Kocam çocukluk yapıyor

Eve in Heaven

WonderWomen 🔮💜
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
1.579
4.381
26
Merhabalar sevgili üyeler. Sizinle başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum bu aralar kafam biraz karışık ve farklı bakış açılarına ihtiyacım var.
Ben 6 aylık evliyim ve derdim eşimle ilgili. Son zamanlarda bana karşı kaba ve hakaretlerinden bunalmıştım sık sık bu ve ilgi eksikliği nedeniyle tartışıyorduk boşanma lafları artık kolayca ağıza alınır olmuştu. Son tartışmada yine basit bir soruma beni aşağılayarak cevap vermesi üzerine sinirlendim. Zıtlaştık. Kolundan tuttum o da buna sinirlenip kollarımdan tutup yatağa attı üstüme çıkıp yüzüme bağırarak art arda 'seni öldürürüm' dedi. O anki yüz ifadesi çok korkunçtu işi dolayısıyla evde silahı var ve çok kolay ulaşabileceği yerdeydi. Her gün yaşanan olayları hepimiz biliyoruz ne yazık ki. Çok korktum tabi hemen polisi aradım şikayet ettim polisler geldi bir yandan beni şikayetimden vazgeçirmeye çalıştılar ama ben hayır dedim sonra kollarımı sıktığı için darp raporu alındı. Karakola gittik ifadelerimiz alındı. O arada hiç konuşma geçmedi aramızda. Memur bana uzaklaştırma istiyor musun dedi ben de evet dedim. 1 hafta sonra emniyetten aradılar uzaklaştırma kararı sözlü uyarıya çevrilmiş. O zamana kadar hiç görüşmedik.
O gün durumu bilen arkadaşlarımız bir araya gelin kendini güvende hissetmiyorsan bizim evde görüşün ayrılma kararı alıyorsanız da yüz yüze görüşün dedi ve onu davet ettiler. Ama bahane uydurdu ve gelmedi. Bu beni daha çok sinirlendirdi ve bu kadar umursamaz davranan adamla benim de daha fazla uğraşamıycamı ve boşanma davası açacağımı söyleyerek ayrıldım.
Eve gelince valizlerimi tüm eşyalarımı toplayıp sabah evi terk ettim. Anahtarı da kapıcıya bıraktım. Evden ayrıldığımı söylemek için arkadaşına mesaj attım o da boşanma davası açacağını söylemiş sadece. Bir haftadır ailemin yanındayım. Ailesi aradı ne olduğunu sordu ben de oğlunuza sorun dedim sen anlat kim haklı karar verelim dediler ben de kimin haklı olduğu değil önemli olan o zaten kararını vermiş konuşmak istiyorsanız babamla konuşun ben konuşmak istemiyorum dedim. Bana oğlumuzu evden kovmuşsun dediler. Halbuki o kararı polis çıkardı hiç bir suçu olmasa öyle bir şey yapamazdım. Ama ailesi ve kendisi hep kendini haklı bulduğu için bana suç atmaya kalkıştılar. Sistemden bakıyorum açılmış bir dava da yok. Resmen küçük çocuk gibi inat ediyor 'bana ne sen beni evden attırdın herkese rezil ettin seninle konuşmıycam işte, boşanıcam' . Kimse hatasız değildir ama o kendi yaptığı şeylerin farkında değil gibi davranıyor.
Ne yapacağımı şaşırdım.
Lütfen neden katlanıyorsun hala bu adama deyip linçlemeyin biraz da uzun oldu içimi dökmek istedim. Siz olsanız ne yapardınız bu durumda farklı yorumlarınız bekliyorum, şimdiden teşekkürler 🌸

Son düzenleme:
Sizi öldürmek isteyecek kadar gözü dönmüş bu adamla boşanmak gibi bir niyetiniz yok. Boşanmak dilinize pelesenk olmuş, şimdi de ailenizin evine dönüp blöf yapıyorsunuz. Bence sizinki daha çocukça. O kalkan el bir daha inmez, 3.sayfa haberlerinde yer almak istemiyorsanız boşanın.

