Kocam bir başkasına aşık:(

Sonuna kadar katılıyorum.
Gene kötü biz olduk...
Doğruyu söyledik ya!
Tamam sen haklısın 'umudumyok'
Kocan iyi, evin ihtiyaçlarını görüyor.
Ailene saygılı.
İyi de bir baba ise eğer madem mutluysan ne istiyorsun anlamış değilim umudumyok!
Dertleşmek için açılmış bir konu sana vah vah dememizi bekliyorsun ama diyemem...
Kendi düşen ağlamaz... :KK19:
Gerçeklere kulağını tıka ve devam et sen...

çok doğru ama ben konu sahibinin yazdıklarını okudukça başkasına yar olamamış bir adamla evlenerek o kadını alt ettiğini düşündüğünü, eski aşklarını bildiğine göre kadını tanıdığını belki sevmediğini ve ayrılınca o kadının sevdiği adamla evlenerek zafer kazandığını ve konu sahibinin ne kadar hırslı biri olduğunu düşündüm.bu yazdıklarıma konu sahibi tepki gösterebilir ama benim düşüncem bu.başka türlü başkasını sevdiğini bile bile bu adamla evlenmesini anlayamıyorum.kendim sevdim diyorda seven insan karşısındakinin acı çektiğini başkasını sayıkladığını göre göre hayır boşanmam yanımda dursun demez.kıyamaz.bırakır git der git nerde oluyorsan orda mutlu ol der.bilmiyorum ama ben sevdim diye bir adamla istenmediğimi bile bile evlenip bide adamı iyice çıkmaza sokmak ister gibi çocuk yapamam.

Ben de arkadaşın göz göre göre, bir başkasını sevdiğini bile bile,
ayrıldığı kızı alt etme düşüncesiyle, eşiyle evlendiğini düşünmüyorum.
İnsan çoğu kez başına gelince, yaşayınca anlıyor birşeyleri.
Sanmıyorum ki arkadaş bile bile bu durum içinde evlensin eşiyle.
Düşünmemiş, görmemiş, unuttuğunu düşünmüş, kendi sevgisinden başka birşey görmemiş.
Biri size evlenme teklifi ettiğinde, çok seviyorsanız eğer,
illa kesin aklı ayrıldığı kişi de kalmıştır diye düşünmeniz gerekmez, çok kısa zaman geçmiş olsa bile.
Herkes bunu düşünmez sonuçta, karşıdaki böyle bir izlenim vermemiş ise.
İnsan şöyle de düşünebilir, madem aklı o kişide, niye benle evleniyor.
Arkadaş yaşayıp görmüş, bundan sonrası önemli artık.
Hala da sanmıyorum ki, o eski sevgiliye kaptırmamak için bu işe son vermiyor.
Bence de arkadaş hata yapıyor, kendine bu durumu layık görmemeli.
Ama onun derdi bir başkasıyla , o eski sevgiliyle değil, eşiyle ve kendiyle bence.
Bocalamak normal bir süreçtir, her ayrılık evresine girildiğinde.
Farkında olmak ve bu farkında olduklarını kabullenebilmek, ipleri koparmak zaman alabilir.
Tak dediği yer vardır ya, o yer herkese göre değişir sonuçta.
Umarım kendisi ve yavrusu için gerekli kararları alır arkadaş.

Düşünmemiş, görmemiş, unuttuğunu düşünmüş, kendi sevgisinden başka birşey görmemiş.
illa kesin aklı ayrıldığı kişi de kalmıştır diye düşünmeniz gerekmez, çok kısa zaman geçmiş olsa bile.
Ama onun derdi bir başkasıyla , o eski sevgiliyle değil, eşiyle ve kendiyle bence.
Farkında olmak ve bu farkında olduklarını kabullenebilmek, ipleri koparmak zaman alabilir.

Hayatımızdaki mevcut olan kişilerin ve bizlerin elbetteki , onlardan önce hikayelerimiz vardır.. Bu hikayeleri mevcut olana taşımak doğru değildir.. bayanın eşi, hanımefendiye ben onu unutmadım hep aklımdaydı demesede bunu belli etmek için herşeyi yapmış...belki bilinçli belki bilinçsiz.. bazen insan gerçekleri görmek istemez ama görmek istemeyeninde gözüne sokulmaz... kadın mantığı eğer aldatılıp ayrılamıyorsa , sevgiden çok rekabettendir.. Çunki aldatılma kadının kendine olan güvenini yok eder.acaba benden dahamı güzel acaba benden dahamı bakımlı diye sorgular sürekli... ben onu ona kaptırmam savaşmalıyım benim olsun yine.. sonra zaten beynini yicem adamın şimdilik alttan alayım cümleleri dolaşır beyninde.. ipleri koparmasın istemiorsa elbette ama unutmaya çalışsın yapabilecekse...

