Kocam eskisi gibi sevmek istiyorum ama....

nurnberg

Kızım yaşama sevincim
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2009
201
1
2002 yılında evlendım onunla büyük bır aşkla. evlendiğimiz günden beri hep soğukdu aslında. şöyleki mesela cinsel konuda hiç bı zaman benımkada ısteklı olmadı. ben istemesem 1 ay yatmasak sorun değil onun için.
Boş zamanında evde oldugu zaman tv karsısında sıgara ıcer yatar bütün gün. hiç demez hadi çocuğu hazırla parka veya bıyere oturmaya gıdelım.
ilk zamanlar bu halı benı pek rahatsız etmıyodu. çünki aşıktım ona. Halen daha sevıyorum onu. Ama bir şeyler gıttı ıcımden. o beni öpünce tüğlerım dıken dıken olmuyo artık, sarılınca hoşuma gıtmıyo o kadar. nıye böyle oldu?? ben eskısı kadar sevmek ıstıyorum onu. ılk zamanlardada böyleydı bu adam yanı hep bıraz soguktu. şimde ne oldu bana bıktımmı?? onu evde tv karşısında sıgara ıcerken görünce cınlerım tepeme cıkıyo ama bellı etmıyorum tabı.
eskısı gıbı olurmuyum ben???

canım belki de bir geçiş dönemidir.yani bir olay olur ve eskisi gibi aşık olduğunu hissedersin,insanlar zaman zaman soğur birbirinden.tabi bir de alışıyor olabilirsin artık,yani duygularını eskisi gibi tutkulu hissetmeyi beklememk lazım belli bir süre geçince

peki evlenmeden önce size karşı nasıldı davranışları???

peki siz birşeyler için uğraşıp çaba verdiniz mi hiç? eşinizde cinsel isteksizlik sebepleri olabilir.. bunları çözme yoluna gittiniz mi? biraz açık olacak ama siz istediğiniz zaman oluyormuş ama eşinize normal zamanlardada kur yapıp, çekici olmayı denediniz mi?

eşiniz bir haftasonu bile parka gidelim demeyince siz: "hadi hayatım bizi parka götürmüsün, kızımızda bende biraz sıkıldık.babamızla eğlenelim"gibi cümleler kurdunuzmu, yani bir nevi isteklerinizi gösterdiniz ve eşiniz hala değişmedimi?

önemli noktalar bunlar.. biraz daha açıklarsanız daha da yardımcı olabiliriz sanırım..

aynıydı. yanı yapı olarak sıcak degıl. hep ben ılk adımı atmalıyım

bunu aynen boyle kendisine soyleseniz, cevabi ondan alabilirsiniz. karsilikli iletisim olmadan nasil asik olacaksiniz ki tekrar... esinizin degismesi lazim. baska turlu sizden gitmeye devam eder askiniz artmaz... ayrica bu kadar iyi niyetli ve icten dile getirseniz durumu.... belki de farkinda bile degildir tavirlarinin. bi kendine gelir silkelenirdi belki . ya da ben halimden memnunum kabul edeceksin boyle derse en azindan neyle karsi karsiya oldugunuzu gorurdunuz. kendi kendinize recete yazabileceginiz bir dert degil bu malesef... ha soyle olabilir. onu bu haliyle ilgisiz icine kapanik sevmeye cabalayabilirsiniz. ama bunun icin bu durumu normal kabul etmeniz lazim. sorgulamadan, garipsemeden...

peki siz birşeyler için uğraşıp çaba verdiniz mi hiç? eşinizde cinsel isteksizlik sebepleri olabilir.. bunları çözme yoluna gittiniz mi? biraz açık olacak ama siz istediğiniz zaman oluyormuş ama eşinize normal zamanlardada kur yapıp, çekici olmayı denediniz mi?

eşiniz bir haftasonu bile parka gidelim demeyince siz: "hadi hayatım bizi parka götürmüsün, kızımızda bende biraz sıkıldık.babamızla eğlenelim"gibi cümleler kurdunuzmu, yani bir nevi isteklerinizi gösterdiniz ve eşiniz hala değişmedimi?