Sen açma o açsin davayi ne demek oluyor? Davayi ilk açan olunca hakli haksiz degismiyor bildigim kadariyla. Cok duyuyorum bunu da bu sitede.
Boşanmamak icin veya boşandirmamak için bahane "davayi o açsin"

Bu kadar asiri saygisizlaşilmiş iliskilerin ben toplarnip normale dondecegine asla inanmiyorum. Bikac ay normals donse yine doner dolasir ayni olur.

Burada biri vardi dayak atan kocam duzeldi 1 senedir dayak atmiyor diye guzelliyordu. Sonra dayak yedim konusu acmişti...
Benzer işler.

Merhabalar sevgili üyeler. Sizinle başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum bu aralar kafam biraz karışık ve farklı bakış açılarına ihtiyacım var.
Ben 6 aylık evliyim ve derdim eşimle ilgili. Son zamanlarda bana karşı kaba ve hakaretlerinden bunalmıştım sık sık bu ve ilgi eksikliği(belki de gösteremiyor veya gösterme biçimlerimiz farklı bilemiyorum)nedeniyle tartışıyorduk boşanma lafları artık kolayca ağıza alınır olmuştu. Son tartışmada yine basit bir soruma beni aşağılayarak (salak dedi) cevap vermesi üzerine sinirlendim. Zıtlaştık. Kolundan tutup sarstım o da buna sinirlenip kollarımdan tutup yatağa attı üstüme çıkıp yüzüme bağırarak art arda 'seni öldürürüm' dedi. O anki yüz ifadesi çok korkunçtu işi dolayısıyla evde silahı var ve çok kolay ulaşabileceği yerdeydi. Her gün yaşanan olayları hepimiz biliyoruz ne yazık ki. Çok korktum tabi hemen polisi aradım şikayet ettim polisler geldi bir yandan beni şikayetimden vazgeçirmeye çalıştılar ama ben hayır dedim sonra kollarımı sıktığı için darp raporu alındı. Karakola gittik ifadelerimiz alındı. O arada hiç konuşma geçmedi aramızda. Memur bana uzaklaştırma istiyor musun dedi ben de evet dedim yalnız kalmaya ihtiyacım vardı. 1 hafta sonra emniyetten aradılar uzaklaştırma kararı sözlü uyarıya çevrilmiş. O zamana kadar hiç görüşmedik.
O gün durumu bilen arkadaşlarımız bir araya gelin kendini güvende hissetmiyorsan bizim evde görüşün ayrılma kararı alıyorsanız da yüz yüze görüşün dedi ve onu davet ettiler. Ama bahane uydurdu ve gelmedi. Bu beni daha çok sinirlendirdi ve bu kadar umursamaz davranan adamla benim de daha fazla uğraşamıycamı ve boşanma davası açacağımı söyleyerek ayrıldım.
Eve gelince valizlerimi tüm eşyalarımı toplayıp sabah evi terk ettim. Anahtarı da kapıcıya bıraktım. Evden ayrıldığımı söylemek için arkadaşına mesaj attım o da boşanma davası açacağını söylemiş sadece. Bir haftadır ailemin yanındayım. Ailesi aradı ne olduğunu sordu ben de oğlunuza sorun dedim sen anlat kim haklı karar verelim dediler ben de kimin haklı olduğu değil önemli olan o zaten kararını vermiş konuşmak istiyorsanız babamla konuşun ben konuşmak istemiyorum dedim. Bana oğlumuzu evden kovmuşsun dediler. Halbuki o kararı polis çıkardı hiç bir suçu olmasa öyle bir şey yapamazdım. Ama ailesi ve kendisi hep kendini haklı bulduğu için bana suç atmaya kalkıştılar. Sistemden bakıyorum açılmış bir dava da yok. Ailem sen açma davayı o açsın diyor ama o da açmaz bu umursamazlıkla. Sizce aklı başına gelir mi onların dediği gibi boşuna bekliyormuşum gibi hissediyorum. Resmen küçük çocuk gibi inat ediyor 'bana ne sen beni evden attırdın herkese rezil ettin seninle konuşmıycam işte, boşanıcam' . Yani çok saçma geliyor bu meselenin uzaması ikimiz de yetişkin insanlarız kimse hatasız değildir ama o kendi yaptığı şeylerin farkında değil gibi davranıyor.
Ne yapacağımı şaşırdım.
Lütfen neden katlanıyorsun hala bu adama deyip linçlemeyin 😂 biraz da uzun oldu içimi dökmek istedim. Siz olsanız ne yapardınız bu durumda farklı yorumlarınız bekliyorum, şimdiden teşekkürler 🌸
Anladiğim kadariyla evde normal iletişim olmamiş. Sakin olsaydiniz, aşkla yaklaşsaydiniz birbirinizi seve bilirdiniz ama malesef rezalet olaylar çikacak duruma gelmiş. Bir eşi polise şikayet etmişsen demek ki o ilişki çokdan bitmiş devam etmenin manasi yok. Iletişimsizliyin bitirdiyi bir aile daha. Fazla uzatmaya gerek yok bence.

