Kocam ve ailesi

egemugla08

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2022
15
6
28
merhabalar kızlar benim içinden çıkamadığım bir konu var ve çözüm bulmak istiyorum artık.
Ben 1 yıllık evliyim, evlenip farklı şehre gelin geldim eşim esnaf beraber çalışmaya başladık. Şöyle bir durum varki dükkanımız bizim evimize uzak ama kayınvalideme çok yakın. Kv köyde oturuyor dükkanımız onlara 3 km orada kalma gibi bir durumumuz olmuyor ve istemiyoruzda bu durumu. Ama onlar sürekli her akşam onlarda yemek yememizi kendi evimize neredeyse hiç gitmemizi istemiyorlar. Evde yemeğim var desemde burada yiyin onu da yarın öğlen yersinzi diyip bırakmıyorlar bizi . O gün bir işimiz çıkıp eve gelsek bile bu kez kp arayıp eşimi 2 saat telefonda tutuyor ve bu durumda da ne doğru düzgün eş hayatımız kaldı ne de huzurumuz. Sürekli onlar yüzünden kavga ediyoruz onlar sürekli ısrar ettikçe benim gidesim gelmiyor. Eve misafir geliyor bizi çağırıyorlar bir yere gidiyorlar bizimle gitmek istiyorlar. Şehir dışına çıksak hemen arıyorlar konum açın sizi merak ediyoruz. Artık sürekli kavga etmekten yoruldum ve her seferinde kavganın dozu daha çok artıyor ve onlar sürekli diyor ki biz ne yapıyoruz ki bizim kimimiz var sizden başka. Bu 1 yıllık süreç içinde eşimle birbirimize aile diyemedik çünkü onlar her şeyin içinde istedikleri bir yere gitmesem kaynanam oğlunu dolduruyor gelmiyor diye benimle kavga ediyor sen gitmiyorsun kimle tanışacaksın böyle diye ama şöyle bir durum varki kaynanamın tanıştıkları hep orta yaş ben onlarla tanışıp ne yapayım çok şiveli konuşuyorlar konuştuklarını bile anlamıyorum. İlk evlendiğimiz zamanlarda evimin eşyalarını beğenmiyorlardı sürekli bizde kalmak istiyorlardı onlar yüzünden eşimle doğru düzgün ilişkiye bile giremiyorduk. Birkaç kez ayrılmak istedim eşimden babası bırak gitsin kafasını dinlesin oldu. Değişik bir aile düzenleri var. Görümcem de var aynı şehirde oturan o iki gün kaynanasına gitse hemen arayıp kızıyorlar ama benim her gün onlara gitmemi istiyorlar. Artık ne yapacağımı şaşırdım her gün oraya gitmemiz için türlü türlü bahane sunuyorlar bir akıl verin bana

Esinle bir an önce bu konuyu net ve kesin şekilde halletmeni öneririm benim annem ve babam deli gibi severek evlenmişler ayrı evde fakat aynı bahçede yaşamışlar 15 sene kadar. Babam dolduruşa gele gele babaannemin lafları yüzünden işkenceye dönmüş olay ve 3 çocuktan sonra heba olmuş bir hayat ile annem boşandı. Diyeceğim ki geç olmadan hallet halledemiyorsan da sonuçlandır..

En baştan istemiyorum diyerek sınır çizin, yorgunum eve gitmek istiyorum düzenim bu sekilde diyeceksiniz eşinizle anlastiktan sonra es ailesinin ne dediginin bir önemi yok. Eşiniz anamda anam diyip aile olmaniza izin vermiyorsa o dukkanda calismayin hatta boyle evlilik olacaksa bende ailemle yasayim daha iyi diyin. Rest cekip sert durmazsaniz kimse ciddiye almaz kotu olcaksaniz birakin kotu olun. İyi olsanizda madalya takmayacak kimse ve kesinlikle duzeniniz oturmadan cocuk yapmayin her sey dahada zorlasır iyi korunun

merhabalar kızlar benim içinden çıkamadığım bir konu var ve çözüm bulmak istiyorum artık.
Ben 1 yıllık evliyim, evlenip farklı şehre gelin geldim eşim esnaf beraber çalışmaya başladık. Şöyle bir durum varki dükkanımız bizim evimize uzak ama kayınvalideme çok yakın. Kv köyde oturuyor dükkanımız onlara 3 km orada kalma gibi bir durumumuz olmuyor ve istemiyoruzda bu durumu. Ama onlar sürekli her akşam onlarda yemek yememizi kendi evimize neredeyse hiç gitmemizi istemiyorlar. Evde yemeğim var desemde burada yiyin onu da yarın öğlen yersinzi diyip bırakmıyorlar bizi . O gün bir işimiz çıkıp eve gelsek bile bu kez kp arayıp eşimi 2 saat telefonda tutuyor ve bu durumda da ne doğru düzgün eş hayatımız kaldı ne de huzurumuz. Sürekli onlar yüzünden kavga ediyoruz onlar sürekli ısrar ettikçe benim gidesim gelmiyor. Eve misafir geliyor bizi çağırıyorlar bir yere gidiyorlar bizimle gitmek istiyorlar. Şehir dışına çıksak hemen arıyorlar konum açın sizi merak ediyoruz. Artık sürekli kavga etmekten yoruldum ve her seferinde kavganın dozu daha çok artıyor ve onlar sürekli diyor ki biz ne yapıyoruz ki bizim kimimiz var sizden başka. Bu 1 yıllık süreç içinde eşimle birbirimize aile diyemedik çünkü onlar her şeyin içinde istedikleri bir yere gitmesem kaynanam oğlunu dolduruyor gelmiyor diye benimle kavga ediyor sen gitmiyorsun kimle tanışacaksın böyle diye ama şöyle bir durum varki kaynanamın tanıştıkları hep orta yaş ben onlarla tanışıp ne yapayım çok şiveli konuşuyorlar konuştuklarını bile anlamıyorum. İlk evlendiğimiz zamanlarda evimin eşyalarını beğenmiyorlardı sürekli bizde kalmak istiyorlardı onlar yüzünden eşimle doğru düzgün ilişkiye bile giremiyorduk. Birkaç kez ayrılmak istedim eşimden babası bırak gitsin kafasını dinlesin oldu. Değişik bir aile düzenleri var. Görümcem de var aynı şehirde oturan o iki gün kaynanasına gitse hemen arayıp kızıyorlar ama benim her gün onlara gitmemi istiyorlar. Artık ne yapacağımı şaşırdım her gün oraya gitmemiz için türlü türlü bahane sunuyorlar bir akıl verin bana
Sakın çocuk yapma. Vallahi akbaba gibi çökerler üstüne demedi deme

