Kocam bana hediye aldı ama ben sinirden ağlamak üzereyim!

SAKIN YAPMAYINNNN

Heves etmişşşş
Para çok kere bulunur
Kalp kırıldı mı çok zorrrr

eşiniz sizi ne kadar da çok seviyorrr :KK200:

Allah bozmasın inşallah:nazar:

Bende şu çiçek işine sinir oluyorum.O kadar büyük çiçek alacağına al tek bir gül yanında da bir kolye.Aynı fiyat neredeyse bari kalıcı bir hediye olur.

Herkese merhaba kızlar. Evlilik hazırlıkları, düğün balayı derken uzun süredir foruma giremiyordum, malesef ta ki bugüne kadar. Nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama bir yerden başlayayım.
Biz 3 buçuk aylık evliyiz. Yeni evli olduğumuzdan haliyle baya borcumuz var. Mayısta bitecek ama ciddi anlamda ucu ucuna bazen eksilere düşerek geçiniyoruz. Dün de bizim 7. tanışma yıldönümümüzdü. Neyse tam 00:00'da kocam sağolsun elinde minik bir pastayla odaya girip bana sürpriz yaptı. Ve gerçekten bu benim hayatımda yaşadığım en güzel kutlamaydı çünkü 7 yılın sonunda birlikte aynı evde, evimizde ilk kez bir kutlama yapıyorduk. O mumları birlikte üflemek bana en büyük hediyeydi.
Ama eşim sağolsun işleri abartmış. Ben bir üniversitede yüksek lisans yapıyorum. Bir baktım ellerinde çiçek ve çikolatalarla kurye geldi okula. Biliyorum bir çoğunuz diyecek ki "E daha ne istiyorsun?" Ama benim derdim o değil birazdan açıklayacağım üzere. Tabiki çiçekleri görünce çok sevindim, hemen eşimi aradım falan. Ama bir yandan içim içimi yiyor kızlar çünkü çiçekler öyle sıradan gül demeti vs değil, bildiğiniz aranjman yaptırmış ve içimden dua ediyorum Allah'ım nolur çok pahalı bir şey olmasın diye.
Okul çıkışı da sağolsun beni aldı birlikte güzel bir yemek yedik, ki ben yemeği de evimizde yemeyi istemiştim aslında. Günümüzü güzel geçirmek adına hiç bir şeyi kafama takmadan kendimi günün akışına bıraktım ve gerçekten güzel bir gün geçirdik.
Gelin görün ki yaptığım her ne kadar yanlış görülse de bu sabah artık dayanamayıp çiçeği aldığı siteye girdim fiyatına bakmak için. Ve beyefendi bu çiçeğe tam tamına 350 tl vermiş!! İnanamadım, şok oldum. Çünkü ben zaten çiçeğe para verilmesini tasvip eden bir insan değilim, hem bu kadar borcumuz varken ve o parayla bir çok ihtiyacımızı karşılama şansımız varken, hem de ertesi günü solup gidecek bir çiçeğe 350 tl vermesi reva mı kızlar sizce? Bir de ben 4 ay önce işten çıkmak zorunda kaldım. Atama bekliyorum şu an ve ilk defa bu kadar para sıkıntısı çekiyorum hayatımda. Ki bundan hiç bir zaman da şikayet etmedim ta ki cebinde olmayan 350 tl'yi bir çiçeğe verdiğini duyana kadar. Ben mi abartıyorum kızlar? Tamam maddi sıkıntımız olmasa bir şekilde hoş göreceğim ama o parayla yapabileceklerimizi düşündüğüm zaman ağlayasım geliyor. Yok ben işten gelmesini bekleyemeyeceğim. Şimdi arayıp ağzıma geleni sayacağım ona!!

adamın hevesını sert uslubla kırarsanız hıc guzel bı davranıs olmaz , sıze karsı bu nazık tavrını tamamen kaybedebılırsınız
bence sadece tesekkur edın anın tadını cıkarın gıdıp dısarda sagda solda harcamamıs sızı mutlu etmek ıcın yapmıs gerekırse 1 ay o zorlugu cekebılırsın buna deger

