Koca dünyada dostum-sırdaşım diyecek kimse kalmamış meğer

peteknur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
161
1
46
5 Yıldır evliliğimize heyecan katacak bir bebeğin özlemiyle hasretiyle yaşıyorum.Aşılamaydı, tüpo bebekti derken o kadar yıprandım ki anlatamam.Çocuklu hiç kimseyle görüşemez oldum.Onları görünce kıskançlıktan çıldırıyorum.Oysa ben eskiden kıskanç bir insan değildim, her zaman elindekilerle yetinmeyi bildim.Şimdi neden böyle oldugumu bende anlamıyorum.
Son iki yıldır ailem dışında çocuklu olan hiç kimseyle görüşmüyorum.Kafam daha rahat oluyor.Bu arada bekar arkadaşlarımız evlendi çevremiz genişledi, günler daha dolu geçmeye başladı.Bende çocuk meselesini çok kafama takmamaya başladım.Eskiden oldugu gibi hep içime atmak yerine bazı arkadaşlarımla paylaşmaya basladım.Sadece anlatmak bile beni rahatlatıyordu.
Yaklaşık bir ay önce çok sevdiğim bir arkadaşım telefonla aradı,hal hatır derken bebek yokmu hala dedi.Yok dedim tabi.Hemen ardından ikinci çocuğu düşündüklerini falan anlatmaya basladı.Çok sinirlendim ama bişey demedim tabi.Birdaha onunla görüşmek istemedim.Birkaçgün sonra başka bir arkadaşım arayıp o gün test yaptıgını ve hamile oldugunu söyledi,müjdeledi ,hamileliğin ne kadar zor oldgunu anlatmaya basladı , ne diyim allah yardım etsin dedim kapattım.Bir daha onuda aramadım.Daha gecen hafta derdimi paylaşabileceğim kalan tek bir arkadaşımla dertleştik.Ona hamile görmeye yada bebek görmeye dayanamadıgımı anlattım.Psikolojim çok bozuk oldugunu hatta bu konuda yardım almayıu bile düşündüğümü anlattım.Bu gün o arkadaşım beni telefonla arayıp müjdesini verdi.Çok mutlu olucam ya bana hamilelik haberini verdi.Telefonu kapatınca saatlerce ağladım.Neden bana nispet yapıyorlar gibi ilk önce beni arayıp hamileyim diyorlar ki.
Sonra uzun uzun düşündüm.Bunun tek bir açıklaması olabilirdi.Arkadaşım dediğim insanlar aslında hep beni kıskandılar.İlk defa benim olmayan ve kendilerinin sahip oldugu bişey var ve bunu gözüme gözüme sokmak istiyorlar.Bilmiyorum belkide çok duygusal düşünüyorum ama anladığım bişey var.Dost diyebileceğim kimsem kalmamış etrafımda.Çok üzgünüm, çok yalnızım inşsallah rabbim yalnızlığıma ortak bir melekte bana verir birgün.:sinifsinif:

