kocamdan boşanmak istiyorum ama cesaret edemiyorum...!!

Normalde boşanma için olan konulara yorum yapmıyorum ama sizin esiniz tam bir psikopat. Lütfen ardiniza bile bakmadan kaçın, kaçın........

Merhaba ben bugun katildim siteye okudum yazinizi. Kalinvalide kisminda kendi qaynanami gordum.Neden boyle qaynanalar Yarabbim. Hic korkmazlarmi yaradandan. Acaba bizdemi qaynana olunca boyle olacagiz. Belkide qaynana boyle olmali. Iyisi yokmu ya bunlar. Neden genclerin hayatini zehir ediyorlar. ALLAHA birakdim ben kendisini.
Bosanmaya gelince bacim aile zor qurulan bir sey. Dinimizde bosanmaya hos bakmiyor. Birinine bosan demekde cok zor. Amma yapacaksan cocuk yokken yap. sonra sana daha zor olur. ALLAH af etsin amma gencsin tekrar bir hayata baslaya bilirsin.
Ben hayatimda tek bir sey gordum sevende pisman sevmeyende. evlenende pisman evlemeyende. bosananda pisman bosanmayanda
Bence itireceklerinle qazanacaqlarini bir tart.
Bideki evlilik hayatinin ilk 10 yili zor gecer. Hep qaynana deyen olur sonra o yaslanir sen olursun evin hanimi o senin agzina bakar senin kararlarin oturub durar.
Bu cuma gunu ALLAH dualarmizi isitirde qaynanalara rahm verir. Ailelermize huzur cocuklarmiza sifa INSALLAH
ALLAH yardimcin olsun bacim. Haqqqinda hayirlisi neyse onuda nasibin etsin

Amin inşallah cümlemize yardım etsin Yaradan

Merhaba ben bugun katildim siteye okudum yazinizi. Kalinvalide kisminda kendi qaynanami gordum.Neden boyle qaynanalar Yarabbim. Hic korkmazlarmi yaradandan. Acaba bizdemi qaynana olunca boyle olacagiz. Belkide qaynana boyle olmali. Iyisi yokmu ya bunlar. Neden genclerin hayatini zehir ediyorlar. ALLAHA birakdim ben kendisini.
Bosanmaya gelince bacim aile zor qurulan bir sey. Dinimizde bosanmaya hos bakmiyor. Birinine bosan demekde cok zor. Amma yapacaksan cocuk yokken yap. sonra sana daha zor olur. ALLAH af etsin amma gencsin tekrar bir hayata baslaya bilirsin.
Ben hayatimda tek bir sey gordum sevende pisman sevmeyende. evlenende pisman evlemeyende. bosananda pisman bosanmayanda
Bence itireceklerinle qazanacaqlarini bir tart.
Bideki evlilik hayatinin ilk 10 yili zor gecer. Hep qaynana deyen olur sonra o yaslanir sen olursun evin hanimi o senin agzina bakar senin kararlarin oturub durar.
Bu cuma gunu ALLAH dualarmizi isitirde qaynanalara rahm verir. Ailelermize huzur cocuklarmiza sifa INSALLAH
ALLAH yardimcin olsun bacim. Haqqqinda hayirlisi neyse onuda nasibin etsin