Bende şu çiçek işine sinir oluyorum.O kadar büyük çiçek alacağına al tek bir gül yanında da bir kolye.Aynı fiyat neredeyse bari kalıcı bir hediye olur.
Bn esimle daha tanistigmz zamanlar demistim bnu:) cicek alma demiyorum al ama sade bi kirmzi gulden guzel bsey var mi die. Gerckten sadelige asik bi insanim. O da ozel gunlermzde genelde sade gul alir. Hem mastaf cok deil hem de gonlum oluyor. E yanina buyuk bi cicege verecegi parayla da her sey alinir:) bnce konu sahibinn esi sevgisini gostermek istemis kimisi boyle abartili bi cicek aldgi icn cok mutlu olr da ters tepmis iste. Belki akil vereni olmadi. Konu sahibesi, gene de kizma esine. Nihayetinde senn gonlunu yapmak icin harcamis o parayi. Ha ginlunu yapmakmicn bi gulun de yetecegni solersin sakince kalp kormadan o da anlar bnce:)

yok yok aman diyeyim sen sakin ol
Çiçek yüzünden adamın kalbini kırma
Bir iş yapmış bunuda adamın kursağında bırakma
Daha uygun bir dille hemen değilde birkaç zaman geçsin çiçeğe para verilmesini pek uygun bulmadığını söyle
Yoksa çok harike bişey yapmış :KK66: olsun bırakta bu yıl böyle olsun için cız etsin ama kırma eşini lütfen.......

Adam tüm sıkıntıları göze alıp karıcıgına jest yapmış. Hem de kimbilir sizi ne kadar mutlu edeceğini hayal ederek yapmış. Para hep kazanılır, borçlar ödenir ama sizin gururlanarak hatırlayacağınız bir yıldönümü hatıranız olsun istemiş. Her yıl yapacağını sanmıyorum bunu bi kere yapmak istemiş onda da burnundan getireceksiniz..

Ben öğrenci harçlığımdan biriktirip o meblağda bir hediye almayı planlıyorum erkek arkadasıma. Benim de borçlarım var, almam gereken ihtiyaçlarım var. Ama onun mutlu olmasndan önemli seyler degil bunlar. Keske esinizi gururlandırsaydınız.

Siz de haklısınızdır tabi kendi açınızdan borcunuz harcınız varken lüzumsuz harcama gibi gelmiş size. Yine de ne yalan söyleyim imrendim size, benim eşim bana hiç böyle jestler yapmadı :KK43:

Kızlar son durumu ilk mesaja yazdım ama buraya da yazıyorum. Hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ederim.:KK68:
Sonuç:
Dün aradım ama burada insanların aklına geldiği gibi çemkirmedim. Ağzıma geleni saymak buraya sinirle yazdığım bir şeydi ki 7 yıldır birbirine saygısını yitirmemiş bir çiftiz. Tabi ki usturuplu bir şekilde söyledim. Arayıp çiçek aldı diye küfredecek değildim, ama içimdekileri söylemek de en doğal hakkım. Bunu daha sert biçimde ifade etmemin sebebi eşime bu tutumundan duyduğum rahatsızlığı daha önce güzel bir şekilde zaten söylemiştim. Beni asıl üzen bunu tekrarlamasıydı. Velhasıl, Eşimi arayıp neden bu dar zamanımızda böyle birşey yaptığını sordum. O da bu ay ikramiye aldığını ve ikramiyenin tümünü bana harcamak istediğini söyledi. Biraz yumuşasam da bence hala yeterli bir sebep değil bir çiçeğe 350 tl vermek için. Ki zaten çiçeğe verilen paraya her zaman acımışımdır. 1 gül alsa da koca bir buket alsa da bende aynı mutluluğu yaratır. Bunu eşime açıkladım, o da bana hak verdi ama evliyken ilk kutlamamız olduğu için özenmek istemiş.O yüzden daha fazla uzatmadan konuyu kapattık.
Ama bir şey söylemeden geçemeyeceğim. Burada o kadar çok "bundan sonra kocandan kutlama bekleme, romantiklik bekleme" hatta "aldatırsa neden aldattın deme" diyen bile olmuş, şok oldum. Ne münasebet ben "aman kocam beni aldatmasın içim içimi yese de ben susup oturayım" mı diyeceğim. Kusura bakmayın da bu kafadaki kadınlar aldatılmaya mahkumlar asıl. Eğer ben ev ekonomimizi düşünüyorum diye, onun sonradan gireceği sıkıntıları düşünüp onu uyarıyorum diye kocam odunlaşacaksa veya beni aldatacaksa buyursun aldatsın. Ona ben adam demem zaten. Yaptığı her şeyi zoraki yapıyormuş, zorlama romantikmiş derim. Zaten ben ona çiçek alma, kutlama demiyorum, şu durumda şunu yapmasının yanlış olduğunu dile getirdim sadece. Ki o da hak verdi zaten. Bundan sonra kocam burda yazılanlar gibi odun olur mu bilemem ama bir çiçeğe 350 tl vermeyeceği kesin. :)

