Kocam ve ailesi

Bizde siz gibiydik ilk zamanlar.
Aman üzülmesinler koş aman yanlız kalmasınlar koş. Çok bilirim ağlaya ağlaya gittiğimi.
Eşimle ailesi yüzünden 2 ay konuşmamıştık bir keresinde. 2 ay ne demek ya 2 ay.
Adamı öyle dolduruyorlardı. Annem sabret kızım ben seviyorum katlanayım modu.
En son işte eşimin erkek kardeşi evlenmeye karar verdi gördük değerimizi.
Benim 15 yılıma mal oldu lütfen akıllı olun kimse için değmiyor. Çok pişmanım ama yapacak biley yok.

kesin ve net olacaksınız kafayı yemeden
eşinize ben gelmiyorum sen gidebilirsin diyeceksiniz

kv niz sizi ararsa da evimde vakit geçirmek istiyorum vs vs

ve "maşallah sana da anne kendi kızın kv sine gitse ödün kopuyor ama ben hep geleyim istiyorsun" diyin gayet net şekilde

gitmiyorum dediniz ya devam ettirin eşiniz küsse de etse de
bir kez yüz verirseniz daha betere döner olaylar

Sen ne dersen de, ne yaparsan yap eşin tavrını koymadığı sürece hiçbir şey değişmez. Eşinin buna göz yumması lazımdı. Siz de bir ailesiniz ayrı eviniz ayrı düzeniniz var her gün kv-kp evinde yemek yemek onlarla sürekli takılmak saçmalıktan başka bir şey değil.
Eşini karşına al adam akıllı kavga ortamı oluşturmadan sakince tatlı bir dille anlat. Eğer laftan hala anlamıyorsa sen de kendini çek dükkandan çıkınca yine kv evine gidecekseniz sen geç oraya ben eve gideceğim yorgunum, hastayım vs diyerek tavrını koy.

merhabalar kızlar benim içinden çıkamadığım bir konu var ve çözüm bulmak istiyorum artık.
Ben 1 yıllık evliyim, evlenip farklı şehre gelin geldim eşim esnaf beraber çalışmaya başladık. Şöyle bir durum varki dükkanımız bizim evimize uzak ama kayınvalideme çok yakın. Kv köyde oturuyor dükkanımız onlara 3 km orada kalma gibi bir durumumuz olmuyor ve istemiyoruzda bu durumu. Ama onlar sürekli her akşam onlarda yemek yememizi kendi evimize neredeyse hiç gitmemizi istemiyorlar. Evde yemeğim var desemde burada yiyin onu da yarın öğlen yersinzi diyip bırakmıyorlar bizi . O gün bir işimiz çıkıp eve gelsek bile bu kez kp arayıp eşimi 2 saat telefonda tutuyor ve bu durumda da ne doğru düzgün eş hayatımız kaldı ne de huzurumuz. Sürekli onlar yüzünden kavga ediyoruz onlar sürekli ısrar ettikçe benim gidesim gelmiyor. Eve misafir geliyor bizi çağırıyorlar bir yere gidiyorlar bizimle gitmek istiyorlar. Şehir dışına çıksak hemen arıyorlar konum açın sizi merak ediyoruz. Artık sürekli kavga etmekten yoruldum ve her seferinde kavganın dozu daha çok artıyor ve onlar sürekli diyor ki biz ne yapıyoruz ki bizim kimimiz var sizden başka. Bu 1 yıllık süreç içinde eşimle birbirimize aile diyemedik çünkü onlar her şeyin içinde istedikleri bir yere gitmesem kaynanam oğlunu dolduruyor gelmiyor diye benimle kavga ediyor sen gitmiyorsun kimle tanışacaksın böyle diye ama şöyle bir durum varki kaynanamın tanıştıkları hep orta yaş ben onlarla tanışıp ne yapayım çok şiveli konuşuyorlar konuştuklarını bile anlamıyorum. İlk evlendiğimiz zamanlarda evimin eşyalarını beğenmiyorlardı sürekli bizde kalmak istiyorlardı onlar yüzünden eşimle doğru düzgün ilişkiye bile giremiyorduk. Birkaç kez ayrılmak istedim eşimden babası bırak gitsin kafasını dinlesin oldu. Değişik bir aile düzenleri var. Görümcem de var aynı şehirde oturan o iki gün kaynanasına gitse hemen arayıp kızıyorlar ama benim her gün onlara gitmemi istiyorlar. Artık ne yapacağımı şaşırdım her gün oraya gitmemiz için türlü türlü bahane sunuyorlar bir akıl verin bana
Mesafe! Evlenir evlenmez ilk günden eş ailesine mesafe koymak gerekir yoksa ipin ucu kaçıyor.

Bizde siz gibiydik ilk zamanlar.
Aman üzülmesinler koş aman yanlız kalmasınlar koş. Çok bilirim ağlaya ağlaya gittiğimi.
Eşimle ailesi yüzünden 2 ay konuşmamıştık bir keresinde. 2 ay ne demek ya 2 ay.
Adamı öyle dolduruyorlardı. Annem sabret kızım ben seviyorum katlanayım modu.
En son işte eşimin erkek kardeşi evlenmeye karar verdi gördük değerimizi.
Benim 15 yılıma mal oldu lütfen akıllı olun kimse için değmiyor. Çok pişmanım ama yapacak biley yok.
Nasıl düzelttiniz durumu ben en son çare anneme anlattım annem kv ile konuştu bizim kimimiz var ki bizde onlar için uğraşıyoruz demiş annemde çağırmayın etmeyin onlar genç evlerinde vakit geçirsinler birbirlerine ısınsınlar demiş

Nasıl düzelttiniz durumu ben en son çare anneme anlattım annem kv ile konuştu bizim kimimiz var ki bizde onlar için uğraşıyoruz demiş annemde çağırmayın etmeyin onlar genç evlerinde vakit geçirsinler birbirlerine ısınsınlar demiş

Ben öyle yapı olarak birine anlatayım o çözsün biri değilim.
Eşime bahsettim o hep büyüktür atadır gitmeliyiz etmeliyiz.
Kaynım evlenmese ve biz onlara yapılanları görmesek hala çözülemezdi.
Ben anlatamamıştım eşime gözüne soka soka anlattılar değersizliğinş öyle anladı.
Benlik bir durum yok yani.

Madem esin ufak cocuk gibi herseye kendi ailesini dahil ediyor, sende basla kendi aileni dahil etmeye. Ilk önce kayinaileyle sonrada esinle konussunlar. Madem bosanmayi bile göze aldin bunu dene birde. Ha bide büyük bir kiyamet kopar yeter artik diye. Olmuyorsa olmuyor der yoluna bakarsin.
Herseyden önce korun cocuk yapma

Benim eşimin abisi çok küçükken ölmüş.Biz evlendigimizde 3 ay boyunca onlara gittik hatta bazen kaldık.Annem" ses etme az sabret eşini gözlemle" dedi.3 ay bitiminde eşim artık gitmek istemedi benim bir evim var düzenim var,benim için zor oluyor dedi Biraz mırın kırın ettiler ,eşim net olunca bir şey yapamadılar .Erkekler biz kadınlar kadar güçlü değil hemen adapte olamıyorlar,biraz zaman vermek gerekiyor. ama sizde işler sıkıntı eşiniz net tavrı size koyuyor yani evliliğini öncelik yapmıyor.Baska işe girin,evinize yakın.Bir bakın eşiniz sizi görmek için hemen eve mi geliyor yoksa koşa koşa anasına mı gidiyor?
O zaman bu evlilik nereye gidiyor siz bu hayatın neresindesiniz anlarsınız......

X