canım bu söylediğin evliliğe başlamadan düşünülebilir beni sever umuduyla evlenmiştir belki olabilir.ama aradan yıllar geçmiş hala boşanmam diyorsa bide adam kapana kısılmış gibi olmuştur yani.tabi eşinde de suç içindeki aşk sönmeden niye acele başkasıyla evleniyosun.eşinin suçunu hafifleten şey ise konu sahibinin bunu bile bile evlenmesi.kaç kişiye yazık olmuş arada çocuğa da tabi

Hayatımızdaki mevcut olan kişilerin ve bizlerin elbetteki , onlardan önce hikayelerimiz vardır.. Bu hikayeleri mevcut olana taşımak doğru değildir.. bayanın eşi, hanımefendiye ben onu unutmadım hep aklımdaydı demesede bunu belli etmek için herşeyi yapmış...belki bilinçli belki bilinçsiz.. bazen insan gerçekleri görmek istemez ama görmek istemeyeninde gözüne sokulmaz... kadın mantığı eğer aldatılıp ayrılamıyorsa , sevgiden çok rekabettendir.. Çunki aldatılma kadının kendine olan güvenini yok eder.acaba benden dahamı güzel acaba benden dahamı bakımlı diye sorgular sürekli... ben onu ona kaptırmam savaşmalıyım benim olsun yine.. sonra zaten beynini yicem adamın şimdilik alttan alayım cümleleri dolaşır beyninde.. ipleri koparmasın istemiorsa elbette ama unutmaya çalışsın yapabilecekse...

Evet belli etmek için birşeyler yapmış ama sonrasında yapmış malesef.
Sonuç olarak arkadaş eşinin bir başkasını sevdiğini bile bile,
çok farkında ola ola, evlenmemiş.
Hiç bir cümlesinde de, ben hissediyordum ama unutur sandım, izlenimini almadım ben.
Aldatılma konusu devreye girdiğinde, kadın o diğer kişiyi düşünebilir evet.
Bu söylediğiniz herşey bu tarz şeyler yaşayan insanların içinde boğulduğu durumlar olabilir de, olmayabilir de.
Ben bu arkadaşın evliliğinde, karar verme ve verememe aşamasında,
acaba diğer kadına gider mi, ben kaybedersem ona gider, gibi bir düşüncesi olduğunu hissetmedim, arkadaşa göre ortada sevgisiz ama çok doğru giden bir evlilik var.
Bir çok kişinin belki de yuvasında göremediği kadar huzur var, sahiplenme var,
ama sevgi yok ve akılda başka biri var.
Bence arkadaş elindekileri kaybetmek istemiyor,kendine göre sahip olduğu huzuru,
sahiplenmeyi, yuvayı.
Bu yanlış olan durumu değiştirmiyor tabi.
Belki de kimbilir dediğiniz gibi diğer kadınla ilgili duygular da olabilir işin içinde,
ama ben hissetmedim.

aslında çivi çiviyi söker lafının doğruluğunu gösteren örnekler var.ama genelde sonraki ilişkide mutsuz olunursa tekrar eskiye özlem eskiyi arama vs. başlıyor gözlemlediğim kadarıyla.yeni evliliğinde aradığını bulur mutlu olursa insan eskisini aramıyor

evt arama gibi şeyler oluyor.. benimde eski sevgilim ayrıldıktan hemen sonra bir başkasıyla evlendi ve bir kızı var,evlendiği için pişman sanırım konuşmak istedi ama reddettim tabi..acele edip evlenmemeliydi:KK58:bu konu beni çok üzdü bu yüzden..:KK50:

Kendimi sizin yerinize koyuyorum da.

Şayetki benim eşim aynı durumda olsa onu o kadar çok severken onun kendi içinde o kadar çaresizlik içinde kalmasına gönlüm razı olmazdı onu ne kadar çok sevsem de sevgi anlayışıma birde bencilliğimi ekleyemezdim. Yanımda olsun da kendi içinde engel olamadığı bir başkasına olan sevgisinden kıvransın diyemezdim.

Herşeyin farkında olduğumu onunla bir bir konuşur, sessiz sedasız çıkardım hayatından.
Ne olsa aşk acısından kimse ölmemiş, Bende ölmezdim ya en fazla azcık yüreğim sızlar.

seni sevmemesini geçtim üstüne üstlük bir de başkasını seviyor.. ben olsam şöyle düşünürdüm: ben acaba hırs mı yaptım bir gün beni de öyle sevsin diye ? yoksa gerçekten mi seviyorum. gerçekten seviyorsan onun sevdiği insanla mutlu olmasını istersin. gerçekten seviyorsan onu özgür bırakırsın. diğer türlü senin olsun diye ömrün boyunca uğraşır durursun ve eline hiçbir şey geçmez. gerçekten seviyorsan eşine böyle böyle düşünüyorum onu hala unutamadığını biliyorum biz boşanalım sen mutlu ol beni sevmediğini biliyorum, de.