Son düzenleyen: Moderatör:
5 Yıldır evliliğimize heyecan katacak bir bebeğin özlemiyle hasretiyle yaşıyorum.Aşılamaydı, tüp bebekti derken o kadar yıprandım ki anlatamam.Çocuklu hiç kimseyle görüşemez oldum.Onları görünce kıskançlıktan çıldırıyorum.Oysa ben eskiden kıskanç bir insan değildim, her zaman elindekilerle yetinmeyi bildim.Şimdi neden böyle oldugumu bende anlamıyorum.
Son iki yıldır ailem dışında çocuklu olan hiç kimseyle görüşmüyorum.Kafam daha rahat oluyor.Bu arada bekar arkadaşlarımız evlendi çevremiz genişledi, günler daha dolu geçmeye başladı.Bende çocuk meselesini çok kafama takmamaya başladım.Eskiden oldugu gibi hep içime atmak yerine bazı arkadaşlarımla paylaşmaya basladım.Sadece anlatmak bile beni rahatlatıyordu.
Yaklaşık bir ay önce çok sevdiğim bir arkadaşım telefonla aradı,hal hatır derken bebek yokmu hala dedi.Yok dedim tabi.Hemen ardından ikinci çocuğu düşündüklerini falan anlatmaya basladı.Çok sinirlendim ama bişey demedim tabi.Birdaha onunla görüşmek istemedim.Birkaçgün sonra başka bir arkadaşım arayıp o gün test yaptıgını ve hamile oldugunu söyledi,müjdeledi ,hamileliğin ne kadar zor oldugunu anlatmaya basladı , ne diyim allah yardım etsin dedim kapattım.Bir daha onuda aramadım.Daha gecen hafta derdimi paylaşabileceğim kalan tek bir arkadaşımla dertleştik.Ona hamile görmeye yada bebek görmeye dayanamadıgımı anlattım.Psikolojim çok bozuk oldugunu hatta bu konuda yardım almayı bile düşündüğümü anlattım.Bu gün o arkadaşım beni telefonla arayıp müjdesini verdi.Çok mutlu olucam ya bana hamilelik haberini verdi.Telefonu kapatınca saatlerce ağladım.Neden bana nispet yapıyorlar gibi ilk önce beni arayıp hamileyim diyorlar ki.
Sonra uzun uzun düşündüm.Bunun tek bir açıklaması olabilirdi.Arkadaşım dediğim insanlar aslında hep beni kıskandılar.İlk defa benim olmayan ve kendilerinin sahip oldugu bişey var ve bunu gözüme gözüme sokmak istiyorlar.Bilmiyorum belkide çok duygusal düşünüyorum ama anladığım bişey var.Dost diyebileceğim kimsem kalmamış etrafımda.Çok üzgünüm, çok yalnızım inşsallah rabbim yalnızlığıma ortak bir melekte bana verir birgün.:sinifsinif:

Bence çok saçma bir düşünce,seni sevdikleri ve mutluluklarını seninle paylaşmak için olamaz mı?
Unutma ki,Sevinçler paylaştıkça çoğalır..Üzüntüler paylaştıkça azalır..
Sen şu anda çok hassas bir konumda olduğun için,sana nispet falan yaptıklarını düşünüyorsun..
Çocuklu,hamile kişileri hayatından çıkarttıkça etrafında kimse kalmayacak..
Soğukkanlı olmaya çalışmalısın..Eğer çokta rahatsız oluyorsan psikolojik destek almalısın..

bu konuda hassas olduğunuzu bildikleri halde sizi arayıp ben hamileyim vs. demeleri çok yanlış
ama her insan düşünceli olamıyor malesef
İnşallah Allah sizede hayrlısıyla sağlıklı bir bebek nasip eder

bence siz bu konuyu saplanti haline getirdiginiz icin boyle dusunuyorsunuz. en son siz duysaniz hatta aylar sonra gobeklerinden anlasaniz bu sefer de benim hasetlenecegimi dusunup soylemediler, zavalli muamelesi yapiyorlar beni disliyorlar diycektiniz. arkadaslariniz sizin onlarla derdinizi paylastiginiz gibi sevinclerini sizlerle paylasmak istemisler... eger paylasmasinlar diyorsaniz her halukarda dostunuz sirdasiniz kalmayacakti zaten. o yuzden uzulmeyin bence...

Böyle insanlar etrafımda olmasın zaten gerekli değil artık.Bana sadece üzüntü veren insanlarla birlikte olmaktansa yalnız olmayı tercih ederim.Belki dediğin doğru benimle mutluluklarını paylaşmak istiyorlar ve ben yanlış anlıyorum.Sebep ne olursa olsun konuştugum zaman hıçkırıklara boğulacak kadar bana üzüntü veriyorlarsa varsın hayatımda olmasınlar, Bilemiyorum.

