kocamdan boşanmak istiyorum ama cesaret edemiyorum...!!

çalışmıyo, küfür ediyo, dövüyo, sonra bi de senin küsmeye kırılmaya hakkın yokmuş gibi dayağın hemen ardından iyi olalım istiyo, annemle oturucaz diyo, bide bunun için dövüyo, kaynana zaten ayrı dert, seni çalıştırmaya çalışıyo. ''sen çalışmıyosun ben de çalışmıyorum'' tarzı bi cevap vermiş yuh dedim. evet kadın çalışmakta özgürdür, ama çalışmak zorunda değildir bu ikisi farklı şeyler.

borca batmışsınız, ev sahibi nerdeyse evden atacak, başında kocan olduğu halde askıdan ekmek alıyorsun! belki de gerçekten o ekmeğe ihtiyacı olan birinin rızkını alıyorsun, neden? keyfi yere çalışmayan sorumsuz aptal bi koca müsveddesi yüzünden.

o eve dönmek gibi bi hata yapayım deme sakın. git polise şikayet et, ona da söyle polise şikayet ettim bile her an izleniyorum yanıma yaklaşma de. bırak öyle bilsin izlenmesen bile. gelemesin babanın evine zırt pırt. boşan gitsin neyden korkuyosun sen ya hayret bişey!!

ve ne olur çıktım babamın evine gidiyorum derken yalan söylememiş ol lütfen. nerdesin şimdi?

Hakkaten kadina ne kadar yardimci oldun simdi.cimbizla bul bi kac ornek.daya kizin burnuna korkut gozunu.kurtuluca varsa bile kurtulamasin.kir cesaretini.her olay ayni olacak diye kaide mi var yosam.bu memleket muz cumhuriyeti degil.sonuna kadar hakkini arayacaksin.gecen gun haberlerde duymus zaten olay garip olmasa kamu tarafindan normal karsilansa haber olmazdi.bozuk bi duzen var ki haber yapmislar.yeminle bazen ne yiyim ne ictigini merak ediyorum.bu kafaya sahip olmak kolay olmasa gerek.
Bu kafaya sahip olmak icin dusunmek gerek. Medyaya yansiyor da ne oluyor? Ki medyaya ne kadari yansiyor? Gereken onlem alinmiyor. Gercek bu. Olan bu. Neden carpitayim? Gunumuzdeki olgulari gormezden gelerek mi onlem alacagiz? Ben arkadasin kendisine soylemek istediklerimi soyledim. Cesaret kiracak bir sey yok. Biz kendimize inanirsak ne olursa olsun gucumuzu ezip gecebilecek hicbir sey olamaz. Hayal dunyasinda yasamayalim sadece. Dedigim gibi ben soyleyecegimi soyledim.

Kaç yaşındasın sen.böyle sorumsuz işsiz güçsüz kocayı çok aradın mı...boşanma bi de çocuk yap...kızlarımız niye böyle pasif güçsüz cesaretsiz...neyse yazmayacam daha fazla

çalışmıyo, küfür ediyo, dövüyo, sonra bi de senin küsmeye kırılmaya hakkın yokmuş gibi dayağın hemen ardından iyi olalım istiyo, annemle oturucaz diyo, bide bunun için dövüyo, kaynana zaten ayrı dert, seni çalıştırmaya çalışıyo. ''sen çalışmıyosun ben de çalışmıyorum'' tarzı bi cevap vermiş yuh dedim. evet kadın çalışmakta özgürdür, ama çalışmak zorunda değildir bu ikisi farklı şeyler.

borca batmışsınız, ev sahibi nerdeyse evden atacak, başında kocan olduğu halde askıdan ekmek alıyorsun! belki de gerçekten o ekmeğe ihtiyacı olan birinin rızkını alıyorsun, neden? keyfi yere çalışmayan sorumsuz aptal bi koca müsveddesi yüzünden.

o eve dönmek gibi bi hata yapayım deme sakın. git polise şikayet et, ona da söyle polise şikayet ettim bile her an izleniyorum yanıma yaklaşma de. bırak öyle bilsin izlenmesen bile. gelemesin babanın evine zırt pırt. boşan gitsin neyden korkuyosun sen ya hayret bişey!!

ve ne olur çıktım babamın evine gidiyorum derken yalan söylememiş ol lütfen. nerdesin şimdi?

Babamın evindeyim şuan

Aralarda noktalama işareti olmadığı için anlayamadım ama bir kez daha okuyup anlamaya çalışıp yorum yapacağım.