4 senedir seni sevmemiş bir adamın sevebilmesi için ne lazım sence?? 40 sene falan mı?
Ben hatalı buldum evliliğinizi. Arkadaşlığınız varmış, ayrılık bunalımıyla karşı tarafa inat olsun diye evlenmiş sizle. Olayı bilmeseniz neyse, ama bildiğinize göre bunu hesaba katmak gerekirdi. Bir defa bile seni seviyorum demeyen biriyle nasıl evlenilir ben anlamıyorum. Nasıl çocuk yapılır, tahminimce çocukta planlı olmamıştır.
Başkasını seven biriyle rol icabı bir evliliği devam ettiriyorsunuz, psikolojiniz nasıl dayanıyor ki...Valla şahsen şizofren olurdum 4 yılda ben. Sevmesini falanda beklemezdim, alır karşıma konuşurdum şimdiye çoktan...aklın başkasındayken yürümüyor bu evlilik der kestirir atardım.

acaba noldu merak ettim. hayir daha merak ettigim sey baskasina asik bi adama nasil hala 'kocam' diyebiliyosunuz? tamam bekara kari bosamasi kolay derler ama adam baskasina asik ve adini sayikliyor kadinin, yapilacak bi sey yok verin dilekceyi mahkemeye kurtulun, boyle daha mi iyi?

Kendimi sizin yerinize koyuyorum da.

Şayetki benim eşim aynı durumda olsa onu o kadar çok severken onun kendi içinde o kadar çaresizlik içinde kalmasına gönlüm razı olmazdı onu ne kadar çok sevsem de sevgi anlayışıma birde bencilliğimi ekleyemezdim. Yanımda olsun da kendi içinde engel olamadığı bir başkasına olan sevgisinden kıvransın diyemezdim.

Herşeyin farkında olduğumu onunla bir bir konuşur, sessiz sedasız çıkardım hayatından.
Ne olsa aşk acısından kimse ölmemiş, Bende ölmezdim ya en fazla azcık yüreğim sızlar.

İmzamı atıyorum bu yoruma ..

Eşinin nasıl acı çektiğini , kıvrandığını yazdığı cümleleri okuyunca içim acımıştı ..
uzakta hıc tanımadıgımız insanlara bız bukadar kafa yoruyoruz , uzuluyoruz ...

Mesela bence aşk değil.. ' umudumyok '' tercih edilen kadın olmak istiyor .. kazanan kadın olmak istiyor ..
Artık böyle düşünmeye başladım açıkcası ..
İnsan yorulmaz mı ? yıkılmaz mı .. elinin elinde olduğu bir adam yanında yatarken başka bir kadının ismini sayıklıyor .. 3 - 5 günlük bişey olsa aman lanet olsun adamın elinin kiri dersin
denmez de hadi diyelim .. Ama başka kadına ait ya kalbi ..
Düşüncesi bile çok ağır geliyor bana ..
ikinizede çok yazık oluyor ..

Offff :KK43:

Canim ya, inanki cok Üzüldüm...
Bir kadini bundan daha fazla ne inciltebilirki ??

Zor bir durum, eger cocuk olmasaydi daha farkli olurdu yapacagim yorum...

Rabbim yardimcin olsun canim, umarim unutur o bayani esin, ama aslinda pek umudum yok, yani 5 yil evlilik + cocuk, ve hala unutamamis olmasi cok garip, bundan sonrada pek tahmin etmiyorum, ama diliyorum senin ve cocugunun adina...

Allah yar ve yardimcin olsun canim, sabir versin ...

Ya herkes konu sahibine yüklenmiş, onu suçlamış neymiş konu sahibi arkadaş eşini seviyorsa özgür bırakacak, mutlu olmasını isteyecek, aradan çekilerek sevdiğine kavuşmasını sağlayacak.
Eşini kendisiyle evlenmeye zorlamamış ki, aksine eşi teklif etmiş.
Birincisi burada bencil olan eşi, belki bir inat uğruna belki onunla evlenip unuturum diye evlenmiş.
Olan da bu arkadaşın hayallerine, gençliğine, umutlarına olmuş.
Hangimiz sevilmek, el üstünde tutulmak, kıskanılmak, eşimizin ya da sevgilimizin bize aşkla baktığını görmek istemeyiz.
Konu sahibi arkadaş bunların hiç birini yaşamamış.
Bir kişi de burada severek evlenip, şiddet gören, mutsuz olan kadınlarla kıyaslamış onlardan daha şanslısın eşin seni üzmüyor demiş.
Umudumyok onlardan daha şanssız, onlar en azından zamanında sevmiş sevilmiş, evlilikleri bazı sebeplerle yürümemiş.
En acınılacak durum onun durumu, yahu eşinin başka bir kadının adını sayıkladığını duymuş.
Bence bu aldatılmaktan daha kötü bir durum.
Çünkü diğerinde aşk yoktur, duygusallık yoktur.
Umudumyok da eşine değil o kıza kızıyor, ondan nefret ediyor nedense.
Ortada benim anladığım kadarıyla eğer anlatıldığı gibiyse tek suçlu eşi ama kimse ona toz konduramıyor.