Beni anlayanlar, anlamasalar bile fikirlerini kibarca ifade edenlere, hatta sert uslupla uyaranlara da teşekkür ederim. Sizler olmasaydınız belki daha sert tepki verecektim ve işler büyüyecekti.
Hepinize sevgiler, saygılar...:KK68:

salton-kelebekleri-cicek-aranjmani-at2748-1-1.jpg

Bu arada olaya sebep olan çiçek bu kızlar. Koyacağımı söylemiştim kaynadı arada.

Ya ben 350 liralık çiçek neye benziyor diye netten bi bakayım dedim :KK48: (Hiç 350 liralık çiçek almayınca insan merak ediyor):KK53:

350 liralık hiç çiçek yok piyasa da bulamadım.
En son ünlü sitede şunu buldum buda 420 lira :KK53:
Şimdi bir çiçege baktım, bir de fiyatınaaa kafam karıştıııı :KK70:
Eki Görüntüle 1757981

Yanında çikolata hediyesi olanlara bak :) Onlardanmış.

Belki de celenktir kiz damdan yeni ciktim valla bu konu beni bozacak:KK70:

Kızlar son durumu ilk mesaja yazdım ama buraya da yazıyorum. Hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ederim.:KK68:
Sonuç:
Dün aradım ama burada insanların aklına geldiği gibi çemkirmedim. Ağzıma geleni saymak buraya sinirle yazdığım bir şeydi ki 7 yıldır birbirine saygısını yitirmemiş bir çiftiz. Tabi ki usturuplu bir şekilde söyledim. Arayıp çiçek aldı diye küfredecek değildim, ama içimdekileri söylemek de en doğal hakkım. Bunu daha sert biçimde ifade etmemin sebebi eşime bu tutumundan duyduğum rahatsızlığı daha önce güzel bir şekilde zaten söylemiştim. Beni asıl üzen bunu tekrarlamasıydı. Velhasıl, Eşimi arayıp neden bu dar zamanımızda böyle birşey yaptığını sordum. O da bu ay ikramiye aldığını ve ikramiyenin tümünü bana harcamak istediğini söyledi. Biraz yumuşasam da bence hala yeterli bir sebep değil bir çiçeğe 350 tl vermek için. Ki zaten çiçeğe verilen paraya her zaman acımışımdır. 1 gül alsa da koca bir buket alsa da bende aynı mutluluğu yaratır. Bunu eşime açıkladım, o da bana hak verdi ama evliyken ilk kutlamamız olduğu için özenmek istemiş.O yüzden daha fazla uzatmadan konuyu kapattık.
Ama bir şey söylemeden geçemeyeceğim. Burada o kadar çok "bundan sonra kocandan kutlama bekleme, romantiklik bekleme" hatta "aldatırsa neden aldattın deme" diyen bile olmuş, şok oldum. Ne münasebet ben "aman kocam beni aldatmasın içim içimi yese de ben susup oturayım" mı diyeceğim. Kusura bakmayın da bu kafadaki kadınlar aldatılmaya mahkumlar asıl. Eğer ben ev ekonomimizi düşünüyorum diye, onun sonradan gireceği sıkıntıları düşünüp onu uyarıyorum diye kocam odunlaşacaksa veya beni aldatacaksa buyursun aldatsın. Ona ben adam demem zaten. Yaptığı her şeyi zoraki yapıyormuş, zorlama romantikmiş derim. Zaten ben ona çiçek alma, kutlama demiyorum, şu durumda şunu yapmasının yanlış olduğunu dile getirdim sadece. Ki o da hak verdi zaten. Bundan sonra kocam burda yazılanlar gibi odun olur mu bilemem ama bir çiçeğe 350 tl vermeyeceği kesin. :)

Beni anlayanlar, anlamasalar bile fikirlerini kibarca ifade edenlere, hatta sert uslupla uyaranlara da teşekkür ederim. Sizler olmasaydınız belki daha sert tepki verecektim ve işler büyüyecekti.