Amin inşallah cümlemize yardım etsin Yaradan

Arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım sorunlu bi evlilik yaşıyorum ve boşanmak istiyorum ama bunun için cesaretim yok neden olduğunu da bir türlü çözemiyorum o yüzden sizlerle konuşup sorunumu paylaşmak istedim. 10 aylık evliyim benim ailem eşimle evlenmemi istemedi ve ailemden gizli nikah kıydık evlendik ama ailem herhangi bi küslük vs yaşatmadı çok şükür neyse eşim evliliğimizin ilk ayından dövmeye başladı ben bi seferlik dedim sinirinden olsa gerek diye özür diledi sorun etmedim düzelir dedim ama gittikçe daha kötü oldu hergün kavga küfür insanların yanında küçük düşürmeler ilgisizlik saygısızlık kendi istediği olmayınca hemen tehdit ediyor döverim seni falan diye bende onu boşanmakla tehdit ediyorum ama ben öyle söyleyince iyi ezberledin boşanmayı başka bildiğin yok çoçuk oyuncağımı bu falan diye laflar soyluyor ailem benim yanımda ama çok yumuşak yüzlü insanlar ellerinden bişey gelmiyor işin açığı kavgalarımızdan bi örnek vereyim benim kaynanam beni baştan istemedi sebebiyse tanımadığı bi numara arayıp benim hakkımda ileri geri asılsız şeyler söylemiş bende bu nedenle kaynanama pek ısınamıyorum itici geliyor bana ve eşim bunu bile bile annemlerle oturcaz deyip duruyor bende istemiyorum çünkü aynı eve geçersek eşimde bende çalışıp aldığımız parayı annesine vercekmişiz o biriktircekmiş bizim için... Herşeye karışır kaynanam bide ben kendi ailemden işitmediğim lafları kaynanamdn işittim ama yine buyuktur diye auatum sesimi çıkarmadım lafların sebebide sırf ben çalışmıyorum diye ama oğluda çalışmıyor. Benim çalışmak istemememin sebebide eşime karşı hiç bişey yapmak gelmiyor içimden çunku insan hani bu beni aldı bana sahip çıkıcakmı bana bakıcak mı diye merak ediyor ama yok tabii.Benim eşim bana bile parasını vermiyor daha benim ona vermem için zorluyor kaynanamla oturmayı kabul etmedim diye çarşının ortasında ite kaka eve getirdi o gün son noktaydı aslında boşanmak istediğimi söyledim hemen benim ailemi aradı benim ailemde gönder kızımızı gelsin kimseye muhtaç değil o dediler kaynanam eşimle konuşup istemiyosa zorlama beni istemeyeni bende istemem falan diye konuştu aradan 1 hafta geçti kaynanamın annesi vefat etti ve ben kaynanamı ağlarken görünce içimden bişey koptu sanki dayanamadım yine kabul ettim kaynanamla oturmayı bi ton borcumuz var hepside gecikmeli ev sahibi evden attı atıcak eşim 6 ay boyunca hiç çalışmadı kalkıp iş bile aramadı akrabaları iş bulurdu o işlerde de en fazla 1 hafta çalışırdı yapamıyom edemiyom diye bahanelerle bırakırdı ben niye çalışmıyosun diye sorduğumda sen çalışmıyosun bende çalışmıyorum derdi son 1 aydır çalışıyor bi işe girdi ama annesinin lafıyla eşim beni dinlemez ama annesi bişey desin yada bişey istesin anında yapar sevgiliyken annesi önemli değildi evlendikten sonra önemli oldu nedense?? Bana bağırıyor küfür ediyor bende laflarına katlanamayıp bende ona bağırıyorum çünkü beni hiç anlamıyor anlamak istemiyor belli ben ona bağırınca dövüyor sonrada özür diliyor sarılıyor vs ama benim için hiç bi işe yaramıyor. Eşim çalışmadığı zamanlarda evde para olmayınca askıdan ekmek alırdım sigarasız kalıp etrafa saldırmasın diye giderdim veresiye sigara alırdım bende sigara kullanıyorum kendide kullanıyor ama bana sigara için bile demediği laf kalmıyor ne istiyor benden anlamış değilim her istediğini yapıyorum makyaj yapmama kızar aileme gitmeme kızar akrabalarımla konuşmama kızar birine derdimi anlatsam kızar telefonla oynasam kızar mesela dün ben iş için bi yeri aradım aradığım yerde iş görüşmesine çağırdı bugün için adreside msj olarak attılar ama ben bunu eşime söylemeyi unuttum evin dış kapısı açıkmış onun bile farkında değilim 23 yaşımdayım ama kocam yüzünden hiç aklım başımda değil neyse kapı açık diye iş konusunu söylemeyi unuttum diye kavga çıkardı küfür falan etmeye başladı kendi telefonunu da benim telefonumuda duvara fırlattı önceki telefonumuda böyle bozmuştu zaten üstelik telefonları benim ailem almıştı neyse bende ona bağırmaya başladım çünkü dayanamıyorum artık bariz belli sonra vurmaya başladı dövdü dövdü sonra sarıldı özür diledi sonrada aynı yatağa girip uyumak istedi ama ben kabul etmedim o da mışıl mışıl bişey olmamış gibi yattı uyudu..
Benim artık içimden eşime karşı hiç bişey yapmak gelmiyor boşanmak istiyorum ama cesaret edemiyorum niye bilmiyorum ama lütfen bana akıl verin yol gösterin çünkü ben artık dayanamıyorum sürekli hasta oluyorum sinirden bütün vücudum sinirden ve stresten dolayı yara oldu lütfen yardımlarınızı bekliyorum...<3
Seni sahipsiz mi sanıyor da böyle şeyler yaşatıyor sana !!! Baban yok mu gülüm senin git babana anlat herşeyi baba yoksa anne var o da yoksa amca var dayı var abi var ... Git anlat şiddeti olanları vs.. İyi ki evleniyorlar arkadaş sanki stres topu alıyorlar evlerine .. Onun okkalı bi dayağa ihtiyacı var bence senin değil !!! Anlat herşeyi ailene.. Boşanmak istiyorsan bunu da ailene söyle.. 10ay öncesine kdr seni bakan aile bundan sonra da bakar .. Dul kalırm öyle olur böyle olur diye de düşünme yapılanlara 2gun bile tahammül edilemez sen iyi sabır etmişsn

