Kocam izin vermedi..

Kızlar mrb, pazar günü kuzenlerimle ve annemle günübirlik şehir dışı gezisi yapmak istiyoruz.. Eşime söyledim az önce fakat izin vermedi. Normalde izin verirdi böyle şeylere. Üstelik para bile istemiyorum bu gezi için ondan. Benim kenarda ayırmıslığım var.

Eşim esnaf birlikte çalışıyoruz, hemde haftanın 7 günü ☺️ pazar günü de çalışıyoruz.. zaten dinlenme hakkım yok onun gözünde demek ki ki haftanın 7 günü çalıştırıyor beni de. Pazar günü de yine her zamanki gibi çalışayım diye izin de vermiyor şimdi. Kendisi de şehir dışına gezdiren birisi değil zaten beni. Varsa yoksa iş. “Başka görmediğin bi şehir olsaydı git derdim ama zaten gezip bildiğin yer oralar” dedi. Ne yapmalıyım? Siz olsanız ne yapardınız bu durumda?
Allah aşkına nasıl hayatlar yaşıyorsunuz, kendinize hiç mi acımıyorsunuz, bu evlilik mi simdi ! Adam sizi haftanın 7 günü eş..k. gibi çalıştırıyor, oturup bir düşünseniz keşke ...

Korkularım var korkularıııığmm. Boşanmak dünyanın sonuymuş gibi.. şükredip dua edip bu hayata alışmam gerekiyor gibi bile hissediyorum bazen, şükretmiyorum halime diye Allah bana kızarsa diye düşünüyorum.. yani böyle değişik saçma sapan düşüncelr. Dillendiremiyorum bile hepsini
Kafa gitmis

Rosaa bi şey daha anlatayım, geçen günlerde regl oldum. Regl ağrılarıyla beraber ateş sıtma da geldi. Kafamı kaldıramaz hale geldim uyudum zaten bütün gün. Koca şahısı ateşim olduğunu fark etmiş ben uyurken, uyandırdı hemen acile götürdü beni. Doktor ilaç yazmak istedi, hocam iğne yapın bence dedi eşim. Sonra iğne yaptılar. Hakkaten çok iyi geldi bu arada 2 saate hiçbir şeyim kalmadı 😀 acil çıkışında da bir güzel sıcacık çorba içirdi bana. Çok iyi geldi vallahi. Ama sabah işe uyandık nasılsın diye bile sormadı 😀😀😀 vallahi ben bile gülüyorum ya… sevinsem mi üzülsem mi? Ben aşkıma bakarım hastayken falan diye sırnaşıyor bir de 🤦‍♀️ halbüki sabah iyi olayım da dükkana gelebileyim diye yapıyor bunları
Bedava işçi...

Eğer kişi evliyse cinsiyeti ne olursa olsun ben özgürüm nidalarıyla takınılamaz. Evliyseniz eşiniz ben şehir dışına çıkacağım, senden izin mi alacağım, istediğim yere giderim dese kıyameti koparırsınız büyük ihtimalle.
hayır koparmam söylemek yeterli sonuçta konu sahibi de ailesi ile gidecek gideceği yere izin sadece patronundan alınır ya da yetişkin değilseniz ailenizden ama yetişkin insanlar eşlerinden izin almaz fikrini sorar yada söyler gider.

Kızlar mrb, pazar günü kuzenlerimle ve annemle günübirlik şehir dışı gezisi yapmak istiyoruz.. Eşime söyledim az önce fakat izin vermedi. Normalde izin verirdi böyle şeylere. Üstelik para bile istemiyorum bu gezi için ondan. Benim kenarda ayırmıslığım var.

Eşim esnaf birlikte çalışıyoruz, hemde haftanın 7 günü ☺️ pazar günü de çalışıyoruz.. zaten dinlenme hakkım yok onun gözünde demek ki ki haftanın 7 günü çalıştırıyor beni de. Pazar günü de yine her zamanki gibi çalışayım diye izin de vermiyor şimdi. Kendisi de şehir dışına gezdiren birisi değil zaten beni. Varsa yoksa iş. “Başka görmediğin bi şehir olsaydı git derdim ama zaten gezip bildiğin yer oralar” dedi. Ne yapmalıyım? Siz olsanız ne yapardınız bu durumda?
Senin sorunun bitmeyecek biliyorsun değil mi ?

Rosaa bi şey daha anlatayım, geçen günlerde regl oldum. Regl ağrılarıyla beraber ateş sıtma da geldi. Kafamı kaldıramaz hale geldim uyudum zaten bütün gün. Koca şahısı ateşim olduğunu fark etmiş ben uyurken, uyandırdı hemen acile götürdü beni. Doktor ilaç yazmak istedi, hocam iğne yapın bence dedi eşim. Sonra iğne yaptılar. Hakkaten çok iyi geldi bu arada 2 saate hiçbir şeyim kalmadı 😀 acil çıkışında da bir güzel sıcacık çorba içirdi bana. Çok iyi geldi vallahi. Ama sabah işe uyandık nasılsın diye bile sormadı 😀😀😀 vallahi ben bile gülüyorum ya… sevinsem mi üzülsem mi? Ben aşkıma bakarım hastayken falan diye sırnaşıyor bir de 🤦‍♀️ halbüki sabah iyi olayım da dükkana gelebileyim diye yapıyor bunları
Eh sen de biliyorsun artık neyi ne için yaptığını, ne için yapmadığını. :işsiz:
Ama annenler kalp hastası diye çekiyorsun bunu.
Ne diyelim sana artık?

Babacım neden izin vermiyorsunuz lütfen bir kez sadece bir kez söz bir daha olmayacak evet hayır yazılı bir kağıt verin ben küçükken 7-8 yaşındaydım işe yaramıştı sana da yarar. 😍 boşan falan demeyin çözümle gelin kadın düsmanları sizi 😡

Kocanı da al git artık ya

Ben filanca yere gidiyorum haberin olsun der gidersiniz erkeklere bu kadar taviz vermeyin. Eşle de aynı yerde çalışılmaz ama patron başkasıysa sigorta, tatil vs varsa o düşünülür :) böyle koca onu yapmak istemez şunu yapmak istemez.

Icinden ne geliyorsa onu yap demek varda sonrasi ne olacak bilmiyorum? Esin öfkeli Biri mi? Sonra sorun yasarmisiniz? Ne kadar Cok istedigini bir kere daha anlats esin senin mutlu olmani önemsiyorsa izin verecektir seni anlarsa

Senelik izninden kullan :)

Seni acil bir psikiyatri görmesi lazim . Anan baban nerede sesin kız kardeşim . Yani dalga da geçtim yeri geldi kızdım da şu konuya bakınca cidden içim ciz etti . Burada bir istismar var çünkü . Senin çok normal düşünemedigin acik kimse niye seni bir doktora götürmüyor orasını anlamıyorum

X