Kocam beni çok yıpratıyor

Normale neden görüştüğünü saklıyor neden koz arkadaşıyla sizi tanıştırmıyor derdim ama Tokat atacak kadar kendinizden geçtiğinizi okuyunca bi durdum. Bu kadar kontrolsüz ve öfkeliyseniz adam normal bir arkadaşını da sizinle tanıştırmaz. Eşine tokat atan o kız arkadaşı da arayıp rezalet çıkarabilir hatta fiziksel şiddet uygulamaya çalışabilir. Eşiniz en normal arkadaşını bile sizden uzak tutmakta haklı
Hanımefendi ben yaptığımı haklı bulmuyorum eşim tanıştırmiyor üstelik konuştuğunu saklıyordu en son zamansız aramasindan sonra ben konuşmak istemedim o da tanisicaksin diye kolumu herkesin içinde sıktı sonra yapmadım sen normal değilsin demeye başladı evde beni kışkırttı sinir krizi geçirdim normal ne var bunda dedi ben taviz versem adam değil 10 da gece farklı konuşmalar da yapar yanımda.

Ah ah ailenizin inciğine cinciğine kadar takılıp götü boklu heriflerin ağız kokusunu çekiyorsunuz ya bişi demiyorum. Sen bunu boşarsın. Benden söylemesi. Bana davranışları sadık gelmedi.
Yolun sonu öyle ikimizede zarar gelmesine gerek yok tek sorunumuz bu başlık değil ot var herşey var evlenince buldum hepsini. İnternetten tanışıp eklestigi birisi için bile büyük mücadeleler veriyor mesele bu kız değil onun tavırları zaten.

Üzgünüm ama eşiniz çevre baskısıyla sırf evlenmiş olmak için evlenmiş heralde.. Ordan burdan kadınlarla muhatap olması kabul edilir şey değil çünkü..
Muhtemelen öyle evlenirken hiçbir maddi talepte bulunmadık herşeyi beraber yaparız dedim ailesi destek olcaktı adım paragoze çıktı kimse gram destek olmuyor giydiğim gelinliği bile burnumdan getirdiler kendime neden bu kötülüğü yaptım bilmiyorum ama bana en çok ailem kötülük etti onlar beni sevse umursasaydı böyle birine asla evet demezdim asla.

Ne kadar zamanda evlendiniz

30 lu yaslardayiz ikimizde çalışıyoruz onun annesi kız arıyordu sonra bizi tanıştırdılar

Yetersiz. 1 senede kimse kimseyi doğru düzgün tanıyamaz. Sen Nişan düğünü sığdırmışsın. Bence falsosunu görüp görmezden geldin

Burhan Narsistoglu Burhan Narsistoglu 30 lu yaşlarda, hayata bakışı oturmuş insanlar için 1 sene kısa bir zaman değil hatta fazla bile olabilir. Süreden çok bu sürede paylaşılanlarda kişilerin dürüst ve samimi olup olmadığı daha önemli.

İnsan değişime açık bir varlık. Yeni deneyimler sonrası da değişebilir insan. İlişki içerisinde bu değişimler tarafları olumsuz etkilemiyorsa sorun olmaz; etkiliyorsa ilişki yeniden gözden geçirilebilir.

Yolun sonu öyle ikimizede zarar gelmesine gerek yok tek sorunumuz bu başlık değil ot var herşey var evlenince buldum hepsini. İnternetten tanışıp eklestigi birisi için bile büyük mücadeleler veriyor mesele bu kız değil onun tavırları zaten.

Ot varsa, geri kalanları konuşmaya gerek var mı ?