önemli noktalar bunlar.. biraz daha açıklarsanız daha da yardımcı olabiliriz sanırım..

Tbiiki. ılk zamanlar cook süslendım boyandım gıyındım. tık yok. doktora gıttı. ama doktorluk değilki. yapısı bu. yanı kadına düşkün degıl. ban öyle dıyo..

Beste'ye katılıyorum. Biraz da kendimize bakıp çeki düzen vermemiz gerekebiliyor bazen. Biz kadınlar genelde erkeğin hatalarını arayıp bulmaya programlıyız :) Sizin davranışlarınız nasıldı eşinize karşı?

Şu noktaya da katılmamak elde değil: İlk zamanlardaki gibi tutku, heyecan yerini bir tatlı huzura bırakır zamanla... Aksi taktirde hergün tutku hergün heyecan adamın ömrünü yer yerimseniben

bunu aynen boyle kendisine soyleseniz, cevabi ondan alabilirsiniz. karsilikli iletisim olmadan nasil asik olacaksiniz ki tekrar... esinizin degismesi lazim. baska turlu sizden gitmeye devam eder askiniz artmaz... ayrica bu kadar iyi niyetli ve icten dile getirseniz durumu.... belki de farkinda bile degildir tavirlarinin. bi kendine gelir silkelenirdi belki . ya da ben halimden memnunum kabul edeceksin boyle derse en azindan neyle karsi karsiya oldugunuzu gorurdunuz. kendi kendinize recete yazabileceginiz bir dert degil bu malesef... ha soyle olabilir. onu bu haliyle ilgisiz icine kapanik sevmeye cabalayabilirsiniz. ama bunun icin bu durumu normal kabul etmeniz lazim. sorgulamadan, garipsemeden...

onu bu halıyle kabul ettım zaten. ama içimden gelen coşkuyu baş edemıyorum. yani nası desem ya hayatı biraz daha heyecanlı yaşamak istiyorum.
defalarca konuştum ama birşey değişmedi

ne diyor peki eşiniz, onunla bu konuyu konuştunuz mu ? açıkça söylediniz mi?

Değişmesinide bekleme canım. Bak kendinde söylüyorsun onun yapısı bu. Bu adam böyleymiş zaten. Sen bu adamı böyle sevmişsin aşık olmuşsun. Bana kalırsa mutluluğunu bozmak istemiyorsan, olan huzurunu kaçırmak istemiyorsan en önemlisi içindeki sevgiyi bitirmek istemiyorsan, eşini olduğu gibi kabul et. (konuş anlat ona demiyorum, çünki yapısı böyle ise tamam der fakat aynı olur yinede) Ne kendini nede eşini yıprat arkadaşım. Bazı erkekler kadına düşkün olmuyor malesef. Çok şükürki eziyet etmiyor sana sanırım. Sarılıyor veya öpüyor herneyse. Ama inan bunları bile yapmayanlar vardır burda duyuyoruz okuyoruz. Sanırım iş sende bitiyor diyeceğim. Eşinin güzel yanlarını gör, kötü yanlarını sinirine dokunan yanlarını kaldır at rafa. Onu kaybettiğini düşün bir an canım. Belki bunun bir faydası olur. Sevgiyle kal. Yuvanızdan huzur mutluluk eksik olmasın inş.

onu bu halıyle kabul ettım zaten. ama içimden gelen coşkuyu baş edemıyorum. yani nası desem ya hayatı biraz daha heyecanlı yaşamak istiyorum.
defalarca konuştum ama birşey değişmedi

insanın içinden gelmezse birtakım şeyleri yapmak, ona görev gibi gelir.. ve sıkar zamanla..

emin olun sizin eşinizinde zayıf noktaları vardır.. ama önemli olan o noktaları bulup çıkarmak işte..

eşinizle konuşmanız onun yalnızca belli bir süreliğine değişmesine. fakat sonra yine eski haline dönmesine sebep olur ..

can çıkar huy çıkmazmış.
siz de diyorsunuz adamın huyu bu diye. yani adamda problem yok.
siz zamanında onu bu huylarıyla beğenip evlenmişsiniz.
bana göre sorun sizde bu yüzde.
siz eşinize karşı heyecanınızı yitirmişsiniz.
bunu aşmak için de kendi kendinizi doldurmamanız gerek.
yani adam tv karşısında yatarken siz keni kendinize diş bilemeyin, ya bir aktivite içine girmeye çalışın ya da gidip sizde yanına yatın mesela..