Ay fenalık geldi ve ben artık sizin cimri haris biri olduğunuza kanaat getirdim. Çok uzattınız çünkü. Bir de kimin aldatılmayı hak edip etmediğini yargılamak size kalmadı macizane.

öncelikte ilk cümlemi diyeyim Cok tatlısınız..rabbim zorun yanındadırSizinde yanınızda İnşallah Borcunudan arınırsınız
ah bu biz bayanlar evlenince en geçim derdine düşüyoruz
sevgiliyken nişanlıyken heristedigimizi aldırıyoruz
evlenince herşey degişiyor...
Herşey dahada dahada güzel olucak.
Sabret
Allah ol der ve olur :)
Kalınsağlıcakla :) :KK19:

Ben de sizin yerinizde olsam ayni seyi yapardim. Yaptim da. Bunlar birakin esinizin sizden sogumasina size daha fazla saygi duyup deger vermesini sagliyor. Ben bunu gordum. Mesela ilk evlendigimiz seneler sikinti yasarken hep bana dogum gunumde altin saat bileklik falan almak isterdi hep ben engeledim. Gerek yok. Kendimizi toparlayalim diye. Ve durumumuz iyilestiginde ilk isi bana araba almak oldu. Bana saygi duydugunu da her zaman dile getirir. Yani korkmayin esinizin size olan saygisini arttirdiniz emin olun.i
Sonuç:

Ay fenalık geldi ve ben artık sizin cimri haris biri olduğunuza kanaat getirdim. Çok uzattınız çünkü. Bir de kimin aldatılmayı hak edip etmediğini yargılamak size kalmadı macizane.
anlaşıldı siz de aynı görüştensiniz.
saygılar :)

Ben hak veriyorum size..

Ben de sevmem Çiçek böcek ve hele iş yerime gelirse daha bir bozuluyorum. Biraz gösteriş mi seviyor eşiniz?

Bir de ekonomik olarak zor zamanınızmış. Keşke ihtiyacınız olan birşey alınsaymış fikriniz sorularak.

Güncelleme yorumunuzu da okudum . Yerinde bir davranış olmuş. Hem kalp kırmamış hem hatasını göstermişsiniz. Sevgi, ilişki öyle kapitalist düzen esareti altında yapaylaşır zaten. Siz bunun farkındasınız; eşiniz de olacaktır Zamanla..

Mutluluklar diliyorum.

öncelikte ilk cümlemi diyeyim Cok tatlısınız..rabbim zorun yanındadırSizinde yanınızda İnşallah Borcunudan arınırsınız
ah bu biz bayanlar evlenince en geçim derdine düşüyoruz
sevgiliyken nişanlıyken heristedigimizi aldırıyoruz
evlenince herşey degişiyor...
Herşey dahada dahada güzel olucak.
Sabret
Allah ol der ve olur :)
Kalınsağlıcakla :) :KK19:
Allah razı olsun, güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ben de öyle umuyorum. Her zorluğun ardından gelen bir kolaylık vardır. Onu sabırla bekliyoruz
Sağ altta kalın yapraklı duran şey sukulent. Atmadın umarım. Onu toprağa koysan kök verir. Ben bayılırım sukulentlere :)
Evet zaten sukulentlerle orkideleri toprağa ekeceğim. malesef güller solmaya başladı bile:KK43: inşallah toprakta kök verirler. onlar da cansızlaştı çünkü 2 gündür.
Ben de sizin yerinizde olsam ayni seyi yapardim. Yaptim da. Bunlar birakin esinizin sizden sogumasina size daha fazla saygi duyup deger vermesini sagliyor. Ben bunu gordum. Mesela ilk evlendigimiz seneler sikinti yasarken hep bana dogum gunumde altin saat bileklik falan almak isterdi hep ben engeledim. Gerek yok. Kendimizi toparlayalim diye. Ve durumumuz iyilestiginde ilk isi bana araba almak oldu. Bana saygi duydugunu da her zaman dile getirir. Yani korkmayin esinizin size olan saygisini arttirdiniz emin olun.i
Aynı fikirdeyim sizinle, çok teşekkürler

X