Muhtemelen öyle evlenirken hiçbir maddi talepte bulunmadık herşeyi beraber yaparız dedim ailesi destek olcaktı adım paragoze çıktı kimse gram destek olmuyor giydiğim gelinliği bile burnumdan getirdiler kendime neden bu kötülüğü yaptım bilmiyorum ama bana en çok ailem kötülük etti onlar beni sevse umursasaydı böyle birine asla evet demezdim asla.
Evlendiğinize göre belli bi yaşa gelmiş, yetişkin bir insansınız.. Yağmurdan kaçarken beterine yakalanmışsınız ama böyle devam etmek zorunda değilsiniz.. Kimseden değer beklemeyin, siz kendinize değer verin, çocuk yapmayın, çalışmıyorsanız işe başlayın, para biriktirin ve kendi hayatınızı kurun.. Gençlik yıllarınızı böyle bir evlilik için heba etmeyin

Hanımefendi ben yaptığımı haklı bulmuyorum eşim tanıştırmiyor üstelik konuştuğunu saklıyordu en son zamansız aramasindan sonra ben konuşmak istemedim o da tanisicaksin diye kolumu herkesin içinde sıktı sonra yapmadım sen normal değilsin demeye başladı evde beni kışkırttı sinir krizi geçirdim normal ne var bunda dedi ben taviz versem adam değil 10 da gece farklı konuşmalar da yapar yanımda.
Eşiniz size şiddet uyguladıysa artık diğer meselelerin bir önemi kalmaz zaten. Adam ortalık yerde şiddet uyguluyor deli muamelesi yapıyor siz kız arkadaş derdinde misiniz

Oh anladim. O zaman kötü olmus baya. Bosanma sansin varmi? Yanliz yasama filan? Yoksa bu adam kari kizla konusup duracak.
Bu ilk kavgamız değil mesela kavga ediyoruz gidiyo muhabet ediyorum diye kızı arıyor bu normal değil arkadaşlık normal olabilir ama davranış anormal bana göre. Birikim yapıp yollarımı ayırmam gereken birisi ya başka bir sorunumuz daha var zaten şuan ailemden uzaktayım mesela benim rizami almadan işiyle alakalı tayin isteyip gitmek istiyor beş kuruş parası yok iş bulamayabilirim diyorum umrunda değil benim param var diyip duruyor adamı nerden tutsam elimde kalır. Üstelik annesi farklı bir yere tayin gitmek istediğinde evli kuzenlerinin orada içki karı kız ayağı herşeyi olduğunu onu yoldan çıkaracaklarını söylüyor gitme diyor laf anlatamıyoruz en son bu kız olayı da işin tuzu biberi nasıl guveneyim annesi bile güvenmiyor.

Evlendiğinize göre belli bi yaşa gelmiş, yetişkin bir insansınız.. Yağmurdan kaçarken beterine yakalanmışsınız ama böyle devam etmek zorunda değilsiniz.. Kimseden değer beklemeyin, siz kendinize değer verin, çocuk yapmayın, çalışmıyorsanız işe başlayın, para biriktirin ve kendi hayatınızı kurun.. Gençlik yıllarınızı böyle bir evlilik için heba etmeyin
Çalışıyorum ama o kadar sinirlendim ki inan kendimden utanıyorum çalıştığımı kocama veriyorum destek oluyorum hiçbir şey istemedim ondan evlenirken sadece sevgi ve sadakat istedim su gördüğüm hale bak.ayrilirim ben bundan başka yolum yok