Beni öldürecek kadar sinirlenen, en ufak şeyde öfke patlaması yaşayan adamla (üstelik adam silahlı) evli kalamazdım. İleride bir anlık öfkeyle üzerinize çıkıp kollarınızı sıkmak yerine silah doğrulttuğunda ne yapacaksınız? Yapmaz demeyin, zira adamın öfke kontrolü yok.

Öncelikle polisi arayarak çok iyi yapmışsınız. Bence eşinizin sağlıklı bir ruh hali yok. Zarar verebileceğini hissediyorsanız vardır öyle bir şey. Öldürürüm demenin blöfü olmaz zaten.
Aynen ne kadar öfkelenirse öfkelensin bu normal veya normalleştirilebilecek bir şey değil bence o sebeple kararımdan vazgeçmedim şikayetçi oldum. Kendisi polisi arayacağımı söylediğimde hayır ben öyle bir şey demedim dedi ve inkar etti. O an daha bir gözümden düştü. Yazık.

Ben 6 aylık evliyim ve derdim eşimle ilgili. Son zamanlarda bana karşı kaba ve hakaretlerinden bunalmıştım sık sık bu ve ilgi eksikliği(belki de gösteremiyor veya gösterme biçimlerimiz farklı bilemiyorum)nedeniyle tartışıyorduk boşanma lafları artık kolayca ağıza alınır olmuştu. Son tartışmada yine basit bir soruma beni aşağılayarak (salak dedi) cevap vermesi üzerine sinirlendim. Zıtlaştık. Kolundan tutup sarstım o da buna sinirlenip kollarımdan tutup yatağa attı üstüme çıkıp yüzüme bağırarak art arda 'seni öldürürüm' dedi. O anki yüz ifadesi çok korkunçtu işi dolayısıyla evde silahı var ve çok kolay ulaşabileceği yerdeydi. Her gün yaşanan olayları hepimiz biliyoruz ne yazık ki. Çok korktum tabi hemen polisi aradım şikayet ettim polisler geldi bir yandan beni şikayetimden vazgeçirmeye çalıştılar ama ben hayır dedim sonra kollarımı sıktığı için darp raporu alındı. Karakola gittik ifadelerimiz alındı. O arada hiç konuşma geçmedi aramızda. Memur bana uzaklaştırma istiyor musun dedi ben de evet dedim yalnız kalmaya ihtiyacım vardı. 1 hafta sonra emniyetten aradılar uzaklaştırma kararı sözlü uyarıya çevrilmiş. O zamana kadar hiç görüşmedik.
Eve gelince valizlerimi tüm eşyalarımı toplayıp sabah evi terk ettim. Anahtarı da kapıcıya bıraktım. Evden ayrıldığımı söylemek için arkadaşına mesaj attım o da boşanma davası açacağını söylemiş sadece. Bir haftadır ailemin yanındayım. Ailesi aradı ne olduğunu sordu ben de oğlunuza sorun dedim sen anlat kim haklı karar verelim dediler ben de kimin haklı olduğu değil önemli olan o zaten kararını vermiş konuşmak istiyorsanız babamla konuşun ben konuşmak istemiyorum dedim. Bana oğlumuzu evden kovmuşsun dediler. Halbuki o kararı polis çıkardı hiç bir suçu olmasa öyle bir şey yapamazdım. Ama ailesi ve kendisi hep kendini haklı bulduğu için bana suç atmaya kalkıştılar. Sistemden bakıyorum açılmış bir dava da yok. Ailem sen açma davayı o açsın diyor ama o da açmaz bu umursamazlıkla. Sizce aklı başına gelir mi onların dediği gibi boşuna bekliyormuşum gibi hissediyorum. Resmen küçük çocuk gibi inat ediyor 'bana ne sen beni evden attırdın herkese rezil ettin seninle konuşmıycam işte, boşanıcam' . Yani çok saçma geliyor bu meselenin uzaması ikimiz de yetişkin insanlarız kimse hatasız değildir ama o kendi yaptığı şeylerin farkında değil gibi davranıyor.
Ne yapacağımı şaşırdım.
Lütfen neden katlanıyorsun hala bu adama deyip linçlemeyin 😂 biraz da uzun oldu içimi dökmek istedim. Siz olsanız ne yapardınız bu durumda farklı yorumlarınız bekliyorum, şimdiden teşekkürler 🌸
Bildiğiniz size şiddet uygulamış. Boşanmak için en önemli iki neden Şiddet ve Aldatma. Bu ikisinden birisi varsa o evlilik düzelmez. Daha 6 aylık evlilikte şiddetin dozu arşa ulaşmış. Can güvenceniz için ayrılmanız en doğrusu