ınsan sevdıklerının mutlulug karsısında mutlu olmazmı..
sızın derdınız var haklısınız asıl onlar sızden saklasa ıdı sız sonradan ogrenseydınız
uzulcekdınız onlarda sızı dost gormuslerkı sızle paylasmıslar sız mutsuzsunuz dıye onlar herdaım yanınızda olamazlar kı onlarnda bı hayatı var sonucda..
eger sızle paylasamıyosalar sevınclerını işde ozaman yanlızsınız demekdır..
kendınıze bukadar stres yaparak bebek ıstemıyle dert yaparken gebe kalmanızın ne kadar zor olucagnıda bılıyosunuzdur..
kendınıze bukadar takıntı yapmayın lütfen hayata karısın emınım sırası geldıg takdırde sızde annelıg tadacaksınız..

Seni anliyorum .Yanliz bence biraz abartmissin.Sakin yanlis anlama beni.Cocuklu Arkadaslarinizla gorusmemeniz sahsen beni cok sasirtti.Aksine bence cocuklu ailelerle gorusmeniz gerekiyor.Bence mutluluklar sevincler paylastikca buyur.Yani sizin yerinizde baska bir arkadasinis olsaydi sizde mutlulugunuzu arkadasinizla paylasmak isterdiniz.
Bilemiorum seni anliorum ama Herseyide bebegimiz yok bu bana bilerek bole diyo gibisinden dusunmemek gerekiyor. EVLAT HASRETIYLE YANMAK NASI BIRDUYGU BENDE BILIRIM BURDAKI COGU ARKADASLARIMIZDA..RABBIM KIMSENIN KUCAGINI BOS BIRAKMASIN EMINIMKI HERKES BIRGUN MELEGINE KAVUSACAK.

EN YAKIN ZAMANDA MELEGINE KAVUSMAN DILEGIYLE CNM..
ALLAHA EMANETSIN

bence fazLa hassasın bu konuda o yüzden zoruna gidiyor... ama arkadaşLarının da bunu düşünüp daha anLayışLı oLması gerek tabi...
aLLah sana sağLıkLı evLatLar nasip etsin inşaLLah, hiç üzMe kendini... bnm teyzem 45 yaşında anne oLdu ve gtkkLeri bütün dktrLar anne oLmasının imkansız oLduğunu söylüyorLardı, normaL yoLLardan hamiLe kaLdı o kdr yıL sonra...
arkadaşlarının yaptkLarını da takma kafana, öLe arkadaş gerekmez insana zaten... öpüyorumm seniizemuszemus en kısa zamanda bebeğini kucağına aLırsın inş...

onlar sizin acınızı hafifletebilceklerini düşünmüşlerdir bence...sonuçta siz o bebeklerin teyzesi olcaksınız...Allah dilediğine çocuk verir,dilediğine vermezmiş...benim teyzem 10 sene doktor doktor koşturdu...şuan da 10 aylık bir bebeğimiz var..bu sürede bir sürü arkdaşı,akrabsı bebek sahibi oldu...teyzem hamileyken henüz 4 senelik evli dayımlarda bebek beklemeye başladı...şuan da sadece 4ay küçük kızımız da...yani bu işler sırayla olmuyo kısmet işi...teyzemin bebeği olmayabilirdi hala..dayımla,kardeşiyle görüşmücekmiydi...neler çektğinizi çok iyi anlıyorum,biz de yaşadık bunları...kaçıncı tüp bebek denemenz bilmiyorum ama olmazsa da hayatın sonu değil bu..evlatlık alırsınz..o da canınızdan can olur...belki de böylesi hayrlısıdır...sakat bir çocuğunuz olmasını istermiydiniz?ben bakarım demeyin sakın,siz bakarsınız belki ama o çocuk için ne kdar zor olur ilerisi düşünebiliyormusunuz?? sabredin,ve arkadaşlarınızı sırf bu yüzden kaybetmeyin...onların çocuklarına teyze olun...inanın çok iyi gelicek bu size...

biraz daha hassas olabilirlerdi elbette....
empati yapmadıkları ortada,ama belki de kötü niyetli değillerdir...
siz allaha sığının ve bu durumun hayatınızı bu kadar mahvetmesine izin vermeyin....
bu sorunla etrafınızda hiç kimse kalmayacak bu gidişle....
inşallah sizde anne olacaksınız...sabırlı olmaya çalışın...

bazen insanlar çok bencil oluyor gerçekten...belki bilerek aramıyorlardır ama yaptıkları da düşüncesizlik...

sen içini ferah tut canım.bol bol dua et,rabbim şu mübarek günlerin hürmetine dualarını kabul eder işallah da bebişin olur enkısa zamanda...