Dövüyorsa o adam olmaz. Ruhsal bozukluk bu, insan kıymet verdiğine dokunmaya ürker be.
Darp raporu alsan olurmuş, hala daha izler varsa, vurduysa vakit geçirmeden darp raporu al, davayı aç, tehdit ediliyorum diyerek uzaklaştırma iste. Korkma... Zaten o evin içinde dövüp durmuyor mu seni? Daha ne yapacak??
O anası da ana olsa, oğluna bağırır "Kadına el kalkmaz, napıyon be sen?!" der durur önünde.

Çalışmayan, eli ekmek tutmayan adam, hele bir de sana diyecek "Sen çalışmıyon, sen çalış" diye, üstüne de dövecek.
Bırak ya, özür dilerim ama erkek değil o, müsvedde... Bir saniye bile düşünme, boşa. Hayatını çürütmesine izin verme.

Seni sahipsiz mi sanıyor da böyle şeyler yaşatıyor sana !!! Baban yok mu gülüm senin git babana anlat herşeyi baba yoksa anne var o da yoksa amca var dayı var abi var ... Git anlat şiddeti olanları vs.. İyi ki evleniyorlar arkadaş sanki stres topu alıyorlar evlerine .. Onun okkalı bi dayağa ihtiyacı var bence senin değil !!! Anlat herşeyi ailene.. Boşanmak istiyorsan bunu da ailene söyle.. 10ay öncesine kdr seni bakan aile bundan sonra da bakar .. Dul kalırm öyle olur böyle olur diye de düşünme yapılanlara 2gun bile tahammül edilemez sen iyi sabır etmişsn

Herhalde beni ve çevremdeki herkesi pasif salak sanıyor anladığım bu ama çıktım artık evden baba evine gidiyorum

Dövüyorsa o adam olmaz. Ruhsal bozukluk bu, insan kıymet verdiğine dokunmaya ürker be.
Darp raporu alsan olurmuş, hala daha izler varsa, vurduysa vakit geçirmeden darp raporu al, davayı aç, tehdit ediliyorum diyerek uzaklaştırma iste. Korkma... Zaten o evin içinde dövüp durmuyor mu seni? Daha ne yapacak??
O anası da ana olsa, oğluna bağırır "Kadına el kalkmaz, napıyon be sen?!" der durur önünde.

Çalışmayan, eli ekmek tutmayan adam, hele bir de sana diyecek "Sen çalışmıyon, sen çalış" diye, üstüne de dövecek.
Bırak ya, özür dilerim ama erkek değil o, müsvedde... Bir saniye bile düşünme, boşa. Hayatını çürütmesine izin verme.

Çıktım bile evden baba evine dönüyorum umarım bu yoldan dönmem donmemem de lazım çünkü o artık değişmez

Herhalde beni ve çevremdeki herkesi pasif salak sanıyor anladığım bu ama çıktım artık evden baba evine gidiyorum
en güzeli, en doğrusu bu.
ya o dengesizin elinde ölecektin ya da ailenle yeni bir hayata başlayacaksın.
Allah yardımcın olsun.

