Kocam izin vermedi..

Bu topluma 2. Kiraz fazla gelir olamaz diyordum ki nick değiştirdiğinizi yazdılar.

Sizin börekçi sizi kapının önüne atsa, uzaklaştırma çıkartsa, istemiyorum artık deyip boşanma davası bile açsa siz ayrılmazsınız. Her gün komşu esnafın çalışanlarına asılsa, kadın müşterilerin sosyal medyasına dadansa, gözünüzün önünde aşk yaşasa da siz ayrılmazsınız. Burada konular açıp bizi önce kızdırıp sonra da eğlendiriyorsunuz, bir halinize acıyıp akıl veriyoruz; bir kızıp tersliyoruz ama siz aynı şekilde aynı formdasınız. Ne utanma ne sıkılma gram değişmediniz. Hemcinsimin kendini düşürdüğü hallere bakıp yazık diyorum maalesef.

İzin vermiyorsa vermiyordur, ne gezmesi tozması. Dükkana sigortasız çırak lazım oturun çalışın. Adam da kumar için para biriktirsin, sonra o paraları kumarda kaybetsin, siz de iki misli çalışın tekrar para biriktirsin. Tam bir kısır döngü. Üstelik cebinizde beş kuruşunuz yok.

Ben hatta biz size bu hayatı layık görmüyoruz, o kocanıza denk gelsek yerin dibine sokar çıkarır tekrar sokarız ama maalesef size bir şey yapamıyoruz. Bir gram dahi olsa ne verilen fikirleri dinliyorsunuz ne de gösterdiğimiz yolda yürüyorsunuz. Yazık, ziyan olacak çürüyecek, iş işten geçtikten sonra ah vah edilecek bir hayat. Aynen Kiraz hn. devam edin.
Haklısın bende farkındayım bunları ama yapamıyorum işte boşanamıyorum henüz. Bi hatasını yakalasam taze olarak onu pişirip boşanmaya cesaret edebilirim. Çok şey yaşadım evet ama bunların hepsini affetmiş gibi görünüyorum şu an üzerinden çok zaman geçtiği için. Mahkemede bile böyledir bu olayın üzerinden 6 ay geçmişse affetmiş sayılıyorsun.

Eski konulardan ayrılmaya çalışarak yine ben hatalı gözükeceğim yani

Kızlar mrb, pazar günü kuzenlerimle ve annemle günübirlik şehir dışı gezisi yapmak istiyoruz.. Eşime söyledim az önce fakat izin vermedi. Normalde izin verirdi böyle şeylere. Üstelik para bile istemiyorum bu gezi için ondan. Benim kenarda ayırmıslığım var.

Eşim esnaf birlikte çalışıyoruz, hemde haftanın 7 günü ☺️ pazar günü de çalışıyoruz.. zaten dinlenme hakkım yok onun gözünde demek ki ki haftanın 7 günü çalıştırıyor beni de. Pazar günü de yine her zamanki gibi çalışayım diye izin de vermiyor şimdi. Kendisi de şehir dışına gezdiren birisi değil zaten beni. Varsa yoksa iş. “Başka görmediğin bi şehir olsaydı git derdim ama zaten gezip bildiğin yer oralar” dedi. Ne yapmalıyım? Siz olsanız ne yapardınız bu durumda?

Ben eşimden izin almıyorum haber veriyorum.
Ben olsam giderdim.
Ayrıca haftanın 7 günü kölemisiniz ona anlamadım🤦🏻‍♀️

Haklısın bende farkındayım bunları ama yapamıyorum işte boşanamıyorum henüz. Bi hatasını yakalasam taze olarak onu pişirip boşanmaya cesaret edebilirim. Çok şey yaşadım evet ama bunların hepsini affetmiş gibi görünüyorum şu an üzerinden çok zaman geçtiği için. Mahkemede bile böyledir bu olayın üzerinden 6 ay geçmişse affetmiş sayılıyorsun.

Eski konulardan ayrılmaya çalışarak yine ben hatalı gözükeceğim yani
Önceki konuna da yazdım.

Halihazırda seni sigortasız 5 para vermeden çalıştırması bile boşanman yeter. Adam seni insan yerine koymuyor bir gün bile iznin yok. Gayet taze bir neden.

Ama boşanmak isteyene.

Önceki konuna da yazdım.

Halihazırda seni sigortasız 5 para vermeden çalıştırması bile boşanman yeter. Adam seni insan yerine koymuyor bir gün bile iznin yok. Gayet taze bir neden.