En başta şunu belirtmek isterim ki arkadaşlık çok normal birşey hatta belki açacağım konu üzerine herkese doğru gelmeyen durumlar da olabilir fakat şunu biliyorum ki eşimin normal kız arkadaşı yok yani hep anormal tipler hep değişik acaip gormeye alışık olmadığım kişiler oluyor mesafe koymasını istediğimde kavga çıkıyor dolayısıyla ben çok rahatsızım en son da bir bayan yüzünden kavga ettik gitti yine o kızı aradı konuştu ama konuşmadım diye yalan söyledi arama dökümüne gizlice ulaştım amacım seni tanıştırmaktı dedi bu arada kızma sebebim biz 1 senedir tanışıyor olmamıza rağmen bu kadar samimi arkadaşını 1 aydır ismini cismini görüyor duyuyorum halen görüşüyorlar arama saatine kafayi taktım kaç kere tanıştırmak istedim tanıştırmadı en son 10 da aramış tanıştırayım diyor asla istemedim annesine şikayet ettim iş icin arıyordur normal arkadaşıdır diyor ama kızla sadece meslekleri aynı zırt pırt aramasindan rahatsiz oldum eşim asla umursamıyor annesi de oğlum seni seviyor ihanet etmez diyor artık tavır yapmaktan bile sıkıldım eşim azıcık bir şey desem bu sefer canın kavga etmek istiyor galiba diyor ya da of yine mi aynı şeyler diyor az önce de birbirimize girdik tokat atıp saldırdım o da artık benim hayatıma karışma dedi çok kötüyüm
Flörtöz biri mi? Görüsme demek yerine sınırlarınızor belirtin. bence akşam sekiz dokuzdam sonra aile harici aramak hoş değil

Aşk evliliği olmadığı için adam arayış içinde herhalde. Açıkçası sonunuzu göremedim.

Görücü usulü evlendim o sebeple 1 yıl oldu bu tanışma sürecine takılmıyorum güven vermenin ideal bir süresi olmadığını düşünüyorum yaş grubumuz o kadar küçük değil psikolojik şiddet de boşanma sebebi.Nasıl yaklaşılır kestiremiyorim
Düşündüklerinizin yanlış olduğunu da düşünün
Hangi güven? O güven vermemiş, siz güvenmemişsiniz. Kalıplaşmış cümlelerle inanmadan sindirmeden yaşarsanız sonuç bu.
Adamın kendisine saygısı yok ilk önce, kendine güvenmeyen bir eşi var, ispat isteyen sana inanmıyorum ama elin kadınını görünce ona inananacam diye tutturan bir eşi var, tokat atan bir eşi var….kendine saygısı olan adam bunları sineye çekmez gider boşanır.

Değilmiş.guvenimi kaybettim çünkü ben konuşmuyorum diyor arama dökümünü kurcaladım aradığını görüyorum dürüst olsa şeffaf olsaydı bu kadar problem yaşamazdık.
Güvenmiş olsaydınız dökümünü telefonunu cartını curtunu kurcalamazdınız
Güvenmediğiniz insanla neden evlendiniz? Aşk evliliği de değil üstelik