Tabiki arkadaşlarım benimle mutlulugunu paylaşacak.Ben onlar hamile diye üzülüp ağlamıyorum ki.Allah düşmanımı bile bebek hasretiyle yakmasın.Benim zoruma giden davranış şekilleri.Sanki hamile olduktan sonra hayatlarında bebekten baska hiçbirşey kalmıyor.Tlefonu açıyorum kapatana kadar bebekten bahsediyorlar.Bende istiyorum ki benimde nasıl oldugumu neler yaptıgımı sorsunlar, ama yok.

Tabiki arkadaşlarım benimle mutlulugunu paylaşacak.Ben onlar hamile diye üzülüp ağlamıyorum ki.Allah düşmanımı bile bebek hasretiyle yakmasın.Benim zoruma giden davranış şekilleri.Sanki hamile olduktan sonra hayatlarında bebekten baska hiçbirşey kalmıyor.Tlefonu açıyorum kapatana kadar bebekten bahsediyorlar.Bende istiyorum ki benimde nasıl oldugumu neler yaptıgımı sorsunlar, ama yok.

ah ahhh anliyorum seni cnmm gecen gun ayni seyi bende yasadim arkadasimla telefonda konusuyordum.2 tane evladi var(allah bagislasin) aynen bole dedi: hapimi almayi unuttum bu ayda 4 gun adetim gecikti hic olmazdi dedi... bende dedimki belkide hamilesin hayirlisi olsun dedim. yok cnm daha neler dedi allah gostermesin dedi.. sende hemen hamilesindir diyosun dedi SANKI KACKERE DOGURDUN dedi...................... ALLAH islah etsin Allaha havale ediorum Onun soledigi soz icin kendimi uzmeye degmez die dusunuyorum.. Rabbim herseyi goruyor .Dedgim gibi cnm Moralini bozma He de gec.....

RABBIM SANA HAYIRLI EVLATLAR NASIP ETSIN CNM

bak işte bu konuda çok haklısın, inan konu üretmekte zorlanıyorum bazen bende
sürekli çocuğun kakası maması ağlaması zekası başka konu konuşamaz oluyor
insanlar.konuşmanın sonunda da bir allah versin cümlesi tam evlere şenlik
böyle kısır muhabbet eden insanlardan bende uzaklaşıyorum canım
bence tek istedikleri anlatmak, dinlemek istedikleri birşey yokkkkkk
en çok ilgilerini çeken konu kendileri, bebekleri.....
haklı tarafların çok :kahve:

çocuk sahibi olamayan bir kadınla,çocuk sahibi olan bir kadın asla birbirlerini anlıyamazlar bu iki taraf içinde hassas düşünce gerektirir ..
emin olun arkadaşlarınız sizin bu duruma üzüldüğünüzü anlıyamazlar..
ve sizde onların neden sürekli hamilelik ve bebekten konuştuklarını..
Allahım sizede bu duyguyu tattırsın en kısa zamanda :Saruboceq:
biliyorum çok söylenen bişidir bu size ama ben yinelemek istiyorum inanın herşeyde bir hayır vardır..herşeyin bir zamanı..
beni yanlış anlamasanız bir tıbbi destek görmenizi tavsiye edicem..
bu başkaları için değil sadace sizin daha mutlu ,daha huzurlu olmanız için gerekli a.s.
bu kadar ağır stres altında dahada zorlaşır çocuk sahibi olmanız ..