Senin sevgin falan bitmedi arkadasim...hala esini seviyorsun....lakin büyüdün artik, kafan beynin tam oturdu...8 yil evvelki cahil kör asik kiz degilsin...bir kadin oldun....a.s

O zamanlar gözüne batmayanlar simdi sanki hep gözünün önünde....o zamanlar gülüp gectiklerine simdi sinir krizi geciriyorsun....

Degisen esin degil...degisen senin bakis acin....bunu esinle uygun bir zamanda otur ve konus arkadasim....belki esinin senin bu düsüncelerinden haberi bile yok...:kahve:

Konusmak gerek....:nazar:

Senin sevgin falan bitmedi arkadasim...hala esini seviyorsun....lakin büyüdün artik, kafan beynin tam oturdu...8 yil evvelki cahil kör asik kiz degilsin...bir kadin oldun....a.s

O zamanlar gözüne batmayanlar simdi sanki hep gözünün önünde....o zamanlar gülüp gectiklerine simdi sinir krizi geciriyorsun....

Degisen esin degil...degisen senin bakis acin....bunu esinle uygun bir zamanda otur ve konus arkadasim....belki esinin senin bu düsüncelerinden haberi bile yok...:kahve:

Konusmak gerek....:nazar:

benmı degıstım? belkıde doğrudur. galıba doğru. evet ben değiştim. heyecan ıstıyorum

benmı degıstım? belkıde doğrudur. galıba doğru. evet ben değiştim. heyecan ıstıyorum

Iste bunu esinle konusman lazim...eskiden gözüme batmayan seyler simdi beni cok etkiliyor hala seni seviyorum ama bazi huylarini görmezden gelemiyorum artik diye konus arkadasim.....:nazar:

Mutlaka dinleyecekyerimseniben

Değişmesinide bekleme canım. Bak kendinde söylüyorsun onun yapısı bu. Bu adam böyleymiş zaten. Sen bu adamı böyle sevmişsin aşık olmuşsun. Bana kalırsa mutluluğunu bozmak istemiyorsan, olan huzurunu kaçırmak istemiyorsan en önemlisi içindeki sevgiyi bitirmek istemiyorsan, eşini olduğu gibi kabul et. (konuş anlat ona demiyorum, çünki yapısı böyle ise tamam der fakat aynı olur yinede) Ne kendini nede eşini yıprat arkadaşım. Bazı erkekler kadına düşkün olmuyor malesef. Çok şükürki eziyet etmiyor sana sanırım. Sarılıyor veya öpüyor herneyse. Ama inan bunları bile yapmayanlar vardır burda duyuyoruz okuyoruz. Sanırım iş sende bitiyor diyeceğim. Eşinin güzel yanlarını gör, kötü yanlarını sinirine dokunan yanlarını kaldır at rafa. Onu kaybettiğini düşün bir an canım. Belki bunun bir faydası olur. Sevgiyle kal. Yuvanızdan huzur mutluluk eksik olmasın inş.

ne güzel yazmışsın. Haklısın. bana hıc eziuyet etmez 1 tokat bıle yemedım. sarılır öper. sacımı okşar. ben galıba heyecan ıstıyorum. herşeyı en üst sevıyede yaşamak ıstıyorum. oda yapamıyo bunu...

bazı erkekler ilgi özürlüsü oluyor hakikaten ve cok zor düzeliyor tabi sende bi süre sonra bıkıyosun İnşallah düzelirr

X