Sen açma o açsin davayi ne demek oluyor? Davayi ilk açan olunca hakli haksiz degismiyor bildigim kadariyla. Cok duyuyorum bunu da bu sitede.
Boşanmamak icin veya boşandirmamak için bahane "davayi o açsin"

Bu kadar asiri saygisizlaşilmiş iliskilerin ben toplarnip normale dondecegine asla inanmiyorum. Bikac ay normals donse yine doner dolasir ayni olur.

Burada biri vardi dayak atan kocam duzeldi 1 senedir dayak atmiyor diye guzelliyordu. Sonra dayak yedim konusu acmişti...
Benzer işler.
Ben de öyle düşünüyorum ki eninde sonunda o dava açılacak zaten ve açılması halinde darp raporum olduğu için ben haklıyım. Eğer barışmak gibi bir talebi olursa da zaten eskisi gibi olamayız muhtemelen ama sıkı bir terapi almasını şart koşucam, çünkü bazen hakimin de boşamama kararı verebildiği oluyor öyle bir şey olursa. Başka türlüsü kabul edilemez benim için. Teşekkürler cevap için.

Gerçekten büyük rezillik çıkmış Ben tek taraflı hata görmedim. Pardon da kimse kimsenin özel alanına giremez, dokunamaz. O nasıl ki size seni öldürürüm diyemezse, siz de kolundan tutup sarsamazsınız.

O da sizi kolunuzdan tutup sarssa ilk hamleyi yapsa siz de çıldırırdınız. İkiniz de hatalısınız ve suçlusunuz bence de boşanmanız ikinizin de hayrına olur. Ne kadar hatalı ya da haksız olursam olayım eşimin gelip bana parmağının ucuyla bile dokunmasını hoş göremem. Kabul de etmem. O da etmemeli ve siz de etmemelisiniz.

Attığınız adımlar doğru. Bir kaç hafta bekleyin. Egosunu yener, ciddi anlamda aklını başına devşirir, sizinle irtibata geçer, özür diler ve yürekten ilişkinizi kurtarma çabası gösterirse (beraber terapiye gitmek gibi) olumlu cevap verin. Yoksa asla uzatmayın! İki gün sonra "seni öldürürüm" diyen "seni de çocukları da öldürürüm" der.

Polise şikayet edip uzaklaştırma aldığınız adamın neyini bekliyorsunuz? Ki doğru yapmışsınız. Ama galiba korkunuz geçmiş, barışsanız bile o kafayla intikamını alır sizden
Kendince intikam almak isteyebilir ama artık alttan almayacağımı bildiği için yapamaz. Ama barışma ihtimalinde bile gerçekten pişman olduğuna inanmam gerekir ki şuanda pek de öyle durmuyor.

"Memur bana uzaklaştırma istiyor musun dedi ben de evet dedim yalnız kalmaya ihtiyacım vardı." , ". Bana oğlumuzu evden kovmuşsun dediler. Halbuki o kararı polis çıkardı hiç bir suçu olmasa öyle bir şey yapamazdım..." Burdaki tutarsızlığı anlamadım.

Can güvenliği ve şiddet riski için bu karar alınır. Yalnız kalma ihtiyacı için değil.

Durumu objektif anlatmamışsınız bence.

X