Bu konuyu anca eşin çözer sen konuşursan kötü gelin olursun eşinle konuş ya düzeltsin ya da ayrıl yani yoksa zor düzelmesi ailenin

Cagirdiklarinda gitmemek icin bahane uudurmayip dogrudan gelmeyecegim diyip aciklama yapmayacaksiniz. Esiniz giderse gitsin. Siz birkac gitmediginizde gercek yuzlerini de gormusnolacaksiniz. Keza esinizin de. Bu yuzlero gorup de hala bu evlilige devam etmek istiyorsaniz buyurursunuz. Yok onca tavri kaprisi cileyi cekmeye gelmedim ben bu dunyaya diyorsaniz bosanin. Bu surecte iyi korunun. Bir de bosanma blofu yapmayin. Oyle bir dusunceniz varsa da pusuya yatip iyice olcup bicmeden ortaliga dokulmeyin. Baktiniz kurtulusu yok, o zaman bir kere soyleyin ve bitirin. Bu tip ailelere bosanma blofu ise yaramaz. Kocaniz iki ozur diler gibi yapar ucuncu gun anam anam canim anam gul yuzlu babama hasretime baglar. Bu erkekler degismez. Onlar kendilerine es aramiyor ailelerine gonul eyleme araci pesindeler. Sakin ola alttan alayim taviz vereyim kafasi yasamayin. Cocuk sahibi oldugunuzda kendinizi iyice dis kapi mandali halinde bulursunuz. Yol yakinken duzeninizi kurun baska caresi yok.

Valla ben okurken gerildim. Allah sabır versin. Asla alttan almayın. Açık açık söyleyin. Ben istemiyorum. Sınır çizin ve o sınırı ihlal etmelerine asla izin vermeyin.

Senden önce eşinin yeto demesi gerekirdi diye düşünüyorum. Bir yılda bu kadar insan arasında karısına nasıl doymuş acaba? İnsan baş başa kalmak ister, dip dibe olmak ister. İster de ister yani. Kv kesinlikle problemli kişiler ama kocanda da sorun var bence.

Bizimkilerde aynı kızı oğlu damadı gelini onlarla olsun ama gelinler damatlar kendi ailesjne gitmesin isterler amaçları millete bak gelin damat oğlan kız diziminizn dibinde diyecekler hava atacaklar sinir oluyorum gitmiyorum asla eskiden sürekli beraberdir şimdi cokkk nadir . Çatlasınlar genede gitmiyorum ama biz kendi ailemize gitsek surat asarlar. Yakında buralara taşının benzin yakmayın bile derler

Sakın çocuk yapma buna benzer aynısını yaşıyorum 1 sene olmasına 1 ay var seni çok iyi anlayabiliyorum ama eşimi seviyorum bilmiyorum 4 yıllık sevgililik oldu bende sürekli herseylerini eşim yapiyot evlerinde 4 tane daha çocuk var helsi büyük benim eşime yaptırıyorlar herşeyi 8 ay aynı yaşadım 1 gün mutlu günüm olmadı birşey deseler bile almazdim Kürtleri ben türk ama sana tavsiyem çocuk yapma şimdi tek basinasin konussan olmuyor beni ailemden uzaklastirmaya calisiyosun derler bırakın ogullarinizi gelininizi3 kiskanmayi iyi olun bu kaynanalardan nedir cektigimiz Allah sabır versin ezdirme kendini artık ezdirmiyorum kendimi ben o yüzden bana ne düğün ne eşya ne altın altılar almasınlar onların yan taraflarinda oturuyorum

ayy okurken daraldım
bacım yeter artık deyip patlama vaktin gelmiş
yap bunu ,kopar iplerini,ne olacaksa olsun .
böyle yaşanır mı yaa...

Sadece yemek konusuna okey diyebilirim hoşuma gider.
İş çıkışı hazır sofraya gitmek tam benlik 😅
Ama diğerlerinde hak verdim

Kocanız adam degil cunku. Anasindan babasindan ayri bir birey dehil. Büyümemiş. Zaten en bastan kendi ailenizden uzak, es ailesine yakin yasamayi kabul etmekle siz de hata etmissiniz. Her sey goz gore gore gelmis aslinda. Bi cinnet gecirip hepsiyle aranizi bozmaniz lazim. Ama kocaniz adam olup da arkanizda duracaksa. Kaynanaya biz sizin oyuncağınız degilim diye cemkirdiginde kocan sana kapiyo gosterecekse hic bosuna ugrasma en bastan sen kocayi kapinin onun koy bence. Cunku boyle yasanmaz

İçim şişti… buna dayanmak zorunda değilsiniz , kendinizi merkeze alın

X