Bu herif kendine eş değil canı sılınca dövecek bir şey aramış ve sizi bulmuş. Evlenmeden önce çok iyi düşünüp karar verseydiniz keşke, ailenin desteği olsaydı. Neyse olan olmuş evlenmişsiniz ama lütfen size insan gibi davranmayan birine kendinizi ezdirmeyin. Hayat çok kısa ve değerli, kendi değerinizi bilin. Çok şükür aileniz de arkanızdaymış. Kaçın gidin, kurtulun bu heriften, canınıza kast etmeden. Eminim ilerde değerinizi bilecek adam gibi adam çıkacaktır karşınıza. Umarım ilerde kocamla boşanıyoruz ama korunurken hamile kaldım diye konu açmazsınız.

Babamın evindeyim şuan
En iyisini yapmışsın. Rahat bir şekilde uykunu çek ve üzülme böyle bir adamdan çocuğun olmadığı için yat kalk Allaha dua et. İnş şu boşanma sürecini bir an önce başlatıp sorunsuz bir şekilde boşanırsınız. Hiç bir şekilde boşanma taraftarı değilim ama ilk kez birine boşan diyorum.
Başın dik olsun evlenmek gibi boşanmakta haktır

En dogrusunu yapmissiniz. Tebrik ediyorum. Nasil karsiladilar peki evdekiler?

Gayet iyi karşıladılar ona çok kızdılar ama işin ilginci eşim babamı aradı telefona beni istedi bana dediki yarın biletini alıyorum çıkıp geliyosun eve dedi bende sen beni dövdün bu sondu ben kesin kararımı verdim boşanmak istiyorum dedim oda bana senin yüzünden evin her yerini dağıttım camı çerçeveyi kırdım elim ayağım kan içinde yarın çıkıp geliyosun dedi bende hayır gelmiycem boşanıyoruz ben bir ömrü senin gibi biriyle heba edemem yeter sana bu kadar değer gösterdiğim dedim o da bana sen gelmezsen ben çıkar gelirim mecbur gelcen benle beraber dedi bende kaaoattım telefonu bakalım yarın ne olacak

nedir biz kadinlarin,su erkeklerden cekdikleri.canim ailenin yanina gitmisin onlarda seni kabul etmis,hakkinda hayirlisini dilerim.sakin affetme,boyleleri deyismez.kendine yazik edersin ozaman

sakın ablacığım, sakın geri dönme. önünde uzun seneler var, mutlu olacağın uzun yılları düşün boşanma sürecini yaşarken. döndüğün anda nasılsa geri dönüyor diye dayakları çoğaltacak emin ol.
daha 23 yaşındasın iyi bir insan çıkacak karşına, mutlu yuvada büyüyen çocukların olacak. hayatını harcama lütfen.

Hic b*k yapamaz. Bugüne kadar terk etmediğiniz icin o cesareti vermiyor size. Iyi düsünün siz giderseniz o bir hic olacak bunu unutma.

Hic b*k yapamaz. Bugüne kadar terk etmediğiniz icin o cesareti vermiyor size. Iyi düsünün siz giderseniz o bir hic olacak bunu unutma.

Haklısınız ben hakkımı savunamadıkça o tepeme çıktı ama herkes haddini bilmeli bi yerde çünkü onu yaradan beni de yarattı onun canı kıymetliyse benim canımda kıymetli

Gayet iyi karşıladılar ona çok kızdılar ama işin ilginci eşim babamı aradı telefona beni istedi bana dediki yarın biletini alıyorum çıkıp geliyosun eve dedi bende sen beni dövdün bu sondu ben kesin kararımı verdim boşanmak istiyorum dedim oda bana senin yüzünden evin her yerini dağıttım camı çerçeveyi kırdım elim ayağım kan içinde yarın çıkıp geliyosun dedi bende hayır gelmiycem boşanıyoruz ben bir ömrü senin gibi biriyle heba edemem yeter sana bu kadar değer gösterdiğim dedim o da bana sen gelmezsen ben çıkar gelirim mecbur gelcen benle beraber dedi bende kaaoattım telefonu bakalım yarın ne olacak

Bundan sonra hayatin zamanla yoluna girecektir.Ailenin yanindasin, seni destekliyorlar, yeni bir hayat kuracaksin :) Sakin vazgecme. Duygusal baskilara karsi kararliligini koru lutfen. Kurtulduguna sevindim :)

Doverse darp raporu alin ve polise gidin. Elinizde delil olur. Ben olsam bir an durmam annemin evine giderim. Savciliga da basvurur uzaklastirma karari cikartirim. Boylece size taklasamaz. Sonra da bosanma davasi acarim. o sizi gucsuz gormus o yuzden bu kadar rahat.

X