En başta şunu belirtmek isterim ki arkadaşlık çok normal birşey hatta belki açacağım konu üzerine herkese doğru gelmeyen durumlar da olabilir fakat şunu biliyorum ki eşimin normal kız arkadaşı yok yani hep anormal tipler hep değişik acaip gormeye alışık olmadığım kişiler oluyor mesafe koymasını istediğimde kavga çıkıyor dolayısıyla ben çok rahatsızım en son da bir bayan yüzünden kavga ettik gitti yine o kızı aradı konuştu ama konuşmadım diye yalan söyledi arama dökümüne gizlice ulaştım amacım seni tanıştırmaktı dedi bu arada kızma sebebim biz 1 senedir tanışıyor olmamıza rağmen bu kadar samimi arkadaşını 1 aydır ismini cismini görüyor duyuyorum halen görüşüyorlar arama saatine kafayi taktım kaç kere tanıştırmak istedim tanıştırmadı en son 10 da aramış tanıştırayım diyor asla istemedim annesine şikayet ettim iş icin arıyordur normal arkadaşıdır diyor ama kızla sadece meslekleri aynı zırt pırt aramasindan rahatsiz oldum eşim asla umursamıyor annesi de oğlum seni seviyor ihanet etmez diyor artık tavır yapmaktan bile sıkıldım eşim azıcık bir şey desem bu sefer canın kavga etmek istiyor galiba diyor ya da of yine mi aynı şeyler diyor az önce de birbirimize girdik tokat atıp saldırdım o da artık benim hayatıma karışma dedi çok kötüyüm
Eşinize eşlik yapmıyorsunuz bu şekilde. Sahibi gibi siz alın adamı kafese koyun. Yemini, suyunu verin. Ötsün orada güzel güzel. İstediğiniz şeyleri yaptığında ödül maması verin. Ama yok istemediğiniz şeyleri yaparsa tıkın kafeste dursun açmayın bir de yolun tüylerini de rahat edin. Hayır mesela nasıl annesine oğlunu böyle bir ithamla şikayet edebiliyorsunuz ? Nasıl eşinize tokat atıp saldırıyorsunuz? E siz adamın yanına dişi sinek ilişse köpürecek gibisiniz. Adam sadece iş için bir kadınla görüşse bile belki kayıtlarını silme ihtiyacı duyacak tutumlarınız sebebi ile. Şahsen benim erkek bir arkadaşım yok. Eşimin de herhangi bir kız arkadaşı yok. İşi sebebiyle kadınlarla da konuşur eder ki insani bir şey bu da. Bunu sağlamak için eşime saldırmama delirmeme gerek yok. Evlenmeden önce oturup konuşuyorsun. Şartların uyuyorsa evleniyorsun. Yok uymuyorsa evlenmiyorsun. Uymadığı halde evleniyorsan da eşini istediğin kalıba sokmak için cebelleşmenin alemi var mı? Madem çok hassas olduğunuz bir konu idi bunu evlenmeden önce konuşup anlaşmak daha iyi değil mi? Ki bu şekilde istediğinizi elde edemediğiniz gibi eşinizi kendinizden uzaklaştıracaksınız. Eşinizde bu konuda daha fazla arzu uyandıracaksınız belki de. Bu şekilde de geçinmeniz mümkün gözükmüyor. Aranızda geçim de yok. İnsan nasıl eşine tokat atabilir bilmiyorum. Sizinki sevgiden değil saplantıdan. Eşiniz de bütün bunları yedi yuttuysa o da nasıl bir psikolojide ve karakterde bilemedim. Adam zaten biz kafasından çıkmış, hiç o kafada mıydı o da belli değil ama "benim hayatım" demiş. Yani varın bir siz düşünün nereye gidiyor bu evlilik.

Burda erkek asiri hakli olsa ancak ayni bu hanimefendi gibi bir tokat atmis olsa "herkes bosaaaannnn hemennnn neyi bekliyorsun!!! Kadina siddete hayir!!" nârâlari atardi. Kadin kocasina tokat atmis kimse sorgulamiyor. Hani siddete karsiydiniz pardon? Eger adam haksiz diyorsaniz, kadinin haksiz olunca dövülebilir oldugunu da kabul ediyorsunuzdur. Diger ihtimalle de kadinlara ayrimcilik yapiyorsaniz asla adil insanlar degilsiniz bosuna size soru soruluyor. Bu yazida yasananlarin aynisini kadin kocasi tarafindan yasasaydi erkege edilmeyen hakaret asagilama kalmazdi ama kadin yapinca nasilda yumusak tavsiyeler veriliyor nasil siddete goz yumuluyor. Ayrica sunu belirteyim olayda erkegi haksiz gordum ama bir kadinin kocasina tokat atmasini asla normal ve saglikli bulmuyorum. Yarin aynisinin daha agirini kocasi atacaktir buna eminim.

Süreç nasıl gider bilmiyorum ama dediğiniz gibi bir rahatlık varsa kocanızda bir de hayatıma karışma falan diyor pardon da sen karışmıcaksın eşi olarak kim karışacak ben gelemem böyle şeylere yani!! Ama tokat atmanız doğru değil o ayrı. Sanırım görücü usulü ile evlendiğiniz için sizi sevmiyor istemiyor olabilir iyi düşünün ve lütfen sakın ama sakın çocuk yapmayın dikkat edin derim.

X