Son düzenleme:
"seni anlıyorum çünkü ben de bir aşkasını seviyorum" yaklaşımı olayı çözer, başka bir yolu yok bence.

Madalyonun diğer yüzü;

Bunu sen paranoya haline getirmiş ve aslında eşinle arana o kişiyi sen sokuyo olabilir misin?

Ya herkes konu sahibine yüklenmiş, onu suçlamış neymiş konu sahibi arkadaş eşini seviyorsa özgür bırakacak, mutlu olmasını isteyecek, aradan çekilerek sevdiğine kavuşmasını sağlayacak.
Birincisi burada bencil olan eşi, belki bir inat uğruna belki onunla evlenip unuturum diye evlenmiş.
Hangimiz sevilmek, el üstünde tutulmak, kıskanılmak, eşimizin ya da sevgilimizin bize aşkla baktığını görmek istemeyiz.
Bir kişi de burada severek evlenip, şiddet gören, mutsuz olan kadınlarla kıyaslamış onlardan daha şanslısın eşin seni üzmüyor demiş.
Umudumyok onlardan daha şanssız, onlar en azından zamanında sevmiş sevilmiş, evlilikleri bazı sebeplerle yürümemiş.
En acınılacak durum onun durumu, yahu eşinin başka bir kadının adını sayıkladığını duymuş.
Ortada benim anladığım kadarıyla eğer anlatıldığı gibiyse tek suçlu eşi ama kimse ona toz konduramıyor.

Konu sahibine kimse yüklenmiyor. Herkes empati kurarak kendi ne yapardı onu anlatmaya çalışıyor. Çunki siz olsaydınız ne yapardınız değilmi ana tema? Herkes sizin anlattığınızı anlatmaya calısıyor ama cümlesinin sonunda ya konuşurdum ya devam ederdim yada ayrılırdım diyor... Eşi bilinçli bir şekilde belki üzmek istemiyor kendisini ama yaşanılanlar hiçte atlatılır cinsten diil.. elbette tek suçlu eşi herkeste eşini suçluyor... kimse olayı yaşayan bayanı suçlamıyor. daha fazla üzülmemesi için yardım etmek istiyor herkes... ve hepimizin asıl kızdığı diğer kız... evli bir adamla öyle yada böyle irtibatını kopartmaması göz ardı edilmeyecek kadar kötü ve sinir bozucu bir durum... Sorunları yaşayan içinde bulunduğu durum yüzünden konuya objektif yaklaşamaz doğal olarak, kimbilir psikolojisi nasıldır kolay değil sevdiğin adamın bir başkasını sevdiğini bilmek.. ama dışardan bakıldığında (şu anda bizlerin yaptığı gibi) öyle zamana bırakılıpta geçecek bi durum sözkonusu değil....bana merhamet gösteren iyi yürekli bir kocam olacağına, bana deliler gibi aşık ve seven bir kocam olmasını tercih ederim... Çunki hayatımda merhamet gösteren başka bir erkek var zaten..BABAM...

Burada dert yanan 'eşi' olsaydı zaten herkes ona yüklenirdi haksızsın diye...
Eşine haksız demek, konu sahibinin problemini çözmez.
Bizler de biliyoruz ki eşi haksız... :KK19:
Böyle bir evliliği başlatan olarak haksız.
Ama bu evliliği kabul ederek, o kızı uykusunda sayıkladığını göre göre onun çocuğunu doğurduğu için, o kız yüzünden melankoli nöbetlerine girdiğini gördüğü halde 'seviyorum' bahanesine sarılıp bu evlilik oyununu sürdürdüğü için konu sahibi suçlu.
Hem de eşinden çok daha fazla... O yüzden sızlanmaya beni sevmiyor demeye hakkı yok.
Bile bile devam ettiriyor çünkü bu durumu...
Yeni öğrendiği bir şey değil, baştan beri kabul edip başladığı bir oyun bu...

Ne söylesek boş arkadaşlar gördüm ki konu sahibi alacağını almış düşüneceğini düşünmüş bu konuyla ilgili yazdığına göre.. niye bir konu açtı onu bile anlayamadım ben değişen hiçbirşey olmayacak içini dökmek istemiş herhalde

X