Ama boşanmak isteyene.
Korkularım var korkularıııığmm. Boşanmak dünyanın sonuymuş gibi.. şükredip dua edip bu hayata alışmam gerekiyor gibi bile hissediyorum bazen, şükretmiyorum halime diye Allah bana kızarsa diye düşünüyorum.. yani böyle değişik saçma sapan düşüncelr. Dillendiremiyorum bile hepsini

Korkularım var korkularıııığmm. Boşanmak dünyanın sonuymuş gibi.. şükredip dua edip bu hayata alışmam gerekiyor gibi bile hissediyorum bazen, şükretmiyorum halime diye Allah bana kızarsa diye düşünüyorum.. yani böyle değişik saçma sapan düşüncelr. Dillendiremiyorum bile hepsini
En azından saçma olduğunun farkındasın.

Ona göre hayat müşterek kölelikle alakası yokmuş. Çalışmak sorundaymısım artık herkes çalışıyormuş
Tamam çalış. Git başka yerde çalış sigortanı işletsinler maaşını versinler o maaştan eve katkıda bulunursun madem hayat müşterek.

Kocan olacak herife göre hayat müşterek değil kadın kocanın kölesi olmalı.

Ben çalışmak istemeyen ve tembel bi kadın oluyorum sonra onun gözünde..
Eeee tembel kadin olunca ne oluyor? Yine diyorum o kim anne baba degil amir yonetici degil hocaniz degil not versin eşim diyorsanız siz de ona bir lakap takin o zaman yani sartlar esit ama siz onun kölesi gibi dusundukce o da sizi kölesi gibi calistirir
Calisma bakanligini arayip sigortasiz calistiriyor diye sikayet etseniz ceza yer
Esiyim demeniz yetmez maas var mi sigorta var mi bakarlar sizde bir boyun egme var totoyu kaldırıp bir sey yapacak izlenim alamadim
Orada calisacaginiza baska ise girseniz simdiye sigortaniz işlerdi

Kızlar mrb, pazar günü kuzenlerimle ve annemle günübirlik şehir dışı gezisi yapmak istiyoruz.. Eşime söyledim az önce fakat izin vermedi. Normalde izin verirdi böyle şeylere. Üstelik para bile istemiyorum bu gezi için ondan. Benim kenarda ayırmıslığım var.

Eşim esnaf birlikte çalışıyoruz, hemde haftanın 7 günü ☺️ pazar günü de çalışıyoruz.. zaten dinlenme hakkım yok onun gözünde demek ki ki haftanın 7 günü çalıştırıyor beni de. Pazar günü de yine her zamanki gibi çalışayım diye izin de vermiyor şimdi. Kendisi de şehir dışına gezdiren birisi değil zaten beni. Varsa yoksa iş. “Başka görmediğin bi şehir olsaydı git derdim ama zaten gezip bildiğin yer oralar” dedi. Ne yapmalıyım? Siz olsanız ne yapardınız bu durumda?
Başlığı okuyunca içeriğini okuma isteğim sıfırlandı kocam izin vermedi diye bi cümle olabilir mi ya gerçekten sizi seviyorsa sizi mutlu eden şeyleri yapmanız onu daha çok mutlu etmesi lazım üstelik kiminle nereye gittinz de belliyken zaten gördüğün yermiş demekki görüp sevmişsnki yine gitmek istiyon yani bu nasıl bi mantık eşinizle oturup konuşun eşlerin ayrı ayrı da bi aktiviteleri olabileceğini vs anlatın üstelik birlikte çalışıyormuşsnz insan çalışma anının gözünün önüne getirir ya zaten bu kadın yoruluyor ne güzel gitsin dinlensin der sizin cümleleriniz beni çok rahatsız etti ya yok üstelik ondan para da istemiyorm falan demekki siz eşinizin düşüncelerinin doğru olmadığını biliyorsunz parayı bile sorun ettiği zamanlar olmuşki bu cümleyi kurmuşsnz dinlemeyin şu adamı gidin gezin içime sinmez demeyin güçlü durduğunz için daha çok keyif alacaksınız

izin almam diyorum siz hala izin vermedi diyorsunuz o kim ki izin alayım ya ben yetişkin bir bireyim gitmek istersem giderim bu kadar basit..!!!
Eğer kişi evliyse cinsiyeti ne olursa olsun ben özgürüm nidalarıyla takınılamaz. Evliyseniz eşiniz ben şehir dışına çıkacağım, senden izin mi alacağım, istediğim yere giderim dese kıyameti koparırsınız büyük ihtimalle.

İzin almak ? Ben gidiyorum deyip gidiliyor normalde.
Büyük oğlum bazen okuldan geldiğinde, cantasini atar atmaz "ben gidiyorum, arkadaslarla şunu şunu yapacagiz" diyor.

Ben höö möö derken ekliyor " ben artik 13 yasindayim"
Hayir yani 13ü ne saniyorsa...

Konu sahibinin de yaşını ve ozgur bir birey oldugunu hatirlamasi gerekiyor.

X