyla görüntülü arama ne alaka zaten?
Size dediği yerdeyse belaya bulaşmayacak mı?
Görüntülü ara beni demek ben bana dediğin yerde olduğuna inanmıyorum, bana kanıtla demek
Siz beladan korkup bir tavır sergilememişsiniz ki

Bunun gündüzü gecesi elbette yok aldatan aldatır zaten. Mesele gecenin o vakti nereye gitti. Anasının evine oturmaya gitmedi. Bar ortamı konser çıkışına malzeme taşımaya gitti. Gittiğinde de girip içeride konser bitmediyse belki oturup izleyecek. Ortada içkili kafası güzel birsürü insan. Dediğim gibi gelir biri bela olabilir.
Ya bırakın Allasen. Adam gidip konser dinlese ne olacak ? Siz bence olayları büyütüp , akıllandırırım kafasındasınız. Ama dikkat edin bir gün adam peşinize asla düşmeyebilir. Ben olsam böyle birinin peşine asla düşmem mesela.

Böyle ufak birşeyden olay nasıl buralara geldi anlayamadım. Gerçekten çirkef bir yapınız var gibi, adam gitmenizi istememiş. Sinirle ağzınızdan karşılıklı sözler çıkmış. Sen hemen polisi aramışsın. Adam sana vurmamış, sadece olaylar daha da büyümesin diye gitmene engel olmuş.

Ben böyle basit bir olay için polisi arayıp, kapıya polis döksem eşim bir daha da yüzüme bakmaz. Polisi aramışsanız demek ki herşeyi göze almışsınız, bu evlilik çoktan bitmiş gözünüzde. Geçmiş olsun. Böyle küçük bir meseleden dolayı kocanı polise şikayet edip, eve polis çağırmak çok rencide edici.
Öldürülmekle tehdit edilmek mi küçük bir mesele? Ben eğerki polisi arayıp gözünü korkutmasaydım ve o evde durmaya devam etseydim belki ölmüştüm belki de başıma başka birşey gelmişti. Öfke kontrol problemi olan bir insandan bahsediyorum. Evde kırıp dökmediği kalmıyor sinirlenince.

Öldürülmekle tehdit edilmek mi küçük bir mesele? Ben eğerki polisi arayıp gözünü korkutmasaydım ve o evde durmaya devam etseydim belki ölmüştüm belki de başıma başka birşey gelmişti. Öfke kontrol problemi olan bir insandan bahsediyorum. Evde kırıp dökmediği kalmıyor sinirlenince.
Tmm da bu kadar korktugunuz bir adamla evli kalarak caniniza kast ediyorsunuz zaten bilerek.

Ozaman böyle bir adamla neden bu zamana kadar evli kaldınız?

Ozaman böyle bir adamla neden bu zamana kadar evli kaldınız?
Bu zamana kadar böyle bir cümle duymamıştım çünkü.bunca yıllık evliliğimizde bu kadar büyük patlamamız 2 bilemedin 3 defa olmuştur. O zamanlarda da evdeki herşeyi tekmeler yumruklar sinir krizleri geçirir. 1 defa bana vurdu. Çocuğum olmasaydı asla bir şans daha vermezdim. Ben anlayamadım buradaki tavırları. Sizler ilk şiddetli kavganızda koştur koştur boşanmaya mı gidiyorsunuz? Çoğunluk neden boşanmıyorum diye yadırgayıp durdu da merak ettim! Bir de bu rahat rahat boşan diyenlere sormak istiyorum evli misiniz, çocuğunuz var mı hiç?

Bu zamana kadar böyle bir cümle duymamıştım çünkü.bunca yıllık evliliğimizde bu kadar büyük patlamamız 2 bilemedin 3 defa olmuştur. O zamanlarda da evdeki herşeyi tekmeler yumruklar sinir krizleri geçirir. 1 defa bana vurdu. Çocuğum olmasaydı asla bir şans daha vermezdim. Ben anlayamadım buradaki tavırları. Sizler ilk şiddetli kavganızda koştur koştur boşanmaya mı gidiyorsunuz? Çoğunluk neden boşanmıyorum diye yadırgayıp durdu da merak ettim! Bir de bu rahat rahat boşan diyenlere sormak istiyorum evli misiniz, çocuğunuz var mı hiç?
Bacım biz senin anlattıklarına binaen "Madem eşin bu kadar sinir hastası, madem bu kadar şikayetçisin niye evli kaldın bunca senedir" diyoruz.

Bana gelince evet evliyim, 2.5 sene olmak üzere. Henüz çocuğum yok.