11 yil bebek hasreti ile yanip tutusan bir arkadasim vardi, hamile oldugmu ögrenince onunla ki o zamanlar cok samimi arkadastik paylasmak istemedim.
Birkac gün sonra esim söylemis.....bana telefon acti.....neden senden duymuyorumda kocandan duyuyorum....cok kirildim sana dedi....inanki bu sefer dahada tuhaf oldum....ne bileyim iste cekindim acikcasi dedim....olurmu öyle sey...biz arkadas degilmiyiz...inan ben senden daha mutlu oldum dedi....bebek icin alisverise bile geldi benimle kac defa....

1 sene sonra oda hamile kaldi....tüp bebek sayesi ile...ikizleri oldu! Birini 1 yasinda kaybetti biride hem bedensel hem zihinsel engelli!!!:çok üzgünüm:

Arkadasim...hersey allahtandir...bize düsen hayirlisini dilemek...sen etrafindaki hamilelik haberi aldigin her arkadasinla tüm baglarini kopariyorsan suc arkadaslarinda degil sendedir bana göre....

Seninle paylasmalarina üzülüyorsun anliyorum...ama arkadaslik paylasmak degilmidir...hamile veya cocugu olmus bir kadinin SIk SIK bunu dile getirmesi bununla ilgili konusmasida cok dogal bir davranis....Rabbimin izini ile sende kucagina aldigin vakit bunu anlicaksin insallah....:Saruboceq:

Allah yardimcin olsun.

kesinlikle size katılmıyorum
insanlar sizin sorununuz var diye hamileliğini gizlemek zorunda değiller hiçbir mecburiyetleride yok
benimde 4 senedir bebeğim olmuyor hatta gecen hafta düşük yaptım ve ilk hamileliğimdi üstelik
ama bu arada komsum hamile kaldı ve ben onun adına öyle sevindim ki anlatamam oda cok istiyordu çünkü
sizin psikolojiniz bozulmus insanlar bu kadar kötü değil o zaman burda hamile kaldıgını söyleyen arkadaslarada kızıyorsunuzdur siz oysaki onlar neler yasıyor sahip olana kadar :1no2:

serin arkadaşım aslında sende haklısın ama demekki bu arkadaşımız bu konuda iyice hassalaşmış..bence biraz sabretmelisin ..arkadaşların bence bunu istem dışı herangi bi kasıt olmadan yapmışlardır ..yani benimde bebegi olmayan arkadaşlarım var bizde onların yanında elimizden geldigince cümlelerimi bile dikkatle seçeriz incitmemek adına ama bazen ben yapışıp şap diye öpüyorum oglumu şimdi ben arkadaşımı kıskandırmak içinmi yapıyorum kesinlikle hayır çünkü onun kadar olmasada bizde bu duruma çok üzülüyoruz ..ona keza benim dayımın eşinin 21 yıldır olmuyor ne konuşşak lafı bebege getiriyor atıyorumyenge evin ne zaman gelsek tertemiz hiçmi dagınık olmaz bi ev diyoz e çocukmu varki dagıtsın bizde nasıl davranacamızı şaşırdık kısacası canım böyle yaparak kendini çok mutsuz edersin ihşallh emeline kavuşursuna bu günler unutulur gider ..allah kolaylıklar versin

bu konuda hassas olmanızdan ötürüdür bu tarz düşünceleriniz..
bence arkadaşlıklarınızı koparmayın 2 muhabbete sohbete ihtiyaç duyuyor insan her daim..
belli müddet görüşmeyi kesebilirsiniz ama tamamen kesip atmayın
sonuçta sevinçlerini paylaşmışlar hiçbir kötülükleri yok.
dostlukta paylaşmak değilmidir?
dilerim sizinde tez zamanda burada güzel müjdeli haberinizi okuruz

peteknur allah hayırlı zamanda en hayırlısını nasip etsin....benim bir arkadaşım tam 18 yıl sonra bebek sahibi oldu....allah ne zaman isterse o zaman veriyor.....siz yeter ki gönlünüzü ferah tutun...ve dua edin....rabbim ne verecekse hayırlısını versin.....lütfen stres yapmayın ve gönlünüzü bozmayın.........

X