Bence de baba evine gitmek en mantıklısı bundan sonra da ailenin lafindan dışarı çıkma herkes senin kötülüğünü ister ama bi aile özellikle anne baba asla istemez sonu gelmeyecek dönüşü olmayacak hatalara da bir daha dusme .. Anne baba duası alarak evlenmen gerekiyordu keşke baştan bu hataya düşmeseydin ama olsun ders olsun küpe olsun Allah yardımcın olsun

İyi pusturmuş seni, sen pustukça da azmış. Bir gün bile durma, hiçbir halt edemez. Köpeksiz köy bulmuş değneksiz geziyor... Keşke bu kadar çok boşanma lafı etmeyip direk boşansaydın. Darp raporu almayı düşünebilmişsindir herhalde...

ne çekmişsin be bacım tek ben mıyım diye düşünüyor insan ama değilmiş..
evet burda ki arkadaşları dinle ve boşan bacım..
daha cok gençsin ne çekecen kahrını...benimde ılk sorunlarım 21 yaşlarında başladı suan 27 oldum çektim aptallık ettim affettım pişman oldum bak hala cekıyorum sakın değişir sanma...

Bence de baba evine gitmek en mantıklısı bundan sonra da ailenin lafindan dışarı çıkma herkes senin kötülüğünü ister ama bi aile özellikle anne baba asla istemez sonu gelmeyecek dönüşü olmayacak hatalara da bir daha dusme .. Anne baba duası alarak evlenmen gerekiyordu keşke baştan bu hataya düşmeseydin ama olsun ders olsun küpe olsun Allah yardımcın olsun

Amin inşallah cümlemize

İyi pusturmuş seni, sen pustukça da azmış. Bir gün bile durma, hiçbir halt edemez. Köpeksiz köy bulmuş değneksiz geziyor... Keşke bu kadar çok boşanma lafı etmeyip direk boşansaydın. Darp raporu almayı düşünebilmişsindir herhalde...

Evet düşündüm şu an vücudumda darp izi yok ama gözüm ve kaşım acıyor iz olmayınca da darp raporu pek vermiyorlar diye biliyorum

Yaşın 23 zamanla düzelir sanma.
Tez zamanda kurtulmaya bak.
Önce git, bir kendine gel.
Açar davayı kurtulursun.
İnan böyle bir hayatta yaşamak daha büyük cesaret ister.
Bir gün bir dayak sonrası kalkamayabilirsin Allah korusun.

Hayatım bak benim son konumu oku. Bu yazdıklarının binde biri için ben evi terk ettim boşanma aşamasındayım. Sonra kendi yaZdıklarını bir oku. Kendini dışardan görmeye çalış. İnsan içinde olunca düzgün değerlendiremiyor. Seni ne hale sokmuş bir bak. Her şeyden önce adam çalışmayıp anasının evine gidip seni çalıştırıp keyif çatacak. Bir kere dövmeyi adet edinmiş sana her açıdan zarar veriyor her açıdan... Mutlaka ayrılmasın. Ne mutluki ailen arkanda sana destek. Bu herif senin kendine olan saygını kaybettirmiş özgüvenini yıkmış sen bu yüzden korkuyorsun ve boşanmadanda bunları geri kazanamazsın. Böyle bir herif adam olmaz. Hakkında hayırlısı olsun.

Hayatım bak benim son konumu oku. Bu yazdıklarının binde biri için ben evi terk ettim boşanma aşamasındayım. Sonra kendi yaZdıklarını bir oku. Kendini dışardan görmeye çalış. İnsan içinde olunca düzgün değerlendiremiyor. Seni ne hale sokmuş bir bak. Her şeyden önce adam çalışmayıp anasının evine gidip seni çalıştırıp keyif çatacak. Bir kere dövmeyi adet edinmiş sana her açıdan zarar veriyor her açıdan... Mutlaka ayrılmasın. Ne mutluki ailen arkanda sana destek. Bu herif senin kendine olan saygını kaybettirmiş özgüvenini yıkmış sen bu yüzden korkuyorsun ve boşanmadanda bunları geri kazanamazsın. Böyle bir herif adam olmaz. Hakkında hayırlısı olsun.

Benim içimi o kadar iyi tarif ettin ki sana çok teşekkür ederim adam benim karşımda haksız olsa da hep kendini haklı gösteriyor bende kafamda olçup tartamıyorum çünkü ben ben değilim ozguvenim yok oldu kendime saygım desen o zaten olsa bu kadar beklemezdim

X