Benim eşim şu 2.5 senelik süreçte böyle evi, eşyaları tekmeleyip sinir krizleri geçirse ertesi sabah beni asla evde bulamaz, kendisi de bunu çok iyi bilir. Sinir hastası bir adamla ömür geçirilmez, şiddetin dozu giderek artar. Boşanırım, net! Annem, babam beni bir adama emanet etti; dövsün, hakaret etsin diye değil, sevsin-kıymet bilsin diye.
Çocuğum olsa hiç durmam. Düşünebiliyor musunuz o çocukların psikolojilerini? Benim eşim çocuklarımın olduğu evde her yeri tekmeleyip, hakaretler, küfürler ederse o çocuklar ne okul hayatlarında, ne de sosyal hayatlarında başarılı ve mutlu bireyler olamaz. Bir yanları hep buruk kalır.
Çocuğum var aman huzursuzluk çıkmasın diye birçok şeye boyun eğen kadınların mutlu olduğunu hiç görmedim.

Ya bırakın Allasen. Adam gidip konser dinlese ne olacak ? Siz bence olayları büyütüp , akıllandırırım kafasındasınız. Ama dikkat edin bir gün adam peşinize asla düşmeyebilir. Ben olsam böyle birinin peşine asla düşmem mesela.
Siz hakkımda ne biliyorsunuz da "böyle biri" diye hitap edebiliyorsunuz bana? İnsanları hayatlarından ufak bir kesit alarak değerlendiremezsiniz.

Siz hakkımda ne biliyorsunuz da "böyle biri" diye hitap edebiliyorsunuz bana? İnsanları hayatlarından ufak bir kesit alarak değerlendiremezsiniz.
Ne demeliydim ? Offf tamam abla sensin yaw. Kavga edemiycem şu saate . Ufak kesitten yola çıkarak yazıyorum zaten. Siz ne yazdıysanız o kadar bilebilirim değil mi ?
Cidden dediklerim doğruymuş. Çok çekilmesi güç bir kadınsınız.

Çocuğu bahane etmeyin lütfen. Size vurmuş evliliğine devam etmiş üstüne bir çocuk daha yapmışsınız. O zaman bir çocuğunuz varmış affetmişsiniz şimdi iki çocuğunuz var yine evliliğe devam ediyorsunuz. Eşim hiç sinir krizi geçirmedi, öfke kontrol problemi olduğunu düşünsem doktora gidip tedavi olmasını teklif ederim yok eğer kabul etmezse bu evliliğe devam etmem. Şiddetli kavga dediğiniz polis çağırmaya kadar gitmiş. O polisi aradınız madem olması gereken polisle çıkıp karakola ertesi gün de adliyeye gitmekti. Sorunuza da cevap vereyim evliyim, bir kızım var.

de bu rahat rahat boşan diyenlere sormak istiyorum evli misiniz, çocuğunuz var mı hiç?
Yine cevap vereyim
Evliyim ve hamileyim
İçinde gerçek anlamda şiddet geçen kavgam olsa eşimle 10 çocuğum da olsa boşanırım
Tereddüt dahi etmem
Ha bana vurmaz da eşyaya vursa yine aynı hesap
Demek ki bu adam sinirini vurarak boşaltmayı biliyor
Bu da benim can güvenliğim için yine sıkıntı

Evliyim cocugum var
Şiddet benim kırmızı cizgim.
Siz eger maddi olarak zor durumda olsanız aileniz sahip çıkmasa bu kadar keskin konusmazdim önce iş bulun vs derdim.
Ama siz de durum farkli.
Çocuk için hiçbir anne şiddete katlanmamali.
Sizin caniniz hickimseden değersiz değil.
Yaşadıklarıniz da normal değil.

Bacım biz senin anlattıklarına binaen "Madem eşin bu kadar sinir hastası, madem bu kadar şikayetçisin niye evli kaldın bunca senedir" diyoruz.

Bana gelince evet evliyim, 2.5 sene olmak üzere. Henüz çocuğum yok.

Benim eşim şu 2.5 senelik süreçte böyle evi, eşyaları tekmeleyip sinir krizleri geçirse ertesi sabah beni asla evde bulamaz, kendisi de bunu çok iyi bilir. Sinir hastası bir adamla ömür geçirilmez, şiddetin dozu giderek artar. Boşanırım, net! Annem, babam beni bir adama emanet etti; dövsün, hakaret etsin diye değil, sevsin-kıymet bilsin diye.
Çocuğum olsa hiç durmam. Düşünebiliyor musunuz o çocukların psikolojilerini. Benim eşim çocuklarımın olduğu evde her yeri tekmeleyip, hakaretler, küfürler ederse o çocuklar ne okul hayatlarında, ne de sosyal hayatlarında başarılı ve mutlu bireyler olamaz. Bir yanları hep buruk kalır.
Çocuğum var aman huzursuzluk çıkmasın diye birçok şeye boyun eğen kadınların mutlu olduğunu hiç görmedim.
İnsanın çocuğu olmadan böyle tozpembe bakabiliyor işte hayata. Ya siyah ya beyaz diye keskin çizgilerini olabiliyor. Ben bırakın çocuğum olmasını evlenmeden önce neler neler derdim kendimce. Bırak bana el kaldırmayı kötü bir söz söylese bile hemen terkederim evlendiğim adamı derdim. Ama işin rengi öyle siyah ya da beyaz olmuyormuş evlenince ve çocuğun olunca.

X